WEEKBLAD - SPORT ^WITTE PRLIZENHAL ALTIJD VERSI Willem van Oranjeschool wint korfbaltoumooi Be Fair-heren winnen van Karssen/VSTS B. en W. ingepakt met 5-1 Ruime winst Kwiek-tafeltennis Fijne dingen opzij voor geselecteerden TOOS- gymnastiek Hevige strijd WSV-competitie Waterpoloërs tegen AZ en PC k ll l xl .11 E or - ré J gen Roubos Aan het succesvol verlopen schoolkorf- baltournooi namen deel de derde en vierde klassers van zeven basisscholen uit Waddinxveen en van vier scholen afg. 0-1 1-0 */2-‘/2 afg. afg. 0-1 1-0 0-1 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 0-1 0-1 1-0 2-6 2- 3 0-4 8-1 1-7 3- 4 3-3 11-4 1-1 7-6 uit Boskoop. In totaal waren er 16 teams. Het tournooi werd geopend met de door een team van het college van Burgemeester en Wethouders met 5-1 verloren korfbalwedstrijd tegen een le rarenteam uit Waddinxveen en Bos koop. Direct daarna begonnen de scho lieren met het spelen van de voorron den. De vier sterkste teams die uit de voor ronden kwamen waren de Ichtusschool (Boskoop), De Savornin Lohman- school, de Willem van Oranjeschool en de Vijverbergschool (Boskoop). In de kwartfinales speelden de Boskoopse Ichtusschool en de Savornin Lohman- school om de derde en vierde plaats. Uitslag: 1-2 voor de Waddinxveense school. WADDINXVEEN Zaterdag werden bij TOOS-gymnastiek de selecties ge houden voor jongens en meisjes van 6 t/m lOjaar. Een 65-tal jeugdigen heeft van deze gelegenheid gebruik gemaakt om te laten zien in hoeverre men de gymnastiek beheerst, om zodoende ge kozen te worden voor de keur- en se- lectiegroepen van TOOS. Jammer genoeg konden niet alle deel nemers uitgenodigd worden. Maar het grootste gedeelte krijgt tot en metde- cember de gelegenheid om te laten zien of het talent dat men heeft verder ontp looit kan worden. De selecties vonden plaats onder de deskundige leiding van Ria Zwijnenburg. De Waddinxveners zijn er duidelijk op uit om in de competitie hoge ogen te smashen. Echter in de eerste set werd het duidelijk dat het niet zo gemakke lijk is. Door vrij veel foutieve services, kwam Be Fair niet in zijn ritme. De set werd verloren met 12-15. De 2e set een geheel ander Be Fair. Er werd meer vaart in het spel gebracht en zie daar een voorsprong van 9-0. Door de tegen stander onder druk te houden, werd deze set gewonnen met 15-6. Toen begonnen de aanvallers goed te draaien. Onder aanvoering van de spel verdelers Dik Janmaat en Gert Koele scoorden de hoofdaanvailers Jan van Wijk en Arie v. d. Sloot veelvuldig de nodige punten. De derde set een zelfde beeld als de tweede en een setstand van 15-7. De vierde set begon al heel snel met een voorsprong voor Be Fair van 11-2. Toen echter stokte het spel bij de Rabo-Boys, kwam Karssen/VSTS dich terbij en werd het nog 12-11. Huib Ne- derhof en Jack Rothuizen scoorden toen de laatste punten: 15-11. Zo kwam de eindstand van 3-1 voor Be Fair op het bord. WADDINXVEEN De korfbal wedstrijd tussen het college van Burgemeester en Wethouders en een lerarenteam uit Waddinxveen en Boskoop is uitgedraaid op een 5-1 nederlaag voor de bestuur ders. Het enige doelpunt van het Raadhuisplein-team werd ge maakt door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek. De prominente korfbalwedstrijd werd zaterdag middag gespeeld bij wijze van op ening van het onder goede weer somstandigheden door TOOS- korfbal gehouden schoolkorfbal- tournooi. Dit succesvol verlopen tournooi werd gehouden op het gravelveld van de voetbalvereni ging Waddinxveen in het sport park "de Sniep”. In de andere poule van de tweede klasse verloor het tweede team wede rom met 6-4. Dit keer bleek Moerka- pelle iets te sterk, alhoewel een over winning er lange tijd inzat en 5-5 wel zo rechtvaardig was. Cor Droog won nu twee sets, Martien Droog en Paul Bij- voets wonnen ieder één set, maar verlo ren samen het dubbelspel. In de derde klasse verloor Kwiek 3 met 7-3 van TTVN 5. Herman Simons en Leo Buurman wonnen iederéén enkel spel. Ook het dubbel werd in winst om gezet en wel door Herman en Hennie v. d. Meulen. Overwegend goede resulta ten in de vierde en vijfde klasse dus. Welke teams hebben nu de volle winst uit twee wedstrijden weten te behalen? Dat zijn Kwiek 8, Kwiek 9; terwijl een aantal teams op drie punten staan. JUNIOREN In tegenstelling tot wat er in het pro gramma vermeld stond speelde Kwiek 1 tegen Alblasserdam 1. Wederom wer den er geen punten behaald: een 9-1 nederlaag. Het opvallende was dat het dubbelspel in winst werd omgezet door Pauke van der Willigen en Guido Müller. Met nul punten uit drie wed strijden staat Kwiek nu onderaan en de vraag is: hoe nu verder? Andere uitslagen: BTTV 2-Kwiek 2: 8- 2, ILAC 5-Kwiek 3: 4-6 en Kwiek 4- TTVN 7: 0-10. Het derde team bezet een eerste plaats in de vierde klasse. De nederlaag van Kwiek 4 is wat geflat teerd. Slechts twee jongens kwamen achter de tafel, terwijl nog betere jon gens niet kwamen. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwerft- en PoloclubDe Gouwe (zwemmen', poloënBasketbal vereniging TOOS (basketbal WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 OKTOBER 1979 De Goiiwe Rijders (autoclub).Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammën) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) - Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nosit-Gëdacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen Zij wees de ouders nog eens op hun grote verantwoordelijkheid, dat als hun kind eenmaal uitgenodigd is, dat er dan van de kinderen verlangd wordt dat ze elke zaterdag beslist moeten komen trainen en dat feestjes of andere fijne dingen zeker niet voor kunnen gaan. Het is in het belang van de kinderen, dat zij in een vaste groep leren turnen en zichzelf in een regelmatig opge bouwde conditie tot turners/turnsters van behoorlijk niveau kunnen bekwamen. WADDINXVEEN De protestants-christelijke Willem van Oranjeschool (Oranjelaan) is win naar geworden van het zaterdag in het sportpark ”de Sniep” gehouden schoolkorfbaltournooi van de korf balvereniging TOOS. Het school team kreeg de schitterende wissel- beker uitgereikt van voorzitter Frits van Amen. Er waren ook be kers voor de op de tweede plaats eindigende Boskoopse Vijverberg school en de op de derde plaats ein digende De Savornin Lohman- school (Lindengaarde). De vierde plaats was voor de Boskoopse Ichtusschool. WADDINXVEEN Zaterdag is voor Be Fair-volleybal de competitie van start gegaan onder het motto "een goed begin is het halve werk". Hoewel de dames onverrichterzake naar huis keer den, omdat de scheidsrechter verstek liet gaan, behaalde het eerste heren team tegen het Bodegraafse Karssen/V STS de eerste competitiewinst. WADDINXVEEN In de tweede wedstrijd van de najaarscompetitie heeft Kwiek-tafeltennis de volle winst naar zich toegehaald. Tegen ILAC 3 werd het een ruime zege: 8-2. Ilac kon alleen punten scoren tegen Wim van Wageningen, de jongere telg uit het eer ste team. Piet Swart en Jacques Brand wonnen al de enkelspelen en het dub belspel. Na twee wedstrijden heeft Kwiek drie punten wat natuurlijk goede vooruitzichten biedt. De finalisten waren: de Willem van Oranjeschool en de Boskoopse Vijver bergschool. Uitslag: 2-1, ook voor de Waddinxveense school. Deze finale kende echter een verlenging waarin de Willem van Oranjeschool het winnende doelpunt kon scoren. STR AFWORPEN Tijdens het tournooi kon elk team mee doen aan een strafworpcompetitie. Het team dat de meeste ballen door de korf gooide was de hervormde Eben Haëzer school. Hiermee won het team een fraaie plantenbak voor de school. De kinderen die meegedaan hebben aan de kleurwedstrijd krijgen voor zaterdag 13 oktober bericht als ze bij de prijswin naars behoren. WADDINXVEEN De derde ronde in de onderlinge schaakcompetitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV was er een van buigen of barsten. Van de 17 gespeelde partijen werden er drie afgebroken en eindigde er slechts één (van wie anders dan van "remise- koning" Philipse?) in remise. De overige partijen kwamen alle tot een beslissing. In groep A leed Wolfs zijn eerste ne derlaag en wel tegen v. d. Laan. Deze kwam daardoor, samen met Fournier die Kardol versloeg, aan de leiding. De partij Joosten-van Alphen werd afge broken bij een stand waarin de zwart- speler materieel voordeel heeft. Van Gils vermocht tenslotte niet de remise- reeks van Philipse doorbreken. In groep B geven de spelers elkaar weinig toe. Twee van de drie gespeelde partijen kwamen nog niet tot een be slissing. W. van Oort-van Os werd in een onduidelijke stand, met kansen voor beide spelers, afgebroken, het zal wel de nodige huisvlijt vergen de sterk ste voortzetting te vinden. De partij de Roodt-v. d. Hoek werd in een ongeveer gelijkwaardige stand afgebroken. Bur ger behaalde een nuttige overwinning op Besemer. Vorige week werd abusievelijk gemeld dat Broer in groep C verloren zou heb ben van Van Haaren. De uitslag blijkt echter net andersom te zijn. Misschien was Broer daardoor wat aangeslgen, hij kon het deze week niet bolwerken te gen Ellers. Van Haaren won nu wél. Zijn slachtoffer werd De Vries, die het seizoen weinig succesvol gestart is. Dit in tegenstelling tot Oosterloo die zich naast Ellers aan de kop nestelde door een zege op Versluis. Van der Starre kwam op 50% via een overwinning op van Randwijk. In groep D behaalde van Grieken zijn derde overwinning in successie. Nu was Meuleman het slachtoffer. Schoema- ker liet, na lange afwezigheid, zijn ge zicht en schaakkunde weer eens zien en daarvan werd Littooy de dupe. Weds trijdleider Hamming verslikte zich in Muit en Ket trok aan het langste eind tegen Torenbeek. Kleiweg ging er in groep E nog eens ou derwets voor zitten. Wat dat betekent moest Van der Heyde, toch ook geen beginneling meer, aan den lijve onder vinden. Na een bliksemaanval werd hij snel en vakkundig mat gezet. Ponsioen had aanzienlijk meer tijd nodig om v. d. Berg op de knieën te krijgen. VOLLEDIGE UITSLAG B. Joosten-C. v. Alphen L. Wolfs-P. v. d. Laan A. Fournier-A. Kardol H. v. Gils-E. Philipse W. v. Oort-W. v. Os H. de Roodt-P. v. d. Hoek G. Besemer-G. Burger L. Ellers-P. Broer A. Versluis-Oosterloo T. v. Haaren-H. de Vries A. v. d. Starre-v. Randwijk H. Schoemaker-A. Littooy E. Ket-G. Torenbeek R. Hamming-J. Muit J. Meuleman-W. v. Grieken P. v. d. Heyde-J. Kleiweg J. Ponsioen-v. d. Berg JEUGDSCHAAK De vierde ronde van de kwalificatie wedstrijden voor de WSV-schaakjeugd gaf verbeten gezichten te zien. De wil om te winnen of in ieder geval de wil eens zo goed mogelijk resultaat te be halen is bij allen duidelijk aanwezig. Al leen Huug en Eric zijn zo nog zonder verliespunten, maar zij worden op de voet gevolgd door Arie, Claudia, Mar cel en Asa. Een ieder kijkt al uit naar de eerste vierkampwedstrijd tegen de schaakjeugd van Moerkapelle op vrij dag 5 oktober. Een doelpunt van de winnende Willem van Oranjeschool. (Foto: Week blad voor Waddinxveen/Sjaak Dool/Kees de Lange). WADDINXVEEN In het kader van het oefenprogramma speelt het eerste zevental van Roubos De Gouwe een wedstrijd tegen AZ en PC 1 uit Amers foort. Het Waddinxveense team was gehandicapt door de afwezigheid van 4 geselecteerde spelers, niettemin ging de overwinning met 7-6 naar De Gouwe. Waterpolo uitslagen Meisjes pup.-BZC pup. Jongens B-Ijsselzwemmers A Meisjes A-Boskoop A Heren V-ZPS II AZC/Unique V-Heren IV Donk C-Meisjes B Koudekerk II-Dames II BZ en PC A-Jongens pup. A BZ en PC A-Jongens A Heren I-AZ en PC I -• .-«or? a - Het prominente korfbalteam met van links naar rechts gemeentesecretaris J. Meuleman, wethouder Lous Ooster- broek-Waagmeester. Marrie Meuleman, Riet van Gent, John Oosterbroek, burgemeester mr. Bert Smallenbroek, wethouder Paul van Schie en Liesbet van Schie. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). O «■- .,3» I tl I t»

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 13