In ieder geval geen sloop Gemeente wil het oude notarishuis afstoten woningzoekenden op lijst In Waddinxveen staan 825 Begroting 1980 Waddinxveen - Begroting 1980 Waddinxveen - Begroting 1980 Begroting 1980 Waddinxveen - Begroting 1980 Waddinxveen - Begroting 1980 Kleine 9 ton voor herstraten en asfalteren Voorbeeld van stuk onrecht Volgend jaar komen er 195 huizen bij In beroep bij provincie over woonwagen bewoners Nieuwbouw op gemeentewerf Noordkade Uitbreiding kabel-tv komt er aan Red het notarishuis Puntentoekenning is nog niet volmaakt 250 kandidaten voor koophuis WEEKBLAD VOOR WADDINX VEEN WOENSDAG 3 OKTOBER 1979 Een Zij wijst er echter op, dat de prijs, waar voor de gemeente het pand wil aanbie den, nog geenszins vast staat. Als die aanmerking te komen voor een huis in Waddinxveen, omdat de gemeente aan voorstellen werkt nog dit jaar te rege len dat woningen enkel en alleen wor den bestemd voor eigen inwoners en ma' nier wordt tegemoet gekomen aan pro vinciale eisen. woningen uiteindelijk aan de voorraad konden worden toegevoegd heeft de lijks met een ton stijgen. Opgeknapt voortgang van de woningbouw toch ge- zal ook gaan worden de Noordkade. In de begroting 1980 is nog geen reke ning gehouden met extra lasten voor een reconstructie van de Brugweg of aanleg van een omleidingsweg ten grotere lasten zullen zijn gemoeid met Voorts meende de burgemeester dat "Red het notarishuis” bij het verkrij gen van de handtekeningen tot behoud van het notarishuis onvoldoende heeft duidelijk gemaakt om welke financiële consequenties het allemaal ging. Toe gevend dat Waddinxveen niet rijk is aan historische en karakteristieke ge- kaanse werknemers heeft gesloten. Van gereageerd. Van hen zullen 46 in hen gaven verscheidenen de wens te kennen hun gezin te laten overkomen. Hierbij komt dat ook de uit Delft over- WADDINXVEEN - In Waddinxveen staan 825 gezinnen of alleenstaan- WADDINXVEEN - Hoewel het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (CRM) een meer individuele benadering van de cliënten van sociale zaken nastreeft, komt daar in de prak tijk niet altijd even veel van te recht. Aan de gemeenteraad hebben B. en W. daarvan dit voorbeeld, waarmee de afdeling sociale za ken van de gemeente te maken heeft, gegeven: "In het verleden zijn in Wad dinxveen een aantal aangepaste huurwoningen gebouwd. Toen is bepaald dat de huur van de overige woningen in dat complex niet beïnvloed mocht worden door deze speciale woningen. De huur van de aangepaste woningen is dus veel hoger dan van een nor male woning. De minder-valide die gedwongen is van deze wo ning gebruik te maken, betaalt dus een hoge huur, heeft als gevolg van zijn mindere validiteit toch meestal veel hogere kosten van levensonderhoud en komt voor steeds grotere financiële proble men”. deelde hij mee dat nogal wat handteke ningen blijken te zijn gezet door niet- Waddinxveners. den. Er is dan ook door het Raadhuisp lein verzet aangetekend tegen de pro vinciale visie door in beroep te gaan bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Niettemin zijn B. en W. van mening dat aan de woonsituatie van de woonwa genbewoners in Waddinxveen nodig iets moet worden gedaan. Het college is er bovendien verontrust over dat de realisering van het regionaal woonwa gencentrum Gouwsluis onnodig wordt vertraagd. Maar dat is nog niet alles. Gezien de gemaakte bezwaren tegen de in het bestemmingsplan Landelijk ge bied West aan de Tuinbouwweg opge nomen lokatie voor een nieuw woon wagencentrum ter vervanging van het oude centrum aan de Onderweg, zal realisering daarvan op korte termijn niet mogelijk zijn. ratie - in gemeentebeheer - er al dan niet is. Dat is een politieke beslissing, waar de werkgroep zich buiten wil hou den. Als de politieke vertegenwoordi gers van de bevolking, de gemeente raadsleden, in meerderheid de mening van het college delen, zal gekozen mee doende ruimte in dit bestemmingsplan om een contingent van ongeveer 180 woningen te kunnen bouwen. Voor 1981 zijn in Zuidkade 1, waarvoor de gemeenteraad nog een aantal kavels gaat verkopen, geen stukjes meer beschikbaar. Het ligt niet in de bedoeling van de ge meente de overblijvenden op een wachtlijst te plaatsen. ’’Inmiddels werd een nieuwe maatregel van kracht waardoor bestaande woningen mogen wor den aangepast aan een bepaalde handicap, maar de huur van deze woningen bleef ongewijzigd. Een schrijnende onrechtvaardigheid t.o.v. de andere woningen. Men krijgt weliswaar huursubsidie maar deze is gekoppeld aan het inkomen. De mensen in de aange paste woningen van de eerste ca tegorie vallen overal buiten en de gemeente mag en kan hier niet in grijpen. Het gevolg is dat de men sen uit deze woningen weg willen maar dat dat medisch gezien niet verantwoord is. Bovendien zal dit op de lange duur tot leegstand lei den”, aldus B. en W. die hopen dat de rijksoverheid in dit beleid spoedig verandering zal brengen. Waddinxveners vormden een werk groep, die onder meer 2693 handteke ningen verzamelde. Ook werd de archi tect Hogenberk ingeschakeld. Deze deskundige, die inmiddels opdracht heeft het bekende Utrechtse pand Nieuw Amelisweerd te restaureren, be cijferde dat revalidatie van het notaris huis zo’n 337.000 gulden zou gaan ko sten. Hij noemde het notarishuis ”’n schitte rend pand met een allure die in Neder land niet zóveel gevonden wordt”. Hij adviseerde particulier gebruik van het pand, zoals woning met praktij kruimte voor een arts, tandarts, notaris of advocaat. ”Het pand zou de bestem ming moeten terugkrijgen, waarvoor het gebouwd is” - of eventueel een an tiekzaak. De werkgroep wilde in eerste aanleg het pand een culturele bestem ming geven. bouwen betoogde mr. Smallenbroek dat karakteristiek en nostalgisch niet met elkaar verward moeten worden. Overigens is het Waddinxveense ge meentebestuur er wel op uit, zo zei hij, om een stuk verleden levend te hou den. Gewezen wordt in dit verband naar het goedgekeurde bestemmingsp lan Landelijk gebied Oost (polder Bloe- mendaal en Winterdijk) en de pogin gen om ook karakteristieke punten in woonbuurten te handhaven. stagneerd. Enerzijds door de langdu rige winter, anderzijds door de traag toegekende premies en rijksbijdragen. In ieder geval zijn nu voor de kavels in een omleidingsweg ten Zuidkade 1 op z’n minst plannen in ont- noorden van de Brugweg. Aanzienlijk wikkeling. Volgend jaar is nog juist vol- z w t =-*-j:- *- de nieuwe Kanaaldijk tussen Sniepweg en Zuidelijke Dwarsweg. In aansluiting op dit werk zal ook de Kanaaldijk en Sniepweg tussen de Kanaalstraat en de spoorwegtunnel worden gereconstrueerd. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. blijft het onjuist en op termijn ontoelaatbaar vinden dat er op het par keerterrein in het sportpark ”de Sniep” onderdak geboden moet blijven wor den aan woonwagenbewoners. Volgens de gemeente is de wat dit betreft door het provinciaal bestuur opgelegde dwang gebaseerd op oneigenlijke gron- WADDINXVEEN - In Waddinxveen zullen er volgend jaar 195 huizen bijko men. Eigenlijk zijn het er 205, maar 10 woningen zullen aan de voorraad wor den onttrokken. Op de door de ge meente uitgegeven grond zullen 42 wo- ningwethuurwoningen worden ge bouwd, 87 premiekoopwoningen, 32 vrije sectorwoningen met gemeentega rantie en 16 vrije sector-flats (Zuidkade 1). Dat zijn er 177, daarbij komen nog de 28 woningen die niet door de ge meente uitgegeven kavels zullen wor den neergezet. Hoewel er dit jaar 196 en m 1978 197 ^en als woningzoekende ingeschreven. Het betreft hier 360 ruilaanvra- i 9Q jnwonen(jeni 134 trouwlustigen en samenwonenden, 35 ontrui mingen, 129 niet-Waddinxveners en 77 bejaardenwoningen. Van de 825 gezinnen of allenstaanden hebben er 43 de kwalificatie ’’zeer urgent” gekregen en 228 ’’urgent”. De rest is ’’matig urgent” (351) en ’’niet urgent” (203). Hoewel de puntentoekenning, die in onze gemeente wordt toegepast om de mate van urgentie van een woningzoe kende te kunnen bepalen, met name in de huursector nog niet volmaakt is te noemen en inmiddels ook al wat is bij gesteld, willen B. en W. toch spreken van een goed functionerend systeem. Zij het dat toepassing ervan met zich brengt dat niet alle facetten van mense lijke omstandigheden in punten kunnen worden uitgedrukt. De woonruimte- commissie tracht dan ook zo veel mo gelijk onrechtvaardigheden, die on danks het systeem kunnen optreden, weg te nemen. CRITERIA In Waddinxveen worden ook kandida ten voor een premiekoopwoning gese lecteerd. Naast de criteria die voor het verkrijgen van een huurwoning gelden, komen daar ook nog eens financiële ei- WADDINXVEEN - Er is volgend jaar een kleine negen ton (ƒ895.000,be schikbaar voor herbestratingen en asfalte- ringswerkzaamheden binnen de be bouwde kom van Waddinxveen. Dat is ongeveer één ton minder dan de ge meentelijke dienst openbare werken en -bedrijven had willen hebben, zódat wat straatwerk moet worden uitgesteld. Nieuw punt is dat B. en W. afzien van het maken van woonerven in bestaande woonwijken. Overigens zal er bij recon structie van pleinen en straten wel wor den bekeken op welke wijze de ver- keersleefbaarheid kan worden bevor derd. Ook het reconstrueren van speel- terreintjes en de openbare verlichting en het treffen van extra verkeersmaa tregelen staan op een laag pitje. BEIJERLINCKLAAN Wegen die de gemeente wel onder han den gaat nemen zijn de Beijerlincklaan en het Noordeinde. Beide wegen krij gen in 1981 een nieuwe toplaag, met welk karwei ongeveer negen ton zal zijn gemoeid. Als gevolg van deze werkzaamheden zullen de lasten jaar- Waddinxveen te bouwen complex van - en 8 garantiewoningen. Op de advertentie in het Weekblad voor Waddinxveen hebben 250 mensen i aan merking komen voor een premiekoop woning en 8 voor een garantiewoning, terwijl er ongeveer 100 Waddinxveners gekomen en nieuw aangetrokken NKF- aan de gestelde voorwaarden voldeed, medewerkers voor zover mogelijk ge holpen moeten worden aan een huur- of premiekoophuis om de pendel te kunnen terugdringen. Overigens constateren B. en W. dat de druk vanuit het hele bedrijfsleven om voor zijn medewerkers eengezinshui- zen te vragen toeneemt, daar men an ders personeel ziet vertrekken. Een - moeilijk punt is verder nog dat het col- economisch gebondenen. Op die lege vast stelt dat het voor sociaal ge- bondenen niet eenvoudig wordt om in WADDINXVEEN - Ten behoeve van de buitendienst-medewerkers van de gemeentelijke dienst openbare werken en -bedrijven zal er op de werf aan de Noordkade nieuwbouw worden gep leegd. Daar zal echter volgend jaar nog geen sprake van zijn. Wel hebben B. en W. reeds opdracht gegeven voor het maken van een eerste schetsplan. Ver wacht wordt dat de in 1981 te realise ren nieuwbouw een jaarlijkse last zal gaan opleveren van rond 70.000, Andere punten, die van belang zijn voor de medewerkers van de dienst op enbare werken en -bedrijven. Aangeschaft zullen worden een be stelauto, een straatveegauto, een be- zandingsmachine en machines voor machinale houtbewerking. Er zullen plannen worden uitge werkt voor verdergaande mechanisatie. Er zullen twee technische ambtena ren, één bij de afdeling weg- en water bouw en één bij de afdeling bouw- en woningtoezicht, worden aangenomen. Dit jaar is het personeelsbestand al met twee mensen uitgebreid, waarvan één onderhoudstimmerman en één perso neelslid voor het beheer van de sport complexen en sportaccommodaties. Dit laatste in verband met de toegeno men verhuururen van de sporthal en de sportzaal en de ingebruikname van de tennisbanen aan de Alberdingk Thijm- laan. Ook in de sector reiniging - in 1980 met een dekkingspercentage van 67,85 procent (was in 1979 66,6 procent) - zal naar uitbreiding worden gezocht. WADDINXVEEN - Voor het eerst sinds twee jaar was het dit jaar weer sen bij. Voor wat betreft de toewijzing ^ogejijk in te schrijven voor een in van flatwoningen is er door de ge- v' meente rekening mee gehouden dat 46 premiekoop- NKF Kabel aan de Noordkade het ei- gen woonoord voor Turkse en Marok- Gezinsvervangend tehuis WADDINXVEEN Waddinxveen wil op zo kort mogelijke termijn medewerking verlenen aan de realisering van een gezinsvervangend tehuis in het nieuwe plan Zuidplas, deels op de plek waar nu nog de voetbalvelden van ’’Waddinxveen” zijn gelegen. Op dit moment is er in deze straak een groot tekort aan plaatsingsmogelijkheden voor volwassen gehandicapten. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders wil het oude notarishuis aan de Kerkweg-Oost, tot deze zomer het onderkomen van de Streekmuziekschool Waddinxveen, af stoten. Omdat dit uit 1859 stammende pand dus niet in gemeentelijke handen zal blijven zijn er in de begroting 1980 geen onderhouds- en exploitatiekosten meer geraamd. Van B. en W. krijgen de gemeenteraad sleden nog voor het eind van dit jaar een voorstel, waarin wordt afgewogen de mogelijkheid welke door het comité "Red het notarishuis” is geopperd, na melijk verkoop aan een particulier met verplichting tot restauratie, tegen de mogelijkheid het gebouw te slopen en - de grond te verkopen om daarop nieuwbouw mogelijk te maken. In een toelichting op het door het col lege genomen besluit om het oude no tarishuis af te stoten, zei burgemeester mr. A. G. Smallenbroek dat ’’Red het notarishuis” niet wordt gezien als een comité dat de Waddinxveense bevol king zou representeren. Wat de gehou den handtekeningenactie betreft WADDINXVEEN - De ge meente verwacht dat in novem- ber/december de Waddinxveense kabeltelevisie zal worden uitge breid met Duitsland 3 en België 1 (Nederlands). Er kunnen dan in totaal 7 tv-zenders ontvangen worden. De oplevering van het CAI-net heeft inmiddels plaatsgevonden. De financiële afwikkeling van het geheel is binnenkort aan de orde. Gezien de exploitatie-resultaten zullen de tarieven in 1980 niet omhoog gaan. B. en W. hebben aan Boskoop voorstellen gedaan over de le vering van signalen, dat zal wor den doorgeleverd, waardoor on geveer 2.000 woningen in onze buurgemeente kunnen worden bediend. WADDINXVEEN - De werkgroep De werkgroep kan en wil niet beoor- "Red het notarishuis” betreurt het, dat delen of 't geld voor behoud en restau- het college van burgemeester en wet houders kennelijk geen kans ziet het voormalige notarishuis aan de Kerkweg-Oost in het bezit van de ge meente te houden en te restaureren. De werkgroep zegt dit in een eerste reactie op de onlangs verschenen be groting 1980, waarin wordt aangekon- ten worden voor verkoop met restaura- digd, dat het college nog dit jaar met tie - aan een particulier, de minst een voorstel komt over de toekomst slechte van de twee keuzemogelijkhe- van het pand. De keus zal zijn, zo heb- den, aldus de werkgroep, ben B. en W. meegedeeld, te besluiten tot verkoop aan een particulier - met restauratieplicht - of sloop. Het gebouw mag in elk geval niet ge sloopt worden, gezien de steun van de bevolking bij de actie en het rapport vraagprijs te hoog is, zal de kans op be- van door de werkgroep ingeschakelde houd verminderen. De gemeente kon- architect ir. E. Hogenberk, aldus de digde eerder aan het voormalige nota- groep. rishuis te willen slopen. Verontruste

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3