Vivo stak zich in ’t nieuw ”Toi-Toi” met glansrol van Lex - Mike - Luyendijk Jeugdcriminaliteit stond De Sperwer Vakmanschap werd weer waar gemaakt Reactie CDA op welzijns- nota W’veen Geheel nieuwe hinderwet vergunning Air Products centraal op avond van Klein Duimpje en St. Jozef i i cnmbifOYQ i - X C'r 'I - 1 I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 3 OKTOBER 1979 SOUPLESSE 31 jaar bestaat, waarvan 9 jaar aan de Groensvoorde waar intussen driemaal HET W EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! ders en stickers mee te nemen ging men tevreden huiswaarts. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. heeft besloten een (geheel nieuwe) hinderwetvergunning te verle nen aan "Air Products BV”. Het be- De heer B. C. van der Sluys met medewerkster in een totaal vernieuwde Vivo in het winkelcentrum Groensvoorde. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Een moment uit de toneelvoorstelling van Toi-Toi. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Collignon, bijgestaan door twee studentes lezing gehouden over jeugdcriminaliteit. Dat gebeurde na de pauze van deze vergadering, die werd voorafgegaan door een 1 waarin 'n nieuw huishoudelijk regle- L1EVE LI ST Lex’s en Mieke’s toneeldochter Julia de Vries spartelde over het toneel dat het een lieve lust was. Gelukkig dat haar vriend Bert van Tiel zienderogen de schroomheid is kwijtgeraakt die hij Stapt U maareens binnen bij één van de méér dan 200 speciaalzaken op foto- en filmgebied.Daar heeft de Combifoto vakman nog écht tijd voor U en daar vindt U alle kwaliteitsmerken de beide dames en heren bedankte voor hun inbreng en nadat een ieder huishoudelijk gedeelte, nog gelegenheid had gehad enkele fol- i_ - i i ii i j ment werd vastgesteld en *n nieuwe oudercommissie werd gekozen. Aange zien de statuten van de Stichting voor Katholiek Onderwijs 'St.Victor’ te Wad- dinxveen op 25 januari 1979 officieel zijn goedgekeurd en de wijkscholen sindsdien een feit zijn, was het mogelijk het huishoudelijk reglement vast te stellen. Volgens dit reglement dient de ouder commissie elk jaar in zijn geheel af te treden. Zitting in de nieuwe commissie hebben de dames Barelds, Kloet, Van Loo en Van Veen en de heren Brand horst, Compeer, Deenik en Peters (zij allen maakten ook reeds deel uit van de vorige commissie) en mevr. Molendijk. In een aparte vergadering hebben de leden van de commissie een voorzitter, secretaris en penningmeester gekozen, te weten de heren Deenik (voorzitter), mevr. Van Loo (secretaris) en de heer Compeer (penningmeester). Na de pauze, waarin men kon genieten van eèn kopje koffie, werd de avond voortgezet door de heer Van Gangelen, die de aanwezigen o.a.vertelde welke plaats de afd. Jeugdzaken heeft binnen het Korps Rijkspolitie, welke de taak is van diegenen die zich bezig houden met jeugdzaken en wat jeugdzaken ei genlijk zijn. Nadat de heer Van Gangelen dit alle maal had verteld maakte de heer Col lignon het nog iets duidelijker door met voorbeelden uit de praktijk te komen en hierna ontstond er een levendige di scussie tussen de beide heren en de stu dentes enerzijds en de aanwezige ou- WADD1NXVEEN Op de kortgele den verschenen gemeentelijke start nota welzijnsplaning ’’Laten we wel zijn”, in welke nota uitgebreid wordt geschetst óp welke wijze de decentrali satie en democratisering van het wel zijnsbeleid vorm kan krijgen, is al ge reageerd door de fractie van het Christen-Democratisch Appèl (CDA) inde Waddinxveense gemeenteraad. In die eerste reactie zeggen de christen democraten dit: 'Belangrijkste probleem van CDA- fractie in de gemeenteraad van Wad- dinxveen is, dat gemist wordt dat het eerde£ tentoonspreidde. Aardig om te verenigingsleven (particulier initiatief) zien en te horen was ook buurvrouw Frieda Servaas, die op zeer spontane wijze haar geëmancipeerde buurman Lex Luyendijk het hof maakte. De za kelijke medewerker van Mieke Bruining, die zoals we vertelden het werk van haar man op de zeepfabriek ging doen, werd op ingehouden en su blieme wijze vorm gegeven door Jaap Heukelom. i WADDINXVEEN Op de ’’stemgerechtigdenvergadering” van de kleuterschool Klein Duimpje en de lagere school St. Jozef, de beide aan de Kanaalweg gevestigde wijkscholen van de Stichting voor Katholiek Onderwijs St. Victor, hebben de rijkspolitiemannen Van Gangelen en Collignon, bijgestaan door twee studentes van de orthopedagogiek, een op bossen bloemen en slagroomtaar ten, de kinderen werden uitgenodigd mee te doen aan een kleurwedstrijd, waarmee 5 sporttassen, 5 paar rol schaatsen en 10 dozen kleurpotloden zijn te winnen. Moesten de kleurplaten voor afgelopen zaterdag zijn ingeleverd, de prijsuitrei king is op zaterdagmiddag 13 oktober om drie in de zowel van binnen als van buiten geheel in het nieuw gestoken Vivo Supermarkt, welke wordt geken merkt door frisse kleuren, moderne vormen, vertrouwde kwaliteit, veelzij dig aanbod en nog scherpere prijzen. behalve verantwoordelijkheid voor de organisatie en uitvoering van het wel zijnswerk, ook in de eerste plaats ver antwoordelijk is om zelf inhoud te ge ven aan het beleid en de wijze waarop dat beleid daadwerkelijk wordt uitge voerd.” 'Daaruit volgt dat de CDA-fraktie het bepaald niet eens is met de slotkonklu- sie uit de nota, dat de overheid en het "particulier initiatief’ t.a.v. de uit voering van het beleid nevenschikkend zijn. Integendeel, de overheid dient het partikulier initiatief juist te prikkelen en te stimuleren." "Overigens meent de CDA-fractie in haar eerste reactie op de uitgebrachte nota, dat het het onjuist is er bij voor baat van uit te gaan, dat activiteiten in het kader van het zgn. vormingsproces van de bevolking gericht worden op de vernieuwing en verandering van de ei gen woon-, werk- en leefsituatie. 'Vraagtekens zet de fractie bij het feit, dat het plan voor vier jaar als onwrik baar wordt voorgesteld. Voor qen der gelijke duur moet het mogelijk zijn om - waar nodig - tot bijstelling te komen.” WADDINXVEEN - Uitslag PV De Sperwer van de wedvlucht St. Ghislain. In concours 218 duiven. Afstand 187 km. Gelost om 9.40 uur met vrij krach tige N.O.-wind. Aankomst eerste duif 12.38.08 uur, laatste duif 12.55.35. Snel heid eerste duif 1052.38 meter per minuut, laatste duif 958.44 meter per minuut. W. Metselaar 1-11-12-14-1-18-20-32-38; H. Vink 2-31, C. Bode 3-8-17; T. H. Twigt en zn. 4; J. Jansen 5; M. Tolle naar 6; J. Koren 7-34-44-51; J. Troost 9-10-15-21 -24-25-30-33-40-50-52C. Toor en zn. 13-28-42-48-53; W. Bree- dijk 19-49; D. Heeren 22-27-37; H. van Dijk 23; D. Boere 26; H. Metselaar 29-39-43-46-47; N. Rupke 35-36-41-55; F. Rip 45-54. WADDINXVEEN - Met een druk be- werd op vindingrijke wijze overal toe- zochte receptie is Vivo Supermarkt Van gepast, ook de prijzen van de door de de Sluys in het winkelcentrum Groens- Vivo verkochte levensmiddelen zijn voorde woensdag voor een week aangepakt, officieel heropend. De daarop volgende donderdag en in de dagen Doordat hetzelfde assortiment daarna heeft het publiek massaal ken- andere wijze is neergezet en de winkel- nis genomen van de metamorfose die de winkel in een verbouwingstijd van drie dagen had ondergaan. De heer C. B. van der Sluys (26) en zijn Vivoop aantrekkelijke wijze staan uit- 17 medewerkers (inclusief de part- L timers) presenteerden een supermarkt Supermarkt Van der Sluys, welke zaak die kleurrijker en moderner is dan voorheen. Maar niet alleen de kleuren geel en groen en het nieuwe beeldmerk werd verbouwd, vorige week rekenen WADDINXVEEN - De Waddinxveense toneelvereniging ”Toi-Toi” heeft zich twee weken geleden weer gepresenteerd aan de Waddinx veense bejaarden en liet zich in dezelfe week ook zien aan het overige publiek in het kostelijke blijspel ’’Schat ik ben ’r hoor” van Jack Popplewell. De reputatie van onze eigen amateur-toneelgroep hebben we in al die jaren leren kennen als onverwoestbaar, maar wie vorige week Lex Luyendijk, Mieke Bruining, Julia de Vries, Hans Bandell, Frieda Servaas, Jaap Heukelom, Bert van Tiel en Corrie de Knikker heeft bezig gezien kan besvestigen dat ”Toi-Toi” een gezelschap is dat we stevig moeten koesteren. Deze Waddinxveense toneelvereniging verdient het in en buiten onze ge meente veel meer op de planken te staan dan het geval is, hoewel langzaam maar zeker de kwaliteit steeds meer worden ontdekt. ”Toi-Toi” barst van het oude vertrouwde en nieuw talent, beschikt overeen goede keus van stuk ken, zorgt telkens opnieuw voor een magnifieke aankleding van het toneel- gebeuren en weet zich bijzonder goed geregiseerd door Jo Huldy. Dat werk van souffleuse Marianne van den Ha- tert en' grimeur Hans Bandell er ook mogen zijn spreekt natuurlijk vanzelf. fors is uitgebreid, kwam een paar jaar geleden in het nieuws vanwege een ui teindelijk meegevallen ongeval op het bedrijfsterrein. Dat de hinderwetver gunning van dit bedrijf opnieuw van alle kanten zou worden bekeken bep leitte toen vooral het oud-PSP- gemeenteraadslid W. M. L. van Breemen. Hans Bandell gaf op de hem bekende wijze gestalte aan de buurman. Dat ge beurde met vakmanschap en talentvol. ders anderzijds. Maar elk positief woord over deze Toi- Het was al vrij laat toen de heer Witte de'wGb'ekende deu^ omdat Hans Bam-drijf aan de Noordkade, dat inmiddels deli en Mieke Bruining behoren tot de vaste, vertrouwde en niet meer weg te denken kern van de Waddinxveense to neelvereniging, waar de ditmaal een kleine rol spelende Corrie de Knikker is bijgekomen. Met "Schat ik ben r hoor" heeft "Toi-Toi” haar vakman Terug naar "Schat ik ben ’r hoor” van schap weer waargemaakt, 't Is maar dat afgelopen week. Dat stuk leverde een u het weet, glansrol op voor Lex Luyendijk. Hij speelde op eeh voortreffelijke manier de man - Mike Johns - die thuis het hui shouden ging doen, terwijl zijn vrouw (Mieke Bruining) op de zeepfabriek ging werken en - naar al gauw bleek - niet zo onverdienstelijk ook. Lex Luyendijk was twee bedrijven lang en gedurende alle taferelen op de planken te vinden. Het was bewonderenswaar- dig te zien met welk gemak en soup lesse hij z’n rol vorm gaf. De natuurlijk straalde er van alle kanten af. Dat is een compliment, dat overigens mag afs tralen op alle medewerkenden. Mieke Bruining is - we herhalen dit nog maar eens - een geweldige toneel- vrouw, die op de planken in de ge sprekken met haar man lang niet zo overheersend overkwam als we ons uit een paar stukken uit het verleden her inneren. Maar het toneelgeweld van Lex Luyendijk zorgde dan ook voor het natuurlijke evenwicht, dat ook Mieke Bruining zo deed spelen dat de spetters eraf vlogen. Het opvallende was dat wie er ook met Lex Luyendijk moest spelen in het geëmancipeerde huishou den met omgedraaide rollen, ze werden er allemaal beter door. op een route voor de klanten is gewijzigd kan er beter dan tot voor kort gekozen wor den uit die talloze produkten, die bij de gestald. Konden de klanten van Vivo A i MMS *j- ’•4

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 7