WITTE PRUZENHM VOLOP KWALITEIT! Geneeskundig inspecteur opent centrum leplaan U rijdt Peugeot. Wij aoen de rest. Dinsdag 9 oktober LAATSTE PLAATS VOOR BRANDWEER WADDINXVEEN weer bijeen Koffieochtend van hand- en spandiensten Raad Politiek avondgebed trok 130 Waddinxveners ’’Zeven dagen vrij op samen werkingsschool SGP en HKV vergaderen in De Hoeksteen OPENBARE COMMISSIE VERGADERING Automobielbedrijf Boonstoppel B.V. c_---- - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 OKTOBER 1979 en over Pro en logopedische dienst kring Boskoop aan de leplaan 35. Met de officiële in- met elkaar over deze problematiek gedachten te wisselen. Voor het a f 2,50. Aanvang op alle avonden: 20.00 uur. De wedstrijden stonden onder leiding van de heer H. P. Mooiman, brand- brandweercommandant te Velp. 3. het zijn raketten eveneens. Uit een VN- dokument blijkt, dat 10 jaar praten over ontwapening alleen tot meer be wapening heeft geleid. Er zijn nu zoveel kernwapens, dat we de wereld er meer voudig mee kunnen vernietigen. ij r j j i i dan verder gaan op deze heilloze weg? Brautigam: Er is pas uitzicht op een an dere weg, wanneer we inzien, dat ’’onze motieven” voor bewapening op z’n minst discutabel zijn. Hoe vaak immers hebben niet kerkelijke leiders, macht hebbers en politici oorlogen vooraf of achteraf gerechtvaardigd met argu- zijn duidelijk. Salt II bijv., een akkoord tussen Amerika en Rusland over wa penbeheersing, komt er alleen, wan neer eerst weer nieuwe raketten wor den ingevoerd. Carter krijgt namelijk alleen goedkeuring van de senaat, op WADDINXVEEN - Dinsdag 9 oktober is er weer in het Anne Frank-centrum een koffieoch tend van de hand- en spandien sten. Alle mensen zijn om 10.00 uur van harte welkom. ”We zouden er best weer wat mensen met een auto bij kunnen hebben. Die kunnen zich op deze ochtend melden of op de num mers 3103, mevrouw R. van Gent of 5376, Ineke Verheul”, aldus de mensen achter de hand- en span diensten die fnet auto’s klaar staan om bejaarden en plotseling om het hand zittende gezinnen de helpende hand te bieden. ’’Zeven dagen vrij” gaat over de pro blemen die een aantal meisjes hebben j van ze ven dagen vrij. Zij zitten namelijk op een meisjeskostschool en daar is mee stal niets opwindends te beleven. De sleur wordt echter doorbroken door het ten tonele verschijnen van enkele leden van het mannelijk geslacht; span ning en sensatie dus. fen. En die feiten liegen er niet om. Een enorme overbewapening, waarmee al les op aarde zeer grondig kan worden vernietigd. Er loopt echter een verhaal door de geschiedenis van mensen, die zich niet bij de feiten wensen neer te leggen. Er is een kort en recent verhaal van mensen, die zich ook bij de bewa pening niet wensen neer te leggen. In de hoop en de verwachting, dat eens een andere weg dan de huidige van WADDINXVEEN - Dinsdagmiddag 9 oktober opent de geneeskundig inspec teur voor de Volksgezondheid in Zuid- Holland, de heer L. C. Buijsert, het Aan de wedstrijden werd deelgenomen door de brandweerkorpsen uit Bode graven, Boskoop, Capelle, Gouda, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwer- kerk, Reeuwijk, Waddinxveen en Ze venhuizen. De korpsen moesten het vuur bij scheepswerf Vuyk bestrijden. Een handicap daarbij vormde de vaart, die - met de materialen aan boord - met een roeibootje moest worden overge stoken om bij het vuur (echte vlammen voor deze gelegenheid) te komen. Oranjelaan 21 Waddinxveen Tel. 01828-2344 en 2350 en 3277 Showroom Juliana van Stolberglaan gebruikname van dit ’’schoolgezond- heidscentrum”, waar in totaal zo’n 15 mensen werken, komt een einde aan het verblijf in twee huurpanden aan de Boskoopse Mendelweg. Op de laatste werkdag voor de bouwvakvakantie werd de nieuwe accommodatie voor de eerste maal opgeleverd. WADDINXVEEN - De vrijwillige brandweer van Waddinxveen is op de laatste plaats geëindigd bij de zaterdag voor een week in Capelle aan den Ussel gehouden brandweerwedstrijden lage druk van de kring De Tien Gemeenten. De onder bevel van hoofdbrandwacht G. J. Huizer staande ploeg behaalde slechts 392,5 punten. Het korps van Gouda behaalde 434,5 punten. De verdere rangschikking was: 2. Boskoop 431,5; 3. Moerkapelle 430; 4. Bodegraven 429; 5. Reeuwijk 427,5; 6. Moordrecht 426,5; Nieuwerkerk aan den Ussel 420; 8. Capelle aan den Ussel 416,5; 9. Zevenhuizen 408; 10 Wad dinxveen 392,5 punten. ’’EERSTE PAAL” Voor, het nieuwe ’’schoolgezondheid scentrum''- deze naafn'staatnog tussen WADDINXVEEN - Ongeveer een jaar geleden is muziekdocent Jan van der Steen met een groep leerlingen van de samenwerkingsschool voor HAVO/At- heneum aan de Sniepweg gestart met de voorbereidingen voor de musical "Zeven dagen vrij”. De groep mede werkers groeide maandelijks. Naast tekstschtijver Albert Maurits, compo nist Jan van der Steen en de spelers/- zangers werden er een dansgroep, een aantal decorbouwers, de Technische Club van de school, een orkest en en kele docenten ingeschakeld. Het resul taat kunt u komen bekijken op maan dag 8, dinsdag 9 en woensdag 10 okto ber in de gemeenschapsruimte van de samenwerkingsschool. WADDINXVEEN Door veel leiders, zowel kerkelijke als politieke, is de vraag naar het bestaan van de zogenaamde rechtvaardige oorlog beantwoord. Het atoomtijdperk maakt de aanvaarding onmogelijk, om dat een atoomoorlog vrijwel onvermijdelijk tot totale vernietiging leidt. Aldus aalmoezenier Harris Brautigam uit Garderen in de bijna te kleine hal van de Ontmoetingskerk in zijn inlei- gehouden politiek avondgebed.~Onge- stige motieven, erekwesties, en ga zo veer .130 Waddinxveners namen aan deze samen met de plaatselijke werk- Het nieuwe "schoolgezondheidscentrum" aan de leplaan. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). den gehuisvest. Op de begane grond zijn vier artsen- en assistenteskamers, twee spreekkamers (voor respectieve lijk 12 en 7 personen), administratie ruimte, hal, gang, keuken en sanitaire voorzieningen, waaronder een invali dentoilet. Op de eerste verdieping zijn vier kamers, archief, centrale verwar- mingsruimte, overloop en eveneens sa nitaire voorzieningen. haakjes omdat men deze nóg aarzelend de Zuidplaspolder. Er is gelegenheid Hoe het allemaal afloopt zal pas op 8, 9 gebruikt - werd woensdagmiddag 15 november vorig jaar door de Bos koopse wethouder mevrouw T. nn - - -- - - - en officiële paal geslagen. Als we niet zo’n strenge winter hadden gehad zou de nieuwe huisvesting van de in Wad dinxveen, Boskoop, Reeuwijk, Bent huizen, Moerkapelle en Zevenhuizen werkzaam zijnde schoolarsten- en lo gopedische dienst nog voor de zomer gereed zijn gekomen. Het pand aan de leplaan is neergezet door Rehorst BV uit Waddinxveen naar een ontwerp van het Boskoopse architectenbureau T. Bier en G. Gel- derblom. De bouwkosten van het nieuwe onderkomen, waarnaar jaren is uitgezien en dat dan - na overweging van diverse mogelijkheden - mede op advies van de hoofdinspecteur voor de een plaats heeft gekregen, bedragen f 825.000,—. Het ’’schoolgezondheidscentrum” be staat uit twee lagen. Op de begane ondergebracht, terwijl op de eerste ver- 1 wor- van de Multi- sportvereniging TOOS en andere sportverenigingen tot verhoging van de subsidiëring voor zaalsportvere- nigingen. 7. Aankoop woning Kleikade 5 Kleikade 9. 8. Aankoop gronden aan de Kanaal dijk (buiten de bebouwde kom) nieuwe centrum van de schoolartsen- t.b.v. reconstructiewerkzaamheden. 9. Rondvraag. om met elkaar over deze problematiek en 10 oktober duidelijk worden. Kaar- van gedachten te wisselen. Voor het ten zijn uitsluitend verkrijgbaar via koopse wethouder mevrouw T. tweede gedeelte van deze avond, dus leerlingen van de samenwerkingsschool Stellingwerff-Marissen (CDA) de 33e vanaf half negen, zijn alle belangstel lenden van harte welkom. als de duivel afschildert, kun je heel ver gaan in de middelen, die je wenst te ge- ONTWAPENING? bruiken om je tegen dat kwaad te be- schermen. Hoe de ander er in werke- De feiten, zo begon hij zijn inleiding lijkheid uit ziet, en wat zijn werkelijke motieven zijn is dan veel minder belan grijk. Een vorm van primitief denken, in een tijd, dat we bijna zo ”ver” zijn, dat we een kernoorlog automatisch kunnen voeren. Een griezelige kloof tussen ons technisch ’’vernuft” en ons voorwaarde dat de super moderne MX- "etisch denken”. raket, kosten 60 miljard’, wordt ge- Pas wanneer we in staat zijn die kloof te bouwd. Een onder de grond verplaats- overbruggen is er enig uitzicht op een bare raket. De Sovjet-Unie vernieuwt veiliger wereld. Zolang we echter blij- -„i.-.. ii.. vi. ven stiistaan js de afloop van ons be staan onzeker. Om over de ongelijke verhoudingen in de wereld mede door onze overvloedige bewapening in stand gehouden nog maar te zwijgen. jen. Als de'feiten zo duidelijk zijn, waarom WADDINXVEEN - Deze maand is er een extra vergadering van de Waddinxveense gemeenteraad. Volgende week woensdagavond om half acht staat op de agenda de vaststelling van het bestem mingsplan Zuidplas. De kleine agenda voor die lange vergade ring ziet er zo uit: 1. Mededelingen en ingekomen stukken; 2. Voorstel tot het opnieuw be schikbaarstellen van een werk- krediet voor het bestemmingsp lan Zuidplas Voorstel tot vaststelling van bestemmingsplan ’’Wijk T Zuidplas”; 4. Rondvraag. 1978 van de Juventute” te WADDINXVEEN - De raadscommis sie voor de financiën vergadert mor genmiddag (donderdag 4 oktober) om vijf uur in het gemeentehuis in het op enbaar over deze agenda: 1. Verslag van de vergadering van 30 augustus 1979. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken: a. rekening over 1977 Recreatie schap Reeuwijkse Plassen e.o.; b. subsidiëring over 1977 van de Vereniging ”Pro juventute” te Gouda; c. subsidiëring Vereniging ”1 Gouda; d. rekening 1978 van de Stichting Dierentehuis Midden-Holland; e. rekening 1978 Prot. Chr. Stich ting Bejaardentehuis ’’Souburgh”; f. subsidiëring over 1979 van de Rijnlandse Orkestvereniging; g. rekening 1978 en begroting 1979 van de brassband ’Voorwaarts”; h. begroting 1979 van het fanfare korps ’’Concordia”; i. subsidiëring Vereniging ”Het Ge sproken Weekblad” voor 1980; j. brief directeur openbare werken d.d. 25 september 1979 inzake de financiële gevolgen van het verp laatsen van de voetbalvelden aan de Sniepweg. 3. Verlenen van een krediet van f 20.000,ten behoeve van de ver vanging uit veiligheidsoverwegingen van niet-afsluitbare deksels van straatkolken door afsluitbare dek sels in een gedeelte van de wooner ven in Groenswaard III. 4. Goedkeuring rekening 1978 van de Chr. Openbare Uitleenbibliotheek. 5. Wijziging tarieven verhuur over dekte zwembad. 6. Afwijzing verzoek menten, die bij nader inzien nauwelijks als een werkelijke rechtvaardiging voor geweld konden worden beschouwd. ding na het vorige “week dinsdagavond Overdreven nationalisme, godsdien- maar door. En dan wordt nog niet eens gesproken over het verschil tussen de groep van het Interkerkelijk Vredesbe- gebruikte argumenten en de werkelijke raad (IKV) in het kader van de Vredes- argumenten. Hoe vaak zullen ook geen week georganiseerde bijeenkomst deel, oorlogen uit economische motieven De dichter Gerrit Achterberg schreef zijn gestimuleerd, terwijl heel andere eens: "De hoop is een krijtwit kind, dat motieven naar buiten toe werden ge jacht tegen een rover die het slacht”, hanteerd. Brautigam stelde: Recht- Hoop is óók de verwachting, dat er mo- vaardiging van het geweld is soms een gelijkheden zijn, die de feiten overtref- groter kwaad, dan het geweld zelf. En als we nu naar de middelen kijken volksgezondheid in Waddinxveen waarmee we oorlogen kunnen voeren, is er dan ooit nog wel sprake van een redelijke verhouding tussen ’’middel en doel”? vi ia Mn grond zal de schooïartsendiefist worden Tenslotte benadrukte Brautigam, dat dieping de logopedische'dienst zal ons denken over de gerechtvaardigde oorlog géén achterhaalde zaak is. In feite is deze theorie nog een belangrijk steeds meer en steeds ’’betere” wapens fundament van ons huidig veiligheids- wordt ingeslagen. Een nieuwe weg beleid. Bewapening is nodig om onze waarvoor wij samen verantwoordelijk waarden te beschermen, tegen de an- zijn en waaraan wij dienen te werken der die door en door slecht is. Zo den- voor het te laat is. Dit was samengevat ken we hier, maar zo denken ze ook het thema van het avondgebed, Brauti- aan eandere^kant Als je elkaar maar gam sloot zijn inleiding daarbij aan. WADDINXVEEN - Donderdagavond 4 oktober houden de kiesverenigingen van SGP en de HKV hun ledenvergade ringen in De Hoeksteen. Aanvang: kwart voor acht. Het eerste gedeelte met betrekking tot de besteding van de avond bestaat uit het afhandelen van de lopende zaken van beide kies verenigingen. Vanaf half negen is er een gecombineerde vergadering, waarin spreekt de heer D. Uitbeierse, fractievoorzitter in de gemeenteraad. De heer Uitbeierse hoopt te spreken over de toekomstige bouwplannen in meisjeskostschool en daar is mee-

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 9