1 Grabbelen in de Passage WITTE PRUZENHAL W UW WINSTWINKEL! Vijfde zaak voor Ronaat u vaak ten voorbeeld ”In Zuid-Holland stel ik Een reis door Europa Geneeskundig inspecteur L. C. Buijsert: Mabo BV Gediplomeerde chiropediste in Waddinxveen Verkoop tentoonstelling Welfarewerk 'f A x ^3 De heer en mevrouw Smit in hun vijfde schoenenzaak aan de Kleiweg in (Foto: Weekblad voor Waddinxveen! Sjaak Noteboom). n WADDINXVEEN - Zoals viel te verwachten gedraaid op een geweldig festijn. Er waren dan ook honderdenTprijzVtë ve7d?enên l_y-v »**-*-' - M Gouda. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/GOUDA - Handel- smaatschappij Mabo BV, Waddinxveen heeft de handelsnaam gewijzigd in Mabo Holding BV, dat zich gaat bezig houden met het oprichten, verkrijgen en vervreemden van ondernemingen. Uittredende directie: Broers Holding BV, Waddinxveen. Benoemd directeur M. Boers te Cromvoirt. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Gouda en omstreken. WADDINXVEEN - De jaarlijkse ver kooptentoonstelling van de afdeling Waddinxveen van het Welfarewerk wordt gehouden op zaterdag 20 okto ber van 11.00 tot 17.00 uur in het Anne Frank-centrum. De expositie wordt ’s morgens om tien uur geopend door me vrouw H. J. van Drimmelen. Verkocht worden uitsluitend door Wad- dinxveense chronische zieken en be jaarden vervaardigde artikelen. De op brengst komt ten goede van het Wel farewerk. WADDINXVEEN - ”Ik heb veel bewondering en waardering voor het werk van de schoolartsen- en logopedische dienst - kring Boskoop. Meermalen stel ik uw kring in Zuid-Holland ten voorbeeld. Ik wil u vra gen er zorg voor te dragen het hoge peil van uw dienst te handhaven. Daarom spreek ik de wens uit dat de schoolgezondheidszorg en de lo- naar de scholen zullen blijven gaan met al hun apparatuur en paperassen ("We moeten in de school zijn en blijven voor het broodnodige contact”), maar dat de nieuwe basis de mogelijkheid geeft op nieuwe ontwikkelingen in te gaan en daaraan ook gestalte geven. Een lekkere fles drank van de heer A. H. van Gent (PvdA), voorzitter van de schoolartsen- en logopedische dients - ring Boskoop, voor de heer L. C. WADDINXVEEN- Evenals in de zomervakantie zal de werkgroep voor de kinderclubs in de komende schoolvakanties van 1979-’80 weer activiteiten organiseren voor de Waddinxveense jeugd van 6 tot 12 jaar in De Bonkelaar. Gestart wordt in de kerstvakantie met een grote instuif op WADDINXVEEN/ LE1DSCHENDAM - De eerste 20 ge diplomeerde chiropedisten in Neder land (waaronder mevrouw Van der Ha ven van het voetverzorgingscentrum aan de Groensvoorde) hebben hun ge tuigschrift uitgereikt gekregen op het ministerie van Volksgezondheid, dat hun experimentele opleiding had ge subsidieerd. Het is de bedoeling de chi- ripedisten, die verschillende voetkwa len behandelen, over enige tijd binnen de werking van de Wet op de parame dische beroepen te brengen, aldus het ministerie. De Centrale Raad voor de Volksgezondheid had hiertoe reeds ja- ren geleden geadviseerd. mevrouw L. H. Y. Vader-Derkinderen uit Rotterdam. De logopediste zei dat het nieuwe centrum een werkplaats, I t een bergplaats, een ontmoetingsplaats I .en een plek van samenkomst en overleg I waar in huiselijke sfeer ruimte en I jt is te vinden om doelmatig te kun- (jewerken. Zij wees erop dat de me- kkers ondanks dit nieuwe gebouw MMHL WADDINXVEEN/GOUDA Vorige week donderdagmiddag heeft Ronaat Schoenmodes BV aan de Kleiweg 87 in Gouda de vijfde schoe nenzaak geopend. De Waddinxvener A. M. Smit en zijn echtgenote be zitten de overige vier zaken in Waddinxveen (Luifelbaan en de Passage) en in Gouda (Kleiweg en winkelcentrum Bloemendaal). Aan de Goudse rblom. yde tot aan de Mendelweg in Boskoop^P2611 De voorzitter van de schoolartsY logopedische dienst, de heer A. Hi Gent, gaf aan hoe lang en op welke nier er gezocht is naar een bestaanc pand totdat definitief werd besloten tot nieuwbouw in Waddinxveen. De plek aan de leplaan is er één met mogelijk heden tot uitbouw. Nadat de heer L. C. Buijsert nog had gesproken over een landelijk op te zetten net van basisge zondheidszorg, waarin een kring als Boskoop, prima zou passen, betoogde burgemeester mr. A. G. Smallenbroek dat grotere organen lang niet altijd een verbetering inhouden. Hij had daar zo zijn twijfels over. "Als het kind centraal staat moeten we maar afwachten of dat kind er beter van wordt als een goed functionerende dienst opgaat in een groter orgaan”. Mr. Smallenbroek maakte duidelijk dat het nieuwe centrum staat in een gebied waar veel weg en verplaatst zal moeten worden, maar B. en W. hadden nog diezelfde morgen besloten dat de schoolartsen- en logopedische dienst wat dit betreft ongemoeid gelaten zou worden. Gelukwensen kwamen er ook nog van de directeur van de schoolbe geleidingsdienst Midden Holland en Rijnstreek, de heer W. van Dongen, en wethouder mevrouw T. Stellingwerff- Marissen uit Boskoop. "WERKPLAATS” Tot slot sprak namens de medewerkers is het gratis grabbelfeë^jn het winkelcentrum "de Passage" uit- spoort en de bedoeling is, dat ze zoveel mogelijk landen bezoeken en daarbij meedoen aan de diverse ludieke activi teiten aldaar. De instuif vindt in De Bonkelaar plaats op woensdag 17 oktober van 14.00 tot 16.00 uur, de toegangsprijs bedraagt f 1,per kind. gopedische zorg in deze streek nog beter tot zijn recht zal kunnen komen”. Met deze woorden verklaarde dinsdag middag de heer L. C. Buijsert, genees kundig inspecteur voor de volksge zondheid in Zuid-Holland, het nieuwe centrum van de schoolartsen- en lo gopedische dienst - kring Boskoop aan de leplaan 35 voor geopend. In deze dienst, waarbij ongeveer 12 mensen werken, werken samen de gemeenten Benthuizen, Boskoop. Hazerswoude, Moerkapelle, Reeuwijk en Waddinxveen. WEE VERDIEPINGEN ■knieuwe pand, waarin f 825.000, Jjtöken en waarvoor woensdagmid- naatW^vember vorig jaar de eerste pingen.' geslagen, heeft twee verdie- schoolari1 de begane grond is de artsen- enl'enst ondergebracht met mers, adminJenteskamers, spreekka- sanitaire vooE'eruimte, hal, gang en verdieping is de 'hgen, op de eerste huisvest met viêfPedische dienst ge- gaderruimte, ceriiers, archief, ver- sruimte en eveneens verwarming- ningen. Het pand is néjta're voorzie- horst BV uit Wadding door Re- ontwerp van het Boskoöt naar een tenbureau T. Bier en G. ’^rchitec- De nieuwe huisvesting vert^ voor kort bewoonde twee h worden, ondervond de familie Smit no gal wat tegenslag, doordat de bouw van de Luifelbaan ernstig vertraagd werd. De heer en mevrouw Smit lieten zich zich hierdoor niet ontmoedigen. Zij vonden een tijdelijk onderkomen in twee garages, hen welwillend ter be schikking gesteld door burgemeester C. A. van der Hooft. Van hieruit ope reerde Ronaat Schoenmodes de eerste twee jaar van haar bestaan. Pas in 1968, twee jaar na de geplande datum, kon de eigenlijke zaak aan de Luifelbaan be trokken worden. Aanvankelijk bracht Ronaat Schoen modes in de populaire prijsklasse col lecties. Men was van mening dat hier mee werd aangesloten op de behoefte van de wijkbewoners. Om de verlan gens van de markt waar Ronaat op doelde nog beter te leren kennen werd in samenwerking met alle winkeliers van de Luifelbaan een uitvoerig mark tonderzoek gehouden. Uit dat onder zoek kwam vast te staan dat er wat schoeisel betreft meer behoefte was aan een luxe type schoen. In antwoord hierop heeft Ronaat Schoenmodes on- middelijk her roer omgegooid naar het modieuze schoeisel in het midden - tot luxe genre. Deze ommezwaai oefende een gunstig resultaat uit op de totale omzet. De familie Smit: "Een detail- handelzaak zou je kunnen vergelijken met een kruiwagen. Die moet je ook duwen als je vooruit wilt blijven gaan”. Voor Ronaat Schoenmodes is de tijd voorbij dat in een knalgele DA F - die voorzien was van een levensgrote schoen - gerepareerde schoenen wer den rondgebracht. In 1974 werd de zaak aan de Luifelbaan grondig ver bouwd. Even later in dat jaar werd de tweede zaak in het Goudse winkelcen trum Bloemendaal in gebruik geno men. De derde zaak werd eind 1975 in het winkelcentrum "de Passage" ge opend. De vierde zaak (Kiki-shoes) ging open in april 1978. Sinds vorige week omvat de keten van Ronaat Schoenmodes BV vijf zaken. WEEKBLAD VOOR W ADDINXVEEN WOENSDAG 10 OKTOBER 1979 woensdagmiddag 17 oktober. Onder het motto "Een reis door Europa" kun nen de kinderen deelnemen aan diverse activiteiten, variërend van bergen be klimmen in Zwitserland tot bijv, een wedstrijd spaghetti eten in Italië en een wedstrijd moppen tappen in België. De kinderen krijgen bij de ingang een pa- Kleiweg beschikt Ronaat al over Kiki-shoes, welke zaak vorig voorjaar officieel werd geopend. Het zal duidelijk zijn dat de heer Smit en zijn echtgenote blij zijn met hun vijfde schoenenzaak, et echtpaar startte in 1962 in Waddinxveen een ei- gen bedrijfje. Het ging hier uitsluitend ffwf om de reparatie van schoeisel. Me- vrouw Smit, die zich vanaf het begin actief heeft beziggehouden, werd steeds meer aangetrokken door de ver- ES koopzijde van het geheel. Zij bracht al snel bijverkoop-artikelen als panty's en slippers. Haar ideeën gingen echter verder. Tus sen de bedrijven door haalde zij "eventjes" alle vereiste papieren en diploma’s die er nodig zijn om een schoenendetailzaak te kunnen openen. Toen dan ook de plannen voor het nieuwe winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan openbaar werden, aar zelde het echtpaar Smit niet en schreef J zich onmiddellijk voor deelname in. Men zou gauw geneigd zijn te den- Buiisert geneeskundig inspecteur voor de volksgezondheid in Zuid-Holland ken dat verder alles probleemloos ver- - ,r.-i i-1 liep. Niets is minder waar. Voordat de - nieuwe schoenenzaak geopend kon Een lekkere fles drank

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 11