WITTE PRUZENHAL ^A^GOED EN GOEDKOOPi St. Jozefschool is een goede 50- jarige, maar zeker geen oude knar Ouderavond over de LOM- scholen Ouderavond van De Klimop Geen kappen van bomen in Heuvelhof Jozefschool kostte toen halve ton Ook feest voor kleuters en scholieren Zitten er in spouwmuren papieren uit oorlogstijd? hrr 1 zartlaan gekeerde strook groen in het mogelijkheden van het buitengewoon onderwijs, waarover bij zeer velen mis verstanden heersen. Er zijn thans onge veer 20 soorten buitengewoon onder wijs, zoals scholen voor blinden, doven, lichamelijk gehandicapten, kinderen van schippers, kermisexploitanten en ook de categorie kinderen met leer- of opvoedingsmoeilijkheden. Deze laatste groep is aangewezen op de Een drukte van belang in de gemeenschapsruimte van de 50-jarige St. Jozefschool. (Foto: Weekblad voor Wad- dinxveen/Sjaak Noteboom). z.g. LOM-scholen. Het zijn meestal kinderen met een normale intelligentie die echter wegens leer- of opvoedings moeilijkheden niet geschikt zijn voor normale basisscholen. De LOM- scholen werken met kleinere groepen en hebben daarvoor een uitgebreide staf met specialistische krachten in huis. In het algemeen behalen de kin deren het normale niveau van de basis school. Maar al te vaak wordt in de volksmond het BLO-school gebruikt, hetgeen een beladen woord is. Na de heldere ui teenzetting van de heer Kamphuis had den de aanwezigen meer begrip over de mogelijkheden van het buitengewoon onderwijs en dat was ook het doel van deze avond. WADDINXVEEN - Vorige week dins dagavond werd in de openbare kleuter school De Klimop (Essengaarde) een goed bezochte ouderavond gehouden. Dat betekende vorige week dinsdaga vond een drukte van jewelste in het een halve eeuw oud zijnde schoolgebouw. Het officiële gedeelte werd dan ook bij gewoond door wethouder A. H. van Gent (PvdA), leden van het stichtings bestuur St. Victor, leden van de ouder- commissie, leerkrachten van de St. Jo zefschool, kleuterleidsters van Klein Duimpje, vakleerkrachten, de part time leerkracht, interieurverzorgsters, leerkrachten van andere Wad- dinxveense scholen, oud-schoolhoofd H. M. van den Dool, de heer T. W. Verweij van het architectenbureau Stuurman BV, de heren G. Rehorst en J. F. M. Zaat van Rehorst BV (de bou wer van de school), pater Th. Doesburg en de heer B. F. Langendam van de Cormula’s. CORMULA’S In de tijd dat de genodigden zich in de St. Jozefschool verzamelden trokken de Cormula’s door de St. Victorwijk. Tot ieders verrassing kwam de drum band naar de gemeenschapsruimte voor het spelen van een paar nummers. Na dit muzikale geweld heette de heer A. Deenik iedereen welkom en over handigde hij schoolhoofd J. M. Zand bergen het cadeau namens de ouders van de leerlingen: een sigarenkistje met een fors bedrag aan geld. Dit geld gaat waarschijnlijk gebruikt worden voor de aanschaf van audio-visuele apparatuur. Dit kan echter pas als het jujste bedrag bekendis. Voor de pauze werd het huishoudelijke gedeelte afgewerkt, waarin o.a. nieuwe oudercommissieleden werden gekozen. Aftredend en niet-herkiesbaar waren de dames Bonsel, Hopmans en Kraaye- stein. Nieuwe kandidaten waren de da mes Kern en Remmerswaal en de heer Raar. De oudercommissie ziet er nu als volgt uit: Voorzitter W. Waltman, Vice- voorzitter L. Raar, secretaresse me vrouw M. Remmerswaal, 2e secreta resse mevrouw J. Kern en penningmee- steresse mevrouw R. Keizer.Na de pauze gaven de beide kleuterleidsters informatie. Vertelde mevrouw Van der Hart voornamelijk over het wennen op school van de jongste kleuter en de problemen die zich hier bij kunnen af spelen, mevrouw Nooteboom legde meer de nadruk op de werkzaamheden van de oudste kleuter en alles wat daar mee in verband staat. Na de rondvraag besloot de voorzitter de avond De heer B. F. Langendam hield-m de St. Jozefschool een toespraak waar de vonken vanaf sprongen. Hij bena drukte vooral de tijd tussen 50 jaar ge leden en nu. Zijn woorden gingen ver gezeld van een klok voor de gemeen schapsruimte van de school. De heer Langendam merkte op dat de Cormu la’s van dit cadeau zelf ook profijt heb ben omdat ze op zolder oefenen. Daarna was het woord aan de voorzit ter van de Stichting voor Katholiek On derwijs St. Victor, de heer P. J. Rippe. Deze bestempelde de jubilerende wijk- school alseen goede 50-jarige, zeer ze ker geen oude knar. Hij onderstreepte het feit dat men het had aangedurfd van de oorspronkelijke rooms katholieke school een wijkschool te maken met alles wat daaraan vast zat. Van het stichtingsbestuur kreeg de school een enveloppe met inhoud. MODERNSTE Gelukwensen kwamen er namens het gemeentebestuur ook van wethouder A. H. van Gent (PvdA). Deze maakte van de gelegenheid gebruik te vertellen dat het eerste schoolhoofd, de heer Rooijmans, een goede bekende was van zijn familie. Verder merkte de wet houder op dat hoewel het gebouw een halve eeuw oud is, de wijkschool toch één van de modernste scholen in Wad- dinxveen is, mede gezien de door de ge meente aangebrachte verbeteringen. Oud-schoolhoofd H. M. van den Dool haakte in op de zinsnede van stichtings voorzitter Rippe en zei: "Ik ben de 50 reeds lang gepasseerd, maar ik zie me zelf nog steeds niet als een oude knar". De heer Van den Dool sprak in de ge meenschapsruimte over zijn tijd op WADDINXVEEN De wijk school St. Jozef (6 lokalen) met de kleueterschool Klein Duimpje werd een halve eeuw geleden voor de prijs van f 50.000,als een vierklassige lagere school ge bouwd door Rehorst BV naar een ontwerp van het architectenbu reau Stuurman BV. Dit schoolge bouw - het oorspronkelijke ge deelte van de huidige St. Jozef school dus - werd ingericht voor onderwijs aan 130 kinderen door 4 leerkrachten. Hoofd van de school was toen de heer Rooij mans. De St. Jozefschool bestond echter al veel langer, want reeds in 1874 werd er onderwijs gege ven door de heer Staal in de voor malige baleinenfabriek ”De Wal- visch” aan de Zuidkade. In de oorlog is het gebouw voor allerlei doeleinden gebruikt: ka zerne, noodhospitaal, centrale keuken en ook onderduikers kon den er terecht. Na de oorlog nam het aantal leerlingen zo toe dat er in de jaren ’60 2 lokalen bijge bouwd moesten worden en na aanbouw van de kleuterschool, ombouw van de zolder tot een fijne gemeenschapsruimte en aanpassing van de klaslokalen, staat er nu een gebouw dat welis waar 50 jaar oud is, maar zeer ze ker niet verouderd. klas bekend gemaakt konden worden. Het was alles bij elkaar voor iedereen een fantastisch jubileum. WADDINXVEEN Het feit dat de wijkschool St. Jozef met de kleuterschool Klein Duimpje (bei den aan de Kanaalweg) Abraham hebben gezien is niet onopgemerkt voorbij gegaan. De scholen van de Stichting voor Katholiek Onderwijs St. Victor hebben het 50-jarig be staan vorige week aangegrepen voor een aantal bijzonder ge slaagde activiteiten, zoals een ten toonstelling van de schoolkinderen over het onderwerp ’’energie” en een feestavond met receptie. WADDINXVEEN - Vorige week woensdag vond in de rooms-katholieke Mgr. Bekkersschool aan dé Peter Zuid- laan de jaarlijkse vergadering plaats van de oudervereniging van deze school en de Prins Willem-Alexander kleuterschool. Eerst werd het huishoudelijke gedeelte gehouden met alle normale vereniging- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 OKTOBER 1979 WADDINXVEEN - Vrijdag 5 oktober - drie dagen na de officiële viering rond het 50-jarig bestaan van de wijkschool St. Jozef - vierden de kleuters van de kleuterschool Klein Duimpje en de leerlingen van de jubilerende wijk school feest. Voor klas 5 en 6 was er een speurtocht van 9 tot 12 uur, die door een groot ge deelte van Waddinxveen voerde, ter wijl de kleuters en de kinderen van de klassen 1 en 2 zich bezig hielden op een circuit van 17 spelletjes, zoals blokjes stapelen, enen gooien, feestneus enz. De kinderen van de klassen 3 en 4 ge noten gedurende die tijd van een aantal films, o.a. over Chilly Willy, Woody Woodpecker, Bugs Bunny en een speelfilm over de club van 6‘/2. Om 12.15 uur ging de hele school aan de pannekoek, door verschillende moe ders thuis gebakken. In de ochtendpauze was er limonade met een dropsleutel en in de middag pauze limonade met een stroopwafel. WADDINXVEEN - Op de naar de Mo- Om half twee werd het programma L. voortgezet. De kleuters en de leerlin- nieuwe woongebiedje Heuvelhof (hoek gen van klas I en 2 gingen nu naar de Dorpstraat/Kerkweg-West) hoeven film en voor de kinderen van 3,4, 5 en 6 waren er spelletjes, 25 nu en natuurlijk moeilijker dan die in de ochtenduren. Om plm. 4 uur was de laatste klaar en gingen de jongens en meisjes naar huis terwijl de leerkrachten en enkele hel pers zich over de scorelijsten bogen, ling toonden, te bekijken en tevens mooie prijzen weg te halen van avon tuur. De prijzen hiervoor waren alle maal geschonken door het Wad- Als laatste spreker vroeg schoolhoofd dinxveense bedrijfsleven en de midden- --•• zei stand. Het zal duidelijk zijn dat de jubi lerende school een grote opbrengst te gemoet heeft kunnen zien. Schoolhoofd J. M. Zandbergen met de blauwdruk (de officiële bouwteke ning) van zijn St. Jozefschool, die werd geschonken door het architectenbu reau Stuurman B K (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). J. M. Zandbergen het woord. Hij zei zeer tevreden te zijn met het schoolge bouw, maar tipte toch nog wel even aan dat het hek aan vernieuwing toe is. De heer Zandbergen bedankte iedereen SHIRTJES voor zijn aanwezigheid, voor de toe- Vermeldenswaard is nog dat de heer F. spraken en de geschenken. Hij was erg N. Hart, voorzitter van de rooms in zijn schik met de blauwdruk (offi ciële tekening) van de St. Jozefschool, die hem was gegeven door de heer T. W. Verweij van het architectenbureau Stuurman BV van c. 2. schoolteam zal de school in een later stadium een foto-album aanbieden met foto’s van de jubileumviering. Na het officiële gedeelte gingen de deuren van de St. Jozefschool open Dorpstraat/Kerkweg-West) geen bomen meer te worden gekapt. Dat hebben B. en W. besloten. Het col lege is namelijk akkoord gegaan met het bestratings- en inrichtingsplan voor dit gebied, waar tot voor kort de B.- fabriek van Eminent Bv heeft gestaan. In de laatste gemeenteraadsvergade- zodat maandagmorgen de winnaars per rjng had de heer H. P. Barth (D’66) het 1.. i i geheugen van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek opgefrist door er aan te herinneren dat wijzigingen in de groen voorziening ook zouden worden door- gesproken met de Mozartlaan- bewoners. Hij vertelde bij die gelegen- I heid dat de toekomstige bewoners van I Heuvelhof een brief aan B. en W. had- den geschreven, waarin 32 van de 36 I gezinnen hun verontrusting uitspraken I over het mogelijk weghalen van een groenstrook aan de Mozartlaan-kant in I verband met de aanleg van een speelplaats. N. Hart, voorzitter van de katholieke voetbalvereniging WSE, de sactiviteiten, zoals financieel overzicht, wijkschool St. Jozef vijftien voetbals- jaaroverzicht en andere zaken. Het be- hirtjes kwam aanbieden met daarop de stuur is op voorstel van het zittend be- naam van de school. Schoolhoofd stuur uitgebreid met de dames Kersber- de Brugweg. Het Zandbergen kreeg deze shirtjes o’mdat gen, Helwegen en de heer Flohr. ,.i i i„.__ zjjn sch00] bjj voetbalwedstrijden Na de pauze werd met het informatieve steeds de shirts van WSE gebruikte en gedeelte begonnen, waarvoor de heer men zei dan: Die jongens van WSE de- Kamphuis van de LOM-school te den het weer goed (of slecht), terwijl de Gouda was uitgenodigd. De heer St. Jozefschool werd bedoeld. Kamphuis hield een inleiding over de voor ouders en oud-leerlingen, die on der het genot van een drankje en een hapje in de gelegenheid waren de school en^over het feit dal erin de energie-tentoonstelling van de leerlin- spouwmuren van het gebouw nog pa- gen, waarvoor ook vertegenwoordigers pieren, notulen, reglementen en derge- van het gemeenschappelijk energiebe- lijke verstopt moeten zitten die er tij- drijf Gouda en omstreken belangstel- dens de Tweede Wereldoorlog zijn in- J gestopt. Maar deze paperassen zijn er helaas niet meer uit te halen. ZieT

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3