Onbedaarlijk lachen bij Urbanus van Anus Zaterdag 3 november in De Bonkelaar concerteert in Goudse St. Jan Archief Gouda open en bloot UIT IN WADDINXVEEN Leukste Belg ter wereld 27 oktober Sunny Siders 27 oktober Bots 8 november De grote stilte 11 november Palace Flophouse 3 november Dansavond 2 november Henk v. Ulsen 17 november Disco-avond 2 november Zangavond Hogenelst BV Urbanus van Anus Henk van Ulsen benut om accommodatie voor de ge handicapten te maken. De roef achte rop het schip wordt tijdens het varen dagverblijf. Ook „rolstoelers” kunnen nu van het schip gebruik maken. Als alles naar wens verloopt zal de stichting het tweede schip eind 1980 in de vaart brengen. Kaarten voor het concert zijn verkrijg baar bij de Rabobanken in Gouda en Reeuwijk-Brug. dagavond 3 november om kwart over acht treedt in De Bonkelaar op de Vlaamse liedjeszanger/caba- retier Urbanus van Anus. Een man die in Nederland eindelijk aan het doorbreken is en niet zonder suc ces, zo blijkt ons uit een stapel toe ken kan daarvoor terecht op donderda gavond 1 november van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5935 of 5140. HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! Zaterdagavond 17 november houdt de Waddinxveense dansvereniging The Old Classic in het Anne Frank-centrum haar vierde dansavond van dit seizoen. Het is een disco-avond met quick- quick-slow-bingo. zijn artiestennaam steeds meer URBA NUS gebruikt, zonder toevoeging van ’’Anus”. Op initiatief van de film- en theater- werkgroep De Spintol wordt donder dagavond 8 november om negen uur in De Bonkelaar de film De Grote Stilte (Tystnade) van Ingmar Bergman ge draaid. In deze rolprent hoofdrollen van Ingrid Thulin en Gunnel Lind blom. In sommige gevallen is dan ook sprake van een toekomstvisie. Hoewel de lief hebbers van oude charters en andere documenten hun hart kunnen ophalen, is het materiaal vooral bedoeld ter illus tratie van het uitgangspunt: een ge meentearchief is er voor iedereen. Van uit die stelling dient een archiefdienst immers te functioneren. Zaterdag 27 oktober treedt in De Bon kelaar om half tien op de popgroep Bots. Dit optreden is toegankelijk tegen be taling van f 8,50 en f 7,(CJP- houders en 65-plussers). De popgroep Bots bestaat uit Piet Ef gel (sopraan-, alt en tenorsaxofoon, fluit, bas), Frans Meyer (slagwerk), Jan Jonkers, (geluidstechniek). Peter de Vries (basgitaar, gitaar), Bonkie Bon- gaerts (toetsen, gitaar, fluit, accordeon, mondharmonica, percussie, zang) en Hans Sanders (tekst, muziek, gitaar, zang, percussie, toetsen). The Nightbreakers Zaterdagavond 3 november om acht uur houdt de Waddinxveense dansvere- steld op donderdagavond 25 oktober niging The Old Classic in de theaterzaal tussen 19.00 en 21.00 uut op het tele- van het Anne Frank-centrum een ge- foonnummer 7488. zellige avond met muzikale medewer- Vrijdagavond 2 november om kwart over acht komt de acteur Henk van Ul sen op initiatief van de film- en theater- werkgroep De Spintol naar De Bon kelaar. Hij zal dan verscheidene wer ken brengen van Nijhoff, Huub Ooster- huis, Ida Gerhardt, Vasaliv, Liselore Gerritsen, Gerard Reve, Simon Car- miggelt en Tucholsky. Onder de enigszins provocerende titel ’’Archief open en bloot” wordt in het Stedelijk Museum ”Het Catharina Ga sthuis” van 25 oktober tot en met 2 de cember een tentoonstelling gehouden. Deze expositie wil - met behulp van di verse originele stukken uit de archie ven en verzamelingen van het gemeen tearchief - een beeld geven van taak en funktie van een moderne archiefdienst. Helaas staat de modernisering van het Goudse archief nog in de kinderschoe nen, door ontoereikende personeelsbe zetting en outillage. hij in januari 1974 te Dilbeek, als voor programma van de groep bles”. Van dat moment af zat Urbanus dik in de (Belgische) contracten. Eind juli van hetzelfde jaar werd hij den optreden in eigen land, vier maan- ontdekt door omroep Limburg in ”Het Zal Je Plaat Maar Wezen” en eind au gustus kreeg hij een eerste prijs op het Humorfestival te Heist. Half december maakte Urbanus zijn eerste elpee ”Ur- loopt van 1 september tot en met 23 de- banus van Anus Leevend”, terwijl hij cember 1979. De laatste tijd wordt voor voor het radioseizoen 1974-1975 op omroep Brabant het programma ”Zor- reg Dat Je D’r Bij Komt” presenteerde. In Nederland werd hij ontdekt tijdens het programma ’’Kleintje Kunst” in de schouwburg van Sittard op 30 maart 1975. In Antwerpen was hij hét grote succes van het programma ’’Nekka” in het sportpaleis, eind oktober 1975. In die tijd verscheen ook zijn tweede el pee. In 1976 trad hij regelmatig op voor de Belgische t.v. Voorjaar 1977 maakte Urbanus een zeer succesvolle Nederlandse toernee met een opvallende première in het ’’Casino” van Den Bosch. Bij de KRO- radio kreeg Urbanus ruime aandacht in o.a. programma’s van Theo Stokkink. Zijn derde elpee kreeg de titel ’’Drie Sprookjes”. De liedjes hebben hele maal niets met sprookjes te maken, maar er zit een boekje in de hoes met drie door hem geschreven en geïllus- Het Gereformeerd Kerkkoor Dient Den Heer houdt vrijdagavond 2 no vember om acht uur in de Ontmoeting- skerk aan de Groensvoorde een koor- en samenzangavond. Aan deze avond werken mee het al genoemde Wad dinxveense koor, de organist Ben Kra mer, de trompettist Joop Boerma en de bas Wim van Kooij. Het geheel staat onder leiding van de dirigent W. Chr. Meyboom. Op het programma staan werken van Gelineau, Handel en Mozart. De toe gangsprijs bedraagt f 4,50. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en bij Mevr. J. Algera-v. Strien, Heggewinde 4; mevr. G. Bouman-Lammers, W. de Rijkelaan 38; mevr. H. Broer-v. Tol, Da Costaweg 27; mevr. M. de Wilde- Roggeveen, Nesse 12; mevr. R. Jannes, Schuberthof 34; mevr. A. Ligthart, Vij- verlaan 24 en mevr. A. van Nielen, Noordkade 52. De teksten en gedichten worden conference-achtig aan elkaar gevloch ten, uitgaande van wat een ’’woord” is en kan zijn. Henk van Ulsen heeft z’n programma in De Bonkelaar dan ook de titel ’’Spe len met woorden” meegegeven. Zijn optreden is toegankelijk tegen betaling van ƒ9,(CJP-houders en 65- stje luistert de dansavond van de Wad- plussers: f 5,Wie plaats wil bespre- dinxveense danssociëteit Instuif Inn ’77 op. Toegangsbewijzen voor deze dansa vond kunnen telefonisch worden be- Omdat er bij het publiek toch nogal wat misverstanden over doelstelling en ta kenpakket van een archiefdienst be staan, leek het zinvol daar uitgebreid aandacht aan te besteden. In de hoop dat misverstanden uit de weg geruimd worden en dat duidelijk wordt waar het de archiefdienst om gaat: een dienst verlenend lokaal-historisch centrum te zijn voor iedereen die geïnteresseerd is in de geschiedenis van Gouda. Zondagmiddag 11 november om half drie treedt in De Bonkelaar op de Ne derlandse folkgroep Palace Folkhouse. De toegangsprijs bedraagt zes gulden, terwijl CJP-houders en 65-plussers vijf gulden betalen. Palace Flophouse is afkomstig uit de Achterhoek en speelt een mengeling van Nederlandse-, Schotse- en Ierse volksmuziek. De groep bestaat uit 12 personen en brengt een zeer luchtig programma. Palace Flophouse is zeker de folksensatie in Nederland. Zij traden en treden op in alle gerenomeerde folk centra, zowel in binnen- als in buiten land. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan een nieuwe L.P. heeft nu een in 1897 in Leiderdorp ge bouwde tweemaster klipper aange kocht, die bijna 33 meter lang is: een groot schip met een dermate grote holte (hoogte van de romp), dat er on derdeks overal kan worden gestaan. Dit is van het grootste belang, om dat het ruim, waar oorspronkelijk de lading werd gestuwd, nu volledig kan worden ƒ7,50). Urbanus van Anus’ zijn populariteit kent in België geen grenzen. Maar ook in ons land zijn de reacties enthousiast en lachgraag. De Vlaamse liedjeszan- ger/cabaretier strooit snufjes gif door zijn grappen, waardoor het je bijna ont gaat dat zijn optreden net iets meer is dan een Belgenmop. ”Als Belgen een bos hebben, dan leggen ze er gelijk een weg doorheen om twee bossen te heb ben”, is een voorbeeld van de geraf fineerde terloopse manier waarop de Belg met zijn grappen strooit. In Urbanus van Anus’ met smakelijke liedjes opgesierde programma gaan verrukkelijk slappe schertsverhalen en pijnlijke cruel jokes hand in hand met enkele banale flauwiteiten. Maar ook de grootste zuurpruim moet wel onder de bekoring raken van een ontwape nend onorthodoxe presentatie. Het twee uur durende optreden van Urbanus van Anus is niet steeds even geestig, maar wel erg aanstekelijk. Al vertelt hij zelf geen sadist te zijn, hij is onder zijn charme vals genoeg om de toeschouwer zo nu en dan als een speelse jonge hond in het gevoelige nekvel te bijten. URBAINSERVRANCKX Urbanus van Anus is de artiestennaam voor de in België woonachtige Urbain Servranckx. Na gedane studies begon Nederland een single uitgebracht met de titels: ’’Vaarwel Theo” en ”De Zwaantjes”. Voor deze elpee ontving van het Anne Frank-centrum e" zellige avond met muzikale medewer king van The Nightbreakers uit Woerden. WADDINXVEEN/GOUDA - In het kader van de Internationale Archiefwe- ken 1979 worden deze maand in ons land door verscheidene archiefdiensten aktiviteiten georganiseerd. Ook de Gemeentelijke Archiefdienst van Gouda neemt deze gelegenheid te baat om de aandacht van de Gouwena ren - en andere belangstellenden - te vestigen op het rijke Goudse archief. Juist in Gouda is dat geen overbodige zaak. WADDINXVEEN - Uitgaand Waddinxveen staat een onbedaar- De stichting „Zeilen met gehandicap ten” werd in 1974 opgericht. De stich ting kreeg de beschikking over een ca tamaran, die speciaal werd ontworpen yjk lachavondje te wachten. Zater- voor het zeilen met gehandicapten. De - boot, die de naam „Zonnetij” kreeg heeft sinds 1977 al vele tochten met ge- hndicapten gemaakt, in mei en de eer ste helft van juni in Friesland, de rest van het vaarsiezoen vanuit Enkhuizen. Na enige jaren moest de stichting om zien naar mogelijkheden om de zeilca- paciteit uit te brejden De stichting gestuurde kranteknipsels met kop pen waarin zinnen als ’’sterk in goochelact”, ’’virtuoze hobbezak”, ’’gelach niet van de lucht”, ’’onbe daarlijk lachen”, ’’geen plaatsje vrij” en ga zo maar door. De avond is toegankelijk tegen betaling van f 8,50 (CJP-houders en 65-plussers goslavië, Duitsland, Denemarken en Zweden. Inmiddels is de nieuwe afle- Urbanus in 1971 een skifflegroep die de vering met de titel ’’Dood Of Levend” naam ’’Anus” droeg. Deze muzikale gereed voor uitzending op de Belgische periode in zijn leven duurde tot de herfst televisie. Deze show wordt de Officiële van 1973. Vanaf die tijd gaat Urba nus solo verder 'en de groepsnaam ’’Anus” werd zijn (artiesten)achter- WADDINXVEEN/GOUDA Op ini tiatief van de Lionsclub Gouda- Reeuwijk geeft Louis van Dijk op vrij dag 2 november een piano- en orgel concert in de Sint Janskerk. De op brengst komt ten goede aan de stich ting „Zeilen met gehandicapten”, waarvoor de Lions zich al eerder met succes hebben ingespannen gelden bij een te brengen. Louis van Dijk wordt begeleid door Jacques Schols (bas) en Johnny Engels (drums). WADDINXVEEN/GOUDA - In het treerde sprookjes. Van deze elpee is in handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken heeft zich nieuw laten in- - - schrijven Meubelfabriek J. A. Hoge- Urbanusgoud. nelst BV, Waddinxveen. Omschrijving TELEVISIE bedrijf: Het exploiteren van een meu belfabriek enz. Maatschappelijk kapi- Inmiddels is de populariteit van Urba- taal f 500.000,waarvan geplaat- j st/gestort 300.000,Directie: Hoge nelst Holding BV, Waddinxveen. Dit betekent dat de handelsnaam Meu belfabriek J. A. 2'.', '.‘.„J pn!cy.een’ 's gewijzigd in Hogenelst heeft: De verkrijging., vervreemding en exploitatie van vermogenswaarden Belgische inzending voor Montreux in 1980. Zijn vierde elpee ’’Volle Maan” stond wekenlang torenhoog op de Bel- naam. Zijn eerste ïive-optreden maakte gische elpeelijst en voor de verkoop r'”* -- ontving Urbanus dan ook zijn tweede The Peb- gouden elpee. Inmiddels heeft Urbanus een jaar in drie seizoenen opgedeeld. Vijf maan den in Nederland en twee maanden op namen voor de televisie-special. Zijn eerste lange toernee van vier maanden in Nederland omvat 49 optredens en nus tot ver over de landsgrenzen geste gen. Zijn artistieke aspiraties hebben nu ook de televisie bereikt. Voor de Be- Zaterdagavond 27 oktober om acht uur Igische televisie maakte Urbanus een treden in het Anne Frank-centrum op comic die buiten mededinging werd in- The Sunny Siders. Het viermansorke- Hogenelst BV, Wad- gezonden naar het’’Gouden Roos” fe- - c- -j-'-ö- ■- !!co-.—!-t stival van Montreux 1979. De show Holding BV, welke als doelstelling werd laaiend enthousiast ontvangen en aangekocht door b.v. Nederland, Joe- exploitatie enz. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 24 OKTOBER 1979

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 11