Unieke transactie Eminent-gemeente Met druk op de knop werd nieuwe meubelfabriek Eminent BV geopend Oranjegalerij twintig jaar Electronisch orgel voor astma kliniek in Davos Eerste winst TOOS-basketbal Anjerfonds geeft Concordia f 3.500 OPENBARE COMMISSIE VERGADERING iïK KNIPTIP U kunt een kostbare foto- kamera verze keren tegen diefstal. KNIPTIP Flitsen het N geeft de beste re- I sulfaten op een rtScn afstand van 1 tot 4 meter. w boden door directeur C. Vreeken, Waddinxveen!Sjaak A. H. van Gent (PvdA). (Foto: Weekblad voor Wad dinxveen/Sjaak Noteboom naar de overwinning schoot, 55-54 voor TOOS en daarmee de eerste punten. WADDINXVEEN - Door het Anjer fonds Zuid-Holland is aan het fanfare corps Concordia een bijdrage toege kend van maximaal 2.500,voor de aanvulling van het instrumentarium en van 1.000,voor uniformen voor de majorettes. HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! haar staf hebben deze vier aspecten, die tot aan het einde essentieel bleven, met een reeks van cijfers weten te on dersteunen.” Lusvó uit Leiden. De heren-aspiranten wonnen met 62-42 van Tekkels Jum- ”Het programma zat goed in elkaar omdat naast aanvaarding van eikaars doelstellingen, de wederzijds gebezigde overwegingen niet alleen op elkaar aansloten maar tevens ruimte lieten voor eigen beleid. Het niet in eikaars vaarwater zitten maar aanvaarden dat de ene partij, het college, ruimte schiep voor het realiseren van het beleid van de ander, Eminent, was de sleutel voor deze succesformule", aldus burgemee ster mr. Smallenbroek, die dit alles niet nieuw noemde en vindt dat het elkaar verstaan en ruimtescheppend bezig zijn een ander woord is voor aan elkaar de eigen verantwoordelijkheid laten. houders waren besprekingen gaande over een beperkte grondruil. Deze be sprekingen over een op zich simpele grondruil en enkele vervoersproblemen maakten dat wij elkaar leerden ver staan. Na de zomervakantie van 1976 begon het spel op een verrassende ma nier.” "Voor een objectieve luisteraar zal het opmerkelijk zijn dat de wetenschap van het eindresultaat van eind augustus 1977 bij partijen - zonder het van elkaar te weten - in beginsel augustus 1976 als bekend mocht worden verondersteld. Want in augustus 1977 hoorden wij dat bij Eminent en bij ons op hetzelfde mo ment ter voorbereiding van de bespre king over beperkte grondruil, algehele overname van de onroerende goederen door de gemeente aan de orde werd ge steld.” "Binnen het college was de discussie hevig; de conclusie was uiterst positief. leid (ruimtelijke ordening derhalve met volkshuisvesting alls essentieel gege ven) en sociale zaken met de werklaat- sen voorop en de arbeidsplaatsentot standkoming in de fabriek zelf als een fundamenteel gegeven voor zowel So ciale Zaken als Economische Zaken. Uit het kernenbeleid vloeide het belang voorde niddenstand voort.” ’’Deze vier pijlers hebben het pro gramma gedragen. De ondersteuning kwam vervolgens zowel door de inte gratie van de exploitatie-opzet voor de oorspronkelijke wijk Zuidkade met het Eminentgebied in financiële zin, als door de politik die in beginsel een stukje sectorbeleid - steun sterke be drijven want die zorgen voor onder steunende werkgelegenheid - gereali seerd zag worden. Ook de directie en staf van Eminent en het college met WADDINXVEEN De heren senio ren van TOOS-basketbal behaalden de eerste overwinning in dit seizoen. Uit werd n.l. met 55-54 gewonnen bij de Guards in Pijnacker. De mannen van trainer Rob de Reuver kwamen erg moeilijk op dreef, want het duurde tot de 8e minuut eer TOOS de score op ende. Ook Guards bracht er tot op dat moment niet veel van terecht, stand n.l. in die 8e minuut 4-2 voor de Guards. Hierna bleven beide, teamsjicht bij el- WADDINXVEEN In een toespraak .1 j van zes velletjes tekst heeft burgemee ster mr. A. G. Smallenbroek maandag- De heren-senioren 2 behaalden een 60- 19 overwinning op het bezoekende WADDINXVEEN - Met het sim pel indrukken van een knop, waar door het nieuwe ’’dansorgel” Eminent 2500 ging spelen, heeft WADDINXVEEN - Met een reeks van R7 aanbiedingen viert de Oranjegalerij - ’t AK/- winkelcentrum op het Koningin Wil- WADDINXVEEN Volgende week helminaplein - het 20-jarig bestaan. Dat dinsdagavond 6 november om half acht gebeurt tot en met komende zaterdag. J 1 november is zullen er die dag door de jubilerende winkeliers presentjes wor- Hoe te handelen was daarbij onderge schikt aan de formulering van de over wegingen. Meer wat ermede te doen dan de zaak zelf was aan het oordeel onderworpen van de leden van het col lege.” •’’Toch is het eerlijk te stellen dat over wegingen doelstellingen kunnen wor den en dat beide kunnen worden aan gevuld. Natuurlijk, kernontwikkeling, een beter te ontwikkelen wijk, milieu, het waren voorhanden zijnde argumen ten. Het mag de objectieve luisteraar inmiddels duidelijk zijn dat nadien be paalde argumenten zoals versterking van de functie van de sociale werkp laatsen en vergroting, of beter toevoe ging van arbeidsplaatsen aan de be staande, tot eerste prioriteit werden verheven.” ”In de verdediging van ons programma - de verplaatsing van de Eminentfabrie- ken - kwamen wij een drietal departe menten tegen, te weten Volkshuisve sting en Ruimtelijke Ordening, Sociale Zaken en Economische Zaken. Alle drie met een andere en soms tegenge stelde invalshoek. Interessant, doch dat leverde geen subsidie op. Zo kwam het ons ook voor.” ’’Departementen zijn in, indien het hen geen geld kost. Het betalende departe ment stelt meer eisen. Toch speelden de belangen van Sociale Zaken met name een geduchtige rol. Economische Zaken slechts toetsend en aandragend. Zo verschoof de kracht van de argu mentatie. Werkplaatsen kregen priori teit.” "Kernenbeleid bleef belangrijk, hoe zou het ook anders hebben gekund. Wij hebben daarbij tevens de belangrijkste argumenten gelocaliseerd. Kernenbe- Belangstelling voor de energiecentrale van Eminent. Van links naar rechts wethouder L. M. Oosterbroek- Waagmeester (VVD), mevrouw AH. Smallenbroek-van Eek, burgemeester mr. A. G. Smallenbroek, wethouder P. F. J. van Schie CDAzijn echtgenote en wethouder Tot ’s avonds laat behoorden tot de ga sten van de Eminent-directie honder den mensen, waaronder het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen en van Bodegraven en de leden van de gemeenteraad van beide gemeenten. Aanwezig in de ruimte op de bovenverdieping, waar volop lek kere dingen waren te krijgen en kon worden gedanst op levende muziek, was ook Moordrechts burgemeester R. J. G. Bandell. Als penningmeester van de Nederlandse Astmakliniek in Davos donderdagavond half acht in het nam hij dankbaar een electronisch or- penbaar. De gel in ontvangst, dat hem werd aange- ingevolge de Beschikking geldelijke steun huisvesting gehandicapten. 2. Behandeling om 20.00 uur van het door de heer C. van Dijk te Leiden ingediende bezwaarschrift gericht tegen de beschikking van het college van 20 september 1979. Gemelde om de heer C. van Dijk als woning- lijks houten meubels voor zo’n zoekende in te schrijven. 20.000 electronische orgels worden meter nabij het Koningin Wilhelminap- lein. De Oranjegalerij stamt van 1959. Er fruithandel Zwijgers, sigaretten- stonden toen alleen nog maar winkels aan de westkant van het plein. De Noordkant van het Koningin Wilhel- minaplein ontstond in 1964. Op dat mo ment werd nog gedacht dat Wad dinxveen in 1980 een inwonertal zou hebben van 25.000. En we hebben er nu - zoals bekend - ruim 21.000., door mevrouw M. M. Th. Burlage- van der Lucht te ’s-Gravenhage in gediende bezwaarschrift gericht te gen de beschikking van het college houdt in de weigering om mevrouw Burlage-van der Lucht in te schrij ven als woningzoekende. 4.. Eventuele vaststelling van het ver slag van de vergadering van 3 oktober 1979. 5. Mededelingen. Gelet op de aard en strekking van de be treffende bezwaarschriften zal behande ling daarvan in beginsel in een besloten vergadering geschieden. SOCIALE ZAKEN De raadscommissie voor sociale zaken en volksgezondheid vergadert eve neens gemeentehuis in het oj agenda van deze vergadering is nog niet bekend gemaakt. Met een druk op de knop werd Eminent muzikaal door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek geopend. Direc teur C. Vreeken kijkt toe. (Foto: Weekblad voor Wad dinxveen/Sjaak Noteboom vergadert de raadscommissie voor alge- Omdat de eigenlijke dag donderdag meen bestuurlijke zaken (ABZ) in het i----1:- J- openbaar over deze agenda: j 1Vaststelling verslag vergadering van Hen aangeboden aan hun klanten. 12 juni 1979. De winkelgalerij aan het Koningin Wil- 2. Mededelingen en ingekomen stuk- helminaplein was het eerste dat in de ken. 3. Behandeling om ƒ0.30 jjur^van het gemaakt, gewemeld van de mensen die de directie van het uit Bodegra ven stammende bedrijf kwamen fe liciteren en vervolgens uitgebreid een kijkje namen. TOOS-mannen konden zelfs een 5 tal punten voorsprong nemen. 4e minuut 3-31 voor TOOS. Een stand die in de o 12e minuut weer was recht getrokken, jaar tijd zijn beslag kreeg en die - vol- 46-46. Tot in de 19e minuut hadden de mannen uit Pijnacker nog 1 punt voor- sprong (54-53). Maar tot grote vreugde |977'velen 'meende'n 'dat het' van alle Waddinxveners was het Ro- haalbare zaak zou zijn. nald van de Vis die de TOOS-ploeg Hoe was het eigenlijk allemaal begon nen, die verhuizing van de Schielands- traat en van de Kerkweg-West naar de Staringlaan? Burgemeester mr. Smal lenbroek: Het is bijna anekdotisch hoe het be gon. Tussen de direktie van Eminent en pers uit Den Haag" De dames-senioren het college van Burgemeester en Wet- verloren met 51-16 van Voorburg. De 1 1 u~ jongens welpen 2 verloren met 40-4 van Dunkinn in Roelofarendsveen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 31 OKTOBER 1979 In de Oranjegalerij zijn gevestigd: Ra bobank Waddinxveen, Groente- en en kantoorboekhandel Sonneveld, Slagerij Van Tilburg, Drogisterij en parfumerie Van Mourik, Banketbakker J. Kerver, Bar-Bodega Royal Inn, Muziekhandel Van der Graaf, juwelier Spruytenburg, Speelgoedzaak W. Groenevefd, TR1O- supermarkt, Mode Yvette en de Stoomerette Van Kempen. 3. Voorontwerp van wet gemeenschap- pelijke regelingen. 4. Herindeling noord-oostelijk en mid den Zuid-Holland. 5. Ontwerp-voorstel lot wijziging van de regeling intergemeentelijk over legorgaan Midden-Holland. 6. Bouw politiebureau. 7. Rondvraag. BEROEPSCHRIFTEN De raadscommissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften vergadert woensdagavond 7 november om half acht in het gemeentehuis over deze a- genda: I. Behandeling om 19.30 uur van het door mevrouw J. M. Bras-van Mau- rik, alhier, ingedeinde bezwaar schrift gericht tegen de beschikking van het college d.d. 20 augustus 1979. Deze beschikking houdt in af wijzing van het verzoek om subsisdie burgemeester mr. A. G. Smallen broek maandagmiddag de nieuwe meubelfabriek van de fabriek van electronische orgels Eminent BV aan de Staringlaan officieel ge opend. Een hele middag en avond lang heeft het in het 18 miljoen gul- bëschikkïng houdt in de weigering den kostende fabriekspand, waar- Waddinxveense nieuwbouwwijken werd gevestigd. Tegemoet komend aan de wensen van het publiek was het ge meentelijk beleid erop gericht op drie plaatsen in de nieuwe woonwijken een winkelareaal (totaal ongeveer 5.000 vierkante meter) tot stand te brengen met meer betekenis dan alleen ’’buurt winkelcentrum”. Bovendien is in de voedingssector het grootwinkelbedrijf Albert Heijn gesticht van 800 vierkante Een rondgang door de nieuwe fabriek van meubelka- sten. (Foto: Weekblad voor I” Noteboom kaar en bij rust had de TOOS-ploeg een kleine voorsprong, 2-25 voor TOOS. In de tweede helft bleef het spannend. De middag nog eens teruggekeken op de transactie tussen Eminent BV en de ge meente Waddinxveen. Een naar zijn mening unieke transactie die in twee gens Éminent-directeur C. Vreeken - in 20 uur praten rond kwam, terwijl in t een on-

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 14