Rockavond met Carlsberg I? w Hm h J Unicef- Zaterdag 17 november in De Bonkelaar open huis Heggewinde53 UIT IN WADDINXVEEN 2 november Henk v. Ulsen Massada komt op 24 november 2 november Zangavond 3 november Urbanus v. Anus 8 november De grote stilte 3 november Dansavond 11 november Palace Flophouse 17 november Disco-avond Vliegende brigade van start Agenda Goudse Bioscopen Start winter competitie HSW prima f I 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 31 OKTOBER 1979 Zaterdagavond 17 november houdt de Zondagmiddag 11 november om half drie treedt in De Bonkelaar op de Ne- str Palace Flophouse. koppen waarin zinnen als "sterk in goo- chelact”, virtuoze hobbezak”, "gelach niet van de lucht”, onbedaarlijk la chen”, geen plaatsje vrij” en ga zo maar door. De avond is toegankelijk te gen betaling van 8,50 (CJP-houders en 65-plussers f 7,50). Zaterdagavond 3 november om kwart over acht treedt in De Bonkelaar op de Vlaamse liedjeszanger/cabaretier Urba nus van Anus. Een man die in Neder land eindelijk aan het doorbreken is en niet zonder succes, zo blijkt ons uit een stapel toegestuurde kranteknipsels met derlandse folkgroep Palace Flophouse. De toegangsprijs bedraagt zes gulden, terwijl CJP-houders en 65-plussers vijf gulden betalen. Palace Flophouse is afkomstig uit de Achterhoek en speelt een mengeling van Nederlandse-, Schotse- en Ierse volksmuziek. De groep bestaat uit 12 personen en brengt een zeer luchtig programma. Palace Flophouse is zeker de folksensatie in Nederland?Zij traden en treden op in alle gerenomeerde folk centra, zowel in binnen- als in buiten land. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan een nieuwe L.P. Op initiatief van de film- en theater- werkgroep De Spintol wordt donderda gavond 8 november om half negen in De Bonkelaar de film De Grote Stilte (Tystnade) van Ingmar Bergman ge draaid. In deze rolprent hoofdrollen van Ingrid Thulin en Gunnel Lindblom. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden. CJP-houders en 65-plussers betalen f Waddinxveense dansvereniging The Old Classic in het Anne Frank-centrum haar vierde dansavond van dit seizoen. Het is een quick-slow-bingo. Henk van Ulsen Vrijdagavond 2 november om kwart over acht komt de acteur Henk van Ul sen op initiatief van de film- en theater- werkgroep De Spintol naar De Bon kelaar. Hij zal dan verscheidene wer ken brengen van Nijhoff, Huub Ooster- huis, Ida Gerhardt, Vasaliv, Liselore de orde. De buitenwereld van een mens wordt door hem als bedreigend en als niet te begrijpen ervaren, contacten tussen mensen zijn moeilijk omdat men elkaar niet verstaat. In zijn latere films moet de toeschouwer deze aspecten zelf in de film herkennen, in zijn eer dere films van een twintig jaar geleden j x jj ij j bolen herkenbaar gemaakt. Eén deze films is ”De grote Stilte”. Twee door een liefde-haat relatie ver bonden zusters en een kind worden door ziekte gedwongen een vacantie- reis te onderbreken. In een land waar van ze de taal niet verstaan komen ze in een vreemd hotel terecht. Één van de vrouwen, lesbisch, doodziek, vecht te gen haar eenzaamheid, haar zuster lijdt onder de knellende afhankelijkheid van haar intellectuele zuster. De spanning wordt nog vergroot door drank en con tacten met mannen. Angstig leeft Jo han te midden van de ouderen, het bi zarre van deze wereld beeldt Bergman deze keer uit in het contact tussen Jo han en een groep lilliputters, toneelspe lers, die ook in het hotel verblijven. Na de ontlading van de spanning is de scheiding definiteif: de trein gaat ver der, maar met één passagiere minder. Sinds 1946 worden kinderen, overal ter wereld, geholpen via door Unicef gesteunde projecten. Een van de vele manieren waarop u Unicef kunt helpen is door het kopen van kaarten, briefpapier en agenda’s. De opbrengst van deze artikelen gaat rechtstreeks naar Unicef-projecten, die voorzien in de basisbehoeften van miljoenen kinderen in ontwikkelingslanden. TOONBEELD Unicef is het kinderfonds van de Verenigde Naties - een toonbeeld van internationale samenwerking - dat vrijwillige bijdragen van re geringen en particulieren be steedt aan het welzijn van kinde ren overal ter wereld, ongeacht ras, geloof, nationaliteit of poli tieke kleur. Het Gereformeerd Kerkkoor Dient Den Heer houdt vrijdagavond 2 no vember om acht uur in de Ontmoeting- skerk aan de Groensvoorde een koor- en samenzangavond. Aan deze avond king werken mee het al genoemde Wad dinxveense koor, de organist Ben Kra mer, de trompettist Joop Boerma en de bas Wim van Kooij. Het geheel staat onder leiding van de dirigent W. Chr. Meyboom. Op het programma staan werken van Gelineau, Handel en Mozart. De toe gangsprijs bedraagt f 4,50. 7 van ƒ9,(CJP-houders en 65- plussers: f 5,Wie plaats wil bespre ken kan daarvoor terecht op donderda gavond 1 november van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5935 of 5140. WADDINXVEEN Zaterdag werd de eerste wedstrijd voor de wintercom petitie van de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW gevist. Hiervoor reisde men met negentien man naar het Spui in Oud Beijerland. De vangst in dit water was uitstekend, totaal werd ruim 62 kilo vis gevangen; de grootsten waren voor L. Engels en W. v. d. Wal n.l. 43 cm. De uitslag was als volgt: I. W. v. d. Wal 9130 gr., 2. M. Reichard 7410 gr., 3. L. Engels 6700 gr., 4. J. Pel- lekooren 6050 gr., 5. J. van Egdom 4880 gr. Komende zaterdag volgt de tweede wedstrijd, vertrek van het station om 07.00 uur. ”DEVOORN” Zondag voor een week werd de derde wedstrijd gevist voor de herfstcompeti- tie van de hengelsportvereniging De Voorn. Vijftig deelnemers namen ver- disco-avond met quick- wachtingsvol plaats op hun kantnum- mer aan de Gouwe bij de Halve Raak tussen Boskoop en Alphen, echter ”de goede vangst" bleef uit. Er werd over het algemeen matig gevangen. De vol gende personen vielen in de prijzen: 1. M. Reichard 343 ptn, 2. W. Holthuizen 339 ptn, 3. A. van leeuwen 279 ptn, 4. J. van Egdom 264 pnt, 5. J. Toor 245 ptn, 6. B. van Dijk 228 ptn, 7. Groeneveld 226 ptn, 8. Klop 196 ptn, 9. H. Fasen 189 ptn, 10. L.Engels 177 ptn, 11J. Ot- tenvanger 173 ptn, 12. W. v. d. Wal 157 ptn, 13. S. de Wit 148 ptn, 14. J. Ver hoef 148 ptn, 15. A. P. de Jong 133 ptn, 16. P. Hofman 102 pnt, 17. B. Kempkes 98 ptn, 18. L. de Zwart 91 ptn. Met de laatste wedstrijd op zondag 4 november voor de boeg is de stand aan de kop: 1. J. van Egdom 850 ptn (Rabobank-beker), 2. M. Reichard 823 (bokaal Sportschool Den Edel), 3. A. van Leeuwen 731 ptn (bokaal Postkan toor). Opgeven zoals bekend uiterlijk vrijdagavond bij A. Noorlander in de P. Heinstraat. WADDINXVEEN - Donderdag 1 november en vrijdag 2 november, op beide dagen van 10.00 tot 12.00 uur ’s morgens, wordt er ten huize van mevrouw L. A. Th. de Wolff-van der Wijngaart aan de Heggewinde 53 (tel. 7818), een open huis gehouden in het kader van de jaarlijkse Unicef-verkoop. Bij mevrouw De Wolff- van der Wijngaart liggen evenals in voor gaande jaren alle artikelen van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, weer voor een ieder uitgestald, zodat ze gemak kelijk kunnen worden bekeken. Zoals u weet hebben alle kinde ren op deze aardbol een betere toekomst dankzij Unicef- wenskaarten, briefpapier en ge schenken voor alle gelegenheden. Met name in dit Internationale Jaar van het Kind, maar ook daarna, gaat het welzijn van de kinderen ons allen aan. Vandaag zijn er meer dan 350 mil joen kinderen die lijden aan on dervoeding en ziekte en die geen kans hebben op onderwijs, terwijl wij over de nodige kennis en mid delen beschikken om hierin ver betering te brengen. Jaarlijks ontvangen 100 miljoen kinderen en moeders direkt hulp van Unicef. Daarvoor trekt Uni cef elk jaar vele miljoenen uit. Unicef geeft alleen hulp aan die landen, die hulp nodig hebben, die hulp vragen en die bereid zijn zelf actief deel te nemen aan de projecten, waarvoor hulp wordt gevraagd. Unicef is geen liefda digheid. NAAM De naam Unicef is gevormd met de beginletters van de oorspron kelijke naam: United Nations In ternational Children’s Emergency Fund. Toen het Fonds in 1953 een permanent Fonds werd met een meer uitgebreide taak, kreeg het de naam: United Nations Children’s Fund - Kinderfonds van de Verenigde Naties. De af korting Unicef, die een symbool was geworden, werd gehandhaafd. WADDINXVEEN In De Bon kelaar staat zaterdagavond 17 no vember een rockavondje te wach ten met de formatie Carlsberg. Het optreden van deze rockgroep be gint om half tien. Carlsberg is aan zijn naam gekomen door Rob Kruisman, de zanger en saxo fonist die in 1975 aan een bar het bord ’’Carlsberg Beer” zag. De nieuwe naam voor Rob’s groep was geboren. Drummer werd Bart Terlaak. Samen besloten ze te putten uit een twintig jaar oude popgeschiedenis waarin té veel moois was geschreven om het niet te gebruiken. Onder het motto "Niet praten maar doen” kwamen ze de eer ste jaren door: in heel Nederland zalen plat, en hier en daar zelfs fans door de vloer. De bezetting was intussen de hechtste op zijn terrein. ”We moesten maar eens een elpee maken, heren!” Rob Krui sman, Yme de Jong en Ronald Krom schreven de mooiste nummers, zoals Queen of Crash, Gimme love Gimme ti me, Silly Lilly en All the President’s Men. Voeg daarbij de meester-gitarist Jaap Castricum, 20 jaar, piloot van zijn ins trument, en vrijgezel Gerard van Dooren uit de Kinkerstraat tweehoog op bas... en je hebt een goeie elpee: ”No Credit Cards”. De platenmaatschappij Dureco zorgde voor alles wat ze nodig hadden: Neil Merryweather, zelf een goede muzi- Zaterdagavond 3 november om acht uur houdt de Waddinxveense dansvere niging The Old Classic in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum een ge zellige avond met muzikale medewer- van The Nightbreakers uit Woerden. THALIA Do. en vr. 8 uur, za. en zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, di. en wo. 8 uur: HAIR, a.l. Za. en zo. half twee, wo. half drie: BUGS BUNNY ZET DE BOEL OP STELTEN, a.l. Thalia ’’special”, vr. en za. 11.30 uur (nachtv.), maandagcyclus 8 uur: THE MEDUSA TOUCH, 16 j. SCHOUWBURG Vr. 8.15 uur, za. 7 en 9.15 uur, zo. 4, 7 en 9.15 uur, ma. en wo. 8.15 uur: KORTAMERIKAANS, 16 j. Za., zo. en wo. 2 uur: DE KAT VAN DE MELKWEG, a.l. WADDINXVEEN Het gaat dan toch gebeuren. Over ruim drie weken treedt in De Bonke laar de herboren, deels Molukse, popgroep Massada - nieuwe - stijl op met hun herkenningsmelodie en tophit ’’Arumbar”. De voor verkoop voor dit concert op za terdagavond 24 november start donderdagavond 15 november Tussen 19.00 en 21.00 uur. Mas sada zou twee maanden geleden al in De Bonkelaar zijn opgetre den maar moest toen plotseling afzeggen wegens een buiten landse trip. Het fonds voorziet meer dan hon derd landen van materiaal, instru menten, medicijnen, installaties voor zuivelfabrieken, gezond heidscentra en drinkwaterleidin gen, voedsel, lesmateriaal en alle mogelijke andere goederen die voor hun permanente ontwikke lingsprogramma’s nodig zijn. Het bekostigt de opleiding van de mensen van de ontwikkelingslan den tot medisch hulppersoneel, maatschappelijk werkers en on derwijskrachten. Het steunt een groot aantal projecten: massa- campagnes ter bestrijding van volksziekten, reizende gezonds- heidsdiensten, voedingsprogram- ma’s, voorzieningen van zuiver drinkwater, gezondheidscentra voor moeder en kind enzovoort. 3,50. Ingmar Bergman stelt de vragen ’’Waarvoor leef ik?”. ’’Waarom begrij pen we elkaar niet?” voortdurend aan WADDINXVEEN Hoewel in Wad dinxveen de meningen verdeeld zijn heeft het college van overleg van het intergemeentehjk overlegorgaan Mid den Holland, waarvan ook Wad dinxveen lid is, op voordracht van de selectiecommissie een ’’vliegende bri gade” benoemd van 9 leerkrachten: 3 voor het kleuteronderwijs en 6 voor het basisonderwijs. De leerkrachten, die vanaf deze week zullen invallen voor zieke onderwij zeressen) in de streek, treden voor de zijn deze aspecten duidelijk door sym- duur van het experiment (tot 1 augustus bolen herkenbaar gemaakt. Één van 1980) in tijdelijke dienst bij het overle gorgaan Midden Holland. De coördinatie en toewijzing van een pool- vervanger heeft plaats door het secreta riaat van het overlegorgaan. De poolvervangers dienen full-time be zig te zijn. Daarom dient er voor ge zorgd te worden dat, als er op een be paald moment geen vervanging wegens ziekte mogelijk is, de poolvervangers voor andere werkzaamheden worden ingeschakeld. Op zo kort mogelijke ter mijn zal door dit projekt een begelei dingscommissie worden ingesteld, die o.m. per kwartaal zal bezien, welke scholen in aanmerking komen voor het verrichten van andere onderwijskun dige werkzaamheden door de poolver vangers. In de raadscommissie voor de onder wijszaken, maar ook tijdens de gistera vond (dinsdag) gehouden algemene be schouwingen heeft de PvdA kritische geluiden over de ’’vliegende brigade” geuit. Volgens wethouder A. H. van gent (PvdA) kortgeleden is een punt voor de definitieve deelname van Wad dinxveen hieraan nog de wens om bij plotselinge tijdelijke waarneming een "eigen, met de school vertrouwde” ver- vang(er)ster aan te kunnen trekken, Carlsberg. Gerritsen, Gerard Reve, Simon Car- miggelt en Tucholsky. De teksten en gedichten worden conference-achtig aan elkaar gevloch ten, uitgaande van wat een ’’woord” is en kan zijn. Henk van Ulsen heeft z’n programma in De Bonkelaar dan ook de titel ’’Spe len met woorden” meegegeven. Zijn kant met grote ervaring als producer in optredenjs toegankelijk tegen betaling Canada en de U.S.A., èn het vertrou wen in het resultaat. Ze zijn niet teleur gesteld, ’’Carlsberg” is de beste band in Nederland. Jaap Catricum, Bart Ter laak, Rob Kruisman en Gerard van Dooren, samen ’’Carlsberg”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 21