GouwerouteNieuwe fiets route in Midden-Holland 5 J MENS IN GOUD WITTE PRlffllUL Drie fietsroutes a| ‘1 It VOLOP KWALITEIT! Tocht van in totaal 38 kilometer Schaak mee met WSV r r -Z i i Ai h I 4 4 asISt ANWB B - A A A A k 3' I* WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 31 OKTOBER 1979 vervoegen. Het gebruik van deze fiet sen i getoond kan worden. Na het maken van een rit dienen de fietsen weer bij de Dit steeds sterker wordende bewustzijn van het lichaam heeft tenslotte zelfs de goud- en zilversmeden geïnspireerd en een serie gouden juweeltjes van siera den voortgebracht, die geheel inspeelt op deze nieuwe trend. I bij de Witte Fietsenwagen vóór het stadhuis Eind oktober is deze wagen met 72 ’’witte fietsen”, die de ANWB samen WADDINXVEEN/AMSTERDAM - In de loop van de laatste paar jaar is het menselijk lichaam in het middelpunt van de belangstelling komen te staan. Een gezondere manier van leven wordt algemeen gepropageerd: niet meer, of in ieder geval minder roken en drinken, natuurlijk voedsel eten en stress zoveel mogelijk vermijden. "Meer beweging" werd het motto voor allerlei acties en rages als trimmen en jogging namen een grote vlucht. De interesse voor sport nam ongekende vormen aan. WADD1NXVEEN/G0UDA - De Gou weroute (38 kilometer) is één van de drie nieuwe toeristische fietsroutes van de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond ANWB die volgende week vrij- gesteld door drs. J. Borgman (PvdA), lid van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. Haastrecht in de richting Reeuwijk. Daar kan de tocht worden voortgezet met de Reeuwijkse Piassenroute. Nabij Bodegraven is op dezelfde wijze het mogelijk gemaakt over te stappen van de Reeuwijkse Plassen- op de Gouwe route, waarmee de drie routes tot één grote lus zijn te combineren. WITTE FIETSENWAGEN Op de dag van de openstelling van de fietsroutes Midden Holland, zal de ANWB ten behoeve van het publiek de ANWB-wagen te worden ingeleverd. WADDINXVEEN/GOUDA - Dit zijn de drie nieuwe toeristische fietsroutes: GOUWEROUTE Vanuit Gouda leidt deze route via Reeuwijk-dorp en de Tempel over de landschappelijk bijzonder fraaie Dam- mekade en Voshol richting Alphen aan den Rijn. Van daaruit fiets men via de bebouwing van Boskoop en Wad- dinxveen weer richting Gouda. In de Gouweroute vallen de boomkwekeri jen van Boskoop bijzonder op. Het landschap wordt hier doorsneden door talrijke sloten en slootjes, waarover de vele bruggetjes toegang geven tot de kwekerijen. Het Boomkwekerijmu- seum en het Arboretum van het proef station voor de boomkwekerij zijn te tussen 12.00 en 18.00 uur bij de ANWB bezoeken. Tegenover het station ligt een Rosarium. is gratis mits een legitimatiebewijs Voorbij Boskoop leidt een fietspad door het pas aangelegde Gouwebos naar Waddinxveen. Dan fiets de route- rijder langs de Gouwe naar het recrea tieterrein ’t Weegje, dat grote beteke nis heeft als broedgebied voor water en weidevogels. Dit gebied is bestemd voorde rustige recreatie. Daarom is volstaan met het aanleggen van een voet-fietspad rond de plas, een parkeerplaats en een ophaalbrug over de ringvaart. Er is ook een roeiboten haventje. Bij café ’t Praathuis kan een bootje gehuurd worden om de plas op te gaan. Hier zijn ook visvergunningen verkrijgbaar. Langs de oever van het Nieuwe Scheepvaartkanaal wordt via de Julia- nasluizen weer teruggefietst naar Gouda. Er bestaat echter ook een mo gelijkheid om bij de Julianasluizen over te stappen op de Krimpenerwaardroute. REEUWIJKSE PLASSEN ROUTE De Reeuwijkse Piassenroute leidt de fietser door een typisch waterland met smalle stroken grasland, gekenmerkt door honderden sloten en kromge groeide knotwilgen. In deze route worden onder meer de plaatsen Reeuwijk, Driebruggen, Nieu- werbrug en Bodegraven aangedaan. De plassen worden door kaden en smalle wegen van elkaar gescheiden en intensief door watersporters gebruikt. Op een aantal plaatsen zijn de oevers toegankelijk gemaakt voor recreanten. Bijzonder mooi is de Grote Ree, waar over een fietspad is aangelegd. In Nieuwerbrug bevindt zich de laatste en één van de oudste tolbruggen in Ne derland (1651). Het is mogelijk om even uit te wijken naar Woerden een Oudhollandse stad aan de Oude Rijn met een kasteel en een ringvaart. Vooral langs de Oude Rijn en in Oud- Bodegraven kan men al fietsend genie ten van de prachtige oude boerderijen. Nabij Bodegraven bestaat de mogelijk heid om van de Reeuwijkse Piassen route op de Gouweroute over te stap pen. Natuurlijk kan men de route ook gewoon uitrijden en terugfietsen naar Gouda. KRIMPENERWAARDROUTE Wie vanuit Gouda de Krimpenerwaar droute gaat rijden, komt met een veer- pontje in Moordrecht aan de overzijde van de Hollandsche IJssel in Goude- rak. Vandaar loopt de route onder meer via de plaatsen Bergambacht, Stolwijk en Stolwijkersluis terug naar Gouda. De Krimpenerwaard staat bekend om zijn landschappelijke schoonheid. Fiet send over de dijken of door de polders vallen vooral de fraaie, vaak oude boer derijen op. De tiendwegen in dit gebied (oude ontginningspaden) zijn voor de fietser bijzonder aantrekkelijk, temeer daar de (toerende) automobilist hier niet terecht kan. Een prachtig voor beeld van een fietspad zonder overig verkeer is dat langs de Loet. Hier is ten behoeve van de recreatie een nieuw bos aangelegd, het Loetbos. Voor lief hebbers van vissen zijn een paar eiland jes in het riviertje de Loet toegankelijk gemaakt. Behalve een bijdragebewijs heeft de sportvisser echter ook een dagvergunning nodig om een hengel uit te mogen werpen. De vergunning is verkrijgbaar bij café-restaurant De Loet. In het gebied is verder ook volop gelegenheid om te wandelen en te pic knicken. Bij Bergambacht bestaat de mogelijk heid om even van de route af te wijken om Schoonhoven aan te doen. Schoon hoven is een gezellig oud vestingstadje, met een aantal fraaie monumentale panden, zoals het waaggebouw en het stadhuis. Verder zijn onder meer de kerk, ’t Silverhuis en het goud-zilver- en klokkenmuseum zeer de moeite van het bezichtigen waard. Voor wie een langere route wil fietsen is tussen de Krimpenerwaard- en de Reeuwijkse Piassenroute een verbin- Fietsen in Midden Holland met witte fietsen, een gezamenlijk project van ten). Op alle ANWB-kantoren en l VVV’s in de grotere kernen langs de in Gouda opstellen, routes is een vouwblad van 3 fietsroutes F' Midden Holland verkrijgbaar voor de prijs van 2,25. De routes worden vol- met de Hartstichting exploiteert, in ge- gende week vrijdag officieel in gebruik bruik genomen. Degenen, die gebruik willen maken van een ’’witte fiets" kunnen zich die dag, De nieuwe ontwerpen bestaan uit ge- stilleerde figuurtjes die sierlijke bewe gingen uitbeelden en hangend aan een lange gouden ketting doen denken aan circusartiesten in aktie: koorddansers of trapezewerkers in glinsterend gou- dingsroute gemaakt vanaf Stolwijk via den pakken. Het materiaal waarvan n- deze unieke sieraden zijn vervaardigd is goud-op-zilver, wat een prettige in vloed heeft op de prijs. Voor een fi guurtje van 6 cm lengte (zonder ket ting) betaalt men om en nabij de ƒ200,—. (zie diagram) Een heel belangrijk moment. Winnend is 13. Lxg4, pxg4 14. Ld2en 15. Dh4. 13. Ld2??, Lxe2 14. Pxe2, Da4! En nu komt de grap van het jaar, bemoedigend voor een ieder die weleens het slachtoffer van een paardvork werd: I 15. Dh4??, Pf3+ en wit gaf op. HENK VAN GILS dag in gebruik genomen gaat worden. De andere twee zijn de Krimpener waardroute (36 kilometer) en de Reeu wijkse Piassenroute (25 kilometer). De landschappelijke aantrekkelijkheid van het gebied en de ligging van enkele fraaie toeristische fietspaden waren voor de ANWB aanleiding om, samen met het Intergemeentelijk overlegor gaan Midden Holland, een drietal fiet sroutes te bewegwijzeren. Het uitzetten van deze routes heeft in korte tijd zijn beslag kunnen krijgen, hetgeen mede te danken is aan de positieve reacties van de gemeenten langs de routes. Het station van Gouda is het punt van samenkomst van alle routes. Bij de fiet sroutes Midden Holland is speciaal aandacht besteed aan de goede bereik baarheid vanuit de grotere kernen en vanaf de NS-stations (pak de trein en huur een fiets!). De drie fietsroutes zijn zo uitgezet dat onderweg van de ene op de andere route kan worden overge stapt. Hierdoor is het mogelijk één, twee of zelfs drie routes aaneengeslo ten te rijden. De routes zijn niet be doeld voor bromfietsers. De fietsroutes Midden Holland zijn be- Nederlandse Hartstichting en de ANWB. wegwijzerd met het kleine zeskantige fietsroutebord (wit met rode opschrif- Waren symbolen van de diverse takken van sport, zoals fietsjes, hockeysticks, rijzweepjes, mini-voetballen e.d. in goud en zilver, vorig jaar nog erg in trek, op dit moment concentreert men zich geheel op de mens zelf. WADDINXVEEN - Vorige week zijn we begonnen met het waar gebeurde sprookje over het eerste team van onze schaakvereniging, en daarmee willen we vandaag verder gaan. Met 4 uit 2 aan kop werd ons team een beetje onrustig op de traditio nele klapstoeltjes in Krimpen aan den IJssel, waar iedere Wad- dinxveense schaker al een of meer maandagavonden heeft doorgebracht. Vandaag houd ik dit verslagje overigens kort, noem alleen de cijfers (een 2,5-7,5 overwinning) en ga snel naar het partijfrag- ment. Wit: Van Alphen (WSV) Zwart: Van Kooten (Krimpen). 1. e4, d6 2. d4, Pf6 3. Pc3, g6 Dit is de Pirc-verdediging. Zwart wil het witte centrum aanvallen door pionzetten als c5 of e5, on dersteund door Lg7. 4. Le2, Ig7 5. g4?! Zeer riskant. Het is beter om de vleugelaanval pas te beginnen na dat het centrum is afgesloten. 5c5 6. d5, Da5 7. h4, o-o Rokeert tegen de storm in. Het maakt de partij alleen maar inte ressanter. Zwart gelooft dat de witte actie voorbarig is en ontwik kelt zich alleen maar, wit speelt direct op mat en lapt alle theorieën van Steintz aan zijn laars. 8. g5, Pe8 9. Dd3, Pd7 10. h5, Lxc3+ 11. Bxc3, Pe5 12. Dg3, Lg4 “T t j tT Ent-> Alphen a/d Rijn Bodegraven Reeuwijk 38 km Moordrecht Lekkerkerk Reeuwijkse Piassenroute 25 km Woerden r' Krimpenerwaardroute 36 km.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 23