Baelde in droogbloemen P. de Vries (38) Gouds directeur Bestuur Rabobank blijft bestaan uit drie man Slavenburg’s Bank W® CDA: Tekort onderwijs te Opnieuw winst voor Kwiek Zwemcompetitie van De Gouwe ’Sneller bijeen en besluitvaardiger sterk omhoog Kt s'H 3’ r I tii’-l - öil 1 n it. H 1 De WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 31 OKTOBER 1979 kunnen houden dan zullen de overige kostenplaatsen kritisch worden bezien. Onze fractie meent dat uw college voor deze ontwikkeling te weinig aandacht heeft en deze te veel op zijn beloop laat. Opnieuw is ook weer een jaar ver- ’’Willen wij het bedrag voor leermidde len en ontwikkelingsmateriaal en dus 4- 8 5- 6 4-5 4- 4 5- 2 4-1 WADDINXVEEN De CDA-fractie in de Waddinxveense gemeenteraad vindt dat in Waddinxveen het onderwij- stekort te fors is gestegen. Omdat rege ren vooruitzien is, aldus fractievoorzit ter ing. C. van ’t Hoog tijdens zijn alge mene beschouwingen, zal er ook in de onderwijssector in de nabije toekomst reeds iets moeten gebeuren wil het niet onbetaalbaar en dus problematisch worden. WADDINXVEEN - Het bestuur van de Coöperatieve Raiffeisenbak ’’Waddinxveen” W.A. te Waddinxveen blijft bestaan uit drie man, die de taken als volgt hebben verdeeld: Voorzitter A. Oudijk, secretaris O. O. Spruijt en als plaatsvervanger van beide F. M. van Tol. Het besluit om de leeggekomen plaatsen van de scheidende voorzitter P. Noordam en bestuurslid J. H. den Boer niet opnieuw te vervullen wordt meege deeld in een een toelichting op het zojuist verschenen jaarverslag 1978 van de plaatselijke Rabobank. "Drie leden van een bestuur zijn sneller bijeen te roepen en dientengevolge be sluitvaardiger”, aldus het drieman schap, dat over deze zaak met de Raad van Toezicht zich heeft laten voorlich ten door de Centrale Rabobankorgani- geregeld, satie. Op de algemene vergadering van De Waddinxvener P. de Vries, di recteur van de nieuwe vestiging van financieringen van NVSlavenburg’s Bank te Gouda. WADDINXVEEN Het eerste team van de tafeltennisvereniging Kwiek boekte vrijdag zijn tweede overwin ning. Tegen TTVN 3 uit Nieuuwkoop werd het 8-2. De al wat bekende namen Piet Swart, Jacques Brand en Wim van Wageningen brachten eerst met indivi duele overwinningen de stand op 3-0. Piet en Jacques verloren toen het dub belspel waarna de stand 6-1 werd door dat ieder weer één enkelspel won. Jacques verloor toen nipt van TTVN-s sterkste man waarna Wim en Piet de eindstand op 8-2 brachten. De stand in poule 2B is nu: 1Eldos 1 2. Kwiek 1 3. Vriendenschaar 6 4. llac 3 5. TTVN 3 6. Flamingo’s 2 In Poule 2A ziet het er erg somber uit voor Kwiek 2. Met nog steeds één punt op de helft van het programma lijkt de- netto-resultaat over het eerste halfjaar gradatie onafwendbaar. Een belangrijke rol speelt daarnaast de wens om de service aan de cliënten, die men thans reeds in de regio heeft van uit de nieuwe vestiging te optimalise ren. Behalve op Gouda verwacht de bank haar activiteiten te kunnen rich ten op plaatsen als Alphen aan den Rijn, Boskoop, Waddinxveen, Woer den, Bodegraven en Schoonhoven. De dichtsbijzijnde andere vestigingen van de bank bevinden zich in Leiden, Den Haag, Utrecht, Montfoort en Rotter dam. Naast specifieke dienstverlening aan De voornaamste reden van een bank- vestiging van Slavenburg in Gouda is het toenemend aantal bedrijven dat in Gouda en vooral op het- industrieter rein Den Uitert zijn poorten opent, al smede een zich positief ontwikkelende industriële activiteit in geheel Midden- Holland. De bank meent hier een pas sende functie te kunnen vervullen op het gebied van F nieuwe en ook van bestaande bedrij ven. de Rabobank Waddinxveen, die op dinsdagavond 13 november om acht uur in het bankgebouw aan de Kerkweg-Oost wordt gehouden, zal deze zaak in een statutenwijziging worden ten van gelijke omvang en structuur hebben aangetoond dat het Wad dinxveense tekort daarbij schril af steekt.” ”Wij verwachten de toezegging dat uw college in het komende jaar daadwer kelijk met plannen komt om de doel matigheid van het onderwijs te verbete ren en te trachten het tekort te bevrie zen. Samenvoeging van de Jan Ligt- hartschool, Theo Thijssenschool, ’t Ha- zeveld en Pinkeltje met hun teru glopende aantallen leerlingen tot één geïntegreerde basisschool mag daarbij niet worden uitgesloten. Ook de af braak of verkoop van meer houten noodlokalen moet mogelijk zijn. Bij het uitblijven van de lokalennota over weegt onze fractie haar ideeën hierom trent in een notitie aan de raad te doen toekomen”, aldus de christen democraat. WADDINXVEEN - In het kader van de verenigingszwemcompetitie werd vorige week donderdag door Roubos De Gouwe de eerste ontmoeting in de dames D- en heren E-afdeling gehou den. Naast De Gouwe kwam ook aan de start de zwemvereniging Boskoop. Onder leiding van voorzitter- kamprechter werd een volledig pro gramma afgewerkt. Voor De Gouwe waren de volgende ere-plaatsen weggelegd: 200 m. schoolslag, op de 2e plaats Greet den Haan in de tijd van 3.21.11; 100 m. vrije slag meisjes onder 10 jaar, l. Amanda v. d. Berg, tijd 1.30.7; 100 m. schoolslag heren, 2e Niek de Leeuw, tijd 1.19.4; 100 m. vrije slag meisjes on der lOjaar, 1. MarjaJonker,tijd 1.21.0; 100 m. rugslag jongens, 1Jan Both, tijd 1.17.4; 100 m. schoolslag meisjes onder 12 jaar, Greet den Haan, tijd 1.32.9; 100 m. schoolslag jongens onder 12 jaar, 3. Peter van Tilburg, tijd 1.44.5; 100 m. vlinderslag meisjes onder 14 jaar, 1. Anuschka van Veen, tijd 1.37.5; 50 m. vlinderslag onder 14 jaar, 1. Jan Both, tijd 36.3 sec.;100 m. vrije slag meisjes onder 16 jaar, 1Arja Bouma, tijd 1.10.5; 50 m. vrije slag jongens on der de 16 jaar, 1. Jan Both, tijd 29.0 sec.; 100 m. vlinderslag dames, 1. Ria Kloosterman, tijd 1.20.5, 3. Alma v. d. Veer, tijd 1.27.6; 100 m. vlinderslag heren, 3. Niek de Leeuw, tijd 1.20.8; 4x100 m. vrije slag estafette, 1. De Gouwe, tijd 4.58.6 en 4x50 m. wissel slag estafette jongens onder 16 jaar, 1. De Gouwe, tijd 2.26.6. De afdeling Reizen ontwikkelde zich bijzonder gunstig. Het aantal verkochte reizen steeg in dit verslagjaar met ruim 40%; ook het aantal afgesloten reisver zekeringen nam sterk toe. 38MEDEWERKERS Bij de Rabobank Waddinxveen, die wordt geleid door drs. W. Broekhuij- sen, werkten in het verslagjaar 38 men sen. De vorig jaar gemaakte winst be draagt ƒ258.678,— (in 1977 ƒ263.944,De bank, met vesti gingen aan de Kerkweg-Oost, het Kon ingin Wilhelminaplein en de Groens- voorde, heeft 2148 leden, 15727 spaar rekeningen, 1142 leningen en 4870 WADDINXVEEN - ’’Uniek voor Waddinxveen en omstreken” meldde bloemenboetiek Dick Baelde vorige week middels een levensgrote advertentie in het Weekblad voor Waddinxveen over de activiteit om in de voormalige vestiging aan de Oranjelaan 36 een droogbloemenboetiek te starten met een volledig assortiment binnen- en buitenlandse droogbloemen. In dit pand, dat dat jaar leegkwam omdat Dick Baelde verhuisde naar de voormalige Brugboetiek aan de Kerkweg-Oost, kan men terecht voor losse verkoop, droogbloemen-arrangementen, zijde bloemen, kunstnijverheid en adviezen over dro gen en verwerken. De vorige week donderdag officieel van start gegane droogbloemenzaak mocht zich verheugen in een grote belangstelling. Ter kennismaking kregen de klanten een leuke attentie aangeboden. Bloemenboetiek Dick Baelde heeft nu twee zaken in Waddinxveen en één in Hazerswoude (Ambachtsplein 5). Dick’s broer Bep leidt het bloemenge- beuren aan de voet van de hefbrug. REIZEN Uit het jaarverslag van de bank blijkt dat de belangstelling voor termijndepo- sito’s opnieuw is toegenomen tenge volge van de hoge geldmarktrente, die in de eerste vier maanden van 1978 een kleine daling en daarna een forse stij ging te zien gaf. Op grote schaal wer den spaargelden in termijndeposito’s omgezet. Hoewel de grondprijzen enigszins sta biliseerden bleef het aanbod hiervan, vooral in de agrarische sector, beperkt. Men is meer tot intensivering van de bedrijven overgegaan, vooral met name in de groente- en bloementeelt. Tevens kan de Rabobank constateren dat zich in haar werkgebied steeds meer en gro tere bedrijven in deze bedrijfstak vesti gen. De kredietvraag nam hierdoor toe. Het balanstotaal van de bank is wede rom gestegen en wel met twaalf miljoen gulden tot 131.675.414,dankzij de groei van de toevertrouwde middelen en kredietverlening. Voor de plaatse lijke uitbreiding van de woningbouw heeft de bank weer de nodige hypothe ken kunnen verstrekken. Het pand Stationsplein 5 in Gouda dat Slavenburg’s Bank in het begin van 1980 gaat betrekken. Voorlopig houdt men kantoor aan Crabethstraat van 1979 was ƒ17 miljoen. Dat was 1,3 miljoen hoger dan in dezelfde pe riode een jaar tevoren. BUITENLAND De bank heeft met die in Gouda nu 96 vestigingen, waaronder een aantal in Nederland verworven instellingen (zoals Oyens Van Eeghen, Lentjes Drossaerts en de Sallandse Bank) gere kend worden. Het hoofdkantoor be vindt zich in Rotterdam (Coolsingel 63), daar vindt men ook het van de mo dernste apparatuur voorziene compu tercentrum, dat in de eerste helft van r - dit jaar volledig operationeel werd. het bedrijfsleven biedt Slavenburg s Slavenburg's Bank heeft in de afge- o i, lopen jaren ook haar buitenlandse acti viteiten opvallend uitgebreid. Nieuwe vestigingen werden buiten Nederland opgericht en buitenlandse banken wer den overgenomen. Over de grenzen vindt men Slavenburg’s Bank thans, al dan niet onder eigen naam, in Ham burg, Frankfurt, Brussel, Antwerpen, Zurich, Willemstad, New York en Los Angeles. Het aandeel van deze buiten landse vestigingen in de totale winst van de bank is de afgelopen jaren in niet onaanzienlijke mate toegenomen. Bank aan de particulier een compleet dienstenpakket, dat onder andere za ken als sparen, deposito’s, effecten, sa larisrekeningen en verzekeringen om- vat. Voorlopig zal de bank kantoor I houden aan de Crabethstraat 73. Mid- den volgend jaar zal men verhuizen naar Stationsplein 5, waar een gebouw van de Goudse Verzekeringmij werd aangekocht en waarvan de oplevering begin 1980 zal plaatsvinden. De kasu ren zijn van 08.45-16.00 uur. VIJFDE IN ONS LAND Sinds haar oprichting in 1925 heeft Sla venburg’s Bank zich in de eerste plaats steeds op het bedrijfsleven gericht. Daarnaast heeft men evenwel een vol ledig dienstenpakket voor de particu liere rekeninghouder ontwikkeld. Het gaat daarbij eerst en vooral om zui vere financiële dienstverlening zonder nevenactiviteiten als reisbemiddeling, die andere grote banken kenmerken. De bank richt zich in eerste instantie op de financiering van handel en indus trie en verleent de daarbij behorende diensten als binnen- en buitenlands be talingsverkeer, valuta- en wisselhandel. Daarnaast is de dienstverlening aan particulieren van belang. Voor sparen, deposito’s, effecten, salarisrekeningen, assurantiën, etc. kunnen deze bij de kantoren van Slavenburg’s Bank op alle service rekenen. De bank is gerekend in grootte de vijfde onder de Nederlandse banken en behoort daarmee tot de middelgrote bankinstellingen. Bij de diverse vesti ging in Nederland, West-Europa en de verenigde Staten werken in totaal 2400 medewerkers. Het balanstotaal bedroeg per 30 juni 1979 ƒ9,3 miljard (op 30 juni 1978 ƒ7,8 miljard). De netto-winst over 1978 bedroeg bijna 35 miljoen, het rekeningen-courant. De hoeveelhei toevertrouwde middelen bedragen ƒ121.318.000,waarvan 99.634.000,is uitgezet. dej^aliteit7?" M onde[w]Js °P Peil WADDINXVEEN/GOUDA - De aan de Groensvoorde 90 wonende Waddinxvener P. de Vries gaat het nieuwe kantoor van N.V. Slaven burg’s Bank aan de Goudse Cra bethstraat 73 leiden. De bankvesti- lopen zonder dat de lokalennota het ging gaat morgen (donderdag 1 no- licht heeft gezien. Onderzoekingen on- vember) officieel open en is voor zerzijds in een aantal andere gemeen- Slavenburg het 96e punt. De 38- jarige directeur heeft een langdu rige ervaring in het bank- en be drijfsleven. Tot chef de bureau werd benoemd de heer H. D. Fran sen (33) uit Barendrecht, die eve neens uit het bankwezen afkomstig is. Een blik in de droogbloemenzaak van Dick Baelde aan de Oranjelaan. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Note boom). mm S "Uw-; f' i 11 AH

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3