^WITTEPRUZENHAL Morgen: Greenpeace-avond Alleen PvdA zoekt nog naar oplossingen voor behoud oud-notarishuis I Jl EERVOL Farmproducts ONTSLAG RATTEN VANGER ^A^GOED EN GOEDKOOP! Help in Cambodja CDA praat na over algemene beschouwingen Aangepaste kerkdienst geestelijk gehandicapten P. van Helden (82) op pad met eigen loopfiets K cambifQTQ OPENBARE COMMISSIE- VERGADERING llll llll is- ■F Si H K S WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 31 OKTOBER 1979 3 f 8, De Waddinxvener P. van Helden van de Brugweg op zijn zelfgemaakte :l ANDERE OPLOSSINGEN 'on in WADDINXVEEN - Komende zondag- aldus de liberaal. T weten van harte welkom. WADDINXVEEN - Het CDA-verband 8. 1 u. 7 i 7, OPENBARE WERKEN WADDINXVEEN - Vanavond (woens dag) om acht uur vergadert in het ge meentehuis in het openbaar de raad scommissie voor openbare werken en - bedrijven. Op de agenda van deze com missievergadering staat: van van n- :d Voor vervoer naar en van deze kerk dienst kan worden gezorgd. U kunt daarvoor contact opnemen met een van deze adressen: A. J. Sonneveld, Pias weg 30, tel. 5589, J. Neven, Schubert- hof 33, K. Vergeer, Noordkade 95, tel. 6598 en L. Blonk, Wingerd 29, tel. 5172. n. WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders hebben besloten aan de heer J. de Jong eervol ontslag te verlenen uit zijn functie van rattenbestrijder. Zolang niet in zijn op volging is voorzien kan men zich voor rattenbestrijding wenden tot de Dienst Openbare Werken en bedrijven (tel.: 4433). WADDINXVEEN - Donderdagavond 1 november om 20.15 uur wordt er in De Bonkelaar een informatiea- :n d rs. I soort gebouwen in de maak is”. ”Het element van de maatschappelijke waarde dient ook tot uitdrukking te ko men in een gebruik van het gebouw dat algemeen is, met een functie die in overeenstemming is met de plaats van het notarishuis in het kernengebied. De maatschappelijke waarde van het ge bouw leidt ons er verder toe om, onaf hankelijk van uw reactie, de raad voor te stellen de boekwaarde, tegen welke heeft ons onvoldoende argumenten gege ven om alsnog ten laste van het ge- king te stellen voor restauratie en be houd. Wij achten het dan ook juist dat uw college heeft gemeend geen onder- ter ing. C. van ’t Hoog informatie zal geven over de algemene beschouwin gen en begrotingsbehandeling in de ge meenteraad van vorige week. Op de ledenvergadering zal ook wor- Van B. en W. krijgen de gemeenteraad sleden nog voor het einde van dit jaar een voorstel, waarin wordt afgewogen de mogelijkheid welke door het comité ’’Red het notarishuis” is geopperd, na melijk verkoop aan een particulier met verplichting tot restauratie, tegen de mogelijkheid het gebouw te slopen en de grond te verkopen om daarop nieuwbouw mogelijk te maken. WADDINXVEEN - Alleen de fractie van de Partij van de Arbeid in de Waddinxveense gemeenteraad wil nog pogingen in het werk stellen om te proberen het uit 1859 stammende oude notarishuis aan de Kerkweg- Oost voor sloop te behouden. Tijdens de vorige week in het raadhuis gehouden algemene beschouwingen van de gemeentebegroting 1980 hebben het CDA, de VVD en de SGP/Hervormde Kiesvereniging/ GPV onomwonden laten weten niet te willen strijden voor behoud van het markante punt in het Brugcentrum na daarvoor de voors en tegens op een rijtje te hebben gezet. Tot nu toe werd door D’66 nog niet ge sproken over de toekomst van het sterk verwaarloosde pand, dat tot voor kort door de streekmuziekschool Waddinxveen werd bewoond. Het geld daarvoor moet echter nog worden ver kregen, evenals de financiële middelen voor de rest van een grootscheeps hulp programma dat zes maanden in beslag zal nemen. U kunt deze actie van Uni cef en Rode Kruis steunen door een gift over te maken op de speciale giro rekening 777 van het Nederlandse Rode Kruis. De hulp in Cambodja is absoluut noodzakelijk om te voorko men dat nog meer slachtoffers onder de bevolking vallen. Dus: giro 777, Rode Kruis, Den Haag. Hartelijk Dank!! WADDINXVEEN/GOUDA - Bij In ternationaal Farmproducts Handling BV, Waddinxveen, is de heer A. J. Jans sen te Bergschenhoek uitgetreden als Stapt U maar eens binnen bij één van de méér dan 200 speciaalzaken op foto- en filmgebied Daar heeft de Combifoto vakman nog écht tijd voor U en daar vindt U alle kwaliteitsmerken vond gegeven door de Greenpeace-afdeling Gouda in samenwerking met de NIVON-afdeling Waddinxveen. SGP/Hervormde Kiesvereniging/GPV had meegedeeld te kunnen instemmen met het afstoten van het oude notaris huis, viel op dat de eerste man van D’66, de heer H. P. Barth, met geen woord repte over de toekomst van het markante pand aan de Kerkweg-Oost. In zijn algemene beschouwing wijdde den gesproken over de energieproble- hij er tenminste geen woord aan. matiek. Dat gebeurt door de heer W. L. M. Adriaansen uit Gouda, secretaris van de Voorlopige Algemene Energie- raad, die een inleiding zal houden over het onderwerp "Energie in Nederland en uw betrokkenheid daarbij”. Hij zal dan aan de orde stellen de Lan delijke Energienota, de maatschappe lijke discussie inzake (kern)energie en, met nadruk zij het gesteld, de positie van gemeente en burger bij dit alles. Hierna is er ruimschoots gelegenheid om met de heer Adriaansen van ge dachten te wisselen over een en ander. huis” wel zodanig, dat er met kracht gewerkt moet worden aan andere op- 1 w 1 J’- een recente notitie ook eerlijk en hel der aangegeven”. Ook de socialisten denken wat dit be treft aan overdracht van het pand aan een vereniging of stichting met verp lichting tot restauratie. ”De grond is niet te verkopen”, aldus de socialist, ’’omdat de raad besloten heeft deze in de argumenten erfpacht uit te geven. De waarde van sloop te hebben gelezen. j - j_ 1 l j- en I alvorens ons definitief standpunt te be palen. De bouwvalligheid en slechte j van het pand zullen hoge in- 1 in re in ieder geval weten we van B. en W. dat zij er voorstander van zijn het oude notarishuis af te stoten. Een zaak waar in de gemeenteraad iedereen het mee eens is. tober1979. 2. Wijziging van de bouwverordening. 3. Fietspad langs Bredeweg vanaf de ge meente Moerkapelle. 4. Herbestratingsprogramma 1980. 5. Huisvesting buitendienst Openbare Werken. 6. Nader ingekomen stukken. 7. Rondvraag. Op deze avond, waar iedereen welkom is en de toegang vrij, zullen dia’s worden vertoond met begeleidende tekst van de heer H. Kauffman. Greenpeace is de internationale milieubeschermings-organisatie die blijft vechten voor de walvissen, zeehon den en andere dieren die door de op winst beluste kortzichtige mensen worden afgeslacht. loopfiets. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Misschien heeft u hem al zien lopen met zijn i fiets: de Waddinxvener P. van Helden van de Brugweg. Onze 82- jarige plaatsgenoot heeft er na melijk iets op gevonden om zich toch door heel onze gemeente te kunnen verplaatsen nu zijn benen niet meer zo willen. De heer Van Helden heeft een damesfiets met handrem op de kop weten te tikken, waarvan hij de trappers eraf heeft gehaald. Op die manier kan hij zittend, maar gebruik van beide benen, hele afstanden overbruggen voor het doen van kleine boodschap pen en het op eigen houtje op be zoek gaan in het Anne Frank- centru. "Joh, ik werd doodmoe van het lopen en daar heb ik met deze loopfiets wat op gevonden”, aldus de vitale Brugweg-bewoner. Voorlopig neemt hij zijn stok nog mee op pad, maar gezien het feit dat hij zijn eigen loopfiets al goed weet te gebruiken zal dit attribuut binnenkort gauw overbodig blij ken te zijn. "Kijk, als het slecht weer is en ik wil in het Anne Frankcentrum gaan bilarten dan halen en brengen ze me wel, maar als het weer goed is wil ik op ei gen initiatief gaan en staan waar ik wil. En dat kan nu met deze door mij uitgevonden loopfiets”, aldus een trotse heer Van Helden, die kortgeleden tijdens een eerste oefening op de Brugweg werd ga degeslagen door zijn dochter (de zangeres) Reinate Heemskerk, haar man en enkele kleinkinde ren. De Waddinxvener heeft wel vast gesteld dat de hefbrug met de loopfiets aan de hand moet wor den genomen. Zowel voor wat be treft de oprit als de afrit. Voor hem is de loopfiets een acceppta- beler vervoermiddel dan een electrische rolstoel, waarin de heer Van Helden natuurlijk ook had kunnen gaan zitten om gro tere afstand te kunnen over bruggen. ”Nee, ik heb liever deze loopfiets. Die bevalt mij prima”. WADD1NXVEEN/DEN HAAG - Ruim 2'/2 miljoen Cambodjanen, onder wie 700.000 kinderen en zieken, heb ben hulp nodig. Tengevolge van de conflicten in hun land is er geen voed sel meer verbouwd en lijden tallozen aan ernstige ondervoeding en aan ziek ten als malaria, dysentrie, tbc en blind heid. Het Kinderfonds van de Ver. Naties, Unicef, en het Internationale Comité van het Rode Kruis hebben toegang ge kregen tot Cambodja om onder alle groepen slachtoffers voedsel te distri bueren en medische hulp te brengen. directeur. Nieuw benoemd directeur is Sinds vorige week is al een groot aantal M. Boers te Cromvoirt. Dit blijkt uit hulpvluchten uitgevoerd, een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Gouda en omstreken. het pand is ons inziens de boekwaarde. Er is echter ook nog een maatschappe lijke waarde. Onze voorkeur gaat uit naar overdracht aan een stichting of fundering vereniging, temeer omdat onze fractie vesteringen vergen om het pand kennis heeft genomen van het feit dat delijke staat terug te brengen. Wij vin- 1. Verslag van de vergadering van 9 ok- er een nieuwe subsidieregeling voor dit den die investering niet verantwoord”, imn aldus de liberaal. ’’Historische waarde is niet aan het aangepaste pand toegekend. Hoogstens kan wor den gesproken over een stukje nostalgi sche waarde voor enkele autochtone Waddinxveners. Ook dan kunnen wij Hoeksteen aan de Esdoornlaan een aangepaste kerkdienst worden gehou den voor verstandelijk gehandicapten. Deze dienst zal worden geleid door ds. L. Roetman. Door de organiserende commissie voor kerkdiensten van de Cen trale Hervormde Gemeente worden alle ouders en opvoeders van deze ge handicapten voor deze dienst uitgeno- digd. Ook zijn allen, die zich met deze niet verhelen dat de omgeving waarin verstandelijk gehandicapten verbonden het pand staat in de loop der tijden een k'””“ ”'“lv dusdanige verandering heeft ondergaan dat handhaving van het pand uit over wegingen van aangezicht van de Kerk- weg zich hebben overleefd. Hyper mo derne gebouwen zoals een kantoor pand, een bank en niet te vergeten ”De Bonkelaar” pleiten nu niet voor hand having. In het plan Brugcentrum wordt ter plekke woningbouw voorgestaan. Wij onderschrijven dit standpunt des te meer omdat de grond een inbreng in het plan kan zijn die financieel niet on gunstig ligt. Sloop van het pand is dan voor de hand liggend”. Waddinxveen houdt woensdagavond 7 Nadat de heer D. Uitbeijerse van de november om acht uur in de Ontmoe- - tingskerk aan de Groensvoorde een le- Automatiseïingscén- denyergadering, waarop fractievoorzit- FINANCIËN De raadscommissie voor de financiën komt donderdagmiddag 1 november om vijf uur in het gemeentehuis in het openbaar bijeen voor de afhandeling van deze agenda: 1Notulen van de vergaderingen van 4 en 10 oktober 1979. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken: a. subsidiëring chr. blindenbibliotheek over 1979; b. subsidiëring over 1978 Kon. Am- manstichting; c. brief d.d. 4 oktober 1979 van het In tergemeentelijk i trum Midden-Nederland inzake risicofonds. 3. Verlenen van een krediet van 175.000,ter voorbereiding van het bestemmingsplan ’’Coenecoop”. 4. Verlenen van een krediet ad 4.000,t.b.v. de uitbreiding van het CAI-net voor ontvangst kamerdebat ten. 5. Verlenen van een krediet ad ƒ75.000,— voor het inventariseren van niet-gerioleerde gebieden. 6. Verlenen van een krediet van 16.000,voor het maken van een plan voor de aanleg van een fietspad aan de Bredeweg. 7. Wijziging raadsbesluit tot het vers trekken van voorschotten aan de R.K. Woningbouwvereniging ”St. Joseph" t.b.v. de bouw van 9 woningwetwonin gen. 8. Verlenen van een krediet ƒ3.150,voor de aanschaffing een elektrische schrijfmachine. 9. Machtiging sluiten van vaste geld leningen in 1980. 10. Machtiging sluiten van kasgeldle ningen en het uitzetten van kasgelden m 1980. 11Rondvraag. de overdracht plaats vindt, te verlagen, om aldus de kans van slagen te verho gen. Onze gedachte gaat uit naar verla ging van de boekwaarde met enkele honderdduizenden guldens. Graag vernemen wij uw’visie hierop”, aldus de heer Boere in zijn algemene be schouwingen tot het college van Burge meester en Wethouders. NIET MONUMENTAAL De CDA-fractie zei bij monde van voorzitter ing. C. van ’t Hoog dat er met de Rijksdienst voor Monumenten zorg geen monumentale waarde valt PvdA-fractievoorzitter M. Boere zei te toe te kennen aan het oude notarishuis kunnen instemmen met het afstoten aan de Kerkweg-Oost. ”De actie van van het oude notarishuis door de ge- de werkgroep ’’Redt het notarishuis” meente. ’’Niet omdat wij het behoud niet meer willen nastreven. Wij doen dat zeker nog wel, net als in het verle- meentelijk budget fondsen ter beschik- den. Onze fractie constateert echter dat de structurele ruimte om het nota rishuis van gemeentewege te vernieu wen en te exploiteren er niet meer is. houdskosten meer te moeten opvoeren. Wij hebben in de afweging laten mee- Om echter een verdere verpaupering te spelen de niet-onaanzienlijke bedragen voorkomen is in dat geval een snelle voor intensivering van het welzijnsbe- beslissing over verkoop of afbraak leid. Toch is de uitslag van de enquete noodzakelijk”, aldus de christen- van de werkgroep ’’Red het notaris- democraat die nog aangaf geïnfor meerd te willen worden over het reali seren van beide alternatieven op korte lossingen. De werkgroep heeft die in termijn. ”Wij achten het in elk geval onaanvaardbaar, indien in de loop van 1980, alsnog lasten zouden moeten worden opgevoerd”. VVD-fractievoorzitter F. H. de Ruijter betoogde waardering te hebben voor de inzet van de werkgroep ’’Red het notarishuis” en zei met belangstelling van de groep tegen de ’’Vele stukken rapporten hebben wij doorgenomen middag om drie uur zal er weer in De f.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 9