Zuigelingen in zwembad Vrijwilligers op karwei in de muziekschool Gemeente gaat regels voor huisvesting opstellen K Alouette Schaak mee met WSV Bijeenkomst Nederlandse Hartstichting op 26 november In raadsvergadering van komende dinsdag Van Rhijn BV Ambtenaren meer vrij en vervroegde uittreding Al 4 1 1 1tlx i1 hl woensdagavond 18 april. h.vangils. M Iti r t Vrijwilligers aan het werk in het pand van de streekmuziekschool aan de WIN METEEN 5—, 10 Vorige week woensdag voor het eerst in Waddinxveen: zwemmen voor zuigelingen. (Foto: Weekblad voor Wad 's WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 NOVEMBER 1979 I Zuidkade. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. WADDINXVEEN - Vandaag al weer de laatste aflevering van de vierdelige geschiedenis van ons eerste team 1978-1979. De beslis sende wedstrijd werd 1 maart van dit jaar gespeeld, uit tegen hille- gersberg. Winst betekende ons kampioenschap, en het is nog ge lukt ook. Ondanks de afwezigheid van v. d. laan. Ach, alles heeft zijn voorde len. Nu kreeg ik de gelegenheid om op de plaatsvan V. d. Laan te gaan zitten. Wat voelde ik me on wennig aan het tweede bord tus sen beren als Joosten en Van Alp- hen. Toch was ik na 21 zetten zeer tevreden met mijn stelling. Alle zwarte stukken staan immers klaar voorde aanval. Huygen van Hillegersberg had wit. (zie diagram) en de daarin o.a. opgenomen Bijlage II- regeling voor de inwoners van deze ge meente - het voornemen hebben ruime aandacht te besteden aan de vaststel ling van deze verordening in de plaatse lijke pers. Tevens zullen de onderha vige regelingen worden verstrekt aan de plaatselijke woningbouwvereni gingen, de stichting bevordering eigen woningbezit Groenswaard, de notaris en de plaatselijke makelaars. Aan een voor het publiek bestemde populaire versie van de relevante bepalingen van de woonruimteverordening en de voor schriften voor de verkoop van wonin gen zal eveneens aandacht worden besteed”. betrokken worden. In beginsel zal dit derhalve tot poiitiedwang d.w.z. uitzet ting van gemeentewege dienen te lei den, indien niet alsnog door ons college een woonvergunning wordt verleend”. ’’Verder zouden wij nog willen opmer ken dat wij - gelet op het belang van de onderhavige woonruimteverordening OF 25,— OF ÉÉN VAN DE VIER VAKANTIEREIZEN IN DE SINTERKLAASACTIE 1979 DE WADDINXVEENSE MIDDENSTAND. WADDINXVEEN - Maandagavond 26 november om acht uur wordt in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde de algemene ledenvergadering van de Nederlandse Hartstichting/- Vrienden van de Hartstichting gehou den. Deze ledenvergadering wordt ge volgd door een film-voorlichtingsavond met een inleiding van de heer Van Leest, promotor van de Nederlandse Hartstichting, en de vertoning van de film ”Een mens is ook maar een mens”. Deze titel verwijst niet alleen naar dit Jaar van het Kind, maar ook naar het jaarthema van 1980 ’’Gezond gewicht". VERKIEZING Op de algemene ledenvergadering zul len niet alleen de notulen van de jaar vergadering 1978, het verslag van de se cretaresse en het verslag van de pen- ningmeesteresse aan de orde komen. Er is ook nog de verkiezing van een nieuw bestuurslid wegens aftreden van mevrouw G. v. d. Leun. Mensen die zin hebben mee te werken in het plaatselijk bestuur van de Nederlandse Hartstich- ting/Vrienden van de Hartstichting kunnen zich aanmelden bij secretaresse Ineke Verheul-de Wolff, peuleyen 174, tel. 5376. vertrouwd gemaakt worden met water. De jongste zuigeling in het overdekte zwembad ”de Sniep” Was vorige week woensdag dan ook drie maanden oud. ’’Zwemmen moet bij zuigelingen begin nen” is dan ook het parool van de Wad dinxveense bewoonster van de Jan Dorrekenskade, die enkele jaren gele den al het initiatief nam tot de oprich- meesten even met de huisarts of het ting van een peuterzwemgroep. Wat het met de zuigelingen wordt geprobeerd is de natuurlijke binding met het water (zoals in de baarmoeder) weer te her stellen, zodat voor het natte geen angst bestaat. En dat kan spelenderwijs wor- WADDINXVEEN Bij Van Rhijn BV, Waddinxveen, is M. W. Noordegraaf-Hartgers te Ermelo be noemd tot procuratiehouder. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Gouda en omstreken. WADDINXVEEN In de volgende week dinsdagavond te houden ver gadering van de "Waddinxveense gemeenteraad zal een nieuwe woon ruimteverordening en een meldingsverordening woonruimte worden va stgesteld. Dit worden in onze gemeente de instrumenten om het huisve stingsbeleid in gemeentelijke handen te houden. Principe-besluiten hiervoor werden al genomen in de gemeenteraadsvergadering van dels de nieuwe woonruimteverordening wordt een belangrijk stuk gemeentelijk beleid op het terrein van de woonver gunningen vastgelegd. Teneinde dit be leid te kunnen uitvoeren en handhaven zal uit een oogpunt van rechtsgelijk heid niet getolereerd kunnen worden de komende weken zal er meer aan dacht gegeven kunnen worden op welke wijze zuigelingen en peuters ver trouwd gemaakt kunnen worden met het water, al is het overigens wel zo dat de ouders zelf intensief bezig zullen moeten zijn met hun zuigelingen en peuters. Voordat de ouders met hun kroost het water instapten hadden de consultatiebureau overlegd of I vooral bij zuigelingen, wel allemaal zonder problemen kan. Volgens Thea van Leeuwen van de Ver eniging Zwemrevalidatie en -Recreatie kunnen kinderen al na twee maanden den gedaan. WADDINXVEEN In het pand van de streekmuziekschool aan de Zuidkade, het voormalige ge meentehuis, zijn deze week elke avond 52 vrijwilligers in de weer met het schilderen van muren en plafonds in de gang. Dit om zo veel mogelijk geld uit te sparen. Voor het karwei hebben de "Vrienden van de muziekschool” enkele duizenden guldens bij el kaar weten te scharrelen, waar mee de benodigde verfmaterialen konden worden aangeschaft. Het schilderen door de vrijwilligers gebeurt onder bekwame leiding van Kloet Waddinxveen BV. Dit karwei maakt het mogelijk de streekmuziekschool voor een ge ring bedrag een optimaal aanzien te geven. Hoewel het pand aan de Zuidkade ai een opknapbeurt van gemeentewege had gekregen voordat het officieel door burge meester mr. A. G. Smallenbroek op zaterdagmiddag 29 september in gebruik werd genomen werd op diverse plaatsen de verfkwast nog node gemist. Al op de ope ningsdag werden dan ook mensen gevraagd zich beschikbaar te stel- len voor dit werk. En dat zijn er dan 52 geworden. I dinxveen/Sjaak Noteboom}. WADDINXVEEN Sinds vorige week woensdagavond kunnen baby’s en peuters tot twee jaar terecht in het overdekte zwembad ”de Sniep”. De Vereniging Zwemrevalidatie en Recreatie (zwemmen voor peuters, ge handicapten en bejaarden) heeft hier toe het initiatief genomen. Een week geleden waren dan ook 13 zuigelingen en 25 peuters met hun moeders actief in het extra verwarmde water. Omdat het de eerste avond was, die veel belangstelling trok en daardoor voor nogal wat drukte zorgde, kwam van de door Thea van Leeuwen te ge ven instructie nog niet veel terecht. In WADDINXVEEN/GOUDA Bij Alouette Klein-offset BV, Wad dinxveen (plaats van vestiging Gouda), is de heer H. van der Woude te Wad dinxveen uitgetreden als directeur. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsre gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken. Ter uitvoering van de door de raad dit voorjaar genomen besluiten hebben B. en W. een geheel nieuwe woonruimte verordening ontworpen, waarbij als meest belangrijke punten kunnen wor den genoemd: a. de invoering van nieuwe bepalingen - verband houdende met de plaatsing dat woningen zonder woonvergunning van de gemeente Waddinxveen op Bijlage 11 van de Woonruimtebe- chikking, en b. het opnemen van een regeling te neinde de verkoop van huurwonin gen tegen te kunnen gaan. VOORLICHTING B. en W. besluiten hun voorstel aan de raad met de volgende zinnen: "Het zal uw raad duidelijk zijn dat de invloed van de gemeentelijke overheid op het volkshuisvestingsbeleid - naast het lo kale woningbouwbeleid - voor een be langrijk deel wordt geëfectueerd door het stelsel van de woningvergunningen op grond van de Woonruimtewet. Mid- 22. Pe4? Wit verliest, maar zwart stond al beter. 22Ph3+ 23. Khl, Pxf2+ Op 23Dxe4 volgt natuurlijk jeen 24. Txe47, Pxf2+, maar 24. Txh3 24. Pxf2, Txf2 25. Tg3, Dc2 26. Dh5 Levensgevaarlijk voor zwart 1 26Taf8! Erg simpel, maar je zou je in tijd nood eens vergissen door bijv, de witte dreiging 27. Ld3 met 26. Txfl 27. TxflDxb2?? te pare ren. Wit zou dan met 28. Txg7+1. mat zetten. Nadat ik de tekstzet gevonden had (27. Ld3 kan nu met wegens 27. Dxd3 !Jwist 7k, dat de partij gewonnen was. Èr volgde nog: 27. Kgl,T8f5 28. Dh6, Lf8 29. Del, Dxb2 30. Dxb2, Txb2 31. Ld3,T5f2 32. c5, Txa2 33. cxd6, cxd6 34. Tg5, Le7 35. Th5, g6. Wit geeft het op. De jarige Wim van Os had ook gewonnen en Wim van Oort ook. De overige partijen werden remise gegeven, waardoor ons eerste na drie sei zoenen afwezigheid heden weer in de eerste klas van de RSB speelt. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende week dinsdagavond verga derende gemeenteraad gevraagd voor de gemeente-ambtenaren twee zaken te regelen: verhoging van het minimum- en maximumveriof met één dag tot 22 en 24 dagen, ingaande 1 januari 1980. Overigens kende de Waddinxveense verlofregeling al een maximum van 24 dagen. uittreding op 63-jarige leeftijd, in gaande 1 november 1979. Deze rege ling houdt in dat de ambtenaar 63 jaar moet zijn, op de dag van uittreding een aaneengeslotendiensttijd van 10 jaar heeft en de uittreding vrijwillig gebeurt. Vanaf de dag van uittreding en de dag van de pensionering wordt een waarde vaste uitkering verleend van 80 pro cent. De betreffende ambtenaar mag geen andere inkomsten genieten. Heeft hij die wel dan worden deze inkomsten VAN in mindering gebracht. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 31