I Van Berkesteijn huldigt twee gouden jubilarissen 1921 werd gesticht is deze speld nu in totaal maar zesmaal uitgereikt. De echtgenotes van i meubelmakerij Piet Bosloper en chinaal houtbewerker Jo v. d. Krans werden in de bloemetjes gezet, nadat de personeelsvereniging het tweetal nog een schildersset en een boortol had gegeven. De feestelijke avond in het Reeuwijkse Amicitia duurde tot in de kleine uurtjes en werd opgeluisterd met het cabaretgezelschap De Vrijbuiters en gezellige dansmuziek. Burgemeesterspaar koopt eerste kinderpostzegels w ST. JOZEFZIEKENHUIS IN ACTIE VOOR KILGORIS In gebouw Amicitia in Reeuwijk-Dorp Schrijfmachine Midden Holland vergadert in AF-centrum Unicef op weekmarkt Plan: fietspad langs Brede weg Mutaties in commissies I ‘A fél KU -J A 1 H WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 NOVEMBER 1979 Van links naar rechts directeur G. Th. B. Mulleman, P. C. Bosloper, zijn echtgenote, directeur J. W. A. Berke- ..A'i 'A Van links naar rechts directeur G. Th. B. Mulleman, P. C. Bosloper, zijn echtgenote, directeur J. W. A. Berke- steijn, J. v. d. Krans, zijn echtgenote en W. J. J. van Berkesteijn. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN - De gemeente wil voor 3.150,een nieuwe electrische IBM-schrijfmachine kopen, omdat de huidige tengevolge van slijtage moet worden vervangen. gisteren tot 21 december op alle post kantoren in ons land te koop. De tradi- chef- i ma- «SS tionele aanwezigheid van de burgemee ster en zijn vrouw gaf de verkoop van kinderpostzegels weer een officieel De tekeningen moeten uiterlijk 15 no- Jozefziekenhuis haar opleiding vember-ingeleverd zijn. Een jury, waar van o.a. Zuster Lucille uit Kilgoris deel uitmaakt, zal de tekeningen beoorde len. In december zal voor 10 klassen, heidszorg te voeren.. Gekozen is voor de actie Kilgaris. Het doel van de actie is om aan het St. Joseph’s Hospital in Kilgoris (Kenia, Afrika) een geïsoleerde kinderafdeling aan te bieden. Hoofd van de thans be- vanuit het 5.000 inwoners tellende Kil goris, onder uiterst moeilijke omstan digheden bezig de gezondheidszorg te organiseren en uit te oefenen. SLECHTE WEGEN Kilgoris ligt in Trans Mara 60.000 in woners), het meest westelijke deel van het Narok distrikt in de provincie Rift Valley. Het ziekenhuis is het medische centrum voor ca. 150.000 mensen, waarvan minder dan 10% binnen een straal van 10 km van het ziekenhuis woont. De wegén in dit gebied zijn ech ter zeer slecht en af en toe zelfs begaan baar. Tevens is er nauwelijks sprake van openbaar vervoer. In 1978 werden hier 6.683 patiënten verpleegd, waaronder 4.443 kinderen. Hieruit blijkt wel dat het ziektecijfer onder de kinderen erg hoog is. Helaas geldt dit ook voor het sterftecijfer. Vo rig jaar bedroeg dit ca. 175. Dit laatste cijfer kan aanmerkelijk worden terug gebracht, wanneer men de beschikking over een geïsoleerde kinderafdeling heeft. Uiteraard is voor de bouw en in richting van zo’n afdeling erg veel geld nodig. De geldinzamelactie voor dit doel zal gevoerd worden onder leveranciers en andere relatiegroepen van het Goudse ziekenhuis. Aan hen zal worden ver zocht om het geld, dat men anders aan bloemen en kado’s zou besteden te storten op girorekening nr. 256.78.76 t.n.v. actie Ziekenhuis Kilgoris. Uite- en ingekomen stuk- WADD1NXVEEN - In het gebouw Amicitia in Reeuwijk-Dorp zijn vorige week vrijdagavond de heren P. C. Bo sloper (bijna 64) van de Burgemeester Trooststraat 56 en J. v. d. Krans (65) van de Ringvaartsingel 38 in het zon netje gezet vanwege hun vijftigjarig dienstverband bij meubelfabriek en - toonzaal H. A. van Berkesteijn BV aan de Wilhelminakade. De huldiging, die werd gevolgd door een feestelijk avondprogramma voor het voltallige personeel, was in handen van directeur G. Th. B. Mulleman. De heer Mulleman overhandigde de beide jubilarissen een geschenk onder couvert voor hun een halve eeuw lange trouwe dienst. Ook kregen ze namens de directie de gouden BW-speld op de revers gestoken. Dat is een zeer bijzon der kleinnood want sinds het bedrijf in WADDINXVEEN - Unicef, het kin derfonds van de Verenigde Naties, staat volgende week vrijdag 23 november met een kraam op de weekmarkt. In déze kraam liggen de artikelen üitge- stald, zoals kaarten, briefpapier en agenda's, die kunnen worden gekocht. De opbrengst van deze artikelen gaat rechtstreeks naar Unicef-projecten, die voorzien in de basisbehoeften van mil joenen kinderen in ontwikkelingslan den. WADDINXVEEN - In de raadscom missie voor de financiën is het maken van een plan voor de aanleg van een I fietspad langs de Bredeweg aan de orde geweest. Met het maken van dit plan, waarover de commissieleden nogal wat vragen hadden, zou 16.000,—zijn ge moeid. De heer J. B. Borger (VVD) zet scepti sch tegenover het plan te staan. Het fietspad zou niet op het provinciale fietspadenplan staan, zodat het nog maar de vraag is of er subsidie verstrekt zal worden. Volgens de heer H. P. Barth (D’66) zouden de kosten kunnen worden gedrukt door de aanleg van het fietspad met de aanleg van riolering. Wethouder P. F. J. van Schie sugge reerde in de commissievergadering dat het wellicht beter is het fietspadenplan aan te passen door een pad te projecte ren langs de Bredeweg in plaats van langs de Onderweg, dit mede gezien de verkeersdrukte, die groter is langs de Bredeweg dan langs de Onderweg. In ieder geval zal met het plan om langs de Bredeweg een fietspad aan te leggen worden verder gewerkt en zal er con tact opgenomen worden met de ge meente Moerkapelle. WIN METEEN 5—, 10,— OF 25,— OF ÉÉN VAN DE VIER VAKANTIEREIZEN IN DE SINTERKLAASACTIE 1979 VAN DE WADDINXVEENSE MIDDENSTAND. WADDINXVEEN/GOUDA - Zoals bekend bestaat het Goudse St. Jozef- ziekenhuis deze maand 50 jaar. Naast de diverse activiteiten die ziekenhuis organiseert, zoals een eucharistie viering opgedragen door Monseigneur 7* - een medisch symposium, een feesta vond voor de huidige en ex- medewerkers en natuurlijk een offi ciële receptie, kregen bestuur, directie en medewerkers van het ziekenhuis be doel binnen ^het kader van'de gezond"- Gezondheidszorg voor kinderen in Ke- i mo FArs-zo ctp'rlqFitic inooopt/pn i m De eerste kinderzegels gingen dinsdagmorgen naar het burgemeesterspaar Smallenbroek-van Eek. (toto; Week- blad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). tintje. In de verkoopstand zijn overi gens niet alleen postzegels te koop, maar ook eerste dag enveloppen en een uitgebreid assortiment wenskaarten. De verkoop van de zegels en de ver koopstand in het postkantoor is in han den 'van het plaatselijk comité voor kin derpostzegels, gevormd door vrijwilligers. WADDINXVEEN Volgende week woensdagavond 21 november om acht uur vergadert in het Anne Frank- centrum de raad van overleg van het in tergemeentelijke overlegorgaan Mid den Holland. In verband hiermee is de maandelijkse vergadering van de Wad- dinxveense gemeenteraad een dag ver vroegd, zodat die dinsdagavond 20 no vember om kwart over zeven wordt ge houden. Op de agenda van de Midden-Holland- vergadering staan de volgende punten: 1. Opening. 2. Verslag van de vergadering van de raad van overleg op 26 september 1979. 3. Mededelingen i ken. 4. Begroting 1980 van de Schoolbege leidingsdienst Midden-Holland en Rijnstreek alsmede het daarbij be horende voorstel. 5. Rekening over 1978 van de Stichting WADDINXVEEN In de raadscom- Jeugd- en Jongerenwerk Midden- missie voor de ruimtelijke ordening en Holland alsmede het daarbij beho- de woningbouw gaat de heer C. A. A. rende voorstel. Wijnen (PvdA) de plaats innemen van 6. Begroting 1980 van de Stichting zijn partijgenoot H. van der Ek. De Jeugd- en Holland alsmede het daarbij beho rende voorstel. 7. Vaststelling ontwerp-wijziging van de regeling Intergemeentelijk over legorgaan Midden-Holland. 8. Voorstel inzake uitbreiding van de adviescommissie voor van I bejaarden. O WADDINXVEEN - Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek (weer terug gekeerd van een tweewekelijks verblijf in Amerika) en zijn echtgenote mevrouw A. H. Smallenbroek-van Eek hebben dinsdagmorgen de eerste kinderpostzegels gekocht in de daartoe ingerichte stand in het postkantoor aan de Kerkweg-Oost. W. gevraagd ak- Zoals bekend zijn de kinderzegels sinds beroepschriften opnamebeleid de samenstelling van twee raadscommis 9. Sluiting. van de Stichting zijn partijgenoot H. van der tK. De Jongerenwerk Midden- plaats van de heer M. Boere (fractie voorzitter van de PvdA) zal in de raad scommissie voor openbare werken en - bedrijven worden ingenomen door de heer H. van Ek. De volgende week dinsdagavond vergaderende gemeente raad is door B. en v' - behandeling koord te gaan met deze wijzigingen in sies, welke door de PvdA-fractie zelf zijn voorgesteld. raard zijn ook giften van particulieren van harte welkom. TEKENWEDSTRIJD Om in de Goudse regio de betrokken heid bij de gezondheidszorg in haar al- A J. Simonis, bisschop van Rotterdam, gemeenheid en in gebieden als Kenia in -een feesta. het bijzonder te stimuleren is het idee huidige en ex- geboren om onder de leerlingen van de vierde en vijfde klassen van de lagere scholen een tekenwedstrijd te organise- vii ii.vmvvvv.ivv.o .u.. ,,v-, ren. De formulering van het onder- hoefte om een actie voor een goed werp voor deze wedstrijd luidt: -r.._j- nia. Deze gedachte is ingegeven i.v.m. de activiteiten rond het Jaar van het Kind. Een aantal ex-schoolhoofden gaan een dezer dagen op pad om de scholen in Gouda en de regio te bezoe ken en deze scholen te verzoeken mee te doen met de tekenwedstrijd in het staande kinderafdeling van dit zieken- kader van de actie Kilgoris. huis is zuster Lucille, die in het Goudse St. - heeft gekregen en in Gouda 23 jaar lang heeft gewerkt. Ca. 12 jaar geleden is zij naar Kenia vertrokken. Zuster Lu cille en de haren zijn thans 12 jaar lang waarin de leerlingen zitten die de beste J tekeningen hebben gemaakt een feeste lijke middag worden georganiseerd. organiseert, zoals f i A s FA - U -V rederij ft! JS! 'J? -ti f. «H F

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 35