Slagerij Smakman geopend Voorbereiding van Coenecoop vergt f 175.000, 8 K Beschutte Nieuw besluit gebied Kleikade/ Onderweg voor zeehonden Zuidkade-plan voor 83 huizen ligt ter inzage Geenber tegen deels niet-goedkeuring Groenswaard 1-2 Holocaust” Waddinxveen: gemakkelijk bereikbaar, gemakkelijk parkeren, vlakbij Buenk’s verkapte pleidooi voor een volgebouwde Zuidplaspolder onze gemeente heeft en houdt geen an dere taak dan te bouwen voor de eigen bevolkingsaanwas en de economisch gebondenen. Intussen zal er in Zoeter- meer forser gebouwd gaan worden dan gedacht en is plotseling Bodegraven op het toneel verschenen in een poging binnen de eigen gemeentegrenzen Goudse huizen te kunnen bouwen. De woningen Tja 99 f B 7 i 4W ook Zuidelijke Dwarsweg. 60.000,- nodig voor onderzoeken en ad- 19.000. de Kanaalstraat. (Foto: Weekblad voor e; n Goudse centrum niet waar is. Ik heb nog nooit zoveel winkels zien verbou wen, uitbreiden en moderniseren als in Gouda”. Aan de realisering van het bedrijfster rein is inmiddels een hoge urgentie ge geven. Het wettelijk vooroverleg over ui n- en andere belangstel lenden daarom niet zullen wegblijven. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. zoals dat er zal komen tussen de Kanaaldijk en de spoorlijn, nabij de PAN EUROHOME B. en W. gaan overigens binnenkort praten met de projectontwikkeling smaatschappij Pan Eurohome BV in Den Haag over de eventuele verwer ving van grond ten behoeve van het toekomstige bedrijfsterrein Coene coop. Pan Eurohome heeft vrijwel het gehele gebied van circa 25 hectare in handen. Tot nog toe zijn tussen de pro jectontwikkelaar en de gemeente geen besprekingen gevoerd over de grond. Pan Eurohome kocht de grond inder tijd aan met het oog op de geplande woningbouw in het gebied, dat is gele gen tussen de spoorlijn, de Kanaaldijk en de Zuidelijke Dwarsweg. De ge meenteraad zag naderhand van wo ningbouw in dit gebied af in verband WADD1NXVEEN Vorige week donderdag is met aanbiedingen en attracties voor de kinderen slagerij Smakman aan de Kanaalstraat geopend. Voor de heer G. H. J. Smakman is dit de tweede vestiging. Hij heeft al een zaak in Leiden. Voor dat de slagerij, gevestigd in het pand waarin tot voor kort De Vleeshal van J. A. Compeer zat, werd geopend werd de win kel opgeknapt en voorzien van nieuwe verlichting. Heel wat Waddinxveners hebben rondgekeken in deze nieuwe zaak, die de heer Smakman voldoende ruimte biedt voor zijn hobby: ambachtelijke worstmakerij. stuur vindt dat de woningnood in dit deel van Zuid-Holland Oost moet wor den opgelost door zowel ten oosten van Gouda als ten westen woonwijken uit de grond te stampen. Het ministerie het bestemmingsplan Coenecoop heeft de gemeente 175.000,-nodig, van Volkshuisvesting en p--:—- - - Ordening zal de benodigde subsidies daarvoor verstrekken, alhoewel hier een groep rijksambtenaren bezig is ge weest de Waddinxveense Zuidplaspol- der als nieuwe bouwplaats in de schijn werper te krijgen. De Waddinxveense bouwlokatie is naar de achtergrond geschoven, ondanks het feit dat het gemeentebestuur blijft vinden dat er - als het er op aankomt - nergens anders beter, goedkoper en sneller gebouwd zou kunnen worden dan in de eigen Zuidplaspolder. Maar, "In feite zijn Buenk’s argumenten een verkapt pleidooi voor bouwen in Wad- dinxveen. Vooral zijn slotzin t daarop: Buenk zegt daarin dat, om de Goudse binnenstad weer aantrekkelijk te maken, meer geld nodig is dan wat Gouda-West "maatschappelijk” ople vert. Kortom volgens Buenk is Gouda- West geen garantie voor een betere binnenstad", aldus GC-journalist Hans van Raalte. Drs. Buenk heeft onder het motto ”Er was eens een gezellig straatje” beschre ven dat het volgens hem met Gouda als koopcentrum de verkeerde kant uit gaat. Volgens hem is de Kleiweg door de oprukkende textielbranche de Klei weg niet meer, zoals ook de Amster damse Kalverstraat niet meer de Kal- verstraat van vroeger is. Naar aanlei ding van de komende sluiting van Ra fi. en W. menen dat voor een juiste voorbereiding van dit plan het noodza kelijk is dat wordt beschikt over een aantal technische gegevens van het ge bied. Zo is het onder meer van belang tijdig gegevens te verzamelen over de bodemgesteldheid van het terrein, on der andere de draagkracht en doorla- tendheid van de grond. Mede aan de hand daarvan kan dan worden bere kend op welke wijze en in welke afme tingen de ontwatering zal moeten ge beuren. Daarnaast dient onderzocht te worden welk rioleringssysteem kan worden toegepast en waarheen het af valwater moet worden afgevoerd. WADDINXVEEN - De komende twee weken ligt in het gemeentehuis voor een ieder ter inzage het plan voor het bebouwen van het gedeelte van het be stemmingsplan Zuidkade 1 tussen de Burgemeester Trooststraat en ’t terrein van houthandel Alblas BV. Op deze plek zullen door de woningbouwvereni ging Waddinxveen 46 woningwetwo ningen worden gebouwd en door de Stichting Bevordering Eigen Woning- bezit Groenswaard 37 premie- koopwoningen. WADDINXVEEN/GOUDA Het heeft er alle schijn van drs. B. W. Buenk, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken, liever een volgebouwde Waddinxveense Zuidpla spolder ziet dan dat tussen Gouda en Moordrecht een nieuwe Goudse woonwijk uit de grond wordt gestampt. Zo oordeelt tenminste kolom- schrijver Hans van Raalte (Goudse Snippers) in de Goudsche Courant over het lange (door de redactie ingekorte) stuk van de liberaal uit Moordrecht in dezelfde krant. de Waddinxveense brug is dan vanuit Gouda Far West. SPOOKBEELD Buenk’s vaste opponent, de Goudse binnenstadbewoner en redacteur van het opinieblad "De Goudse Klaroen” Ton Oskam, vindt het ergerlijke van des secretaris’ betoog dat hij - alweer - het spookbeeld oproept van lange files tijd zal leren wie er werkelijk aan het Gouwenaren op weg naar Wad- langste eind trekt en het kortste dinxveen en bijvoorbeeld Alexander- natuurlijk.... polder, waar het gemakkelijk en gratis (1) parkeren is. "Even zo goed als de heer Buenk niet met cijfers kan staven dat steeds meer gemobiliseerde Gou wenaars in Waddinxveen aan de koop gaan, durf ik te beweren dat de ver- dinsdagavond vergaderende meenteraad gaat een nieuw voorberei- dingsbesluit nemen voor het gebied Kleikade/Onderweg. Op 22 november verloopt namelijk het besluit dat de raadsleden eenjaar geleden namen. Besloten werd toen dat er een herzie ning wordt voorbereid van het bestem mingsplan Dorpstraat uit 1971 voor zo ver het betreft hgt gebied dat begrensd wordt door de 'Kleikadè én de Onder weg, ten westen van respectievelijk de huisnummers 17 en 31. Het oude be stemmingsplan geeft nog aan dat de be bouwing van de Kleikade en de Onder weg moet worden gesloopt ten behoeve van het groen. Met het verlengde voorbereidingsbe- sluit in de hand kunnen B. en W. onge wenste ontwikkelingen in het gebied voorkomen nu de herziening van het bestemmingsplan Dorpstraat nog niet aan de orde is, gezien de grote hoeveel heid werk die er aan dit renovatieplan verbonden is. Het voorbereidingsbe- sluit maakt het wel mogelijk betrokke nen een verhoging van het woongerief toe te staan door een sterkere vergro ting van de woning dan de tien procent die de overganfsbepaling toestaat, al smede de wens de huidige bebouwing te handhaven in plaats van het realise ren van een groen-bestemming. Het is van het grootste belang dat iede- oreen op de hoogte is van de wrede zieningen” en het voorvoegsel ’’her” jachtpraktijkeri, die enkel en alleen be- van het woord ’’herinrichting” in de staan bij de gratie van een zeer gering tekst van de voorschriften, en de aan de aantal mensen die het nodig vinden bij Elzenhorst gelegen bestemming ”be- wijze van luxe in de (helaas) fraaie zee- drijven”. hondenhuid te hullen. "Dat het zo erg was”, vertelde gastspreker Norman van Swelm bij terugkeer, "dat had ik niet seerd met dien verstande dat 2- 1. 2e„.. Elzenhorst geen ambachtelijke bedrij- zierige avond, maar de Boskoopse dier- ven zullen kunnen komen en c_. 2- --l..o Mozartlaan niet zal kunnen worden af- sympathisanten l keer WADDINXVEEN De gemeente gaat niet in- beroep tegen het feit dat het provinciaal bestuur van Zuid- gen vertellen aan de hand van Holland het bestemmingsplan Groens- unieke serie dia’s. De beelden die hij waard 1 en 2 maar gedeeltelijk heeft goedgekeurd. Enerzijds omdat het in stellen van t gen zal hebben en anderzijds omdat het zijn schokkend. deels gaat om punten van onderge- Hoogstwaarschijnlijk is de reportage WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 NOVEMBER 1979 WADDINXVEEn Van een complex van 13 woningwetwoningen die de rooms-katholieke woningbouwvereni ging St. Joseph bouwt in ’t bestemmingsplan Van die f 175.000,- is ongeveer f met de mogelijke aanleg van rijksweg 3. Zuidkade 1 zullen er vier mogen wor- -1 1 den aangemerkt als woningen gebouwd viezen van derden. De kosten van ste in de beschutte sfeer. Vorige maand kwam het bericht dat de staatssecreta ris van Volkshuisvesting en Ordening hiermee is akkoord gegaan. De volgende week dinsdagavond ver- debouwkundige adviezen worden ge- g "j raamd op f 71.000,-. Door de gemeen- het plan is reeds gaande. 1 en - Pan Eurohome bezit vrijwel alle grond Bedrijven is naast de al gebruikte in het plangebied. Slechts de huizen en boerderijen langs de Zuidelijke Dwars weg zijn in handen van particulieren. De gemeente heeft in Coenecoop geen grond in eigendom. Ruimtelijke telijke dienst Openbare Werken r ƒ13.000,- nog een bedrag nodig van gaderende gemeenteraad is voorgesteld f 12.000,-. Tot slot dient nog een post WADDINXVEEN/BOSKOOP ’t het betreffende raadsbesluit van 12 juli onvoorzien te worden opgenomen van Wordt een pittige avond die de 25 jaar 1978 aan te passen. 19.000,-. bestaande afdeling Boskoop van de Ne derlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren donderdag 15 november in de Rozenburcht aan de Rozenlaan te Boskoop houdt. Thema van de avond is de meedogenloze jacht op zeehonden in de Noordelijke wateren bij Canada. Om u ervan te overtugen dat deze jaar lijks terugkerende moordpartijen op zeehondenbaby’s zo spoedig mogelijk een halt moeten worden toegeroepen, heeft de Boskoopse Dierenbescher ming een afvaardiging van de landelijke Stichting Kritisch Faunabeheer uitge nodigd. Leden van deze Stichting, die in binnen- en buitenland immer attent is op zinloos en onnadenkend ingrijpen van de mens in de natuur, hebben vorig jaar persoonlijk gadegeslagen hoe zo'n zeehondenjacht verloopt. Eén van hen, Norman van Swelm, zal 15 november zijn schokkende ervarin gen vertellen aan de hand van een j en fotograaf Fred Hess tijdens het verblijf van een maand aan boord van een Noorse zeehondenjager verzamelde, ming Gouda BV noemt hij het zeer na delig voor het Goudse moederbedrijf wijst dat vorig jaar ongeveer tegelijkertijd Modehuis erbakel BV aan de Zuidkade werd overgenomen. VLAKBIJ ’’Daarmee liet men het publiek kiezen om naar Gouda of naar Waddinxveen meende derving aan koopkracht in het te gaan. Waddinxveen: gemakkelijk be- reikbaar, gemakkelijk parkeren, vlak bij. Wat doet het publiek dan? Je kunt toch moeilijk duidelijk maken dat je beter naar Gouda kunt gaan als je in Waddinxveen ook een grote zaak hebt Vooralsnog is het eind van de discussie waar je gemakkelijker komt, gratis par- over de Goudse bouwlokalities niet in keert en bovendien in de onmiddellijke zicht. Bekend is dat het provinciaal be- nabijheid ook een winkelcentrum - J* J --J J:* vindt!” Dat Zuidhollands gedeputeerde drs. J. Borgman (PvdA) de noodzaak van Gouda-West koppelt aan de neergang van Raming acht hij een vergissing. Voor hem staat vast dat het publiek koopt op de plaats die het best bereik baar is en waar een aardig en gezellig centrum de kopers verwacht. "Welnu het Goudse centrum is van de zuidzijde af al moeilijk bereikbaar. Nu komen er nog een paar knippen in en dan is het afgelopen! Dat is trouwens WADDINXVEEN - De volgende week ook op de koopdagen. Gouda is afge- J' -1 vergaderende ge- s|oten. Vanuit de westelijke gemeenten oriënteert men zich in toenemende mate in die gemeenten zelf, in Bloe- mendaal en in.... Waddinxveen!”. meent drs. Buenk die er op wijst dat Moordrechtenaren nu al de Gouwe- brug in de rijksweg gebruiken om de binnenstad van Gouda te kunnen berei ken. ”Dus allemaal over de Wad dinxveense brug. Maar.... de plannen van Waddinxveen duiden wel op een bouwplaats van waaruit men dichter bij WADDINXVEEN Om door te kunnen gaan met de ontwikkeling van Ruimtelijke De volgende week dinsdagavond vergaderende gemeenteraad is door B. en W. voorgesteld dit totaalbedrag voor de voorbereiding van het plan beschikbaar te stellen. Coenecoop is de naam van het bedrijfsterrein gedeeltelijk beroep weinig kans van sla- deels gaat om punten van onderge- heeft bovendien het voordeel dat de mogelijkheid bestaat dat er snel over een onherroepelijk bestemmingsplan tionale pers heeft grote belangstelling 7 7 kan worden beschikt, als verder nie mand beroep instelt. De provincie onthield op twee punten goedkeuring aan het door de Wad- d' van 21 juni 1978 vastgestelde bestem mingsplan. Dit betrof een c..o 3,50 meter brede strook aan de Mozart laan met de bestemming ’’groenvoor- van het woord ’’herinrichting” in de Elzenhorst gelegen bestemming ’’be drijven”. Dit betekent dat het bestemmingsplan Groenswaard 1 en 2 zal worden gereali seerd met dien verstande dat er bij de gedacht”. Het wordt daarom géén ple- dat de enbescherming verwacht dat leden, gesloten voor het doorgaande autover keer met een stuk groen van drie en een halve meter breedte. schikt belang. Het niet in beroep gaan van Kritisch Faunabeheer de laatste die van dit harde bedrijf op de ijsvlak ten kon worden gemaakt. De interna ten de daaraan verbonden voordelen)' getoond voor het verzamelde materiaal en de publikatie daarvan in vooraan staande bladen, zal naar verwachting een grote invloed kunnen uitoefenen op de publieke opinie, die de verant- dinxveense gemeenteraad bij besluit woordelijke regeringen tot een volledig verbod op de zeehondenjacht moet i:: ongeveer kunnen brengen. De heer G. H. J. Smakman (tweede van links) in zijn slagerij aan Waddinxveen/Sjaak Noteboom i MV /i- -

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3