Fred Schoonderwoerd WEEKBLAD - SPORT ^WITTCPRJJZENHAL bezorgt Be Fair winst Verlies voor WSE en Waddinxveen ^■g'GOED EN GOEDKOOP! Basketballers - TOOS grijpen net naast winst Be Fair-dames blijven winnen Verlies voor eerste drie teams Kwiek Titelkansen Excelsior zijn gestegen Dammen met Excelsior Si 9 9 9 9 9 9 9 10 10 9 9 10 9 16 15 13 II 9 9 8 8 8 7 7 6 3 10 II 11 II 10 10 10 11 8 10 10 10 16 15 14 12 12 II 11 10 9 7 6 5 15 15 14 13 10 10 10 9 7 7 6 6 II 10 10 11 11 II II II 10 11 11 10 0-2 2-0 0-2 0-2 0-2 we Wi scl de ge in D A d; d H v; t( h k si V o s i O C o w w w .1 B si fe pen moest Arnouts wel zijn boekje pak- wedstrijd tegen Voorburg moet spelen. van Dijk in het zestienmetergebied ge- WE Kwiek 9 met 7-3 van BOK 9. Kwiek 8 is ongemerkt op een sterke manier op de De (dat key (set dim tl c n h v E s g h c c 9 E I f vo< lijk om air no; dn 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 NOVEMBER 1979 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) - Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen aanfluiting was voor beide ploegen en dat men zich moest schamen. Na de rust aanvankelijk hetzelfde spel- dinxveen verloren respectievelijk met 0-1 van Lekkerkerk en met 3-1 van Tediro. BE FAIR Met een juweel van een doelpunt van Fred Schoonderwoerd werd de streek- derby tussen Be Fair en Spirit halver wege de tweede helft in het voordeel van de thuisclub beslist, maar dat is te vens bijna het enige positieve wat van dit duel verteld kan worden. Dat klinkt Heerjansdam misschien overdreven, maar het ver- Jodan Boys toonde spel was zo bedroevend slecht Spirit Be Fair DOTO op een tweede plaats na de 9-1 over winning op Smash 5 (poule 4E). Dan nog één vierdeklasse-team, name lijk Kwiek 5. Dat werd dinsdag 20 no- Met 8-2 werd Gouda 4 aan de kant gezet. Bertus de Het diagram geeft 'eén' aardige stand weer tussen oud- jeugdkampioen van Nederland, Jeroen Goudt en Rinus Krom hout van RDG. De partij werd gespeeld in het Priva- damtournooi van 1971. Aan de witspeler werd de schoonheid sprijs toegekend, daar hij de vol gende combinatie wist uit te voeren: 28-22 17x28, 26x17, 11x22, 40-34 29x40, 35x44 24x35, 25-20 14x25, 33-29 23x43, 32x5 enz. C. BARELDS WADDINXVEEN - De bovenste teams van de tafeltennisvereniging Kwiek hebben alle drie verloren. Kwiek 1 van Eldos 1, Kwiek 2 van ling te bereiken. Gerrit Heeren speelde een fraaie klas sieke partij, waarin beide spelers elkaar weinig toe gaven. In het eindspel buitte hij een positionele misrekening van zijn tegenstander op gave wijze uit en wist op positie te winnen, 1-5. In een 7-om-7 eindstand had Cor Ba- WADDINXVEEN - Voor de meeste teams van TOOS-basketbal was het een slecht weekend. Slechts de dames ju nioren en de dames kadetten 2 kwamen tot winst. De heren senioren 1 kwamen tegen het bezoekende Oegstgeest net iets tekort. Het was een erg gelijk op gaande strijd, al kon Oegstgeest steeds een paar puntjes voor blijven. Rust 32: 30 voor Oegstgeest. In de tweede helft kon Oegstgeest in de tweede minuut een achttal punten uitlopen, en dit is de TOOS-ploeg net fataal geworden. Want hoewel de TOOS-ploeg goed te rug kwam, kwamen ze net iets tekort om de winst in Waddinxveen te hou den, want die ging met 65-57 naar Oeg stgeest. Heren senioren 2 speelden een uiter mate slechte wedstrijd in Den Haag te gen Jumpers 6. Misschien was het lange wachten hier debet aan. Er moest om 21.30 uur begonnen worden, maar dat liep uit tot 22.15 uur. De TOOS- mannen gingen wel vlot van start en konden direct een voorsprong nemen. Maar daarna lieten de TOOS-mannen zich uit hun spel halen door de wat ge niepig spelende Hagenaars. TOOS kwam er niet meer aan te pas en werd naar een 48-29 nederlaag gespeeld. Wel tot winst kwamen de dames junio ren. Zij stuurden het bezoekende Par ker uit Leiden met een 61-53 nederlaag naar huis. Voor de heren kadetten 1 was er geen winst tegen het bezoe kende Parker: 67-37. De heren kadet ten 2 moesten in Den Haag bij Tekkels hun eerste nederlaag incasseren: 69-32. Wel winst voor de dames kadetten 2. Van Gymnova werd met 34-16 gewon nen. De dames adspiranten 1 en 2 leden res pectievelijk nederlagen tegen de be zoekende Rabobank Gouda (51-47) en het Leidschendamse Gymnova (34-19). WADDINXVEEN - Dat men in diverse dam- en schaakpartijen aan geluk geen klagen heeft, wil ondergetekende middels één fragment tonen. Het betreft hier het eindspel tussen J. Klomp van Constant 2 (wit) en C. Barelds (RDC-Rijnsburg), gespeeld te Rotterdam op 8 november 1974. Wit: 31,32,33,34, 37,39 en 48. Zwart: 7,9, 12, 17, 22, 24 en 26. Zwart had als laatste zet gespeeld 46. 11-17, waarop wit ant woordde: 47. 32-27 (op 12-18 wint 37-32, 48-42 en het eindspel blijkt bij analyse voor wit winnend te zijn, terwijl op 9-14, 27x18, 12x23 voor wit dam volgt door 37-32 enz. Gedwongen is dus: 47. 17- 21. Op 27x18, 12x23 kan wit spe len 48-43 en simpele schijfwinst dreigt. Hierop kan echter sterk volgen 23-28, 33x22 21-27 en zwart sleept minstens een gelijk spel uit de strijd. 48.27x16 12-18 49.48-42 9-13 (Zwart staat een schijf achter maar dreigt met 22-28. Na wits 37-31 en 42-38 wint zwart op posi tie door 19-23. 50. 34-29 22-28 51.29x20 28-32 52 37x28 26x48 (Wanneer wit nu 20- 35, gevolg door 15-10 speelt is de partij remise). 53. 16-11 48x46 54. 11x2, waarna vrij verrassend volgde 18-23, een zet die door het rondslaan van de zwarte dam, waarbij wit’s schijf 28 werd geslagen, noch door de witspeler, noch door de zwartspe- ler was gezien. WADDINXVEEN - Nadat de volley- baldames van Be Fair twee weken gele den de punten pakten tegen Schippers uit Berkel, was nu de beurt aan MVC Broleco uit Maassluis. MVC Broleco, tot afgelopen zaterdag medekoploper, werd na een spannend gevecht geklopt met 1-3. Dat is een gevolg van o.a. een nu duidelijk beter draaiende Wad dinxveense verdediging. De eerste set van de waddinxveense da mes onder aanvoering van Thea Men- sink ging met 15-10 verloren. De tweede was door goed aanvalsspel van Margriet Kroes, Joke de Graaf en Jan- nie Zeeman duidelijk voor Be Fair met 15-6. De laatste set werden daarna ook door de meisjes gewonnen, zij het met 14-16. Met name in de laatste set kwam de overwinning niet gemakkelijk tot stand. Na een 13-8 achterstand werd echter ook deze set uit het vuur gesleept. Dat was vooral te wijten aan betere tweede service dan in de voorgaande sets. Teneinde zo snel mogelijk de onderste re gionen te verlaten, hetgeen na de twee op eenvolgende overwinningen reeds enigs- zings het geval is. zal er zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ruiter/VSC gewonnen moeten worden. HEREN 1 Voor de tweede achtereenvolgende maal hebben heren 1 van Be Fair hun goede competitiestart niet kunnen voort zetten. Het bezoekende LUSV toonde zich deze middag de betere ploeg. In vergelijking met de uitwedstrijd tegen VVV werd er ondanks dit verlies ver dienstelijk gespeeld. De eerste set gaf een gelijkopgaande strijd tot 9-9. Gezien de lengte van één der LUSV-aanvallers, die op de juiste momenten werd ingebracht, pakte de tegenstander deze set met 9-15. Het ge mis in aanvallend opzicht was het niet kunnen spelen van Huib Nederhof door een enkelblessure. Ondanks afwe zigheid van deze aanvaller pakte Be Fair in de tweede set aanvankelijk een 7-2 voorsprong. Deze voorsprong kon echter door de aanvalsgolven van LUSV niet worden gecontinueerd. Eindstand van deze set was 11-15. Ook in de derde set pakte Be Fair een voorsprong. Met name door goede smashes van o.a. Jan Chris van Wijk en Jack Rothuizen. De voorsprong kon echter ook nu niet worden vastgehou den, waardoor de tegenstander vertrok met een 0-3 overwinning. Komende zaterdag zal er dan ook beslist bijzonder goed gespeeld moeten worden om niet bij voorbaat in de grauwe midden moot te verdwijnen. Een moeilijke opgave tegen koploper Supralux Dos welke om 16.30 uur thuis zal worden bestreden. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem-en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) BasketbalverenigingTOOS basketbal WADDINXVEEN - In het Burgemeester Warnaarplantsoen heeft Be Fair met 1-0 gewonnen van Spirit. De zondagsclubs WSE en Wad- WADDINXVEEN - Vorige week maandagavond speelde het le achttal van de damvereniging Excelsior de be langrijke uitwedstrijd tegen Boskoop. Beide teams voerden op dat moment, met beiden nog 2 wedstrijden te spelen, de ranglijst aan met 11 punten uit 6 wedstrijden. Na felle strijd, immers het kampioenschap stond op het spel, won Excelsior verdiend met 5-11. Reeds kort na de opening verkreeg Tijmen den Ouden sterk aanvallend spel, wat leidde tot strategisch voordeel. Hij brak door naar dam en besloot na een slagzet in het eindspel met een soort klemstand, waarna de eerste punten voor Excelsior binnen waren. Gerrit van der Zijden wist op fraaie wijze een te ver opgedrongen schijf van zijn te genspeler te veroveren. De Boskoper verdedigde zich taai en wist, ten koste van nog 2 schijven de damlijn te berei ken. Gerrit had echter voldoende com- nii ge K te va dat de 400 toeschouwers zich geen mo ment vermaakt hebben en de ene nega tieve opmerking na de andere maakten. Rijsoord Die kreten waren onder andere: waar- ASHW deloos, moet dat KNVB-voetbal heten, Lyra waterverf, was ik maar thuis gebleven, en zonde van mijn middag. Zelfs scheidsrechter Gerard Arnouts zou er - volgens vele toeschouwers - niets van gebrouwen hebben, maar dat was een valse beschuldiging. Probeer er meter afstand schoot hij hoog over het doel. STAND 2B: Nieuw Lekkerland Lisser Boys Bolnes relds licht positioneel voordeel. Zijn te genspeler moest offeren om doortocht te verkrijgen. De Boskoper offerde echter een tweede schijf, waarna het overmachtseindspel door de Excelsior- speler via het tric-trac motief winnend kon worden afgesloten. Na een zeer fraaie onregelmatige ope ning moest Ruud van Dijk in het mid denspel gedwongen een schijf offeren. Ruud zag zijn goede vechtlust beloond met het bereiken van de damlijn, ech ter in het eindspel stuitte hij juist op te veel overmacht en verloor. Teun Twigt wist in het gevorderd mid denspel via een leuke combinatie de damlijn te bereiken. Na behendig ma noeuvreren met de dam wist hij beide punten veilig te stellen en Excelsior te verzekeren van een 3-9 voorsprong. Piet Swart’s tegenspeler wilde sterk aanvallend spelen. Piet wist in deze toch wel gelijkopgaande partij, waarin sterk op de positie werd gespeeld, een gelijkwaardige eindstand te bereiken, waarin alleen remise aanwezig was. A. Blom speelde na een klassieke ope ning een fraaie positionele partij. In een gelijkwaardig middenspel wisten beide spelers op dam te komen. In de resterende 4-om-4-eindstand werd re mise overeengekomen. Boskoop - Excelsior: G. van Wijk-P. Swart l-l H. Meurs-A. Blom l-l H. v. Klaveren jr.-G. v. d. Zijden 1-1 H. v. Klaveren sr.-T. den Ouden W. Burger-R. van Dijk D. v. d. Zijden-C. J. Barelds A. Koetsier-G. Heeren J. Ruiter-T. Twigt hoort in de KNVB en zich zal moeten naar de GVB. Totaal niet geïnspireerd mocht het Lekkerkerk ontvangen en het was vanaf de eerste minuut aan spelbevrie- danken aan het eveneens slechte spel zen gedaan wordt en wanneer men bo- van de gasten dat de schade voor deze vendien elkaar met ’’kleine trucjes” uit wedstrijd bespaard bleef tot 0-1 het spel probeert te halen. En die truc- Slecht tot zeer slecht waren de verrich- jes hielden dan onsportief gedrag in, Lngen van WSE in totaal. Alhoewel - WSE voor rust scoren van de tegen stander wist te voorkomen moest het toch in de tweede helft bezwijken voor een door Dick de Jager ingeschoten bal, nadat keeper kling een voorzet mi ste en de bal opnieuw kon worden voorgetrokken. De hele wedstrijd was Een eerste helft van de competitie om snel te vergeten. Hopelijk zal de tweede helft van de competitie met meer inzet gespeeld kunnen worden. Zondag ontvangt WSE Moerkapelle, waarvan in de uitwedstrijd met 1-0 werd verloren. Aanvang der wedstrijd om 14.30 uur. STAND 4D: Spoorwijk GSV TOGB Moerkapelle ODB Lekkerkerk Archipel Moordrecht Voorburg WSE DONK VVP WADDINXVEEN In een weinig imponerende wedstrijd heeft Waddinxveen weinig tegenstand kunnen bieden tegen het onderaan staande Tediro. Na ruim 15 minuten zette Van Beek Tediro op 1-0. Net voor rust kreeg Cees de Zwart een mooie kans op de gelijkmaker, maar zijn schot verdween precies naast het doel. Na de rust probeerde Waddinxveen iets terug te doen, maar het was V. d. Horst die Tediro op 2-0 bracht. Tien minuten voor tijd maakte Willemstein er 3-0 van en net voor tijd kon Waddinxveen de eer redden door een benutte strafschop van Cees Bonefaas. Waddinxveen leed een verdiende nederlaag. Zondag 2 december staat de streekderby Groeneweg-Waddinxveen op het pro gramma. Wil Waddinxveen niet zijn ze vende nederlaag op rij behalen, dan zal er uit een ander vaatje getapt moeten worden als de laatste weken het geval was. STAND 3C: Schiedam Sparta Groeneweg Alphense Boys Floreant DHZ Excelsior ONA Woerden Waddinxveen Haastrecht Tediro De eerste helft was het slechts en daar mee is met de beste wil van de wereld niets goeds te vertellen. Nu ja, dat het er in het eerste kwartier er sportief aan toe ging, maar dat is in feite een door- normale zaak en dat zou bij iedere wed- Gouda 2 en Kwiek 3 van BOK 2. strijd negentig minuten lang het geval Kwiek 1 ging op bezoek bij Eldos 1, de moeten zijn. Schoten van Wout Ros- leider van poule 2B. Eldos bleef zonder kam, Fred Schoonderwoerd en de weer puntenverlies want Kwiek werd met hard werkende Koert van Rijn gingen een 8-2 nederlaag naar huis gestuurd, tientallen meters naast of ver over het Het dubbelspel werd gewonnen en doel van Spirit, en aan de andere kant Jacques Brand wist één set in winst om kreeg Jan de Vrij bij Frits van Dijk geen te zetten, enkele kans om gevaarlijk te worden, Kwiek 2 deed het in 2A, en Kwiek 3 in en werd hij te weinig gesteund door Bas poule 3D mogelijk nog slechter. Beide van Herk en Gerrit van der Heul, die teams verloren met 10-0 respectievelijk niet één schot hebben gelost. van Gouda 2 en BOK 2. Kwiek 2 zal Ook in de bestuurskamer was men het waarschijnlijk na de competitie nog de er tijdens de rust over eens dat dit een degradatie-beslissingswedstrijd moeten Spe]en Kwiek 3 wint deze week haar laatste wedstrijd en wacht af wat de concurrentie doet, ook dit team ver beeld, en van plaatsen was nauwelijks keert in degradatiegevaar. sprake. In de tiende minuut eindelijk Kwiek 4 is al klaar en heeft 14 punten een redelijk schot van Aart Bos, dat uit 8 wedstrijden behaald. Ruud Spille- door keeper Gerrit Visser keurig uit de naar was in de laatste wedstrijd de be- hoek werd gewerkt, waarmee Spirit een ste man met drie winstpartijen. Met 7-3 achterstand bespaard bleef. In de twin- werd van GS’78 1 gewonnen. Kwiek 6 tigste minuut viel de beslissing toen staat nu helemaal veilig na de 5-5 tegen Luuk Otterspeer zijn tegenstander Aart Marbos 1Kwiek 7 behoudt zijn kansen Bos min of meer in de heupzwaai nam en Arnouts terecht een vrije trap toe kende, ongeveer veertig meter van het doel. De vrije trap werd op rechts door Frits vember kampioen, van Dijk in het zestienmetergebied ge- Gouda 4 aan de karn gcm. utuua ut bracht, waar Fred Schoonderwoerd de Jong, Sjouke Walraven en Carl van V P L bal ineens vol op de wreef nam en onh- Brero promoveren naarde derde klasse pudbaar op kniehoogte langs de paal en zullen daar zeker meer tegenstand schoot, vanaf 15 meter (1-0). geboden krijgen. De geelhemden deden er daarna van In de vijfde klasse ook een kampioen- alles aan om alsnog gelijk te komen, steam. Maandag 12 november won Reus Oosterom, Rob Butter en Arie Linge gingen achter de voorhoede aan mee in de aanval, maar het pleit niet tweede plaats gekomen in poule 5F. voor de kracht van Spirit dat keeper Dit homogene team won in de voor- Goos van Vliet het nauwelijks moeilij- laatste wedstrijd .met 6-4 van Moerka- ker kreeg. Integendeel, de gastheren pelle 4. Kwiek 10 zal op een gedeelde hielden het spel met gemak in handen tweede plek eindigen. Tegen TTVN 14 en konden vrij eenvoudig de winst in werd met 6-4 verloren. Kwiek 11 kwam Waddinxveen houden. Vier minuten bij Reeuwijk 4 slecht weg met een 8-2 voor tijd kreeg Fred Schoonderwoerd nederlaag. Kwiek 13 deelde de punten na een mislukte kans van Koert van met BTTV 5: 5-5. Kwiek 14 was ook Rijn een gemakkelijke kans om 2-0 op nu te sterk voor het Boskoopse Mar- zijn naam te brengen, maar vanaf twee bos: 8-2. PPSC Excelsior WSE Het gure najaarsweer heeft bij WSE toch duidelijk gemaakt dat zij met het als scheidsrechter maar eens iets goeds vertoonde spel absoluut niet thuis van te maken, wanneer de spelers nau- 1-- - - welijks in staat zijn een schot op doel te el,e er] °P, degradatie geven, wanneer er weinig geplaatste ballen worden gegeven, wanneer al ---- zen gedaan wordt en wanneer men bo- i: _na x..lx het spel probeert te halen. En die truc- waartegen de Zoetermeerse arbiter ze ker wel optrad, maar hij probeerde dat zolang mogelijk ’’zonder kaarten” te doen. Deze goede scheidsrechter ein digt een wedstrijd namelijk liever met 22 spelers, en dan nog liefst zonder schrijfwerk. Niet dat hij dat zo bez- - - waarlijk vindt, maar het siert onze voet- rommelig. WSE miste duidelijk motiva- balsport niet. Le om nog een positief resultaat uit de Welnu, toen de spelers dat niet begre- wedstrijd te kunnen halen. pen moest Arnouts wel zijn boekje pak- L>e eerste helft van de competitie is dan ken toen Klaas Angenent van Be Fair °°k afgesloten met slechts één punt Arie Linge haakte. voorsprong op het Goudse DONK en Kort daarvoor loste Arnouts een te fel slechts twee punten voorsprong op het duel tussen Spirit-aanvoerder Adrie Vis Haagse VVP, dat^echter nog een inhaai en Klaas Angenent op door die twee el- 1 kaar de hand te laten drukken, waar mee deze ruzie beslecht was. Dom was het van diverse spelers om ook daarna elkaar te zoeken met on- sportiviteit en dus te hard spel in plaats van de kijkers een leuk duel voor te schotelen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 34