Problemen in Ge PvdA fel tegen reformeerde Kerk aardgasprijs verhoging GEB ^WTEFRUZENBAL Inbraak Brugweg en gestolen BMW Lezers schrijven II! - V l w Bijzondere dienst op cassette VOLOP KWALITEIT! 1 POLITIENIEUWS WADDINXVEEN 1 I n 1 1 1 i Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. d 1 4 i 1 J 11 (/I NY> 3 •f i stijging, welke in 1980 gefaseerd zou moeten worden ingevoerd. het groepsbureau aan de Kerkweg- Oost te verkrijgen. Voor wat betreft de inbraak aan de Brugweg vraagt de plaatselijke rijkspo litie aan alle Waddinxveners of men wil nagaan of men een veenriek, voorzien van de initialen A.V., mist. Deze veen riek werd bij de inbraak gebruikt en is door de dader(s) achtergelaten. TANKEN ZONDER BETALEN' Op zaterdag 8 december werd er door raad een IJ pagina’s tellend bezwaar schrift aan naar aanleiding van 3. Hoewel de Kerkenorde dit vereist weigerde de Kerkeraad, om redenen buiten de inhoud van het bezwaar- vermoedelijke "tanker” ontboden op het groepsbureau van de rijkspolitie. Hij verklaarde ten tijde van het tanken geen geld bij zich te hebben en dat hij de kassière een hak wilde zetten. Tegen de Waddinxvener C. H. zal proces verbaal worden opgemaakt. RIJTIJDENWET De afgelopen week is bij enkele kleine verkeerscontroles door de politie wat extra aandacht geschonken aan de Rij tijdenwet. Vrij veel overtredingen wer den er geconstateerd terzake het niet hebben van een tachograaf en het on juist instellen van de tachograaf. De cassette kost, inclusief de te kening f 14,95 voor de LH- kwaliteit en f 17,95 voor CrO2- kwaliteit. De tekening is ook apart te koop voor f 5,00. De ba ten van deze actie komen ten goede aan de kerkrestauratie. Be zoekers van de openingsdienst vinden een bestelkaart in hun programma en bovendien kunnen de Waddinxveners die zaterdag 15 december het open huis bezoe ken ook daar nog een bestelkaart invullen. De cassettes en de tekeningen kunnen, nadat ze gereed zijn, worden afgehaald bij boekhandel Burger aan de Dorpstraat. Afha len kan slechts tegen contante be taling geschieden. uur dient het aanbeveling waardevolle goe- kruising deren, zoals stereo-installaties, foto- en filmapparatuur, horloges, fietsen en bromfietsen, te registreren. Hiervoor In het Weekblad voor Waddinxveen van 5 december 1979 wijdt de redactie schrift aan naar aanleiding van een enige aandacht aan de problemen in de door de betrokken predikant samenge steld catechisatié-dictaat. 2. Met betrekking.tot het catechisatie- dictaat werd geconcludeerd: a) de auteur aanvaardt de Bijbel niet als Gods Woord; b) de auteur ontkent de Godheid van gepubliceerd binnen de kerkelijke sfeer Christus; c) de auteur ontkent de tegenstelling tussen kerk en wereld en leert de al- verzoening; d) de auteur ontkent de maagdelijke geboorte; e) de auteur ontkent de totale verdor venheid van de menselijke natuur; f) de auteur ontkent het plaatsvervan- haar niet euvel kan worden geduid om dat haar bron, het kerkblad ’’Ontmoe ting” in de regel onvolledige informatie appèlschrift is nu bij de classis in verstrekt. Hierna enige feiten: IOp 8 januari 1979 bood ik de kerke- Namens de raadsfractie heeft voorzit ter M. Boere afgelopen zaterdag nog een brief gestuurd naar alle gemeente raadsleden met een dringend beroep op de Waddinxveense leden van de alge mene raad van het GEB om zich tegen het onderhavige voorstel uit te spreken. In de algemene raad hebben voor Wad dinxveen zitting mr. A. G. Smallen- broek (CDA) en W. L. M. Kruijk (CDA). Hun plaatsvervangers zijn re spectievelijk wethouder P. F. J. van Schie (CDA) en F. H. de Ruijter (VVD). ARGUMENTEN De argumenten van de PvdA tegen de voorgestelde aardgasprijsverhoging voor kleinverbruikers zijn de volgende: IEen prijsverhoging van 8 cent per m3, uitgaande van een huidige prijs van 25 cent, bedraagt ruim 30%. Dit, terwijl de regering de totale inflatie berekent op 5‘/2 a 6% in 1980. En dit ook, terwijl de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken in zijn juni-circulaire vaststelde en de gemeentebesturen mededeelde, dat de tarieven voor gemeentelijke diensten met niet meer dan 3'4% mo gen worden verhoogd voor het begro tingsjaar 1980. 2. Van de prijsstijging van 8 cent be staat 1,2 cent uit BTW. Dit bedrag wordt niet in de prijscompensatie opge nomen en komt geheel ten laste van de koopkracht van de gebruikers. 3. De prijsverhoging wordt niet voor gesteld in het kader van een samenhan gend energiebeleid. De verhoging heeft duidelijk een functie om de rijksbegro- ting voor 1980 te kunnen financieren. 4. Hierdoor ook krijgt de aardgasprijs het karakter van een indirekte belas ting; en wel zodanig, dat lasten daar van verhoudingsgewijs veel sterker doorwerken in de lage dan in de hoge inkomens. Dat is strijdig met het begin sel van eerlijke verdeling van de lasten 5. Tot op heden is het nog steeds zo, dat kleinverbruikers meer moeten be talen dan grootverbruikers. WADDINXVEEN - De gemeenteraadsfractie van de PvdA heeft op het laatste nippertje nog geprobeerd de aardgasprijsverhoging voor klein verbruikers waarover vandaag (woensdag) de algemene raad van ’t gemeen schappelijk energiebedrijf Gouda en omstreken een besluit zou nemen, tegen te houden. De socialisten zijn namelijk fel gekant tegen deze prijs- WADDINXVEEN - De bijzon dere dienst waarmee de her vormde Brugkerk vanavond (woensdag 12 december) na zijn restauratie weer in gebruik wordt genomen, zal - zoals bericht - in zijn geheel op cassette worden opgenomen en aan belangstellen den te koop worden aangeboden. Deze cassette wordt geleverd in een verpakking waarop de bij gaande afbeelding voorkomt. Daarnaast krijgt elke koper van de cassette nog een tekening van de Brugkerk aangeboden die de huidige aankleding van het kerk plein weergeeft. WADDINXVEEN - In de nacht van donderdag 6 op vrijdag 7 december werd vanaf de Koningin Wilhelminasingel een BMW 525 ontvreemd. Door het inslaan van een tochtraapje kon men in deze auto komen. Op vrijdagmorgen omstreeks elf uur werd de auto al weer onbeheerd in Ha- zerswoude aangetroffen met als gevolg dat de plaatselijke rijkspolitie een verband is gaan leggen tussen de gestolen BMW en een.inbraak in een woning aan de Brugweg. In dezelfde nacht dat de auto werd ge stolen werden de bewoners van de Brugweg opgeschrikt door enorm glas gerinkel. Het bleek dat ongenode ga sten met een ijzeren pijp en een veen riek een voorruit van een huis hadden ingeslagen en een antieke schippertjes- klok van de wand hadden weggenomen. Vanaf de openbare weg was deze klok goed zichtbaar. In een gereedstaande personenauto is men gevlucht. Gezien de in eerder vermelde BMW aangetrof fen sporen bestaat het vermoeden, dat deze auto bij genoemde inbraak be trokken is geweest. De rijkspolitie adviseert iedereen an tieke en waardevolle voorwerpen, zoals klokken, zoveel mogelijk uit het zicht AANRIJDING te hangen of te plaatsen en deze goede- Op donderdag 6 december om 16.15 ren eventueel te fotograferen. Ook ver- uur vond een aanrijding op de T- kerkweg-West/Heuvelhof plaats. De 40-jarige H. W. van O. te Waddinxveen kwam vanaf de Heuvel hof en wilde de Kerkweg-West oprij- bestemde registratieformulieren zijn op den. Voor hem naderde van links op de Kerkweg K. van O. (20) te Wad dinxveen waarna aanrijding volgde. De van de Heuvelhof komende personen auto werd aan de linker voorzijde zwaar beschadigd. SNELHEIDSMANIAK Op rijksweg A 12 werd door de surveillance-auto een ietwat gehaaste automobilist opgemerkt. Bij achtervol ging liep de teller van de Passat op tot 170 km/u, waarbij genoemde automobi- een automobilist voor ƒ53,18 getankt list op de politie uitliep. De snelle rijder bij het Mobil-station aan de Chopin- stuitte echter op een verplichte stop laan. Aan de hand van het opgenomen (rijkswegbrug was open). Hem is pro- kenteken en het signalement werd de ces-verbaal aangezegd. Deze tekening siert het cassettebandje met de openingsdienst van de hervormde Brugkerk. Het werkstuk is afkomstig van de Boskoper Nic. van Wijk en stelt een collage van preekstoel, orgel en toren voor. De cassette zal gratis worden vergezeld van een tekening van de gerestaureerde Brugkerk, die ook los te koop is voor vijf gulden. plaatselijke Gereformeerde Kerk in welk verband ook mijn naam werd ge noemd. Tot op heden heb ik er zorgvuldig voor gewaakt, dat hetgeen door mij met be trekking tot bedoelde moeilijkheden is .1. i j i- j _r* bleef. Dit standpunt beruste op tactische en niet op principiële gronden. Als de zaak van de theoloog Schille- beekx met grote regelmaat de kolom men van de landelijke niet-kerkelijke pers haalt waarom zou dan een plaatse lijk niet-kerkelijk blad geen aandacht mogen besteden aan de zaak van de gende lijden van Christus, theoloog Van den Berg. Nu de redactie van het Weekblad de buitenwacht meent te moeten inlichten acht ik mij niet meer aan de opgelegde schrift liggend, behandeling er van. beperking gebonden. 4. Ik maakte vervolgens gebruik van Vandaar mijn reactie, die temeer werd de, door de kerkenorde geboden moge- ingegeven door het feit dat het bericht lijkheid om in appèl te gaan bij de eer- van de redactie niet volledig is, hetgeen stvolgende meerdere vergadering i.c. de classis Gouda. 5. Het op 8 september 1979 gedateerde - behandeling. P. VAN DER VLOED Justus van Effenlaan 25 iff j. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 19