96 Waddinxveners hebben geen werk Piet van Blitterswijk (Nesse) eens zo groot GAB-cijfers november Vanavond woensdagheropening 349 KINDEREN TEKENDEN EN KLEURDEN VOOR TOMA Nieuw: Muze- festival in Gouda Kerst in De Schaapskooi Algemene vergadering Jeugd-en J ongerencentrum Afrikaanse speldag in ’t Ketelhuis Lezingen Greenpeace- afdeling Gouda WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 DECEMBER 1979 en WAARD! witte pruzenhal |W UW WINSTWINKEL! VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT SCHILDERSBEDRIJF Piet van Blitterswijk is nu zes jaar in Waddinxveen actief. Hij begon bijna twaalf jaar geleden in Gouderak, waar hij nog steeds een zaak heeft. Aan de Nesse werd het pand van schildersbe drijf G. J. van der Zwaard" overge nomen. Intussen is de ruimte aan de Nesse al driemaal (inclusief de laatste verbouwing) veranderd. Het is verba zingwekkend om te zien waar men bij derak een schildersbedrijf annex doe- het-zelf zaak. Zes jaar geleden kocht hij naar hout om te stoken, wij doen het gasfornuis aan en klaar", "Wij kunnen mengmachine voor verf in de winkel staan, levert bootlakken en professio nele soorten en voegt binnenkort ook autolakken aan het sortiment toe. gewenste maat mee haar huis nemen. Ook hiervoor zijn de mogelijkheden aanwezig, een welkome aanvulling op de fotoklemmen en ontspiegeld glas wat al langer op de planken staat. 8. Werkverslag De Bonkelaar 9. Rondvraag 10. P(ublieke T(ribune) 11. Sluiting. cember wordt er in het buurtcentrum 't Ketelhuis een Afrikaanse speldag ge houden. Deze dag begint 's morgens om tien uur. Er zullen onder andere 3. Pieter van Bergen, Julianastraat 26 (Theo Thijssenschool). 8 en 9 jaar 1106 inzenders): 1. Ans Pas, Bosboom Toussaintsingel 5 ziiJ. ;-ii 2. Karin Hootsmans, A. van Hannover- straat 9, (Klaas de Vriesschool) 3. Mariska Fiere, Roemer Visschers-, traat 13 (Groen van Prinstererschool). 10-12 jaar (95 inzenders): 1. Benita Pesman, Groenoord 99, Alp- hen aan den Rijn (Geref. Streekschool) 2. Magda Jonkers, Provinciale weg 71, Haastrecht (Geref. Streekschool) 3. Peter Oudijk, Kleikade 25 (Reho- bothschool) 12 jaar en ouder 74 inzenders): 1. Hilly Agterberg. Prinses Margriet- straat 34 (Prof. Kohnstamm Mavo) 2. Wim Reym, Busken Huetlaan 94 (Prof. Kohnstamm Mavo) 3. Linda Vink, Lente 14, Zevenhuizen (Prof. Kohnstamm Mavo). WADDINXVEEN - Donderdagavond 20 december om acht uur houdt de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Waddinxveen in De Bonkelaar een al gemene bestuursvergadering. Op de agenda staan de volgende punten: I, Opening vlucht die eiken meubelen genomen hebben - en steeds meer mensen nemen het werk in eigen hand. Men komt dan Fekker spelen, de kinderen moeten daar ook bij ons steeds meer adviezen vra- meehelpen" en "Hier: gen, en wij zorgen ervoor dat we de r kennis hebben”. Die "wij" zijn dan Piet kraan, van Blitterswijk zelf en de man die meestal achter de toonbank te vinden is: Wim Hoogerdijk. mengen (een uiterst nauwkeurig werkje) en in kleine hoeveelheden aan de doe-het-zelver te verkopen. Nieuw is ook het leveren van schilderijlijsten. Men kan.bij Van Blitterswijk elke wille- 'W Piet van Blitterswijk allemaal niet voor spontaniteit, natuurlijkheid terecht kan Het mengen van kleuren, het laten verzorgen van schilderijlij sten, het aanschaffen van bij de uitge kozen wandbekleding passende gor dijnstof, tafellakens en dekbedover trekken en het krijgen van advies over allerlei isolerende maatregelen is maar een zeer kleine greep uit een scala van mogelijkheden. "Wij zijn”, aldus Piet van Blitterswijk, "gespecialiseerd in behang, verf en wandbekleding, glas en nog wat andere i op de mensen die het zelf thuis willen doen. Er is een trent om het thuis gezel- zon liger te maken - kijk maar naar de grote voor”, "Zij lopen heel lang te zoeken nogal wat buitenlandse werknemenrs uit wervingslanden worden geplaatst. Het vernieuwde en vergrote interieur van de speciaalzaak in verf en behang P. van Blitterswijk aan de Nesse. Rechts op de foto W. Hoogerdijk. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/GOUDA - Sinds enkele weken geeft de Greenpeace- -afdeling Gouda lezingen (dia’s met be- I geleidend commentaar) aan scholen en verenigingen in de streek, waarbij dus ook Waddinxveen en omgeving be hoort. Scholen en verenigingen die hiervoor belangstelling hebben, kun nen zich wenden tot: Paul Dessing, Hortensiasingel 2 in Gouda, tel. 01820- WADDINXVEEN - Aan de door de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen georganiseerde kleur- en kijkwedstrijd hebben 349 kinderen meegedaan. Tijdens een vanmiddag (woensdag) in De Bonkelaar gehouden bijeenkomst hebben twaalf jongens en meisjes uit vier leeftijdscategorieën hun prijs in ontvangst mogen nemen. De jury vond het bijzonder moeilijk uit de kleur- en kijkplaten een keus te ma ken. Wat opviel was de aandacht, inzet, '1 en oor spronkelijkheid, zoeken naar de in be- (Hervormde Basisschool "Bethel") eld gebrachte verschillen tussen Wad dinxveen het landbouwproject in het Bovenvoltaanse Torna. Veel kinderen hadden aandacht voor details en span den zich zich in om de tekst aan de ach terkant van de platen zo volledig moge lijk in te vullen. Wat de overeenkomsten en tegenstel lingen tussen Waddinxveen en Torna betreft was er één inzendster die tot maar liefst 40 overeenkomsten en te- zaken, en we richten ons hoofdzakelijk genstellingen kwam. Verder troffen wij op de mensen die het zelf thuis willen zinnen aan als: "Bij allebei schijnt de maar bij ons zitten er wolken WADDINXVEEN/GOUDA In Waddinxveen waren volgens cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda in november 96 mensen (50 mannen en 46 vrouwen) zonder werk. Een maand eerder waren dat er nog 108 (55 mannen en 53 vrouwen). Het totale aantal werkloze mannen in het gewest Gouda was eind november lager (-35 tot 849), dan de maand tevo ren; ook het aantal werklozë’vrouwen daalde (-53 tot 504). De vraag naar mannelijk personeel nam iets af (-50 tot I486), terwijl de vraag naar vrouwen enigszins steeg (+8 tot 132). De daling van het aantal werkloze man nen is terug te vinden in zeer uiteen lopende beroepen en sectoren. Bij de vrouwen viel eendaling op bij het kan toorpersoneel, winkelpersoneel en bij het onderwijzend personeel. Op verschillende arbeidsmarkten (vooral metaal en bouw) blijft sprake van een gespannen situatie. Relatief ge zien blijft de werkloosheid onder de jeugd hoog. Van de 849 werkloze man nen zijn er 195 jonger dan 23 jaar (=24"„). Van de 504 werkloze vrouwen zijn er 250 jonger dan 23 jaar bijna 50",,). Onder de werkloze jongeren be vinden zich vrij veel schoolverlaters. Van de 195 jongens zijn er 54 "school verlaters": van de 250 meisjes zijn er 107 "schoolverlaters". De minder gun stige positie van de vrouwen op de ar beidsmarkt is enerzijds terug te vinden in de relatief zeer grote vertegenwoor- digingvan de jeugd (t/m 22 jaar), ander zijds in het hoge percentage "school verlaters" onder de meisjes. GAS I ARBEIDERS 2. Ingekomen/uitgegane stukken In de verslag maand november onden mededelingen 3. Notulen AB-november w 4. Stand van lopende zaken De indruk bestaat dat op sommige 5. Verslag db T Ketelhuis, l-l l-’79 plaatsen illigale werknemers zijn ont- f WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag) heropent Piet van Blitters wijk zijn speciaalzaak in verf en wandbekleding aan de Nesse 22. Tot tien uur heeft menigeen de gelegenheid om de eens zo groot geworden en verbouwde zaak te bekijken onder het genot van een drankje en een hapje. De 32-jarige Piet van Blitterswijk en zijn vaste man in de winkel, Wim Hoo gerdijk, hebben ons uitgebreid laten zien wat er in de winkelruimte aan de Nesse allemaal wel niet is veranderd en bijgekomen. Doordat het achter de winkel gelegen woonhuis bij de zaak kon worden getrokken kon de publiek sruimte worden vergroot van 90 tot 180 vierkante meter. Dat betekent dat de verfprodukten voor de professional en de doe-het-zelver nog beter uitgestald staan, dat betekent dat de wandbekle ding nog beter getoond kon worden, zodat er werkelijk gekozen kan worden en dat betekent dat in één oogopslag te zien valt wat er voor het schilderen en behangen allemaal nog meer nodig kan zijn. Deze autolakken zijn normaal alleen in grote hoeveelheden in de handel, door oj het bezit van een mengmachine is Van het Waddinxveense schildersbedrijf v. Blitterswijk in staat deze lakken zelf te d. Zwaard, sinds 1835 een familiebe- mengen (een uiterst r drijf. Hij heeft nu vijf schilders en een winkelbediende in dienst terwijl ook zijn vrouw meewerkt. Gespecialiseerd is het bedrijf ook in wandbekleding, wat de laatste jaren keurige soort lijst uitzoeken en op de een grote vlucht heeft genomen. Men kan u vele soorten behang laten zien. Verder levert hij dubbel glas - 30 pro cent subsidie en tien jaar garantie - "betaalt zichzelf terug” - heeft een plaatsen illigale werknemers zijn ont- 6. Verslag db De Bonkelaar, 15-11-’79 slagen en daarna vervangen door legaal 7. Werkverslag ‘t Ketelhuis in Nederland verblijvenden. Op I novembber 1979 is van kracht ge worden de Wet Arbeid buitenlandse werknemers. De vroegere arbeidsvergunning is vervangen door een zg. Tewerkstelling svergunning. de oude arbeidsvergunning blijf gel dig tot de datum welke daarop is vermeld (mits men in dienst blijft bij dezelfde werkgever). Nadat de ter mijn is verstreken kan de werkgever WADDINXVEEN - In de hervormde een Tewerkstellingsvergunning vra- koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse ?en: 4 (naast de Brugkerk) is er vrijdag 21 De Tewerkstellingsvergunning kan december een programma over het onbepaald geldig zijn (in tegenstel- thema: "Kerst 1979, zin of onzin!" De ling tot de (oude) arbeidsvergun- organisatoren willen deze avond la- ninng welke moest worden verlengd ten zien wat voor onzin er over Kerst ol voor een bepaalde gevraagde tijd- verspreid wordt maar ook hoe Kerst sduur; zinvol kan zijn voor iedereen. De werkgever moet er attent op zijn op Tweede Kerstdag is De Schaaps- dat hij de tewerkstellingsvergunning kooi ’s middags van drie tot zes uur ge- terugstuurt naar het arbeidsbureau opend voor een praatje en een spel- (met vermelding van de reden), zo- [etje. 's Avonds gaat de deur om 19.45 uur weer open en wordt de film De Tempel gedraaid. Op vrijdag 28 december komt ds. W. Verboom vertellen over: "Wat ver wacht je van de toekomst?". Op Nieuwjaarsdag is De Schaapskooi van drie tot zes uur geopend om elkaar de beste wensen te geven. De Schaapskooi is er voor iedereen vanaf 15 jaar. De toegang is gratis. dra met een werknemer de arbeids verhouding wordt beëindigd; De vroegere Permanente Arbeidsver gunning is vervangen door de zg. Ver klaring De verklaring kan worden gevraagd nadat men drie jaar onafgebroken in Nederland heeft gewerkt, (vroeger gold 5 jaar); degenen die in het bezit zijn van de (oude) permanente arbeidsvergun ning kunnen deze voor omwisseling aanbieden volgens een bepaald tijdschema. WADDINXVEEN/GOUDA "Het Muzefestival".Dat is de nieuwe naam voor wat in voorgaande jaren in Gouda is aangeduid als "De Declamatie-, Muziek- en Balletwedstrijd". Met de nieuwe naam is ook gewerkt aan een gewijzigde opzet. Zo is bijvoorbeeld het wedstrijdelement losgelaten. De jury kent geen prijzen meer toe. Wel wordt een beoordeling gegeven en - indien de prestaties daartoe aanleiding geven - WADDINXVEEN - Donderdag 27 de- treedt de jury stimulerend op. Het Muzefestival zal op 21 maart 1980 in de Goudse Schouwburg worden ge houden. De organisatie is in handen van de Culturele Raad, die alle jeugd Afrikaanse gerechten worden klaarge- tussen II en 21 jaar oproept deel te ne- maakt, kleren worden geverfd en spel- men. Er zullen twee (generale) repeti- letjes worden gedaan. De kinderen die ties aan het eigenlijke festival vooraf meedoen wordt aangeraden brood mee gaan. Afhankelijk van het aantal in- te nemen voor tussen de middag. De schrijvingen zullen voorselecties wor- Afrikaanse speldag zal ongeveer om den gehouden. vier uur afgelopen zijn. Het Muzefestival is breder van opzet Nog een paar mededelingen van het dan in voorgaande jaren. De afdeling buurtcentrum "t Ketelhuis: Zaterdaga- declamatie is vervangen door expressie vond 22 december is er van 21.00 tot in woord en gebaar. De deelnemers be- 02.00 uur de Soos 20-30+ in Kerstsfeer, hoeven zich niet langer tot een gedicht Maandagavond 24 december is er een te beperken. Het mag ook proza, een fondueavond van de werkgroep Uniek, monoloog uit een toneelstuk of pan- vanaf 21.00 uur. Na 23.30 zijn ook de tomimezijn. Muziek maken kan vocaal mensen die zich hiervoor niet hebben en instrumentaal, zowel solo als met opgegeven weer welkom. Op Oude- een groep. jaarsdag is er geen bijeenkomst van In de nieuwe opzet is het ook niet Uniek, slechts (jazz)ballet wat de klok slaat. Dans en beweging staan op het pro- g j' gramma. Dat kan variëren van ballet ft HET WEEKBLAD tot Spaanse dansen, van jazz-ballet tot disco-dancing, van volksdansen tot rit mische gymnastiek en alles wat daar tussen zit. Belangstellenden kunnen in formatie en inschrijfformulieren beko men bij het secretariaat Culturele en "Hier; schoenen, mooie huizen, dakpannen, water uit de auto’s, luchtverontreiniging, mooie kleren, fabrieken, speelgoed, rijk, blank, enz. Daar.... enz". De prijswinnaars van de kleur- en kijk wedstrijd zijn: SNELLE GROEI 6 en 7jaar (74 inzenders) 1. Monique de Vries, Peuleyen 63 (Mr. Het bedrijf heeft een bijna stormach- A.de Roosschool) tig te noemen groei doorgemaakt. Piet 2. Arjan de Kwaadsteniet, Peuleyen 65 van Blitterswijk begon in 1968 in Gou- (Hervormde Basisschool "Bethel")

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 11