Persbericht van op 2 januari Reym/Noorlander over Zuidplas Verbranding kerstbomen is Jarno Dimitri jongste juniorlid Gouweslobbers I Volop activiteiten van prins Otto I Wanneer in 1980? vergadert de raad Atv..”,' i 8 L Waddinxveen/Sjaak aanvang aanvang jaar duizenden bomen op deze manier stoken onder leiding van de Wad- dinxveense vrijwillige brandweer. Het besteed aan een aantrekkelijke situe ring van de sociale woningbouw ten op- bomenfeest was benut, moest vanwege J 1 l l l j 11_ 7 in 1968 naar een ander terrein worden omgezien. Dat bleek toen nog aanwe zig aan de Souburglaan. Ook in 1969 kon hier nog een brandstapel worden opgericht. Toen moest ook daar het De Gouweslobbers ontwikkelden dezer dagen trouwens nog meer activiteiten, want de carnavalsvereniging kwamen box en! IJK -2620 3 S Inmiddels wordt in samenwerking met een stedebouwkundig bureau en een drietal architectenbureaus in teamver band een studiemodel in stedebouw kundig, architectonisch en financieel economisch opzicht uitgewerkt. Ver wacht wordt dat die uitwerking binnen kort gereed zal zijn. In het te ontwikkelen model is rekening gehouden met 75 procent ‘sociale’ wo ningbouw en 25 procent duurdere wo- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 DECEMBER 1979 Verzet tegen visie B. en W. ’i s Vorige week berichtten wij al dat het met betrekking tot de bezwaren tegen aan alles te merken is dat het Wad- de stellingname van de gemeente m.b.t. dinxveense gemeentebestuur uiterst zorgvuldig te werk gaat bij het afwer- I -j - van de grond die voor Zuidplas nodig is. In de gemeenteraadsvergadering van oktober (dinsdag), 29 oktober, 30 oktober (donderdag),26 novem ber, 17 december. Financiële commissie, 17,00 uur. op donderdag: 10 januari, 7 februari, 6 maart, 3 april, 8 mei, 5 juni, 7 augustus, 4 september, 25 september, 16 ok tober, 6 november, 27 november. Onderwijscommissie en commissie Openbare Werken. beide aanvang 19.30 uur. op woensdag: 9 januari, 6 februari, 5 maart, 2 april, 7 mei, 4 juni, 6 augustus, 3 september, I oktober, 12 novem ber, 3 december. Commissie Ruimtelijke Ordening en Woningbouw, aanvang 16.30 uur. op dinsdag: 15 en 29 januari, 12 en 26 fe bruari. II en 25 maart, 22 april, 6 en 20 mei, 10 en 24 juni, 12 en 26 augustus, 9 en 23 september, 7 oktober, 11 en 25 november, 9 december. Commissie Sociale Zaken, aan vang afgelopen vrijdagavond in de sporthal "de Sniep" in actie voor een zaalvoet- balwedstrijd tegen het buurtcentrum 't Ketelhuis. Het zal duidelijk zijn dat dit in alle opzichten sportieve treffen toch werd gekenmerkt door een aantal "in cidenten”. De zaalvoetbalwedstrijd werd uiteindelijk met 8-6 gewonnen door de in carnavalstenue gestoken le den van De Gouweslobbers. (Foto's: Weekblad voor Noteboom). bedrijven gronden hadden verworven. Doel van de grondaankopen was meer zekerheid te krijgen over het inschake len van beide bedrijven bij de bouwpro- duktie in dit gebied: hiermede wordt continuïteit van plaatselijke en regio nale werkgelegenheid nagestreefd. Het ontwikkelen van woningbouwplannen co_ir vormt voor de betrokken bedrijven een las, waarbij te berde is gebracht dat de deelactiviteit die hierop goed aansluit. 19.30 uur. op donderdag: 14 februari, 17 april, 11 septem ber, 20 november. Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken, aanvang 19.30 uur. op dins dag: 5 februari, 1 april, 3 juni, 2 sep tember, 4 november. Commissie Sportzaken, aanvang 20.00 uur, op maandag: 3 maart, 28 april, 30 juni, 29 sep tember, 3 november. Commissie voor Kunst, Cultuur. Recreatie en Jeugd, aanvang 20.00 uur. op maandag: II februari, 31 maart, 2 juni, I september, 10 november. Commissie Voor de Beroep- en Be zwaarschriften. aanvang 19.30 uur, op woensdag (in overleg met voor zitter commissie): 16 en 23 januari, 20 februari, 19 maart, 9 april, 21 mei, II en 18 juni, 13 en 20 augustus, 17 sep tember, 8 oktober, 5 november, 10 december. a nieuw van alle kanten kan worden be keken. Dit uitstel van behandeling be tekent overigens geen vertraging, want de totale onteigeningsprocedure vergt namelijk slechts 7 maanden (van raads besluit tot goedkeuring door de Kroon). INHOUD De inhoud van het dezer dagen rondge stuurde persbericht van Reym/Noor- iander luidt als volgt: "Op woensdag 12 december 1979 had een hoorzitting plaats van een raad scommissie van de gemeente Wad- dinxveen met betrekking tot het be stemmingsplan Zuidplas in Wad- dinxveen. Daarbij werd de Bouwcom binatie Reym Bouwontwikke- iing/Noorlander Bouw bij monde van advocaat mr. N. S. J. Koeman gehoord WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense carnavalsvereniging De Gouweslobbers heeft dinsdagavond voor een stunt gezorgd. Geheel onver wachts kwamen tegen de klok van tien uur prins Otto de Eerste en zijn gemalin met enkele leden van de Raad van Elf op bezoek bij de aan de Wingerd 153 wonende Marjaen Frank Pommerel. Daar werd de op zaterdag 8 december geboren Jarno Dimitri Pommerel door de carnavalsprins onderscheiden als WADDINXVEEN Wad- dinxveners die in hun agenda al vast willen noteren wanneer in 1978 de gemeenteraad en de raadscommissies vergaderen, ge ven we graag het zojuist door de gemeente vastgestelde schema daarvoor door: R aadsverggaderingen 19.30 uur. op woensdag: 30 januari, 27 februari, 26 maart, 23 april, 28 mei, 25 juni. 27 augu stus, 24 september, 15 oktober. 28 de gronden van de Bouwcombinatie in het bestemmingsplan Zuidplas. ken van de proceduré tot onteigening Reym Bouwontwikkeling b.v. in Wad- j.-j j:--» -dinxveen en Noorlander Bouw b.v. in Leiderdorp besloten in januari 1977 tot samenwerking voor wat betreft het be- vanavond (woensdag) komt de onteige- stemmingsplan Zuidplas waarin beide ning tweemaal aan de orde. Eerst wor- den de raadsleden door B. en W. ge vraagd de behandeling van het bez waarschrift van de Amsterdamse advo caat mr. N. S. J. Koeman namens de bouwbedrijven met 30 dagen te verda gen. Dit bezwaarschrift, dat zich richt tegen het in oktober door de raad vast gestelde bestemmingsplan Wijk Zuidp- L*‘ X- 11- I1-3 J_3 J_ gemeente geen exploitatie- overeenkomst wilde sluiten met Reym- Noorlander, kwam vorige week woens dagavond ter sprake in de raadscom missie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften. Verder vragen B. en W. de raadsleden nog maar eens naar de bekende weg door zich uit te spreken vóór en ak koord te gaan met de aanstaande ontei gening in de Zuidplaspolder. Hoewel de gemeente druk doende is met de op- ningen. Daarbij wordt veel aandacht stelling van een onteigeningsbesluit zal besteed aan een aantrekkelijke situe- dit nog niet op korte termijn naar de ring van de sociale woningbouw ten op raad worden gestuurd, zodat het op- zichte van groen, water en woonerven. In het kader van de besprekingen tus sen de gemeente Waddinxveen en de Bouwcombinatie is het volgende nog van belang. a. De bouwcombinatie heeft aan de ge meente aangeboden gronden, bestemd voor openbare voorzieningen en voor woningwet-woningen, te verkopen te gen een prijs die beduidend lager ligt dan de waarde ervan in het economisch verkeer. b. De Bouwcombinatie heeft de ge meente voorgesteld een bouwexploitatie-overeenkomst aan te gaan op basis van de in Waddinxveen geldende verordening. c. De Bouwcombinatie eist niet de uit voering van het gehele plan op en ver klaart zich bereid de geplande differen- tatie in de woningbouw van Zuidplas door te voeren. WADDINXVEEN De traditionele kerstboomverbranding is in Wad dinxveen op woensdag 2 januari 1980 om half acht. Op het parkeerter rein bij het zwembad in het sportpark "de Sniep” zal dan weerde fik in onze sparrebomen worden gestoken. De bomen kunnen die woensdag vanaf half vier aan de Sniepweg worden ingeleverd. Voor elke twee in geleverde bomen wordt een lootje uitgereikt. Aan deze verloting zijn weer enkele prijsjes verbonden. De trekking van deze verloting vindt tij dens de kerstboomverbranding plaats; Steeds gaan in het begin van het nieuwe verbranding tijdens de jaarwisseling, op jaar duizenden bomen op deze manier een enkele uitzondering na, niet wer- het vuur in - het georganiseerde fikkie- den geconstateerd. stoken onder leiding van de Wad- dinxveense vrijwillige brandweer. Het Nadat in 1967 nogmaals hetzelfde ter- was in 1966 op een terrein in Groens- rein in Groenswaard voor dit verlichte waard, dat de Waddixveense brand- bomenfeest was benut, moest vanwege weer dit evenement, speciaal ten ge de steeds naderbij komende bebouwing jongste juniorlid van De Gouweslob bers, welke carnavalsvereniging - in het vijfde jaar van haar bestaan - zo’n 130 leden telt. Bij het feestelijke gebeuren was ook een dansmarieke aanwezig. Frank en Marja Pommerel waren bij zonder ingenomen met de onderschei ding voor hun pasgeboren zoon. rieve van de jeugd, begon en van toen af is dit jaarlijkse fikkie-stoken een tra ditie geworden en een goede traditie mag wel worden gezegd, want de Dienst van Openbare Werken en - Bedrijven behoefde de laatste jaren werkterrein worden verlegd en nu is maar weinig achteloos weggeworpen, het al weer sinds 1970, dat dit feest jaar- afgedankte kerstbomen uit de goot op lijks op het parkeerterrein bij het te pikken, terwijl "wilde" kerstboom- zwembad wordt gevierd. 1 Om 4 a s WADDINXVEEN De Bouwcombinatie Reym Bouwontwikke- ling/NoorlanderBouw, die tussen de Piasweg en de Beijerincklaan bijna over alle grond beschikt die de gemeente Waddinxveen nodig heeft voor het realiseren van de woonwijk Zuidplas (2000 huizen en 5000 mensen), heeft voor een primeur gezorgd. De bedrijvencombinatie heeft dezer dagen het adviesbureau voor public relations C. Neuerburg O.W.H. van Tussenbroek in Scheveningen ingeschakeld voor het op stellen en rondsturen van een persbericht, waarin ingegaan wordt op de bezwaren van Reym/Noorlander tegen het gemeentelijk standpunt met betrekking tot Zuidplas. Vorige week berichtten wij al dat het St

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 15