I van uur tot uur in Brugkerk WITTE PRUZENHAL Kerstzangavond Vox Jubilans Tweede Kerstdag zesde Kerst-Inn I I f raam Raadhuis dicht, PTT en huisvuil ’’werken” anders J Programma PTT Gemeente Maandag 24 december T Huisvuil W VASTE LAGE PRIJZEN! :Vox Jubilans Tweede Kerstdag in De Doelen In Kerst- en Nieuwjaarsperiode wordt WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 DECEMBER 1979 Uitsluitend het bureau burgelijke stand zal ten behoeve van geboorte- en over- lijdensaangifte geopend zijn op 24, 27, 28 en 31 december van 09.00 tot 10.00 uur. Voor aangifte van dood vee wordt u verzocht dit rechtstreeks door te geven aan het slachthuis in Gouda van 08.30 tot 14.45 uur(tel. 01820-16261). f I f f f f t jrcobT MOP* I In verband met de aanstaande feestda gen zullen de gemeente-secretarie en de kantoren van de dienst Openbare Werken en -Bedrijven zijn gesloten op maandag 24 december 1979 tot en met dinsdag 1 januari a.s. exmcifi te verwerken correspondentie zal onge veer 50% meer zijn dan in een normale periode. In concreto betekent dit dat in de komende periode meer dan 630.000 stuks correspondentie door de handen zal gaan van de Waddinxveense postbe- stellers. En dat is toch niet mis. Daar komt nog bij, dat ’s nachts ook al een groot gedeelte van de voor het kan toor Boskoop bestemde corresponden tie te Waddinxveen wordt verwerkt. Deze aantallen zijn niet in die 630.000 stuks begrepen. Brievenbussen Evenals vorig jaar zullen de tweeling- brievenbussen van 31 december 11.00 uur tot en met 1 januari te 15.00 uur worden afgestopt. Ook zullen de postzegelboekjesautomaten op deze wijze tegen vernieling worden beschermd. Groene buitenbussen Houders van buitenbussen wordt drin gend aangeraden hun "bezit” tijdens de jaarwisseling binnen te halen. De post dienst kan n.l. vernielde bussen niet gratis verstrekken (kosten f 20, Bestelling: Op zaterdag 29 december worden alle voorhanden zijnde stukken in de be stelling opgenomen. Ook worden op deze zaterdag de "contactstukken" be steld, zoals postpakketten, briefpakjes en aangetekende stukken. Op maandag 31 december vindt alleen bestelling plaats van expresse-stukken rouwcirculaires eh telegrammen. Op donderdag 27 december en woens dag 2 januari wordt de bestelling uitge voerd als op maandagen, hetgeen in houdt dat de bestelling 's middags zal plaatsvinden. Loketopenstelling Het hoofdpostkantoor aan de Kerkweg-Oost, alsmede het postagent schap aan de Brederolaan sluiten op 24 december om 16.00 uur en op 31 de cember om 12.00 uur. In verband met bovenstaande worden de brievenbussen op deze twee dagen op een afwijkend tijdstip gelicht. Op 24 december vindt de laatste lichting om 15.00 uur plaats en op 31 december om 11.00 uur. Algemeen: Teneinde de Kerst- en Nieuwjaarspost zo snel mogelijk te kunnen verwerken, wordt het publiek verzocht grotere hoeveelheden aan het loket af te geven. Voorts verdient het aanbeveling de fa milieberichten afzonderlijk aan het lo ket aan te bieden en op de aard van de stukken te wijzen. Als deze stukken, welke veelal aan de bovenzijde niet van ander drukwerk zijn te onderscheiden, tussen de stro men Kerst- en Nieuwjaarscorrespon- dentie komen, zal in deze periode een soms aanzienlijke vertraging kunnen optreden. Hierbij nog vermeld, dat dit jaar aan de drukkerijen ter plaatse goed herken bare verzamelenveloppen zijn vers trekt, waarin dit soort drukwerk ter post kan worden bezorgd. BRSlRLBÉRT JOL1NK DRUMS IW1Ó.EM I F Ii Het herkenningsteken van de Wad dinxveense popgroep Raam king heeft. Daarna is het de bedoeling dat de kinderen een collage gaan maken. WADDINXVEEN - Met de Kerstdagen en Oud en Nieuw zijn de ge meentelijke kantoren gesloten, werkt de PTT op een andere manier dan gewoonlijk het geval is en is ook de huisvuilophaaldienst gewijzigd. Over deze zaken hebben wij voor onze lezers het volgende op een rijtje gezet. WADDINXVEEN Op Tweede Kerstdag (woensdag 26 december) wordt in de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan door de jongerenclub Together voor de zesde maal een Kerst-Inn gehouden. Deze Kerst-Inn. die duurt van 11.00 tot 24.00 uur, staat volop in De regering heeft besloten dat op de maandagen 24 en 31 december 1979, die "ingeklemd” liggen tussen een wee keinde en een feestdag, de rijksdien- sten gesloten zullen zijn, voorzover het dienstbelang dat toelaat. Voor het post bedrijf houdt dit in dat er een aantal maatregelen moeten worden genomen om enerzijds het publiek optimaal van dienst te kunnen zijn en anderzijds het personeel zoveel mogelijk de gelegen heid te geven van deze regeling te pro fiteren. Waar deze maatregelen op neerkomen wordt hieronder opgesomd. Postverkeer De in de Kerst- en Nieuwjaarsperiode het teken van het kind. Het bijna afgelopen Internationaal Jaar van het Kind is hieraan natuurlijk niet vreemd. De zesde Kerst-Inn biedt bijna een dag lang ruimte voor gezelligheid, ontmoe ting, spel en creativiteit. Voor het infor matieve gedeelte tekenen het kinder fonds van de Verenigd Naties Unicef de Christelijke Jongerenvereniging (CJV), het Foster Parents PLan en de Vereni ging tegen Kindermishandeling. Deze organisaties zullen met stands in het kerkgebouw aanwezig zijn. Daarnaast kunnen er allerlei spelletjes gedaan worden, is er een speciaal crea- tiviteitslokaal ingericht '^ordt er een schaaksimultaan gehouden, kan er ges treden worden om de Mens-erger-je- niet-wisselbeker en is er een fotoweds trijd. De organisatoren zijn er verder in geslaagd een avondprogramma te bie den dat klinkt als een klók. Hieraan werken de folkgroep "Dear Mum and the Envelopes" en de plaatselijke popgroep "Raam" mee. SERIEUS De jongerenclub Together van de her vormde Immanuëlkerkgemeente: "We wilden dit jaar een Kerst-Inn organise ren met een serieus karakter. Het ge heel zal daardoor een wat soberder aanblik hebben dan vorig jaar. Met de eventuele opbrengst wil Together, als club, een Kind uit de derde wereld adopteren. Wij hopen de Waddinxvve- ners op de Kerst-Inn te mogen ontmoe ten.” Het thema van de Kerst-Inn 1979 is "het kind van het Licht, het kind van de rekening". "Met het kind van het Licht bedoelen we Christus, het Licht van de wereld, waarvan we de geboorte met de kerstdagen herdenken. Met het tweede gedeelte van ons thema doelen we op kinderen die in deze tijd geboren worden. Kinderen vaak zonder liefde- en gezinsopvang, levend onder een atoomparaplu, een wereld vol gevaren en problemen, zoals hongersnoden. Op verschillende manieren willen we pro beren dit onderwerp bij de bezoekers onder de aandacht te brengen. Er zul len stands zijn CJV, Unicef, Foster Pa rents Plan en de Vereniging tegen Kin dermishandeling.”. De Christelijke Jongerenvereniging (CJV) is een soort coördinatiegroep voor zeer veel jongerenwerk op zeer ui teenlopend terrein, zoals discussietech niek en opzetten van nieuwe jeugd clubs. Op de Kerst-Inn is Unicef een bekende gast. Het kinderfonds van de Verenigde Naties zet zich in om over de hele wereld de belangen van kinderen- in-nood te behartigen. Het Foster Pa rents Plan is een vereniging die de mo gelijkheid biedt kinderen uit de Derde Wereld financieel te adopteren. Tot slot de Vereniging tegen Kindermishan deling. Kindermishandeling komt veel meer voor dan iedereen denkt. Juist hieraan is in Nederland dit jaar veel aandacht besteed. Het zal duidelijk zijn dat een kerstverhaal voor kinderen tij dens de Kerst-Inn op dit alles betrek- moeite waard zijn eens composities voor orgel van deze karakteristieke fi guur, die zoveel oorspronkelijks in zich heeft, te zien verschijnen. Zij zouden de orgelkunst verrijken, die nu alleen weerklinkt in de opbouw van zijn im provisaties en die menigeen in ruime mate bevredigen. Op de Kerst-Inn 1979 is zoals gezegd opnieuw volop ruimte voor spel en creativiteit. Voor mens-erger-je-niet, bingo, kwissen, het maken van nieuw jaarskaarten en collages kan men de hele dag terecht in het speciaal daar voor ingericht creativiteitslokaal. Ook zal er dit jaar een schaaksimultaan ge houden worden door Pieter v. d. Laan, eens kampioen van Waddinxveen. Men kan zich opgeven bij de entree van de Kerst-Inn. Inschrijfgeld 1, De Waddinxveense kampioenschappen Mens-erger-je-niet worden op Tweede Kerstdag voor de tweede maal gehou den. Er zal gestreden worden om de wisselbeker, beschikbaar gesteld door Drogisterij Bouma. Men kan zich tele fonisch opgeven door te draaien num mer 5267 (tussen 18.00 uur en 21.00 uur). Ook is opgave mogelijk op Eerste Kerstdag in de Immanuëlkerk na 13.00 uur mondeling of telefonisch (3194). Het inschrijfgeld bedraagt f 1, EEN NIEUWTJE Er wordt dit jaar - en dat is nieuw - een fotowedstrijd gehouden die het vol gende inhoudt: van alle medewerkers van de Kerst-Inn zullen twee foto’s op gehangen worden; één uit de vroege jeugd en een recente. De bedoeling is dat de bij elkaar behorende foto’s bij elkaar gezocht worden. Degene die er de meeste goed raadt, krijgt na de Kerst-Inn een leuke prijs. Inschrijfgeld f I.-. Het avondprogramma van de Kerst-Inn klinkt als een klok. Together presen teert hiervoor de folkgroep 'Daer Mum and the Envelops’ met bekende en ei gen nummers. Zij hebben een zeer ei gen stijl, die gezellig en komisch aan doet. Ook treedt op de Waddinxveense popgroep ’Raam’. Het entreegeld voor de gehele avond bedraagt f 3,—. De kaartverkoop begint overdag op de Kerst-Inn al. Wees er vlug bij want er is een beperkt aantal kaarten. WADDINXVEEN - Maandagavond 24 december om zeven uur wordt in de pas gerestaureerde Brugkerk de traditionele kerstzangavond ge houden van Vox Jubilans. Aan deze avond werken mee de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans en het jeugdkoor onder leiding van Jan Bonefaas, het kinderkoor De Zangvogels ónder leiding van Arie Jongejan, organist Klaas Jan Mulder, pianist Hans Bruin en ds. W. Verboom. De naam van de Gorinchemse dirigent en organist Jan Bonefaas is al een aar dig poosje verbonden met de Her vormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans, welk koor onder voorzit terschap staat van de heer A. Kooy- man. Jan Bonefaas werd in 1926 in Rotter dam geboren en reeds jong voelde hij zich aangetrokken tot de orgelkunst. Na de meidagen van 1940 begon hij op een harmonium jeugddiensten te bege- leidéh.'Als gevolg van de oorlog kwam hij in Sleeuwijk terecht en begon op het toenmalige orgel van de Gerefor meerde kerk zijn carrière. Hij ontving zijn lessen bij de Gorinchemse organist Theodorus Breys. Aanvankelijk lag het niet in de bedoe ling om vakorganist te worden, maar nadat hij in aanraking was gekomen met Feike Asma veranderde hij van ge dachte. Van 1943 tot 1951 bleef hij bij deze orgelmeester studeren. Een be noeming als organist van het machtige Batz-orgel van de Grote Kerk in Gorin- chem werd met vreugde door hem aan genomen. In 1967 mocht hij zijn zilveren jubileum als organist herdenken. Het meest ka rakteristieke van deze orgelvirtuoos is zijn improvisatievermogen. Zonder een bepaalde kunstenaar te volgen heeft hij zijn eigen stijl weten te ontwikkelen. Wel heeft hij een onmisbare invloed van de Franse orgelkunst ondergaan, waarbij de Duitse en Engelse orgel kunst hem eveneens boeide. Zijn im provisatievermogen is hem als het ware op het lijf geschreven, in zijn improvi serend spel komt zijn ernstige opvatting over het organistenschap in de ere dienst en zijn filosofische geest tot ui ting. De muziek is door hem heengegaan. Naast zijn technische vermogen en vaardigheid staat zijn registratiekunst hoog aangeschreven, in Nederland is hij geen onbekende meer gebleven. Een grote rij van grammofoonplaten en zijn radio- en TV-optreden hebben hier ook aan meegewerkt, zijn buitenlandse reizen concentreerden zich hoofdzake lijk op Engeland en Duitsland. Zijn niet altijd meewerkende lichamelijke condi tie nopen hem zijn concertpraktijk ma tig te houden. Naast organist werd hij ook muziekdo cent en koordirigent. Jammer dat door zijn drukbezet leven het componeren er hoegenaamd bij inschiet. Het zou de WADDINXVEEN - Het volledige programma van de op Tweede Ker stdag (woensdag 26 december) in de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan te houden zesde Kerst-Inn ziet er tussen 11.00 en 24.00 uur zo uit: 11.00 uur - Opening 11.30 uur - Samenzang 12.00 uur - Eerste bingoronde 14.00 uur - Schaaksimultaan Kerstverhaal 15.00 uur - Waddinxveense kampioenschappen Mens-erger-je-niet 15.30 uur - Kinderkwis 16.15 uur - Bingo 20.00 uur - Avondprogramma (toegangsprijs drie gulden) met optreden van de Waddinxveense popgroep "Raam" (20.15 uur) en de folkgroep ’’Dear Mum and the Envelopes" (22.00 uur). I 24.00 uur - Sluiting. Wie over de Kerst-Inn 1979 informatie wil hebben kan op Eerste Ker stdag (dinsdag 25 december) vanaf 13.00 uur terecht op telefoonnum mer 3194. Op Tweede Kerstdag is dat vanaf 11.00 uur. Tijdens de Kerst-Inn in de Immanuëlkerk zijn permanent aanwezig een ontmoe- tingsruimte met bar, mogelijkheden tot spel en creativiteit, bingoron- des en informatieve stands van CJV, Unicef, Foster Parents Plan en de Vereniging tegen Kindermishandeling. i WADDINXVEEN/ ROTTERDAM - Onder auspi ciën van de Stichting Orgelcen- trum zal in de morgen van Tweede Kerstdag (woensdag 26 december) om half elf in de Rot terdamse "De Doelen” weer het traditionele kerstconcert door Vox Jubilans met de organist Feike Asma worden gegeven. Aan dit concert, waarvoor reeds sinds 1968 - het jaar waarop ge noemd congres- en concertcen trum in gebruik werd genomen - een zeer grote belangstelling be staat, wordt medewerking ver leend door de Hervormde ge mengde Zangvereniging "Vox Ju bilans”, het gelijknamige jeugd koor jeugdkoor en de pianist Hans Bruin. Dirigent is Jan Bone faas. Ds. Jac. van Dijk zal een korte meditatie houden. Traditio neel ook zal de organist Feike Asma, die dezer dagen van een concerttournee in de Verenigde Staten en Canada terugkeerde, op het grote ’"Doelenorgel" de koorzang begeleiden en enkele orgelsoli ten gehore brengen. Door de koren worden werken uitgevoerd van F. Gruber, R. Jacques, R. H. Prichard, D. Wil- locks en J. Bonefaas. Feike Asma speelt: Marche over een thema van Handel, fragmenten uit de suite "Kerstfeest" I en II, Jan Zwart en Toccata over psalm 75, Feike Asma. In verband met de komende feestdagen zullen de navolgende wijzigingen in de huisvuilophaaldienst plaatsvinden. 1. De dienst op dinsdag 25 december (wijk II: gebied ten zuiden van de Willem de Zwijgerlaan en ten oosten van de spoorlijn) wordt uitgevoerd op maandag 24 december a.s. 2. De dienst op woensdag 26 december a.s. (grofvuiidienst Groenswaard II en III) wordt uitgevoerd op vrijdag 28 december a.s. gelijktijdig met het ophalen van huisvuil in deze wij ken, 3. De dienst op dinsdag 1 januari 1980 (wijk II: gebied ten zuiden van de Willem de Zwijgerlaan en ten oosten van de spoorlijn) wordt uitgevoerd op maandag 31 december 1979. De overige ophaaldiensten blijven ongewijzigd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 25