Bezitters vals geld aangehouden Hoelang kan dit college doorgaan? WITTE HUJZENHAL W VOLOP KWALITEIT! Lezers schrijven Problemen in I Geref. Kerk (2) Bestuur: VOO functioneert niet optimaal College niet achter PvdA- protest GEB Pancake bij Instuif Inn Waddinxveense jongeren gewond POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 DECEMBER 1979 de inwoners van druk weggeveegd. Fractievoorzitter ken vele kinderen. Men kan zelf aan de veiligheid van de kinderen medewerken door er voor te zorgen, dat de fiets, waarop uw kind WADDINXVEEN - Zaterdagavond 29 december om acht uur treedt in het Anne Frank-centrum voor de Wad dinxveense danssociëteit Instuif Inn '77 op Pancake. Toegangsbewijzen voor deze avond kunnen telefonisch worden besteld op donderdagavond 27 decem ber tussen 19.00 en 21.00 uur via het nummer 7488. ONDERINVLOED EN WAPENBEZIT In de nacht van vrijdag 14 en zaterdag 15 december werd de 20-jarige motor rijder R. de W. uit Haarlem aangehou den terzake het besturen van zijn motor onder invloed van alcoholhoudende drank. Bij fouillering op het groepsbu- reau te Waddinxveen bleek hij in het bezit te zijn van een uit stalen schakels bestaande ketting, waaraan een mes en een dolk waren bevestigd. Proces verbaal van overtreding van de Wapen wet werd daarom eveneens opgemaakt. houding van de aanklacht. De gedachte van dinxveen aan zo n handelswijze? Zou de voorzitter van het college, de heer Smallenbroek, dan toch zo’n grote in vloed hebben? Voor ons was het onbe grijpelijk hoe iemand, die als bouwheer bekend stond, kon solliciteren naar de functie van burgemeester in een ge meente waarvan de bevolking zich dui delijk uitgesproken had tegen verdere groei. VERKOOP VUURWERK Bij gehouden controle bij diverse win keliers is één proces-verbaal aangezegd terzake het verkopen van vuurwerk zonder vergunning. Er zal meer cont- en is in het algemeen van oordeel dat deze functioneert. Dat komt omdat er op dit meerd en dus kan^ redelijkerwijs moment drie gelijkwaardige groepen zijn - schoolraad voor het openbaar on hoogacht, maar ook als iemand waar mee ik mij in de gemeente van Christus verbonden voel. op 5,5 a 6 procent in 1980. B. en W. hebben de PvdA-brief nog haastig bij de ingekomen stukken ge voegd van de vanavond (woensdag) te houden gemeenteraadsvergadering. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en de wethouders P. F. J. van Schie (CDA) en mevrouw L. M. orde, waarom dan niet de zaak Van den Berg in het plaatselijk Weekblad? Maar er bestaat een wezenlijk verschil tussen deze twee zaken. Het trieste in ming met betrekking tot de taakstelling de zaak Schillebeeckx zit in de geheim- van de Vereniging voor Openbaar On- houding van de aanklacht. derwijs in de toekomst. De gedachte van Schillebeeckx zijn PeuleyenllO. Bekend is dat VOO-voorzitter Luc Ui- terwijk moeite heeft met de combinatie van functies van voorzitter VOO en voorzitter schoolraad voor het open baar onderwijs. Hij wil daarom te zijner tijd afzien van het voorzitterschap van de VOO. Dit zal op de algemene verga dering in het voorjaar aan de orde ko men. Luc Uiterwijk blijft wel deel uit maken van het bestuur en blijft funge ren als contactpersoon voor de open bare Theo Thijssenschool (Kerkweg- Oost). •n brief aan Waddinxveen Bij het werkbezoek, twee weken gele den, van de staatssecretaris van Binnen landse Zaken, de heer Koning, is het weer eens voor de zoveelste keer dui delijk geworden dat inspraak in onze gemeente een loze kreet is. Het college heeft de staatssecretaris bij dit werkbezoek voorgerekend hoe aan trekkelijk het wel is om de Zuidplas vol te bouwen en het inwonertal van Wad dinxveen met minstens tienduizend extra te laten groeien. Reeds vanaf eind 1973 heeft de bevol king van Waddinxveen in een aantal hoorzittingen ondubbelzinnig aangege ven dat zij een groei van de bevolking boven de 25.000 inwoners niet wenst. Deze hoorzittingen hebben plaatsge vonden op 10 september 1973 en 27 ja- WADDINXVEEN - Fractievoorzitter nuari 1976 n-a v- hel. structuurplan M. Boere (PvdA) en zijn partijgenoten Waddinxveen eji op 19 juni ^977 "'a'v' hebben het college van Burgemeester en Wethouders - op de socialistische wethouder A. H. van Gent na - niet plaatselijke achter zich kunnen krijgen voor wat betreft het protest tegen het omhoog gaan van de aardgasprijzen voor klein verbruikers. Volgens de PvdA komt deze verhoging in fasen, waartoe het Gemeenschappe lijk Energiebedrijf Gouda en omstre ken een week geleden heeft besloten, neer op ruim 30 procent, terwijl de re- WADDINXVEEN - Twee mannen, afkomstig uit Gouda en Rotterdam, kochten afgelopen vrijdag bij het benzinestation aan de Henegouwer- weg een pakje shag. De pompstationhouder ontdekte dat er met een vals briefje van f 100,werd betaald. Hij was erg oplettend, nam het kenteken op en alarmeerde de politie. In samenwerking met de rijkspolitie Boskoop en de gemeentepolitie Alphen aan den Rijn werden de 2 mannen te Alphen aan den Rijn tot stoppen ged wongen en na een korte schermutseling aangehouden. Bij fouillering werden op ro|e Worden verricht op de verkoop opslag van vuurwerk. WAARSCHUWING In vele dag- en weekbladen wordt ge adverteerd onder de rubrieken "bijver diensten” en "thuiswerk" en derge lijke. De inhoud van dergelijke adver tenties bestaat uit ongeveer de vol gende tekst: "Bijverdiensten, tevens thuiswerk. Voor inlichtingen bij: (di verse bedrijven), gefrankeerde enve loppe bijsluiten". Wanneer men hierop reageert krijgt men een brief, waarin onder meer lichter, de blindenstip is niet voelbaar, wordt gesteld, dat men bemiddeld voor -::r-gn wanneer men het biljet vouwt en de vouw met Het is verder onbegrijpelijk dat iemand die merkt dat zijn ideeën over de toe komst van Waddinxveen in ieder geval niet bij de meerderheid van de bevol king aanslaan, deze ideeën zijn niet ver anderd. Of, en dat kan natuurlijk ook, probeert zijn ideeën in een andere ge meente, die wél wil groeien, uit te voeren. Met zoveel politieke vrienden moet een geslaagde sollicitatie voor de heer Smallenbroek niet zo moeilijk zijn. De leden van de gemeenteraad en de door de raad gekozen wethouders ge ven deze burgemeester nog steeds de kans om zijn groei-idealen, overal waar hij dat wil, te verkondigen en aan te prijzen. Tot nu toe heeft de raad hem hiervoor nog steeds niet tot de orde ge roepen; een kritische vraag hierover is zelfs nog nauwelijks over de lippen van een van de gekozen vertegenwoordi gers van de bevolking gekomen. Laten we daarom in ieder geval als in woners van Waddinxveen de heer Smallenbroek duidelijk maken dat, zo lang hij tegen de wens van de bevolking in, Waddinxveen stadsaliures wil ge ven, hij beter een andere baan kan gaan zoeken. NAMENS DE PSP-AFDELING WADDINXVEEN WIM VAN BREEMEN, Justus van Effenlaan 20. Vereniging voor Openbaar Onderwijs zich zal moeten gaan bezinnen op een werkwijze, die meer coördinerend ge- van bepaalde onderwerpen te voorko men. "Alert zijn op zaken die actueel zijn en zelf initiatief ontwikkelen is hierbij een vereiste”, aldus het afde lingsbestuur, dat over deze kwestie al heeft vergaderd. Er wordt dan ook ge werkt aan een duidelijke besluitvor- Wanneer verbijstering je overvalt bij le- zing van het Weekbladstukje van de wild om zich heen slaande heer Van der Vloed, is het goed te beseffen dat ’s mensen uitlatingen vaak meer licht werpen op de persoon die aan het woord is, dan op de zaak waar het om gaat. Wat wordt er zoal beweerd? Het ge reformeerde kerkblad "Ontmoeting” is onbetrouwbaar, ds. P. van den Berg is een ketter op grond van zijn catechisa- tiediktaat en de kerkeraad deugt ook niet want ze weigert om niet nader ge noemde redenen de behandeling van een bezwaarschrift van de heer Van der WADDINXVEEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag is op de Raam in Gouda een 20-jarige Waddinxveense jongen door twee onbekend gebleven De Vereniging voor Openbaar Onder- Opei wijs stelt zich ten doel het openbaar on- derwijs te bevorderen. De openbare scholen zijn er voor alle kinderen; het onderwijs wordt er gegeven in een sfeer van verdraagzaamheid en met eerbiedi ging van ieders geloofs- of levensovertuiging. (verlichting - reflectoren - lichtge kleurde of reflecterende kleding). Neem de moeite elke dag de fiets van uw kind te controleren. "Zorg ervoor dat uw kind in het donker AANRIJDING K.W.-PLEIN Op dinsdag 11 december om 08.00 uur vond er een ongeval plaats op het K.W.-plein tussen een fietser en een personenauto. De fietser W. G. (42) uit Waddinxveen reed op de Willem de Zwijgerlaan richting Noordkade. De automobiliste P. T. (30) uit Wad dinxveen naderde vanaf de Juliana van Stolberglaan het K. W.-plein en ver leende fietser geen voorrang. De fietser werd geschept en belandde op het weg dek. Hij bekwam hoofdletsel en kon na medische behandeling worden thuisgebracht. Pancake sluit bij instuif Inn '77 op zaterdagavond 29 december dansend de zeventigerjaren af. In de strikte opsomming van oordelen over deze predikant, waardoor de heer Van der Vloed het contact met zijn kerkgenoot wil onderhouden, mis ik aan het begin een opsomming van de persoonlijke gesprekken, die hij met ds.Van den Berg gevoerd heeft. Of heb- op middels een stukje in het Weekblad? laatsü'het'gevaHs” dan geef ïk ds. Van Vloed - want in de landelijke niet- schuldiging dat hij de totale verdorven kerkelijke pers komt de zaak Schille- heid van de menselijke natuur ontkent beeckx toch ook regelmatig ^aan ^de juist isterug te komen op die ontken- Het stukje van de heer Van der Vloed zou daarvan immers een overtuigende bevestiging zijn. H. J. VAN DER STEEN, voor ieder kenbaar uit zijn boeken. De heer Van der Vloed vergast ons op een serie loodzware aanklachten, o.a. tegen ds. Van den Berg, maar waarop die be rusten weet alleen de heer Van der Vloed. Alleen daarom had zijn stukje in het Weekblad ongeschreven moeten blijven en wordt daardoor een schril licht geworpen op de beweegredenen die hij met deze publikatie heeft. Hoewel ik niet de illusie heb de heer Van der Vloed in enig opzicht te over tuigen van het onjuiste van zijn handel wijze, heb ik mijn verlangen om niet te WADDINXVEEN - Het bestuur van noemde redenen de behandeling van reageren ook opzij gezet, omdat zwij- de afdeling Waddinxveen van de Vere- een bezwaarschrift van de heer Van der gen wanneer iemand onrecht aange- niging voor Openbaar Onderwijs (VVO) Vloed. daan wordt weer onrecht is. In velerlei is in het algemeen van oordeel dat deze kontakten met ds. Van den Berg heb ik plaatselijke organisatie niet optimaal Nu is niet iedereen in dit dorp gerefor- hem leren kennen als iemand die ik -J --wor- 1 den aangenomen dat noch de inhoud van het kerkblad, noch die van het ca- derwijs, gecombineerde oudercommis- techisatiediktaat,^ noch de overweging sies en de VOO) - die zich bezighouden met dezelfde problemen betreffende het openbaar onderwijs in Wad dinxveen. AANRIJDING MET LETSEL Op vrijdag 14 december om 10.00 uur wilde mevrouw M. C. S. (67) uit Wad- dinxveen vanafde Stationsstraat de Ka- rijdt, aan de wettelijke eisen voldoet naalstraat oprijden. Nadat zij juist op (verlichting - reflectoren haar fiets was gestapt, begon zij te slin geren en kwam te val, waarbij zij een heupfractuur bekwam. Zij is per ambu- jongens mishandeld. Hij zou een trap in de buik hebben gekregen en moest in het Sint Jozefziekenhuis worden opgenomen. Een 20-jarige motorrijder uit Wad dinxveen en zijn 21-jarige duopassa- gier, eveneens uit onze gemeente, zijn zondagavond gewond geraakt bij een aanrijding in de buurt van Alphen aan den Rijn. De motorrijder raakte aan de achterzijde een auto, verloor zijn duopassagier en schoof door naar de linkerzijde van de weg. 'de reactie op het ontwerp-Streekplan Zuid-Holland Oost. Ook in het beleidsprogramma van dit college staat dat er alleen een bereid heid bestaat om ten behoeve van de re gionale huisvesting extra woningbouw te overwegen als de rijks- en provin ciale overheden dit aantonen. Desondanks gaat dit college maar door om, zoals terecht aangegeven wordt door het Weekblad voor Waddinxveen, voortdurend op eigen initiatief officieus en officieel ja te zeggen tegen extra wo ningbouw in de Waddinxveense Zuidp- laspolder. Tot op dit moment heeft nog geen enkele rijks- en provinciale over heid aangegeven dat op Waddinxveens grondgebied extra woningbouw plaats zou moeten vinden. Integendeel, alle plannen voor extra woningbouw gaan nog steeds uit van bouwen op Gouds grondgebied. Hoe komt het college van Wad- worden gegeven aan het socialistische vzf» rvn V rl q t rl W u rlrl i n v v'ppn c p C', R R |t— van de kerkeraad bij een meerderheid van de Weekblad-lezers bekend zijn. Daarmee vervalt elke mogelijkheid op controle van de beschuldigingen van de heer Van der Vloed en resten er alleen Gemeend wordt dat de plaatselijke verdachtmakingen. Mag dit alles dan toch zomaar de straat ben <jje njet plaats gevonden? Als dat richt is om doublures in de behandeling 'n principe wel - zegt de heer Van der den Berg in overweging om - als de be- 1-1i. ti/anf in r^P I a nrl 111V f» nipt. i j t. j. i i heid van de menselijke natuur ontkent hen nog 10 "valse” bankbiljetten van 100,aangetroffen. Zij bekenden deze bankbiljetten, waar van zij wisten dat deze vals waren, te hebben ingewisseld in Waddinxveen (bij een benzinepompstation en een kaashandelaar aan de henegouwerweg) en in Waarder, Nieuwkoop, Reeuwijk en Montfoort. Een tip voor het publiek: de valse bank biljetten, zogenaamde "Amsterdam mertjes” zijn als volgt van de echte te onderscheiden. Ze zijn witter dan de echte bankbiljetten, de kleuropdruk is lj i_i' j x 11 de cijferopdruk is dikker en wanneer knip-en naaiwerk, klompen schilderen, men het biljet vouwt en de vouw met administratieve werkzaamheden, zelf- natte vingers aanscherpt, wordt de op- verdedigingslessen aan huis, enz., enz. Geinteresseerden kunnen dan een aan de brief gehechte antwoordstrook in vullen en naar het opgegeven adres stu ren en moeten een bedrag aan geld, vaak tussen de f 10,en f 100, overmaken. Hierna ontvangt men dan een enveloppe inhoudende diverse va catures van bedrijven in den lande. Deze vacatures staan ook in andere kranten. Verder wordt er niets meer ge daan. Men is echter wel zijn geld kwijt. Diverse bedrijven, vaak eenmansza ken, zijn terzake deze gepleegde op lichtingen op grote schaal, proces verbaal aangezegd. Men zij gewaar schuwd, aldus de rijkspolitie. VERLICHTING De verlichting van de fietsen van vele schoolgaande kinderen laat veel te wensen over, zo heeft de rijkspolitie weer eens geconstateerd. Vele kinde ren zijn hieromtrent reeds aangespro- ken door de politiemensen. Vele ouders gering de totale inflatie heeft berekend zijn reeds schriftelijk gewezen op de - - - - mankementen van de fietsen van hun zoons en dochters. Met de rijkspolitie te Waddinxveen zul len de ouders van mening zijn, dat hun kinderen vooral bij slecht weer en bij duisternis op onze drukke en gevaar lijke wegen dagelijks aan grote gevaren zijn blootgesteld^ Jaarlijks verongeluk- Öosterbroek-Waagmeëster (VVD) vïn- den echter dat er geen gevolg moest verzoek dat de Waddinxveense GEB- vertegenwoordigers zich zouden moe ten uitspreken tegen verhoging van die aardgasprijs. Nu bovendien het GEB- besluit al is gevallen stelt het college de raad voor de PvdA-brief voor kennisge ving aan te nemen. goed zichtbaar is”. dekenhuis te Gouda.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 29