X WEEKBLAD - SPORT Groene veldgebruikers zijn barricaden opgegaan Volop spelletjes in het overdekte Brieven aan partijen, raadsleden en B. en W. Nieuwjaars recepties Micro- korfballers van TOOS winnen Jeugdtournooi badmintonners van Florida Vlotte winst adspiranten TOOS- basketbal Tweede ronde WSV-onderlinge voortgezet G E A WADDINXVEEN - De voetbalverenigingen Be Fair, Waddinxveen en WSE, de hockeyclub Waddinxveen en de sportclub Antilope hebben in brieven aan politieke partijen, het college van Burgemeester en Wet houders, de gemeenteraad en de gemeentelijke sportcommissie hun nood geklaagd over de fors gestegen huur van de groene velden. De ver hoging daarvan heeft onderwerp van bespreking uitgemaakt tijdens de begrotingsbehandeling in de waddinxveense gemeenteraad. onder te verhogen. Wie schetst onze verba zing van gemeentezijde een schrijven te helft kon Rabobank de wedstrijd in haar voordeel beslissen, mede door de grotere routine waar Rabobank over kon beschikken. Winst voor Rabobank met 64-59. Rob Sicking werd wederom winnaar door Frits Meisenbacher met 15-11 en 15-12 te verslaan. Ook poule B gaf enige interessante par- Vrijdag 28 december 07.00-13.00 uur 13.30- 16.00 uur 16.30- 19.00 uur 21.00-22.00 uur Zaterdag 29 december 10.15-13.00 uur 13.30- 16.30 uur Zondag 30 december 10.00-15.00 uur Maandag 31 december 07.00-10.00 uur 10.00-11.00 uur (dames en heren) 11.00-13.00 uur 13.30- 16.00 uur Dinsdag 1 januari Gesloten 72-7, 1-0 1-0 72-72 72-72 afg. 1-0 0-1 0-1 1-0 1-0 0-1 0-1 0-1 1-0 kort na St. Nicolaas, maar desalniette min werd er enthousiast gestreden om zo hoog mogelijk te eindigen. Er werd in drie poules gespeeld, twee bij de jon- ïn poule A van de jongens werd eve neens deelgenomen door twee meisjes, Waddinxveense korfbalvereniging te groep wordt er zeer fel gespeeld en dit beginnen met mini-pupillen (leden van geeft zeker alle hoop voor de toekomst 6-7 jaar) blijkt goed aan te slaan. Deze nieuwe groep wordt door middel van spel het korfballen eigen gemaakt. Dit gebeurt elke woensdagmiddag in de gymzaal van de Theo Thijssenschool (Kerkweg-Oost). U kunt uw zoon c.’ dochter opgeven bij: Dirk Visser, Win gerd 310, telefoon 6575. WADDINXVEEN - De dames- adspiranten 1 van TOOS-basketbal be haalden thuis een vlotte 49-19 overwin- ning op het bezoekende BVO uit Alp- splitsïpër post; i j n.._ fa.. toac b nadere uitleg te geven van de kapitaallasten ad f 277.159,- met een begripsomschrijving van wat onder ka- pitaalslasten kan worden verstaan; c. een nadere uitleg te geven van de post grondlasten ad f 3.100,met een van BC Florida. Vooral de twee ge broeders Van Ham, Jeffrey en Richard, alsmede Rémon v. d. Zijden geven zich niet gauw gewonnen, uiteindelijk wist. Dirk Jan van Drunen hen echter toch WADDINXVEEN De onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging (WSV) werd vorige week voortgezet met de partijen uit de 2e ronde. In groep A deelden de beide "promovendi”, v. Os en v. d. Hoek, het punt. Van der Laan versloeg Wolfs na een zeer enerverende partij waarin bei den in tijdnood kwamen. Smitskamp kon tegen v. Alphen het hoofd niet bo ven water houden. Debutant in groep B, Van Haaren, hield de Roodt op remise. De partij Burger-W. v. Oort werd afgebroken in een stand die de zwartspeler de meeste kansen biedt. Kardol won van Ellers. In groep C sloeg Bloem eerst een remise-aanbod van Oosterloo af om la ter tot de ontdekking te komen dat mo gelijk zijn kansen overschat had en ten onderging. V. d. Starre kon geen stand houden tegen v. Grieken. Hamming en Muit kwamen in groep D hen aan den Rijn. De TOOS-meisjes namen direct het heft in handen en via de vlot scorende Julia Siebrecht en Be rnice Posthumus stonden de TOOS- meisjes bij rust al voor met 26-12. Ook in de tweede helft bleven de TOOS- meisjes domineren, scoorden nog 23 punten tegen BVO 7. Winst voor TOOS met 49-19. De heren-adspiranten 1 reisden af naar Leiden voor hun wedstrijd tegen Par ker 2. In de eerste helft werd er goed gespeeld en mede door gaten in de ver dediging van Parker, hadden de TOOS- jongens een 23-16 voorsprong. Na rust werd er niet zo goed gespeeld. Parker hield z’n zone-verdediging goed geslo ten. De TOOS-jongens moesten nu van afstand schieten. Gelukkig lukte dit vrij aardig en kon de TOOS-ploeg de weds trijd afsluiten met 43-39. Geen winst voor heren-senioren 2 te gen het bezoekende derde team van Rabobank Gouda. Beide teams waren goed tegen elkaar opgewassen, gezien het scoreverloop. De eerste helft kon TOOS nog in z’n voordeel afsluiten n.l. dekte bad dient er rekening mee te houden dat er 1 januari 1980 nieuwe ta rieven gelden. Deze zijn als volgt: a. enkel bad voor personen vanaf 16 jaar 2,50 b. enkel bad voor personen tot 16 jaar, als mede voor houders van een Lande lijk Pasport voor bejaarden f 1,50 c. 10-badenkaart voor personen vanaf 16 jaar 22,35 d. 10-badenkaart voor personen tot 16 jaar 12,50 e. 20-badenkaart voor personen vanaf 16 jaar f 40,20 f. 20-badenkaart voor personen tot 16 jaar 22,35 ZWEMLESSEN g. leskaart voor personen vanaf 16 jaar, incl.entreegeld voor 12 lessen van 20 minuten f 50,50 leskaart voor personen tot 16 jaar, al smede voor houders van een Landelijk Pasport voor bejaarden f 33,65. Woensdag 2 januari 07.00-10.00 uur 10.00-11.00 uur (dames en heren) 11.00-13.00 uur 13.30- 17.30 uur 21.00-22.30 uur Donderdag 3 januari 07.00-13.00 uur 13.30- 16.00 uur 16.30- 19.00 uur Vrijdag 4 januari 07.00-13.00 uur 13.30- 16.00 uur 16.30- 19.00 uur 21.00-22.00 uur Zaterdag 5 januari 10.15-13.00 uur 13.30- 16.30 uur Zondag 6 januari 10.00-15.00 uur NIEUWE TARIEVEN Wie een duik gaat nemen in het over- v. d. Loo (lx). De pupillenwedstrijd TOOS Cl- Nieuwerkerk C3 had als uitslag 3-0. Een uitstekend resultaat, W EEKBLAD VOOR W ADDINXVEEN WOENSDAG 19 DECEMBER 1979 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddmxveen (bridgen) Damclub "Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN - In het overdekte zwembad "de Sniep” zullen tijdens de kerstvakantie onder deskundige leiding weer diverse recreatieve activiteiten worden gehouden. Hiervoor is veel nieuw spelmateriaal aangeschaft. Aan de spelletjes kan iedereen vrijblijvend en naar hartelust meedoen. Wie geen zin heeft kan gewoon in het overdekte komen zwemmen. In de kerstvakantie is het zwembad zowel op Eerste als Tweede Kerstdag plus Nieuwjaarsdag gesloten. Maandag 24 december 07.00-10.00 uur 10.00-11.00 uur (dames en heren) 11.00-13.00 uur 13.30-16.00 uur Dinsdag 25 december Gesloten Woensdag 26 december Gesloten (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsport ver eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem-en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). Woensdag 19 december Gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 uur Donderdag 20 december Algemene bestuursvergadering Stichting Jeugd- en Jongerenwerk, De Bonkelaar, 20.00 uur Vrijdag 21 december Spreekuren burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester, gemeentehuis, 10.00-12.00 uur 'rijdag 28 december Film (Mr. Popper heeft het moeilijk) De Bonkelaar, 14.00 uur Toegang 1, Zaterdag 29 december Dansavond Instuif’77, AF-centrum, 20.00 uur Woensdag 2 januari Spreekuur maatschappelijk werkster indicatiecommissie opname bejaardenoorden, gemeentehuis, 9.30-11.30 uur Kerstboomverbranding, De Sniep, 19.30 uur Donderdag 3 januari Instuif voor kinderen vanaf 5 jaar (knutselen en spelen) De Bonkelaar, 14.00 uur Toegang 1, Zaterdag 5 januari Nieuwjaarsbal The Old Classic, AF-centrum, 20.00 uur Vaartdag 7 januari Gemeentelijke commissie voor kunst, cultuur, recreatie en jeugd, gemeentehuis, 20.30 uur Dinsdag 8 januari Nieuwjaarsbal PvdA, De Unie, 20.00 uur Ponsioen en Lelieveld. V. d. Heyde boekte een zege op, de op schaakbord altijd gevaarlijke, Schoemaker. Ket liet Meuleman niet in zijn spel komen en won op regelmatige wijze. V. d. Berg; kon niet op tegen de routine van Lit- tooy en Kleiweg moest het punt aan Torenbeek laten. Versluis hield de twee groepen hoger spelende v. Giis knap in bedwang. De volledige uitslagen luiden: W. v. Os-P. v. d. Hoek P. v. d. Laan-L. Wolfs C. v. Alphen-H. Smitskamp A. Versluis-H. v. Gils T. v. Haaren-H. de Roodt G. Burger-W. v. Oort A. Kardol-L. Ellers L. Bloem-D. Oosterloo A. v. d. Starre-W. v. Grieken R. Hamming-J. Ponsioen J. Muit-A. Lelieveld H. Schoemaker-P. v. d. Heyde J. Meuleman-E. Ket A. v. d. Berg-A. Littooy G. Torenbeek-J. Kleiweg SCHAAKJEUGD Op donderdag 13 december Moest het jeugdteam van WSV aantreden tegen de jeugd van Nieuwerkerk. Deze weds trijd werd gespeeld in het kader van de vierkamp, waaraan ook de jeugd van Moerkapelle en Zevenhuizen deel neemt. Gespannen werd naar deze wedstrijd uitgezien, omdat verwacht werd dat dit de strekste tegenstander zou zijn. Voor de wedstrijd werd er dan ook snel nog wat gerepeteerd. Na een kwartier spelen kwam Lucas Blom als eerste met een winstpunt aan dragen. Ronald Best voegde spoedig daarna het tweede erbij. Huug de Vries meldde de derde treffer, waarna Hans van Woudenberg het vierde punt op het scorebord bracht. Het tempo werd nog wat opgevoerd en alras stond het 5- 0 via Eric Claassen. Voor het zesde win stpunt zorgde Peter Doornenbal. Mar cel de Haan moest wat langer spelen om zijn opponent naar zijn winnende hand te kunnen zetten. Nog drie bor den moesten tot een goed einde ge bracht worden. Arie Smitskamp, spe lend met zeer wisselende kansen, kwam ook tot winst. Asa Dirksen kwam tot de ontdekking dat ook hij op winst stond. Hij behoefde zijn partij alleen nog maar uit te schuiven. Steven Verhagen kreeg toen de zware verantwoording op zich geladen om als laatste te proberen om ook nog te winnen. Als dit zou lukken zou de stand 10-0 zijn. Na een goed ge speelde partij lukte dat ook en was de 10-0 zege voor de Waddinxveense schaakjeugd een feit. De groene veldgebruikers: "In de Nota Begrotingen 1980 was een voorstel om ontvangen, waarin de huren met wel e10% werden verhoogd in 1980. Reeds de hurene’van de groene velden met 3% op I januari 1979 zijn de huren van de -1__ velden met 25% verhoogd; ook voor deze verhoging per 1 januari 1979 moet 10% worden betaald, zodat de huren vanaf 1978 nu met 37,5% zijn verhoogd”. ABNORMAAL Aan de Waddinxveense bestuurders is dan ook door Be Fair, Waddinxveen (tweemaal), WSE en Antilope nadere uitleg gevraagd over de in hun ogen ab normale huurverhoging. Maar de voet ballers, hockeyers en atleten willen nog meer weten. Ze verzoeken het gemeen tebestuur dan ook verder a. een nadere specificatie te geven van de kosten in de nota opgenomen voor een totaal bedrag van f 409.021,ge- WADDINXVEEN - Al jaren wordt er in Waddinxveen geen nieuwjaarsreceptie vanwege het Waddinxveense gemeentebestuur gehouden. Dat neemt niet weg dat er diverse andere bijeenkom sten zijn in en buiten onze ge meente ter gelegenheid van het begin van een nieuwjaar. I JANUARI TOOS-korfbal houdt de nieuw jaarsreceptie voor leden, dona teurs en ouders van de jeugdleden tussen 17.00 en 19.00 uur in café- restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost. De voetbalvereniging Wad dinxveen houdt op Nieuwjaars dag haar nieuwjaarsreceptie van 15.30 tot 16.30 in de kantine van het complex in het sportpark ”de Sniep”. Tevoren zal er om kwart voor twee een oliebollenwedstrijd worden gespeeld tussen de vete ranen en het eerste team van Waddinxveen, met als inzet een oliebollenbeker, geschonken door een enthousiaste supporter. De hervormde koffiebar De Schaapskooi is Nieuwjaarsdag open van 15.00 tot 18.00 uur voor het geven van de beste wensen. Zoals gebruikelijk is de kantine van Be Fair-voetbal in de nacht van Oud en Nieuw tussen 01.00 en 03.00 uur geopend. De Nieuw jaarsreceptie is vanaf 14.00 uur. 3 JANUARI Voor alle bejaarden wordt er op donderdag 3 januari van 16.00 tot 17.00 uur in het Anne Frank- centrum een nieuwjaarsreceptie gehouden. 5 JANUARI Nieuwjaarsbal van de Wad dinxveense dansvereniging The Old Classic in het Anne Frank- centrum. De muziek op deze avond, die om acht uur begint, wordt verzorgd door The Westp- las Melodians uit Aalsmeer. 8 JANUARI De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid houdt op dinsdagavond 8 januari in "De Unie" aan de Kerkweg-Oost een Nieuwjaarsavond. 10 J ANUARI De nieuwjaarsvergadering van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Gouda en omstre ken zal worden gehouden op don derdag 10 januari. Voorzitter T. Hopman zal om 15.30 uur zijn nieuwjaarsrede uitspreken in de Goudse Schouwburg, Donderdag 21 december 07.00-13.00 uur 13.30-18.00 uur begripsomschrijving van wat grondlasten wordt verstaan; d. een nadere uitleg te geven over de post regelmatige reconstructie van de groene velden, alsmede over de post: af beplanting hockeyvelden. BAREXPLOITATIE Verder willen de groene veldgebruikers alles weten over het hoe en waarom van het onderscheid dat wordt gemaakt tussen verenigingen met- en zonder ei gen barexploitatie in verband met de toekenning van subsidie. Uit een on derzoek, dat door de groene veldge bruikers is gehouden onder alle vereni gingen met een eigen barexploitatie is op 2 uit 2 door overwinningen op resp. gebleken, dat veelal de buffetexploita- tie nauwelijks voldoende en soms on voldoende is om daaruit de kosten te bestrijden voor het instandhouden van de accomodaties, waarbij te denken valt aan: afschrijving van gebouwen, onderhoud, financiering van geleende gelden en schoonhouden van de ac comodaties. Opheldering over deze laatste zaak wordt niet alleen door de groene veld gebruikers, maar ook door de schut tersvereniging Waddinxveen, de lande lijke rijvereniging De Gouwe Ruiters en de tennisvereniging Waddinxveen. (en -sters) wegens conditiegebrek hun kensteyn, aangezien er vanwege Jiun overwicht niet verder konden benut- f ---------- ---- --- ten. De score kwam van: Wim Lebbing de geringe opkomst bij de meisjes. Zij De dames-senioren hadden weinig in te (4x), Helmina v. d. Flier (lx) en Conny weerden zich echter uitstekend en brengen tegen het bezoekende Leider dorp. Vooral in aanvallend opzicht kwamen de TOOS-dames nogal wat te kort. Ook met het schieten waren de TOOS-dames niet erg de score van 8 punten.in de eerste helft en 9 punten in de tweede helft. Winst voor Leiderdorp met 54-17. De heren-junioren 1 zijn er niet in ge slaagd om thuis tegen West Land Stars 1 de punten in Waddinxveen te hou den. Beide teams deden weinig voor el kaar onder. Al was er aan TOOS-zijde te weinig overleg. Rust 34-28 voor West Land Stars. Na rust liepen de mensen uit ’s-Gravenzande langzaam maar ze ker uit en namen via een 70-53 over winning de punten mee naar s-Gravenzande. gebeurt elke woensdagmiddag in de of nog vrij duidelijk achter zich te houden en werd de uiteindelijke winnaar van deze groep. WADDINXVEEN - Zaterdag voor een week geleden werd er weer eens een onderling tournooi georganiseerd door de jeugdcommissie van de badminton- WADDINXVEEN - In de afgelopen club Florida onder leiding van de voor weekeinde kwamen de senioren van de zitter Dick van Gemeren. Het zoals al- korfbalvereniging TOOS niet in actie, tijd goed georganiseerde evenement Wel werden er door de jeugdleden in had helaas weinig deelnemers, waar- het kader van microkorfbalcompetitie schijnlijk^door de wat ongelukkige tijd, twee wedstrijden gespeeld. De ontmoeting TOOS Bl-KOAG B6 (adspiranten) eindigde in 6-0. Al in de tweede helft namen de TOOS- adspiranten (leden 13-15 jaar) met 5 gens en 1 bij de meisjes. 35-32 voor TOOS. Maar in de tweede doelpunten ruim afstand van de bezoe kende club. Na rust werd nog maar 1 doelpunt gezet daar de TOOS-speler n.l. Herma Schwiebbe en Magda Mer- kensteyn, aangezien er vanwege hun sterkte, te weinig tegenstand was door weerden zich echter uitstekend menig tegenstander had de grootste moeite hen te verslaan. Magda ein- digde^dan ook op de vierde plaats en uitstekend resultaat, daar de Herma op de 5e in hun poule. g gelukkig, gezien TOOS-pupillen de vorige wedstrijd met - -- J-- 7-0 de boot ingingen. Doelpuntenma kers: Frits Visser (2x) en Astrid Wasse naar (lx). Het dit seizoen gestarte initiatief van de tijen te zien, vooraf bij deze jongere Waddinxveense korfbalvereniging te L -

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 37