Weekblad reed in totaal vernieuwde Toyota Corolla ebussen ^WITTE PRLIZENHAL oplossen met Dorpstraat- winkeliers M^GOED EN GOEDKOOP! Max v.d. Berg hoopt op val van kabinet Tear Fund informeert marktbezoekers Expositie Boskoopse kunstenaars Vakantie- bijbelclub AMNESTY: KINDEREN VAN DE REKENING Nu ook bij Van Leeuwen B V aan de Piasweg Toyota Corolla 1.5 i+-I)eurs Special Imp. bouwman Parqui vijf- WADDINXVEEN/BOSKOOP worden geopend ook geldelijke families WADDINXVEEN - Op uitnodiging van de Waddinxveense Toyota-dealer Van Leeuwen BV van de Piasweg heeft het Weekblad voor Waddinxveen dezer dagen rondgereden in de totaal ver nieuwde Corolla van de Japanse auto fabrikant Toyota. Dat dit type totaal ver nieuwd moest ook wel, want vier jaar lang was de Corolla het best verkochte automodel ter wereld. In 1978 moest hij echter die ereplaats vrij maken voor de Golf van Volkswagen. Dat was voor de Japanse fabriek het sein dat het model aan het verouderen was en het derhalve tijd was voor vernieuwing te zorgen. gaan regren met een partij die pro- kernwapens is. Hij wilde echter op dit moment niet zeggen met welke partij wel en met welke niet een regeerak koord valt te sluiten. ”Het congres van de PvdA moet dat maar uitmaken in 1981”, was zijn mening, die onder an dere werd aangehoord door wethouder A. H. van Gent, fractievoorzitter M. Boere en raadslid H. van Ek. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 DECEMBER 1979 van de regering de indruk om te kun nen blijven zitten, dan dat er sprake is van het staan voor een principiële keus als die van de nieuwe kernwapens is. uiterst populaire klasse is gebleven. Het gaat Toyota op dit moment voor de wind. In grootte de derde autoprodu cent van de wereld. Volgend jaar ver wacht men drie miljoen auto’s te ma ken. En die worden grif verkocht. In Amerika nu zelfs als broodjes van de bakker. In Californië presteerde het merk het om nummer één te worden. Vóór erkende grootheden als General Motors en Ford. Toyota’s credo voor de tachtiger jaren waarvan de kostwinner gevangen zit. AI maakt men zich geen enkele illusie over de enorme taak die er ligt. In sommige landen riskeren mensen die zelf iets proberen te doen aan zulke problemen in hun land, zelf arrestatie. Is het dan niet mede onze taak, tenminste te trachten iets te doen voor de onschul dige slachtoffers van machtsmisbruik? Als u meer wilt weten over het werk van Amnesty International, neem dan contact op met mevrouw J. C. Groenewegen-Hensen, Groensvoorde 110, tel. 3251. Het maakt niet uit wat u te bieden hebt: een idee, kennis, tijd, een gift, alles kan helpen in de interna tionale strijd voor de rechten van de mens. Giften ten bate van het werk van Amnesty International kunnen worden gestort op gironummer 3825799 ten name van Amnesty International Waddinxveenn. Libanon. Daar heeft de moeder de grootste moeite om het gezin in leven te houden. Behalve haar eigen 5 kinde ren heeft ze ook nog de zorg voor twee opinie te mobiliseren, geadopteerde kinderen van 2 en 4 jaar. Hun ouders kwamen om tijdens de bur geroorlog in Libanon. Niemand weet preciies hoeveel kinde ren op de wereld het lot delen van Si- WADDINXVEEN - Op de vorige week donderdagavond in het gebouwtje van de speeltuinvereniging ”De Padde stoel” aan de Lijsterbesstraat gehouden afdelingsvergadering van de PvdA heeft landelijk voorzitter Max van den Berg de hoop uitgesproken dat er deze week in de Tweede kamer een motie van wantrouwen tegen de regering Van Agt/Wiegel wordt ingediend die een meerderheid zal halen. Het resultaat is nu ook in Waddinxveen bij Van Leeuwen BV te zien. Er is een geheel andere auto rondom de ouwe getrouwe motor gebouwd. Overigens is er ook wel wat aan die motor gesleu teld. Die heeft een iets grotere inhoud gekregen (nu 1290 cc) en hij kan enkele pk’s meer leveren. Maar dat was in de eerste plaats bedoeld om het brandstof verbruik te drukken. De fabriek zegt dat men gemakkelijk 1 op 13,5 kan ha len. Maar dan zal men beslist niet op topsnelheid (150 km per uur) moeten rijden. Er zijn weer vier versies op de markt: sedan, coupé, stationwagen en liftback (met een derde deur dus). De prijzen variëren van ruim 11,5 mille tot bijna 15,5 mille, waarmee het model in een WADDINXVEEN Het winkelcentrum Dorpstraat waar het zo gezellig winkelen is en dat een visite waard is - gaat de Wad dinxveense bevolking maandelijks in het Weekblad voor Waddinxveen een rebus ter oplossing voorleggen. Op de advertentiepagina’s van dit 1 koopcentrum staat bij de op te lossen rebus een bon die ingevuld en voorzien van naam en adres, kan worden ingeleverd bij Wielaard voor de fiets I Dorpstraat 26en Schildersbedrijf Visser Zn. Dorpstraat 16.) Aan de oplossing van de rebus, die op de Dorpstraatpagina’s van deze editie staat afgedrukt. kan jong en oud meedoen. De door loting aan te wijzen winnaar kan rekenen op een waardebon van vijftig gulden. WADDINXVEEN In "Kinderen van de rekening”, een nieuwe publika- tie van Amnesty International, staat een verhaal over drie kinderen, Simón, Olga en Sophie, die het symbool zijn voor kinderen overal ter wereld, van wie het leven wordt getekend doordat zij het slachtoffer zijn van de schending van een aantal van de meest funda mentele mensenrechten. SIMÓN komt uit Argentinië. Hij was 20 dagen oud, toen hij samen met zijn moeder in juli 1976 in Buenos Aires werd opgepakt. Naar thans bekend is, werd zijn moeder overgebracht naar een gevangenis in het buurland Uru guay. Van Simón ontbreekt tot op he den elk spoor. OLGA komt uit de Sovjetunie. In 1974 werd haar vader veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf en twee jaar balling schap wegens het schrijven en versprei den van de regering onwelgevallige ge schriften. Nu verblijft hij als balling in Siberië. Zijn vrouw nam Olga en haar zusje mee om hun vader te bezoeken. Hij had moeite zijn kinderen te herken nen en het meisje verborg haar ge zichtje en zei zacht: "Dat is mijn vader niet". SOPHIE is afkomstig uit Syrië. Zij komt uit een gezin van 7 kinderen. Haar vader had in Syrië gevangen geze ten wegens steun aan een vorige rege ring, werd vrijgelaten, waarna het gezin in 1963 naar Libanon vluchtte. Syrische veiligheidsagenten ontvoerden hem en brachten hem terug naar Syrië, waar hij in 1970 tot 5 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Op dit moment, 4 jaar na dat hij had moeten worden vrijgelaten 14,ook het aangehaallde rapport zit hij nog steeds in een militaire gevan- verschenen "Kinderen van de reke- genis. Het gezin leeft in ballingschap in ning” (prijs f 4,Behalve het ver- n rx i c. j- j- haa| van simóni Olga en Sophie bevat het rapport nog meer informatie over dit onderwerp met het doel de publieke Met zijn uitspraak voor een 25-tal par tijgenoten liep de socialistische leider ver vooruit op de stellingname van de Tweede Kamerfractie. Fractieleider drs. Joop den Uyl had net een dag eer der bij alle kritiek op de besluitvorming en stellingname van het kabinet in de zaak van het vernieuwen van de NAVO-kernwapens nadrukkelijk ge zegd niet vooruit te willen lopen op de t politieke consequenties. In Waddinxveen betoogde Max van den Berg - die een groot voorstander is van democratie aan de basis - dat de politiek door het schadelijk optreden van de Nederlandse regering bij het NAVO-kernwapenoverleg in Brussel een nederlaag had geleden. De wijze van opereren van het kabinet kenschet ste hij als ’’zelfs een cabaret onwaar- WADDINXVEEN - ”Kom je ook?”. I Onder dit motto houdt de Centrale 1 Hervormde Gemeente in het nieuwe jaar weer twee vakantie-bijbelclub- dagen. Elk meisje en jongen in de ieef-i tijd van 5-12 jaar is van harte welkom. Wat er allemaal wordt gedaan is dit: Uit - de Bijbel verteld, veel zingen met el kaar, kleuren, knippen plakken en spe len. - De clubs worden gehouden op 3 en 4 dat de gelden vóór een bepaald januari in de Bethelschool (Linde- gaarde), aart de Mozartlaan (Moeder MAVO), in de St. Victorwijk (St. Jozef school) en in de Kromme Esse (Speel- tuingebouw). De tijden zijn: donderdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Vrijdag van 10.00 tot 13.00 uur. Dit jaar is, behalve "Het jaarboek van de politieke gevangenen ’78/’79” (prijs ,wllv„,6 ull. Dit aanvulling is dringend Jaar orgar)iseert de gemeente Boskoop- WADDINXVEEN Vrijdag staat Tear Fund met een kraam op de Wad dinxveense weekmarkt. In deze maand houdt dit internationaal evangelisch hulpfonds namelijk weer haar jaarlijkse Kerstactie onder het motto Daadwer kelijke Kerst. Tear Fund geeft via de kantalen van kerk en zending rampenhulp en finan ciert in 54 landen van de arme wereld hulpprojecten. In de afgelopen 10 jaar zond Tear Fund 600 vrijwilligers uit. Enige weken geleden werd de bekende officiere van het Leger des Heils Eva den Hartog door Tear Fund naar Thai land gezonden om de opvang van vluchtelingen uit Cambodja te organi seren. De afdeling Kinderwerk finan ciert grote Kinder Adoptie Plan-pro- jecten en de stichting Tear Craft im porteert handwerk uit coöperaties die door kerken en zendingsgenootschap pen zijn opgezet. Voor all e Tear Fund Hulp geldt dat zij gepaard gaat met de verkondiging van het Evangelie. VLUCHTELINGEN De Kerstactie heeft een aantal con crete doelen. Het eerste is de hulp aan vluchtelingen in Zuid-Oost Azië. In juli 1979 ontving Tear Fund 560.000 gul den van de Nederlandse overheid voor opvang van bootvluchtelingen in Hong Kong. Veel hulp gaf Tear Fund ook aan de vluchtelingenstroom die uit Cambodja naar Thailand komt. Enkele grote voedselzendingn, kleding en me dicijnen werden in oktober verzonden. Voor al dit werk is veel geld nodig. Tijdens de burgeroorlog in Nicaragua kon Tear Fund veel doen aan de op vang van vluchtelingen in Costa Rica.' Nu zijn er zeer veel mogelijkheden om door middel van de Samenwerkende Evangelische Kerken (CEPAD) te hel pen in de wederopbouw: het land ligt in puin. Hulp is dringend gewenst. in het noorden van Argentinië worden de Mataco Indianen van het Chacoge- bied door grondaankopen steeds ver der naar de slechtste gebieden van hun reservaten verdrongen. Deze zeer arme Indianen moeten zo snel mogelijk aan grond geholpen worden en aan land- bouwtraining. Tear Fund helpt, samen met vele andere organisaties, bij de rea lisering van dit grote projekt. RAMPENFONDS Tear Fund financiert nooit op het mp- meni f doel binnen zijn, maar betaalt-élfijd di rect. Dat wil zeggen dat projecten wor den aangenomen als er geld is. Heel be langrijk is daarom een groot algemeen fonds. De Kerstaktie is vooral ook be doeld om dit Algemeen Fonds te ver groten. Ieder die giften overmaakt ont vangt 6 maal per jaar het blad Tear Front gratis, zodat gevers op de hoogte blijven van de bestedingen. Hetzelfde geldt voor het Rampenfonds. Omdat Tear Fund in verbinding staat met een wereldwijd netwerk van zendingsge nootschappen en kerken kan zij bij rampen snel hulp bieden. Daarvoor zijn direct financiële middelen nodig. In het afgelopen jaar is het Rampenfonds door de vele calamiteiten volledig uit geput en aull«o gewenst' voor de v|J'de keer de expositie Bos- wrpircDnrp koopse kunstenaars”. Deze expositie, i KhUKiiti' die zal worden gehouden van woensdag De Tear Fund-werkgroep Gouda heeft 26 december 1979 tot en met vrijdag 11 voor deze actie materialen en informa- januari 1980 in de Koningin Wilhel- tie. Iedereen kan deze materialen op ‘t minaschool, Burgemeester Colijnstraat contactadres ontvangen en medewer- 32 te Boskoop, zal op woensdag 26 de- king aanbiedn in deze actie. Contacta- cember om 13.30 uur worden geopend dres: St. Josephstraat 94, Gouda, tel. door mevrouw mr. J. I. Reinders- 27040. Schouten. is vrij simpel: méér modellen, méér ma ken, méér exporteren en méér ver kopen. In deze plannen neemt de dig”. Volgens hem wekken de pogingen nieuwe Corolla een sleutelpositie in. Hij moet en zal zijn ’’oude” positie aan kop weer terugwinnen. Andere troeven worden achter de hand gehouden. Zoals een Toyota-Crown met dieselmotor en vijf- Max van den Berg maakte in ”De Pad- versnellingsbak. Een automaat met drie destoel” duidelijk dat de'PvdAniet wil versnellingen en een overdrive. En een injectie-benzinemotor. KAN DIT ALLES KINDEREN HELPEN? Dat kan inderdaad, omdat - zoals de in formatie aantoont - ook kinderen in món, Olga en Sophie. Amnesty Inter- kampen en gevangenissen zitten en om- national werkt slechts met onderzocht dat ook kinderen gemarteld en ver en geloofwaardig materiaal. Amnesty moord worden. Behalve natuurlijk moet steeds weer de moed hebben om voor hen, werkt Amnesty voor de vrij- als beweging van de mensenrechten te lating van vaders en moeders die ge- vermelden wat zij als waarheid be- vangen zitten en daarmee ook voor de schouwt en te zwijgen als betrouwbare hereniging van gezinnen. Amnesty geeft informatie ontbreekt. ook geldelijke steun aan f„...lli.„ WA 9 Li MT 1 jr

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5