Excuses van CDA-raadslid De financiële kant van het notarishuis WITTE PRUZENHAL ALTIJD VERS! aan burgemeester Bonny and Clyde in De Bonkelaar Cursus Pech Groene Kruis- UIT IN WADDINXVEEN Onderweg weer in Gouda cursus voor aanstaande ouders 4 januari Schaapskooi 5 januari Old Classic 2 Het Weekblad feliciteert i /w I r - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 3 JANUARI 1980 Een historische foto van het oude notarishuis in volle glorie. MR. A. G. SMALLENBROEK 160.000,- f 98.000,- f 55.000,- ƒ313.000,- 125.000,- 80.000.- f 600.000,- prijsstijging naar 1979 onvoorzien en alg. kosten Restauratiekosten (herstel oude binnen- indeling, aankleding etc. minstens Totaal al een bestemmingsplan voor en waar het nu staat zou je alleen maar geprie- mel krijgen. Dat blijkt nu ook wel, de hele omgeving moet plat omdat het ge meentehuis beter uit moet komen. Dat de politie erin het beruchte duo te do den. (Perskritiek): Met deze Bonny and Clyde heeft regisseur Arthur Penn be wezen, dat hij weet wat filmmakeiTis. Een gangsterfilm, die door haar afwij kende, ongewone interpretatie en his torische achtergrond origineel en on gelooflijk goed is. waarin vrees en gevaar voor hen niet bestonden. Zij waren niet te grijpen, W. L. M. KRUIJK (CDA) Reeds gemaakte kosten aankoop 1966 instandhouding (groot onderhoud dak aanleg c.v. vernieuwen el.inst.) sloop aanbouw 1976 en voorzieningen oostgevel a 100.000.- a 1 miljoen 50,000,- 963.000,- 291.600.- 42.600,- 50.000,- 509.200,- REACTIE Reactie van de Goudsche Courant op de uitlatingen van de heer Kruijk in de gemeenteraad: "We hadden het hier bij de GC weer helemaal verkeerd begrepen. Als je een interview maakt, dan moet men eigen lijk niet noteren wat er gezegd wordt. Dat is gewoon erg stom. En je maakt het nog gekker als je het gesproken woord afdrukt”. Dat werd tenminste duidelijk bij Wim Kruijk. In de rondvraag van de ge- van deze week Geraamde kosten (prijspeil) herstel funderingen (mei 1977) herstel gevels reparatie kozijnen herstel vloeren schilderen binnen en buiten geluidsisolatie vloerbedekking (okt. '76) trappenhuis oostgevel (aug. 1976) tuinaanleg voorterrein (okt. ’76) WADDINXVEEN - Het Groene Kruis in Waddinxveen start weer met een cursus voor aanstaande ouders. Deze cursus begint op woensdag 9 januari en omvat zes woensdagavonden van acht uur tot ongeveer half tien. De kosten bedragen tien gulden per persoon en vijftien gulden vooreen echtpaar. Aan staande ouders die de cursus willen vol gen worden verzocht zich op te geven bij Het Groene Kruis aan de Stationss traat, telefoon 2455. WADDINXVEEN - De heer J. Tgrps- tra, onderwijzer aan de openbare Leon van Gelderschool (Essengaarde), is ge slaagd voor de acte MO-A pedagogiek. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 5 januari om half negen draait in De Bonkelaar de gangsterfilm Bonny and Clyde. De toegangsprijs voor deze rolprent van Arthur Penn met Warren Beatty en Faya Dunaway De restant-boekwaarde van het notarishuis bedraagt thans 260.000,-. Gelet op de staat waarin het gebouw zich bevindt en rekening houdend met de op te leggen restauratieplicht en de te vragen erfpachtscanon heb ben B en W twee onafhankelijke makelaars/taxateurs van buiten de ge meente het gebouw laten taxeren, waarbij echter met de op te leggen re stauratieplicht rekening is gehouden. Onafhankelijk van elkaar komen taxateurs tot een taxatie van 65.000,- resp. 135.000,- uitgaande van een jaarlijkse erfpachtscanon van 30.000,- en de op te leggen restaura tieplicht. De grootst mogeiijke meerderheid van het college is van oordeel dat ver koop van het gebouw en uitgifte in erfpacht van de bijbehorende grond onder oplegging van een restauratieverplichting, voor de gemeente finan cieel ongunstigg zou zijn omdat een lage opbrengst wordt verkregen voor dit centraal in de gemeente liggende perceel. Wethouder A. H. van Gent (PvdA) is de opvatting toegedaan dat de genoemde verkoopprijzen in combinatie met de genoemde erfpachtscanon goede mogelijkheden bie den om een geïnteresseerde te vinden die bereid is ook tot restauratie over te gaan. De The Old Classic houdt zaterdagavond 5 i een Nieuwjaarsbal. De muziek op deze avond is in handen van The Westplas Melodians uit Aalsmeer. Begonnen wordt om 20.00 uur. Het Nieuwjaarsbal is de zesde avond die dit seizoen door de dansvereniging The Old Classic wordt gehouden. S Met behulp van duidelijke tekeningen 'i en een aantal belangrijke onderdelen besteden zij aandacht aan o.a. de ont- steking, carburatie, koeling en smering, terwijl ook het starten onder alle weer- 'i somstandigheden wordt behandeld, le- i' dere cursist ontvangt een handig cur- susboek dat ook na afloop van de les- sen zijn nut heeft bewezen. Ervaring 'i van de Wegenwacht heeft namelijk ge- leerd dat een groot aantal storingen door niet-autotechnisch geschoolden die de cursus Pech Onderweg hadden i gevolgd, zelf kon worden verholpen, p Na aanmelding ontvangen de cursisten i' een bericht van inschrijving waarin nadere gegevens over de lessen worden bekendgemaakt. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij: ANWB- g kantoor Den Haag, Wassenaarseweg 220. Telefoon 070-264426, toestel 2128. De kosten voor deze cursus bedragen 65,voor ANWB-leden en 82, voor niet-leden. ”Ik voel mij genoodzaakt om, mede grondinformatie diende te worden be- omdat u persoonlijk in het geding bent schouwd, terwijl de GC-journalist tot gebracht, te reageren op een t punten uit de één dezer dagen versche nen publikatie, waarbij met weglating van een reeks positieve zaken een scala van negativiteiten aan de gretige lezers kring werd voorgeschoteld”, aldus de heer Kruijk, die in het vraaggesprek met Menno Bosma van de Goudsche Courant het alleen blijkt te hebben ge had over zijn ’’dwarse en rechtse” poli tieke leven in kwesties als huisvesting agressieve jongeren, de houding van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek tot de raadscommissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften (waar van de heer Kruijk voorzitter is), de plaats van het nieuwe gemeentehuis, de herinvoering van het ambtsgebed en de subsidiëring van peuterspeelzalen. Het interview werd geplaatst onder de kop Mij krijgen ze niet protestant” en ook dat zette kwaad bloed bij het dacht zelf aan de Petteplas, daar lag er CDA-raadslid. De heer Kruijk: ”Een •- tweede punt, welke ik van essentieel belang acht, is de insinuerende sugge stie, dat ik afkerig zou zijn van prote stanten en daarmee van een deel van mijn fractiegenoten. Een ieder die mij heb ik wel vaker, dank nauwelijks kan ook maar een beetje kent, weet, dat het tegendeel het geval is. Zoals altijd blijkt ook hier weer, dat gebrek aan inzichten bij de pers leiden tot verkeerde inter- Ultgaande van het prijspeil van 1980 zal het duidelijk zijn dat de totale ko sten gemoeid met het in eigendom houden van het notarishuis en de re stauratie daarvan de 1 miljoen gulden zullen overschrijden. Er mag niet gerekend worden op subsidie van monumentenzorg noch op enig ander rijkssubsidie. Het college is - unaniem - van opvatting dat deze mogelijkheid financieel gezien niet verantwoord is Voor onze gemeente. Ook achten B en W - om dezelfde reden - niet realiseerbaar het alternatief waaraan de werkgroep ’’Red het notarishuis” de voorkeur geeft nl. restauratie door de gemeente volgens het ’’plan Hoogenberk” dat een investering van 337.000,- (ex clusief fundering) zou vergen. WADDINXVEEN/GOUDA In Gouda wordt door de ANWB weer een cursus Pech Onderweg gehouden. De cursus (vier achtereenvolgende weken met lesavonden van 2‘/2 uur) begint op dinsdag 8 januari, donderdag 7 fe- bruuari en dinsdag 4 maart en wordt gehouden in de Christelijke Lagere Technische School "Nieuwe Vaart" aan de Kanaalstraat 31 te Gouda. De aanvang is steeds om 19.30 uur. In de cursus Pech Onderweg ligt het ac cent op het zelf-doen, met als doel de automobilist een zekere mate van han digheid bij te brengen met het techni sch gedeelte van de auto. Daartoe wordt tijdens het onderricht gebruik gemaakt van een auto waaraan van te voren storingen zijn aangebracht door de instrukteurs, ervaren Wegenwach ten en Technochefs van de ANWB. WADDINXVEEN Over de financiële aspecten rond het oude notaris huis valt het volgende te zeggen, daarbij uitgaande van twee mogelijkhe den 1. de gemeente behoudt de eigendom van het gebouw en laat het ge bouw restaureren en 2. het gebouw wordt verkocht met de verplichting tot restauratie en de grond wordt in erfpacht uitgegeven: bedraagt 3,50. Bonny and Clyde zijn twee legendari sche figuren uit de misdaadhistorie van Amerika. Clyde, een wat trage, onhan- slechts vanuit een hinderlaag slaagde dig lijkende jongeman, niet in staat nor- J l:‘: l'“‘ 1 J~ maal geld te verdienen en Bonny, een avontuurlijke, levenslustige jonge vrouw. Met behulp van- C.W., een expert op het gebied van auto’s, brach ten zij 30 jaar geleden de Amerikaanse banken tot wanhoop. Hun leven was één groot avontuur, WADDINXVEEN - In de woensdagavond voor Kerstmis 1979 gehou den gemeenteraadsvergadering - die weinig stof tot discussie opleverde en in anderhalf uur was afgelopen - heeft CDA-gemeenteraadslid W. L. M. Kruijk burgemeester mr. A. G. Smallenbroek zijn verontschuldi gingen aangeboden over een interview dat de christen-democraat had gehad met de Goudsche Courant. ”Ik voel mij genoodzaakt om, mede tweetal publikatie van een en ander overging. De heer Kruijk: ’’Toen met die vitaal-motorische jon geren zei onze fractievoorzitter, Van ’t Hoog, tegen me: ”A1 moet ik honderd uur met je praten, ik wil dat we op één lijn komen. Van Schie zei toen gelijk: ”Hou maar op, dat lukt je toch niet. Als het nee is bij Kruijk, dan blijft het nee”. En zo is het. Mij maak je niet protestant”. ”het CDA in Waddinxveen neigt meer naar links dan naar rechts en dan moet je wel eens tegenwicht bieden. Maar ik heb ook wel eens met de PvdA meegestemd hoor. En de mensen vra gen wel eens: is die Kruijk nu SGP’er, VVD'er of PvdA’er?” Een gemeentehuis moet een cen trale, representatieve plaats hebben. Ik ’’Daar zit je dan, als de gebeten hond. Nou ja, liever dat dan volgens CDA- traditie draaien en door de bocht gaan, die vitaal-motorische jongeren, bij Het wordt zo langzamerhand een tik- zijn de ouders nooit thuis. En de ge meenschap moet nu een paar duizend gulden per jaar op tafel leggen voor zo’n knaap. Dat vind ik verantwoord”. Vrijdag 4 januari wordt in de her vormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse 4, naast de Brugkerk) de film ’’What’s up Josh” gedraaid. Deze film januari in het Anne Frank-centrum is gericht op middelbare scholieren en studenten die hun weg moeten zoeken in deze gecompliceerde wereld. In feite voor een ieder die tracht te ontdekken wat ’’ware vrijheid” is. De film is in kleur en begint om 20.15 uur. De toe gang is gratis. Waddinxveense dansvereniging pretaties en derhalve tot verkeerde elk jaar tegenstem, samen met de SGP. meentevergadering conclusies. Ik meen, dat ik hier verder niets meer behoeft toe te voegen”. kal n„k» ,lz Aai faire als een afgedane zaak”. Voor alle duidelijkheid een paar citaten uit het gewraakte interview, waarover de christen-democraat overigens geen protestbrief heeft aan de Goudsche Courant, daarmee aangevende - het geen ook wel uit zijn verklaring in de gemeenteraad bleek - dat een en ander wel is gezegd, maar in feite als achter- sprek dat wij onlangs met hem hadden. Stond er niet in onze krant dat er van hem geen protestant te maken was? Ja zeker, maar dat was verkeerd geïnter preteerd. Verontschuldigingen dus aan de protestanten”. omschrijven, waarom ik iets niet wil, maar dat ik zeker weet dat het anders moet”. "Peuterspeelzalen. Dat is iets waar ik Ik vind dat de mensen dat zelf moeten kwam Kruijk nog even terug op het ge- betalen, niet de gemeenschap. Boven- 1 1 JJ ’Ook voor het overige acht ik deze af- dien, ouders moeten thuisblijven als ze kinderen hebben. Het is niet goed voor kinderen als ze worden opgeborgen in zo’n hokkie, dan vervreemden ze van thuis. Je kunt ze er zo uithalen, het worden doerakken van kinderen. Kleu terleidsters zeggen het ook. Het heeft ook geen vervolg, hè. Die vrouwen blij ven buitenshuis bezig. Dat zie je ook bij I L” tachtig tot negentig procent daarvan keltje gênant, al die excuses aan Smal- J - r‘ J- -- lenbroek. Eerst de man onfatsoenlijk noemen en dan weer zeggen het niet zo bedoeld te hebben en nu dit weer, niet Waarom zegt Kruijk niet meteen dat hij Smallenbroek zo’n toffe vent vindt?”. E,t - - ’-** as— bu .J 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 17