Korfballers1980 het jaar van zelfstandigheid Jan van Rhijn WEEKBLAD - SPORT WITTE PRJJZENHAL Stap terug van Cor van Triet en E. J.van Beek ondervraagd over slechte verhouding tussen trainers MEER STRAFZAKEN VOOR BE FAIR KWALIJKE ZAAK Luilakkrant Mr'GOED EN GOEDKOOP! Zaalhockeyers opnieuw niet succesvol FLORIDA GAAT DOOR Levensgrote knelpunten TOOS-basketbal Spelregel- wedstrijden liggen. Na verzorging wordt de vrije valt nu niet meer overal in te worden gekend, zal een ieder die Evert Jan WADD1NXVEEN - In een interview in het Be Fair-clubblad ’’Sportschakels” is de vorig jaar - na een "bewind” van 17 jaar - afgetreden voorzitter van de afdeling volleybal van de christelijke sportvereniging Be Fair, Evert Jan van vraag of een bestuur niet tussenbeide moet komen als trainers onderling slecht communiceren. Zo’n slechte communicatie zou bestaan tussen de volleybaltrainers Gert Koele en Bern- hard de Water. WADDINXVEEN - Waarnemend Be Fair-voetbalvoorzitter Ton de Leeuw den Bouter vindt het een kwalijke zaak voor een sportvereniging met zo’n naam dat de club van het Burgemeester Warnaarplantsoen meer dan voorheen met strafzaken wordt geconfronteerd. Hij schrijft dat in ’’Sportschakels”. De waarnemend voorzitter meent dat de naam ’’christelijke sportvereniging Be Fair” de voetballers een extra verant woordelijkheid oplegt. Hij spreekt in ’’Sportschakels” dan ook in ieder geval als positief punt de ge dachte dat TOOS door de genomen ini tiatieven de beoefening van korfbal in Waddinxveen mede mogelijk heeft ge maakt. Het is jammer, dat deze zeer ac tieve groep leden in de toekomst niet meeer aan het collectief TOOS verder zal bouwen”. 1700 LEDEN De multisportvereniging TOOS, waar van burgemeester mr. A. G. Smallen- broek beschermheer is, telt rond 1700 leden. Tot komende zomer bestaat deze vereniging uit vier afdelingen: gymnastiek (1300 leden), basketbal (200 leden), badminton (100 leden) en korfbal (tegen de 100 leden). De afde ling korthal werd op 6 september 1978 opgericht. De korfballers verwachten Aan hun vertrek wordt in het Be Fair-clubblad ’’Sportschakels” uite raard aandacht besteed. in het begin van dit nieuwe jaar het 100ste lid te kunnen inschrijven. De stand bedraagt nu 87 leden. WADDINXVEEN Zaterdag 26 ja nuari nemen twee teams van Be Fair- Voetbal deel aan de jeugdspelregelwed- strijden van de afdeling Gouda van de KNVB. Deze wedstrijden worden ge houden in het Goudse bondsbureau aan de Sportlaan. De finale is op zater dag 23 februari. leder team, dat is ingeschreven, bestaat uit vier deelnemers: een pupil, een C- WADD1NXVEEN - Het functioneren van de afdeling basketbal van de multi sportvereniging TOOS gaat met heel wat problemen gepaard, zo schrijft het basketbalbestuur in ”TOOS-varia” hal verwege het seizoen 1979-1980. Hoewel de ergste trainingsproblemen zijn opge lost (voor alle trainingsgroepen is er nu een trainer) en de meeste teams vrij goed meedraaien in de competitie (en kele teams hebben titelkansen) zijn er nog een paar levensgrote knelpunten: er zijn nog onvoldoende (goede) coaches; er zijn onvoldoende ouders bereid om te rijden voor hun kinderen bij uit wedstrijden; door coachingsproblemen of ver voersproblemen zijn sommige teams niet naar uitwedstrijden gegaan, wat TOOS-basketbal f 75,per keer kost. Het totaal aantal boetes van dit seizoen wordt al geschat op f 550, er zijn te weinig scheidsrechters; er is te weinig kader; er zijn nog diverse bestuursproble- men plaatselijk en landelijk gezien. Het bestuur van de op 25 juni 1973 op gerichte basketbalafdeiing met ruim 200 leden heeft in ”TOOS-varia” de le den opgeroepen om gezamenlijk met alle belanghebbenden mee te helpen de basketbalvereniging weer gezond, ge zellig en goed te maken. Het bestuur, dat toegeeft veel fouten gemaakt te hebben en vaak te kort te zijn gescho ten, is bereid hieronder de schouders te zetten door bewuster en gerichter lange-termijn beleid, meer ontspan- ningsactiviteiten, nader uitwerken van de multisportgedachte en meer kader aan te trekken. TOOS-basketbal, dat wordt voorgeze ten door de heer J. Marchand: ”Wij roepen alle leden, ouders en belangstel lenden op tot een groter enthousiasme; bezoek de trainingen, zeg niet af bij wedstrijden, neem ouders/familie/- vrienden mee als publiek en werk mee aan de organisatie. Ouders, stelt u zich alstublieft allemaal beschikbaar om zo af en toe te rijden bij uitwedstrijden en laten alle leden ook eens helpen bij an dere wedstrijden, om te fluiten of te ju reren. Help alstublieft allemaal een be etje mee, zodat niet te veel op te weinig mensen neerkomt”. men al na zo’n korte periode heeft Fe- 7777. 7.777.77777.? sloten zijn eigen weg te gaan, blijft toch jen naar volledige zelfstandigheid, zo- ._j i er tenminste gezorgd zal moeten gaan worden voor een eigen ledenad ministratie, contributieadministratie en -inning, een eigen orgaan (dat is er al: ’’Tussendoortje”) en een eigen onderkomen. Evert Jan van Beek: ”Ja kijk, iemand’s karakter kan je natuurlijk niet verande ren en het is nu eenmaal zo dat trainers de neiging hebben individualistisch te werk te gaan. Nu kan je als bestuur wel eisen gaan stellen, maar aan de andere kant is het zo datje blij moet zijn datje trainers hebt. Ze liggen nu eenmaal niet voor het opscheppen. En dan moet je roeien met de riemen die je hebt. Bo vendien zijn er bijzonder weinig trainers te vinden die naast hun ’’trainerzijn” nog verdere belangstel ling voor de vereniging aan de dag leg gen. Of je moet alles gaan betalen, zoals reis-, verblijfs- en coachingsko- den als voorzitter. Maar daar er doo- neenvoudig geen opvolger was, zijn hier nog twee jaar bijgekomen. Dat er spelers en scoort schitterend 1-1. Ter- - i terug loopt geeft de scheidsrechter een vrije aan Olympia wegens buiten- JAN VAN RHIJN Jan van Rhijn maakt zo’n tien jaar deel uit van Be Fair’s standaardteam. Hij had iets van een ’’pingelaar”, een ”kul- lert”, die zijn tegenstander graag van alle kanten bekeek. Teruggekomen van voetbalvereniging Waddinxveen was hij al die jaren één van de steunpilaren van deze basis-elf. Menig belangrijke wedstrijd werd door een ’’Charley- goal” beslist. Naast hun grote voetbal- verdiensten hebben Cor van Triet en Jan van Rhijn ook menig steentje, ko zijntje of wat dan ook bijgedragen aan de bouw van clubhuis, training van jeugd en andere activiteiten. ”Het publiek” in ’’Sportschakels”: Cor van Triet en Jan van Rhijn, twee namen die wat ons betreft met hoofdletters in de Be Fair-geschiedenis kunnen wor den bijgeschreven”. dan ziet dat na afloop van de wedstrijd spelers huilend het veld verlaten en de tegenstanders juichen om het behaalde resultaat, een 1-0 overwinning, maar hiervoor wel alle middelen van het ge weld moeten gebruiken, dan vraag ik me af, ’’Waar gaan we heen met ons voetbal in de jaren 80. Wordt het nog agressiever, prestatie bewuster” of ”had u deze vraag ook al aan u zelf ge steld”, aldus Inge Rehorst. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN - In het afgelopen jaar hebben twee markante eerste elftalspelers van Be fair-voetbal de moeilijke maar onvermijdelijke stap terug gedaan. En die twee - waarmee zo ongeveer 26 jaar ervaring uit de basis verdween - zijn Cor van Triet (32 jaar) en Jan van Rhijn (31 jaar). COR VAN TRIET Cor van Triet speelde 16 jaar onafge broken in het eerste elftal van Be Fair. Een record dat zeer waarschijnlijk wel nooit meer gebroken zal worden. Be gonnen als linksbuiten werd hij al gauw dé middenvelder waar alles om draaide. Spelbepalende constante spe ler die, door zijn techniek en inzicht, door menig kritisch toeschouwer als de ’’beste” werd gekwalificeerd. Daarbij speelde Cor een ’’nette” wedstrijd. Hij pakte zijn tegenstander met ”(be) faire” middelen. Slechts éénmaal ver greep hij zich aan een ’’boerenkool”- voetballer van dichtbij de grote rivieren (G.J.S. of Haaften?). De laatste dagen als laatste man heeft Cor nu in het eer ste gesleten. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Op 24 mei van dit jaar zal de Luilakvoetbal- commissie voor de 25e maal in Bos koop het ook in onze gemeente be kende Luilakvoetbaltournooi organise ren. Dit evenement is in de loop der ja ren uitgegroeid tot het grootste in zijn opzet in Nederland. Tijdens het laatste tournooi namen maar liefst 51 elftallen deel aan het tournooi. Om de onkosten te bestrijden heeft de Luilakcommissie al diverse evenemen ten op touw gezet, maar de kosten voor organisatie van een dergelijk tournooi zijn zeer hoog. Daarom heeft de com missie besloten om in de tweede week van mei een speciale Luilakkrant uit te laten komen in de regio. Hieronder vallen de gemeenten Bos koop, Waddinxveen, Reeuwijk, Ha- zerswoude en enkele tussenliggende woongebieden. De oplaag zal dienten gevolge ca. 20.000 exemplaren bedra gen. Het ligt in de bedoeling in deze krant artikelen op te nemen van diverse grote sportmensen, die in de loop der jaren bij de prijsuitreiking aanwezig waren en de gebeurtenissen rond het hele Luilakvoetbalfeest. WADDINXVEEN De heren hockeyers van Waddinxveen hebben ook de tweede zaalhockeyavond in de sporthal ”de Sniep minder punten ge haald dan verwacht. De eerste weds trijd speelden de zaalhockeyers gelijk tegen Pollux: 3-3. De tweede wedstrijd werd van Leonidas verloren met 4-3. De wedstrijd tegen Pollux ging gelijk op. Een iets sterker Pollux in de eerste helft stuitte echter op Eelco Wilkens, de sluitpost van de defensie. Zo kwam Waddinxveen zelfs op een 1-0 voor sprong, gescoord door ons jeugdig ta lent Rob Koene uit een breedte-pass. De overige doelpunten kwamen op naam van Arend Boogert en Elbert Muller. De uitslag mag gezien de krachtsverhouding terecht genoemd worden. 1 In de tweede wedstrijd tegen Leonidas werd al snel duidelijk dat Leonidas, be ter kombinerend en techniser, deze wedstrijd makkelijk zou moeten win nen. Niets was echetr minder waar. Dit was voornamelijk te danken aan het voortreffelijke keeperswerk van Eelco Wilkens. Verder stelde Waddinxveen veel inzet tegenover het technischer spel van Leonidas, met als gevolg een gelijk opgaande strijd. De doelpunten kwamen op naam van Hans Engelen (2x) en Rien de Dreu. Dat niet meer ge scoord is, kwam door de stroef lopende strafcorner waaruit meer gescoord zou moeten worden. In Waddinxveen wordt zaterdag 5 januari gezaalhockeyed door de jeugd. In de sporthal "de Sniep" spelen meisjes A en jongens A om resp. 16.00 en 18.00 uur. Bent u geïnteresseerd. Komt u dan eens kijken naar het zaalhockey, dat door het snellere spel aantrekkelijk is om naar te kijken. len waar ze zich totaal niet in thuis voelen”. SPONSORING Zaadhandelaar Evert Jan van Beek, die drang naar zelfstandigheid voorop, voorzitter is van de vaak als ’’Groot Be Reactie van secretaris J. J. Kok van de Fair” aangeduide christelijke sport- multisportvereniging TOOS in "TOOS- vereniging Be Fair, vader van drie kin deren en Brugwegbewoner, geeft in het vraaggesprek met ’’Sportschakels” ook zijn mening over sponsoring. Daarover zegt hij: ’’Voor algehele sponsoring van de vereniging acht ik het niveau te laag waarop er gespeeld wordt. Voor een sponsor is dat niet interessant, te weinig publiciteit, alleen in een paar regionale bladen, maar niet landelijk. Bovendien is het statutair niet mogelijk dat b.v. al leen de afdeling volleybal een sponsor heeft. Dan wordt dit automatisch de to tale Be Fair vereniging. Reclamebor den en softsponsoring van b.v. de hoog ste teams, die toch de meeste aandacht krijgen in de pers, is natuurlijk een an dere zaak. Ik vind het een verheugend feit dat zowel dames 1 (Uniekaas) als heren 1 (Rabobank) dit jaar een 10- jarig jubileum kunnen vieren”. Voorlopig zit Be Fair-volleybal nog zonder voorzitter, sinds het vertrek van Evert Jan van Beek, die de volleybal- sport nog dient als speler van heren 3 en als scheidsrechter. Dat zijn voorzit- tersoptreden vaak op autoritaire wijze overkwam is volgens de oud-voorzitter te wijten aan het feit dat hij met name de laatste paar jaar ontzettend weinig tegenspel ondervond van de overige bestuursleden. komen neergelegd. De scheidsrechter liet gewoon doorspelen, er komt zelfs geen waarschuwing aan te pas. 20e minuut: Dinco Ottevanger speelt zich in de middencirkel vrij tussen 2 man en wordt zonder pardon onderuit geschopt. Er wordt niet voor gefloten en het duurt ruim een minuut voor het spel onderbroken wordt voor behande ling. ’’Afin, dit waren enkele voorbeel den van hoe we de verkeerde kant op gaan. Gelukkig heeft Be Fair nog ge tracht om tussen alle schoppartijen de hoop uit dat de vereniging geen ei- door enigszins te voetballen, maar als je gen strafcommissie behoeft in te stel- J J~‘ n len, die zelf schorsingen kan opleggen om de naam van de club niet in diskre diet te brengen. ’’Hopelijk is dat bij ons niet nodig. Hopelijk kennen wij onze eigen verantwoordelijkheid en kunnen wij ook binnen het veld onszelf normen van fatsoen opleggen”, aldus Ton de Leeuw den Bouter. SPORTGEWELD Over het geweld op het veld schrijft in ’’Sportschakels” overigens niet alleen de waarnemend voorzitter van Be Fair- voetbal, maar ook D-l-leider Inge Re- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 3 JANUARI 1980 (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclob Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem-en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). De oprichting van de multisportvereni ging TOOS maakte het mogelijk dat de afdelingen min of meer als zelfstandige .varia Hoewel wij het betreuren dat c|uj,s naar buiten treden. Maar de korf- men al na zo n korte periode heeft be- bailers vonden dit te beperkt en streef- WADDINXVEEN - Voor de afdeling korfbal van de multisportvereni ging TOOS wordt 1980 het jaar van de zelfstandigheid. Volgens de korf ballers kan er pas echt aan een eigen identiteit worden gewerkt als de vereniging per 30 juni op eigen benen komt te staan. Er is intussen een voorlopig bestuur aan het werk om de zelfstandigheid goed en snel voor elkaar te krijgen. Het ligt in de bedoeling dat het korfbal- bestuur nog deze maand aan de leden gaat vragen welke naam de nieuwe ver eniging moet gaan dragen. In de ko mende maanden zullen concept- statuten en het huishoudelijk reglement het licht zien. Nadat de leden op deze B7ek’(4Ï)7 over’de stukken zullen hebben gereageerd stapt vraaa nf ppn hpctnnr nipt tiiQQpnhpidp het bestuur naar notaris J. in t Hol en de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voo Midden-Holland. BOND: POSITIEF Het feit dat de korfballers zich gaan lo smaken van TOOS is positief beoor deeld door de afdeling Rotterdam van het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond (KNKV). Plaatselijk voorzit ter Frits van Amen kijkt dan ook terug op een ’’saamhorigheid van jewelste”, zoals hij in het decembernummer van "TOOS-varia” schreef. ’’Weer is geble ken dat korfbal tot een teamvorming leidt, waarop gebouwd kan worden”. Op de eind vorig jaar gehouden buiten gewone algemene ledenvergadering waren maar liefst 32 van de 37 stemge rechtigde leden aanwezig om met 29 stemmen voor, 2 tegen en 1 onthouding te kiezen voor een zelfstandige vereni ging. sten en dan blijft de belangstelling vaak Op die ledenvergadering pleitten F. beperkt tot 1 team en is het plichtma- Winkel (multisportvereniging TOOS) tig! Daarnaast vind ik niet datje ”ou- en W. Westphal (TOOS-basketbal) te dere” mensen, die toch in de eerste vergeefs voor het behouden van de plaats voor hun plezier volleyballen, band met TOOS. Het basketbalbe- kunt dwingen in een team te gaan spe- stuurslid vond bijvoorbeeld dat de korf- 1 - -- ba||ers te sne| conclusies trok en ook hebben gefaald bij het functioneren van de multisportvereniging. Volgens het korfbalbestuur staat echter de junior, een B-junior en een A-junior. Elke deelnemer krijgt twee schriftelijke en drie mondelinge vragen te beantwoorden. WADDINXVEEN - Badmintonclub Florida heeft op weg naar de titel weer twee punten kunnen bijschrijven. De Waddinxveense derde klasser stuurde Shuttle Up met een 7-1 nederlaag naar huis en zijn nu dicht bij de titel geko men. in de eerstvolgende wedstrijd zal het kampioenschap mogelijk definitief in de wacht gesleept kunnen worden. ’’Sportschakels”: "Aan de andere kant is Evert Jan van Beek zo nauw met de vereniging ’’vergroeid” dat het hem moeilijk viel afstand te doen van het voorzitterschap. Het lag n.L in zijn be- horst. Ónder de kop ’’Waar ga°at het doeling om tegelijk met het gereedko- heen met de (voetbal)agressie” be- men van de sportzaal Groenswaard schrijft hij een paar momenten uit de nu al weer twee jaar geleden, af te tre- ontmoeting Olympia D-l-Be Fair D-l j-_ x4 a en dan wel uit de slotfase: 15e minuut: Marcel de Jong wordt even buiten het strafschop vies van achteren ook op de laatste ledenvergadering gepakt en blijft kermend op de grond geen kandidaat vanuit het bestuur naar e;,.e ..„.2, 2- voren kon worden gebracht, weerhield schop snel genomen, Marcel passeert 3 Evert Jan er niet van ditmaal de daad - bij het woord te voegen, onder meer wijl iedereen naar het midden daar hij er schoon genoeg van had met 1 de meest onbenullige vragen te worden schop geconfronteerd. Dat het hem moeilijk spel!!! 18e minuut: Eén van de Be Fair voor- waartsen gaat alleen, uiteraard achter- kent, wel begrijpen. Maar, zoals hij zelf volgd op de keeper af en wordt in het al schreef: er is een tijd van komen en strafschopgebied van achteren op het er is een tijd van gaan”. moment dat hij zou gaan schieten vol-

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 23