VERZIJL*sport GM I auto van velde betrouwbaar en goed Wethouder: Kopers willen notarishuis gaan restaureren SUBSIDIE VOOR R.K. BOND VOOR BEJAARDEN PASSAGE 218-WADDINXVEEN-TEL.: 01828-7697 Jaaroverzicht Wij hebben alles voor kantoor <l "Meerderheid B. en W. wil financieel voordeel halen uit sloop van het pand’ Alles voor de boekhouding. Kantoorinrichting BURGER lel Li OPEL s De Opel Ascona is meer dan alleen veilig en komfortabel. Hij is ruim voor vijf en bezit voldoende krachtreserves om u en uw caravan overal heen te brengen. Kom de Ascona maar vergelijken. En laat de sterkste winnen I - I II 'X; OFFICIEEL OPEL SERVICE DEALER Onze showroom is alle dagen geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Donderdag van 9.00 tot 21.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. 1NRUIL-FINANCIERING. DORPSSTRAAT 59 WADDINXVEEN, TEL.: 01828-2787. i r ff- -< Ij WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 9 JANUARI 1980 In de tuin van het oude notarishuis ir. E. J. Hoogenberk en werkgroeplid van de nieuwe lelijkheid” (W. G. van i w- 20 Heide Hemminga. Volgens wethouder Van Gent, die als enig lid van B. en W. strijdt voor be houd en restauratie van het oude nota- van B.en W. heb ik een nare smaak in de mond gekregen. Met het notarishuis staan we met de rug tegen de muur, want afbraak is afbraak. Achter de vol gens het college ’’acceptabele nieuw bouw” vermoed ik de smaakmakers daar niets op, want ik ben het daar he lemaal mee eens”. WADDINXVEEN Het tweede deel van ons jaaroverzicht I979 staat in de krant van volgende week. machines, buro’s, kasten, stoelen, enz. IX- el. i t voor stel van B. en W. regelrecht afstevent Tot de activiteiten behoren bezoeken aan huis en het ziekenhuis en gezellige middagen in het Anne Frank-centrum. Met de gemeentelijke subsidie hoopt de bejaardenbond meer activiteiten te kunnen organiseren. In de commissievergadering, die werd bijgewoond door een delegatie van de werkgroep Red het notarishuis, ver klaarden twee leden (W. G. van Baarle en mevrouw H. Bloem-van Elten) zich falikant tegen sloop van het oude nota rishuis, terwijl vier leden (H. M. van den Dool, L. T. van der Heijden, R. J. Jenner en F. J. M. Leenen) het pand willen behouden mits er een koper valt te vinden die het wil restaureren. De heer C. Dijkshoorn (CDA) verklaarde zich voor de sloop, tenzij B. en W. met een ander voorstel komen. Aan deze besluitvorming namen niet deel de commissieleden F. H. de Ruijter (VVD), W. van Bockom Maas, T. P. den Boon en G. T. Kroon. Wethouder Van Gent maakte in het be gin van de discussie als commissievoor zitter duidelijk dat het oude notarishuis in de afgelopen anderhalf jaar door een aantal mensen in gedachten al gesloopt Baarle). "Ik vind het een lelijk pand. Ik wens de koper die het wil restaureren veel succes, als hij zich aan dit project maar niet ’’verhapt” want rente levert het voor de Monumentenzorg het complex niet als monument wil kenschetsen. De kopers hebben de gemeente verteld het oude notarishuis weer in oude luister te willen herstellen en geen bezwaar te hebben tegen uitgifte van de grond in erfpacht. ERFPACHT Indien de Waddinxveense gemeente raad, die woensdagavond 30 januari een definitief oordeel zal vellen over restauratie of sloop van het oude nota- hoog gebouw” op de plek van het oude -j:. notarishuis behoorlijk veel extra geld in het laatje van de gemeente brengt en gezien de krappe middelen betekent dit nieuwe mogelijkheden voor bijvoor beeld een financiële injectie voor het jeugd- en culturele werk of het wijk- werk. ”Ik heb lof voor de werkgroep Red het notarishuis en voor de 2700 handtekeningzetters, maar ik zie het somber voor ze in”, aldus het christen democratische commissielid. van Baarle merkte nog op verantwoor delijkheid te willen dragen voor het be houd van een stukje karakteristiek Waddinxveen, want als de afbraak zo blijft doorgaan verschilt Waddinxveen straks in niets meer van welke nieuw- hem niet op, maar misschien wordt het bouwwijk in binnen- of buitenland dan met zwart geld gedaan. De argumenten ook. Wethouder Van Gent: "Ik zeg van het architectenbureau Treffers en Polgar en de Rijksdienst voor de Mo numentenzorg zeggen mij over de waarde genoeg, evenals mijn eigen van den WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Katholieke Bond voor Bejaarden en Gepensioneerden - de enige bejaardenbond ter plaatse - krijgt voortaan van het gemeentebestuur een jaarlijkse subsidie. Voor I979 gaat het om een bedrag van f 265,Het subsi diëren van de bejaardenbond is geheel in overeenstemming met de plaatselijk geldende subsidieverordening. i rishuis, in meerderheid vindt dat er van B. en W. - burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en de wethouders P. F. J. van Schie (CDA) en mevrouw L. M. den, ondanks het feit dat de Rijksdienst Oosterbroek-Waagmeester (VVD) - -1. n--i__.-’’financieel voordeel willen slaan uit de sloop van het oude notarishuis”. Ook commissielid C. Dijkshoorn (CDA), namens de gemeenteraad lid van de gemeentelijke commissie voor kunst, cultuur, recreatie en jeugd, gaf aan, voorkeur te hebben voor de finan ciële argumentatie van de meerderheid van het college. Het- raadsvoorstel noemde hij dan ook "zuiver finan cieel”. De heer Dijkshoorn meende dat het neerzetten van ”een puist of een was, maar dat dat nog steeds niet het geval is. Hoewel er op de verstrekte financiële kant met betrekking tot het behoud van het oude notarishuis best wat op zou zijn af te dingen, zei hij met het college op één lijn te zitten voor wat betreft het afstoten van het negen tiende eeuwse pand, omdat restaureren van dit gemeentelijke eigendom ono verkomelijke bezwaren heeft. ’’Onze wegen scheiden als de meerderheid wil smaak trouwens” (H. M. Dool). ”Ik zet vraagtekens bij de zoge naamde schoonheid van het oude nota rishuis. Volgens deskundigen is het een ’’wangedrocht”. Eigenlijk vindt nie mand het mooi. De term karakteristiek is eigenlijk de enige strohalm voor be houd. Voor de vele handtekeningzet ters hen ik begrip, maar we moeten niet vergeten dat zo’n handtekening snel is gezet. Maar: sloop van oude panden is altijd zonde. Overigens vind ik een "woontoren" van 16 meter absurd” (F. J. M. Leenen). ”Ik ben niet voor behoud van het oude notarishuis. Ik vind het een erg le lijk gebouw. Ik noem dit oude lelijk heid. Laten we maar bewaken wat er voor de nieuwbouw in de plaats moet komen” (L. T. van der Heijden). ”lk ben tegen de sloop van het oude notarishuis en vooral tegen de "woon toren" die ervoor in de plaats zou moe ten komen” (Mevrouw H. Bloem-van Elten). FRAAIER tarishuis is die grens bereikt. De niet- Namens de werkgroep Red het notaris- I Dorpstraat 80-Telefoon 2298 i De afdeling Waddinxveen van de Kat holieke Bond van Bejaarden en Gepen- huis zei de heer F. G. Bos dat het pand sioneerden wordt voorgezeten door de weliswaar nu lelijk genoemd kan wor- bijna 74-jarige heer J. H. Huisman van den, maar des te fraaier zal zijn na de restaura- de Peter Zuidlaan 175. De bond telt 125 heid van het voorstel van het college tie. Hij meende overigens dat het voor- leden, waaronder ook niet-katholieken. r» z 11 1 II D \\r op sloop van het oude notarishuis en derhalve geen echte keus biedt. Tot slot bepleitte hij nog bij verkoop aan een koper de restauratie aan voorwaar den te koppelen. Commissielid W. G. WADDINXVEEN - Een goed gemotiveerde wethouder A. H. van Gent (PvdA) heeft maandagavond in de vergadering van de gemeentelijke commissie voor kunst, cultuur, recreatie en jeugd hoopvol kunnen mededelen, dat de gemeente contact heeft met twee Gouwenaren die het oude notarishuis aar de Kerkweg-Oost 165 willen kopen om het te restaureren. Met deze se rieuze kopers is het college van Burgemeester en Wethouders monde ling en schriftelijk in aanraking gekomen na recente publicaties in het Weekblad voor Waddinxveen over de toekomst van het karakteristieke pand uit 1859 op een markant punt in het Brugcentrum. naar andere mogelijkheden kan wor den gezocht nu er adspirant-kopers zijn komen opdagen, dan is er nog een per- rishuis op de plek waar de meerderheid spectief. Te vrezen valt echter dat de een ’’woontoren” van 16 meter hoog raadsleden deze weg niet willen gaan wil neerzetten, hebben de adspirant- bewandelen omdat (-in de woorden van gegadigden al rondgekeken in het sterk wethouder Van Gent -) de meerderheid verwaarloosde pand, dat het overigens volgens een aantal deskundigen ten volle verdient gerestaureerd te wor- slopen en ik wil streven naar restauratie volgens de revalidatie-methode van de architect ir. E. J. Hoogenberk”, be toogde wethouder Van Gent. UITSPRAKEN Van de commissieleden hoorde hij de volgende uitspraken aan: "Sloop van het oude notarishuis gaat mij niet aan het hart. Het hele gebied is al verminkt genoeg na de afbraak van de Beukenhof-villa met koetshuis en mooie tuin. Het notarishuis is eigenlijk een zielig restant van een eens zo prachtig gebied. Karakteristiek is het gedeelte van Waddinxveen aan de Jan Dorrekenskade-West.-Zo was vroeger driekwart van Waddinxveen. Maar als het notarishuis kan worden gerestau reerd dan heb ik dat liever” (R. J. Jen ner). ”In de affaire-notarishuis worden we voor voldongen feiten geplaatst. Er zijn grenzen aan het begrip voor en ac ceptatie van eventuele gebrekkige financiële mogelijkheden. Methet no- fjnanciële argumenten zijn zwaar ge noeg om tegen de sloop van het oude notarishuis te zijn. Van de geponeerd- z ■i I iO 1 4^ O j

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 15