invloed Programma Rijnlands Orkest treedt op in Ontmoetingskerk Ruim 30 mille voor visvijver in Azië UIT IN WADDINXVEEN V^GOED EN GOEDKOOP! 11 januari Schaapskooi Cool Breeze begeleidt Boxcar Willie Landbouwschap Schrap nieuwe rijksweg A 3 Anke Mensink op expositie feministiese kijk op kunst Vrijdagavond 25 januari om 20.15 uur Kb M nu zuinig met energie verstandig voor morgen! a Wad- De Boskoops/Waddinxveense groep Cool Breeze. Op vrijdagavond 11 januari treedt in de hervormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse 4, naast de Brugkerk) op de zan geres Gerda Holleman uit Maassluis. Gerda wil door haar liedjes iets van de Blijde Boodschap aan ons doorgeven. Iedereen vanaf 15 jaar die wil luisteren, praten, zingen, koffie drinken, dus ge zelligheid zoekt is van harte welkom. Begonnen wordt om 20.15 uur en de toegang is gratis. HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD'. Hans de Bruin (Boskoop) - ritmegi- taar/zang, Pim de Ruigh (Amersfoort) - drums/banjo, Nico Wagenaar (Zuid- Scharwoude) - sologitaar, Jan Visser VLIEGBREVET EN TITANIC Alhoewel deze hobo er niet al te snug ger uitziet, is hij verre van dom. Tot A 4 (rijksweg 19) Den Haag-Schiedam en de A 16 (rijksweg 14), dat is de weg tussen de A 4 en de A 20 (Rotterdam- Gouda). DUIK IN WATER WARNAARPLANTSOEN R ij den onder bezoeken via Van Tilburg BV, keizers traat 69, Gouda. en haalde op simpele wijze zijn vliegbrevet en heeft meer dan De tentoonstelling, waarop tevens wer ken van Joke Jansen (schilderijen/et- sen), Marina Radius (schilderijen) en Janke de Vries (zeefdrukken/fo- to’s/dia’s) wordt komende zaterdag middag om drie uur in de Kunstuitleen Een schilderij dinxveense Anke Mens ink. WADDINXVEEN/GOUDA De aan WEEKBLAD VOOR W ADDINXVEEN WOENSDAG 9 JANUARI 1980 rieerde composities. Onlangs trad het orkest uit Alphen aan den Rijn op met het Nederlands Hervormd Kerkkoor te Haydn zijn laatste zes symfoniën: stuk voor stuk meesterwerken, die een ein- deloze variatie laten zien in handeling van het muzikale' materiaal, steeds gegoten in de min of meer vast staande vormen van de 18e eeuw, ter wijl qua inhoud de romantiek al af en tqe om de hoek komt kijken. Na een korte langzame inleiding en snel eerste deel (in sonatevorm), een langzaam deel met variaties, een menuetto in snel tempo, dus al een voorbode van het later scherzo en finale, die gehoord het begin, de symfonie ook wel naam ’’doedelzak-symfonie” heeft gegeven. WADD1NXVEEN/DEN HAAG - Het Landbouwschap in Den Haag verzet zich tegen de mogelijke aanleg van en kele nieuwe hoofdverkeerswegen in de Randstad, waaronder de nieuwe rijks weg A 3, welke ter hoogte van de St. Victorwijk de Zuidplaspolder gaat doorklieven en aan de oostkant van de Gouwe de karakteristieke Polder Bloe- mendaal. Het Landbouwschap heeft zijn bezwa ren in een eind vorige maand verstuurd schrijven aan de Bijzondere Kamer commissie voor het Structuurschema Verkeer en Vervoer meegedeeld. Hoe wel er steeds meer wordt getwijfeld aan de noodzaak van de nieuwe rijksweg A 3, staat deze nog altijd in het vorig jaar aan het parlement aangeboden struc tuurschema. Het Landbouwschap vraagt om de A 3 Amsterdam-Rotterdam van het boven genoemde schema te schrappen. Deze weg zal het "groene hart” aantasten en is volgens het Landbouwschap niet noodzakelijk. Het Landbouwschap national Show in het Jaarbeurs Congre scentrum in Utrecht op zaterdag 10 no vember j.l. Cool Breeze begeleidde daar de Amerikaanse zanger Jim Owen. Dit optreden was een groot suc ces en mede hierdoor viel de keus op Cool Breeze voor het begeleiden van de Amerikaanse country-zanger Boxcar Willie. Cool Breeze bestaat uit: Kees Valk (Waddinxveen) - zang, Ted WADDINXVEEN - Op het programma van het concert dat de Rijnlandse Orkest Vereniging vrijdagavond 25 januari in de Ont moetingskerk om 20.15 uur geeft staat het volgende: Serenade in A op. 16, J. Brahms 1833-1897) allegro moderato, scherzo-vivace, adagio non troppo, quasi menuetto, rondo allegro. Concertino per clarinetto e orchestra, H. Strategier (1912) allegro moderato, andante cantabile allegretto gioccoso. Solist: HansWitteman PAUZE Concertino voor klarinet en orkest, op. 26 C. M. van Weber (1786-1826) adagio ma non troppo-allegro Solist: Hans Witteman lymfonie 104 in D, F. J. Haydn (1732-1809) idagio-allegro, andante. menuetto-allegro, finale: spiritoso. naam. Enkele anderhalve meter van de spoorlijn. Zijn jaren geleden haalde hij het in z’n -j - hoofd om de vergane "Titanic" te iich ten. Hij wil het naar Texas halen om er een Disney-achtig pretpark van te ma ken. De Amerikaanse regering heeft WADDINXVEEN - Het amateur symphonic orkest van de Rijnlandse Orkest Vereniging (ROV) geeft vrijdagavond 25 januari weer een con cert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Op het programma staan de Brahms-serenade, Klarinetconcerten en de Haydn-symphonie. Als solist treedt op de klarinettist Hans Witteman. Het concert in de Waddinxveense Ontmoetingskerk, dat om kwart over acht begint, is toegankelijk tegen betaling van vier gulden. CJP-houders en 65-plussers betalen twee gulden entree. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat de Rijnlandse Orkest Vereniging onder leiding van haar dirigent Bastiaan Blomhert weer duchtig aan het repete ren is geweest om een uitstekende ver- de Mozartlaan 26 wonende Anke Men- tolking te geven van een aantal geva- sink laat op de expositie "Een femini stiese kijk op kunst” van de Kunstuit leen Gouda in samenwerking met druk kerij Van Tilburg BV schilderijen zien. Alphen en het Leiderdorps Kamer- --- koor. Hierbij is het niet gebleven. Ook het koor van de Zangvereniging "Zang en Vriendschap” heeft kunnen profite ren van de instrumentale steun die het ROV te bieden heeft. De solist Hans Witteman speelt kla- Gouda geopend door directrice Josine rinet sedert zijn veertiende jaar en .z- z-1-- kwam al vroeg tot de overtuiging, dat hij musicus wilde worden; zijn conser- vatoriumstudie bij Piet Honig, solo- klarinettist van het Concertgebouwor- WADDINXVEEN - Tegen de 30-jarige Waddinxvener C. M. v. d. M. is proces verbaal opgemaakt terzake het bestu ren van een personenauto onder in vloed van alcohol. Korte tijd tevoren was hem te Bleiswijk een rijverbod op gelegd, daar hij aanstalten maakte te gaan rijden, waarbij werd geconsta teerd, dat hij onder invloed verkeerde. Zijn rijbewijs is door de politie ingenomen. Op vrijdag 28 december om 02.00 uur reed de 33-jarige Waddinxvener P. V. over de Kanaalstraat. Bij controle door de politie, bleek hij onder invloed van alcoholhoudende dranken te verkeren. Op het moment, dat de verdachte werd gevraagd aan de tweede blaasproef mee te werken, rukte hij zich los en rende hij weg. In het Warnaarplantsoen snelde hij de vijver in. Eén van de dien stdoende wachtmeesters haalde hem hieruit waarna hij werd overgebracht naar het groepsbureau. Proces-verbaal terzake rijden onder invloed en gep leegd verzet wordt tegen hem opgemaakt. Op vrijdag 4 januari ca. 21.40 uur werd langs de rijbaan van de Rijksweg 12 een personenauto aangetroffen. In de auto zat een stomdronken man, die zich niet staande kon houden. Voor zijn eigen en een anders veiligheid is de man overge bracht naar het groepsbureau te Wad dinxveen en ter ontnuchtering ingesloten. INBRAAK Op zondag 6 januari tussen 09.00 en 11.00 (kerktijd) vond er een inbraak plaats in een woning aan de Henegou- werweg. Vermoedelijk is men via de achterzijde de woning binnengekomen, door een deur te forceren. Ontvreemd werd een bedrag aan geld ca. ƒ25.000,waaronder diverse bank biljetten van f 1.000,Gezien het tijdstip van het plegen van het feit en de werkwijze is dit naar alle waarschijn lijkheid werk geweest van zigeuner- vrouwen, die de laatste jaren in grote getale en in vele groepjes in den lande opereren. de Bruijn-Kops van de Goudse Stede lijke Musea met medewerking van Per formance ’’Hinkelen" door Joke Jan sen. De expositie duurt van 12 januari tot 17 kest, hoopt hij in afzienbare tijd af te februari en is te bezichtigen van maan- sluiten. Sedert 1978 is hij actief als ka- dag tot en met zaterdag van 10.00-17.00 mermuziekspeler o.a. in het Dali- uur en donderdagavond van 19.00 tot kwintet en het Haags Blazersensemble 21.00 uur. Buiten de openingstijden van. "Octopus”. Hans Witteman is tevens de kunstuitleen is de tentoonstelling te werkzaam als klarinet-pedagoog. PROGRAMMA De klarinettist is zowel voor als na de pauze te horen. Over het programma kunnen we nog de nadere informatie verstrekken. B rahms-S erenade De aanvankelijke aarzeling van Brahms om zijn eerste orkestwerken als symphonic te betitelen hebben gere sulteerd in twee serenades van symfoni sche opzet. De op het eerste gehoor wat merkwaardig aandoende bezetting (orkest zonder eerste en tweede violen) wordt geheel verklaard, indien men zich realiseert, dat het werk geheel in de traditie van het blaasensemble met cello en bas is gedacht, waarbij de toe gevoegde altvioolpartij slechts een ver sterking van het middenregister is, zij het een zeer bepalende. K larinetconcerten Sinds de klarinet bestaat (ongeveer 1750) zijn er betrekkelijk weinig con certen voor het instrument geschreven. Een gunstige uitzondering maakt Carl- Maria von Weber, die een bijzondere voorliefde voor het instrument koe sterde en niet minder dan drie solocon certen componeerde, waarvan het ’’Concertino" hedenavond wordt uitge- voerd. Geheel in de lichte elegante stijl van Weber zal allereerst het Concer tino van Strategier worden gebracht, dat in een gematigd modern, frans idioom de luisteraar geen problemen geeft en daarnaast alle mogelijkheden van de klarinet doet uitkómen. II aydn-Symfonie Voor zijn laatste Londense reis schreef WADDINXVEEN - De door de diakonie van de Centrale Her vormde Gemeente in het afge lopen jaar gehouden actie voor hulp aan vluchtelingen uit door communisten bezette landen in Zuid-Oost-Azië heeft in totaal ƒ30.573,14 opgebracht. Met dit bedrag is de actie, die was be doeld om geld in te zamelen voor het realiseren van een visvijver van 50 x 100 meter in één der Thaise vluchtelingenkampen, af gesloten. Hiervoor was in prin cipe een bedrag nodig van ƒ25.000,De vluchtelingen graven zelf de vijver, iets wat voor hen werkgelegenheid schept. In de vijver wordt een zeer snel voortplantende tropische vissoort uitgezet. Dat levert weer voedsel op voor de vluchtelingen en de mogelijkheid tot handeldrijven, met de plaatselijke bevolking. "Met de ingezamelde 30 mille kan een visvijverproject ruim schoots worden opgezet ter leni ging van de een klein deel van de nood, die door de gebeurtenissen in het Midden Oosten op de ach tergrond is geraakt. Een nood, die daarom echter niet minder groot is geworden”, aldus de diakonie van de Centrale Hervormde Gemeente. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - De Boskoopse/Waddinxveense coun- trygroep Cool Breeze begeleidt zondag 13 december op het Internationale Country Festival in de Rotterdamse Doelen de topattractie van deze om 18.00 uur beginnende show, de Ameri kaanse zanger Boxcar Willie. Kaarten voor dit festival zijn te bestellen onder nummer 01727-4775. trapte schoenen. Voeg daarbij een slap Cool Breeze is een snel in populariteit hoedje vol speldjes en een baard van - groeiende country-groep met een zeer drie dagen en u hebt een beeld van een noodzakelijk. Het eigen geluid. De groep bestaat nu twee man die avond aan avond zijn publiek heeft bovendien bedenkingen tegen de jaar en heeft al enkele zeer belangrijke weet te boeien met country muziek van A tr" pn ano- p ,p optredens achter de rug, met als hoog- het zuiverste water. Muziek die eigen- tepunt de grote TROS Country Inter- lijk "ouderwets" is, maar dan in de t”-- - -- goede betekenis van het woord. Zijn eigenlijke naam is Lecil Travis Martin en werd geboren op 1 septem- keurd. Wanneer dit werkelijk zal gaan gebeuren is niet bekend. Zijn plotse- overal waar een paar centen te verdie- dit moment geheel bezig. nen waren, te kunnen voorzien in het Toch heeft het enige tijd geduurd voor dat hij zijn muzikale doorbraak kon maken. In Amerika liep men nog niet hard voor zijn optredens. Toch kreeg hij een platencontract en maakte tot nu toe drie L.P.’s, terwijl zijn vierde bin- voor drie jaar is hij nooit beroepsartiest nenkort zal worden uitgebracht. De geweest. Hij doorliep de scholen met platen verkochten in Amerika redelijk, zijn groot gemak en haalde op simpele maar de grote doorbraak zou nog *--> -> komen. ber 1931 in Sterret, Texas op ongeveer 10.000 vlieguren op zijn Titanic" te lich- vader werkte aan de Missouri-Kansas- I Texas spoorweg. Veertien tot vijftien uur werken per dag was geen uitzon dering voor deze man. In die crisistijd ontstonden ook de hobo’s. Hobbo’s zijn patent-aanvraag hiervoor goedge- Valk (Waddinxveen) - zang/basgitaar, zijn mensen die zich per trein verplaat- Hans de Bruin (Boskoop) - ritmegi- sen van de ene streek naar de andere, noodgedwongen zonder te betalen, om linge succes in de muziek houdt hem op te kunnen voorzien in het Toch heeft het enjge tij<^geduurd (Zuid-Scharwoude) - peda, steel gitaar dagelijks levensonderhoud. en Ton Trossel (Lisse) - fiddle. BOXCAR WILLIE Boxcar Willie ziet er uit als een land loper: "gekleed" in een oude en versle ten overall en een slordig jasje, een rode zakdoek nonchalant uit broekzak hangend en een paar afge- van de

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5