VVD-wethouder zette handtekening voor behoud notarishuis PROBLEMEN ZIJN ONOVERKOOMBAAR Geen nieuwe woningen ten noorden van Brugweg Arie Slinger is Nieuwe PvdA-voorzitter 20,5 mille aan kinder postzegels Bestuur D’66: Meningen zijn nogal verdeeld CDA, VVD, SGP/HKV/GPV willen slopen RONDWEG BRUGWEG: FINANCIËLE koop pand diet aanwezig is. Dat de zaak toch breed aan de orde komt is een zaak die zegels en f 3.660,— van de kaarten. Er kwam f 100,aan giften binnen. restauratie aangeboden. Dat wethouder A. H. van Gent (PvdA) in contact is gekomen met de kandi- daatkopers de heer en mevrouw A. Stigter uit Gouda wordt door onze eer ste burger niet gezien als een ’’nieuwe ontwikkeling”, op grond waarvan er bij de op woensdagavond 30 januari verga derende gemeenteraad met een nieuw voorstel gekomen zou moeten worden. De SGP/HKV/GPV acht een doorge trokken omleidingsweg naar de Mid- delburgseweg niet haalbaar, terwijl een fietspad aan beide zijden in het ooste lijk gedeelte van de Brugweg onge wenst is. Volgens stedebouwkundige ir. A. P. M. franken kan er voor de flesse- hals ongetwijfeld een oplossing worden gevonden. Een mogelijkheid is bijvoor beeld een wat smaller fietspad en ge deeltelijk dempen van de sloot ter plaatse. Aan de noordkant moet dan drie meter worden aangekocht, terwijl aan de zuidkant minder nodig is. Wethouder Van Schie acht het moge lijk in ’t oostelijke deel de sloot om te leggen op die gedeelten waar geen wo ningen zijn. Dat is verreweg het groot ste stuk. Langs de Zwarteweg zal het fietspad (in twee richtingen bereden) zeker langs de zuidkant worden aange legd. Dat is uit een oogpunt van ver keersveiligheid gewenst. In het lande lijk gebied wordt een voldoende breed fietspad berijdbaar in twee richtingen niet onveilig geacht. FINANCIEEL Over de financiële problematiek rond de omleidingsweg ten noorden van de Brugweg kan nog worden gezegd dat de aanleg van een gedeeltelijke rond weg 5 miljoen gulden gaat kosten, waarvan l'/4 miljoen gulden voor reke ning van de gemeente komt. Zodra de rondweg klaar is krijgt Waddinxveen geen bijdrage meer van de provincie voor het onderhoud van de Brugweg tussen de oprit naar de hefbrug en de plek waar de rondweg weer op de Brugweg zal aansluiten. De totale ko sten voor de gemeente hiervan worden op twee ton per jaar geschat. Bij ver lenging vin de rondweg moet op een verdubbeling van die twee ton gere kend worden. de (brom)fietsers op de Brugweg met meer veiligheid worden omgeven. Dit is nodig geworden omdat de Wad- dinxveners de Brugweg steeds meer zijn gaan gebruiken als verbinding tus sen de Goudsé woonwijk Bloemendaal, de scholen en het werk in onze buurge meente. Bij het tevens aanwezige auto verkeer is een onaanvaardbare situatie ontstaan, temeer daar de weg op som mige punten slechts drie en een halve meter breed is. Vandaar de gedachte om het langzame- van het snelverkeer te gaan scheiden. Een groot deel van de vrachtauto’s en het personenautover- Het doortrekken van die rondweg naar de Middelburgseweg is zelfs he lemaal niet betaalbaar. omstreeks dertig leden deel. gezien de discussies. Pas als de gemeen- Het bestuur van de PvdA afdeling teraad in meerderheid besluit het nota rishuis te gaan restaureren volgt er bin nen B. en W. nader beraad over ver- met FLESSEHALS Als er in ’t oostelijke deel van de Brug weg geen flessehals komt is het CDA voorstander van een korte rondweg. Omdat de plek bij de ’’witte brug” een knelpunt zal blijven geeft D’66 de voor keur aan doortrekking van de pmlei- dingsweg naar de Middelburgseweg. Hierbij zou het redelijk zijn als Reeu- wijk, gezien het vele verkeer over de Brugweg van en naar Reeuwijk-Dorp, een deel van de kosten betaald. Gezien WADDINXVEEN - De verkoop van kinderpostzegels en kaarten vorig na jaar heeft in Waddinxveen f 20.549, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 JANUARI 1980 leden kozen Arie Slinger tot hun nieuwe afdelingsvoorzitter, voorts stel den zij Hedy d’Ancona kandidaat voor de Eerste Kamer. Daarna werd er geklaverjast, gesjoelt, spreken. Dit zou een zaak zijn van het gescrabbeit, enz.; tussen de spelletjes college, waarvoor zelfs een beperkt kr- door werd er genoten van de oliebol len. Ook ratelde het rad van avontuur. Aan deze gezellige samenkomst namen de burgemeester niettemin juist oemde, omstreeks dertig leden deel. gezien de discussies. Pas als de gemeen- Dat is de stand van zaken na de hoor zitting en discussies in de raadscom missie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw, vorige maand, over het nieuwe ontwerp-bestemmingsplan voor de Brugweg. Uitgangspunt van dit plan is dat de Brugweg weer een veilige weg wordt voor voetgangers en (brom)- fietsers met eventueel handhaving van de naast de weg gelegen sloot. De WD stelt zich op het standpunt dat een dure rondweg - al dan niet doorge trokken - niet de oplossing geeft die voor ogen staat. Voor (brom)fietsers zijn namelijk gescheiden paden nodig, welke het dempen van de sloot beteke nen, hetgeen duidelijk tegen de wens van de bewoners is. Daarom willen de liberalen de situatie laten zoals die nu is. Planologisch gezien is de VVD wel bereid eventueel de omleidingsweg in het plan te aanvaarden. Over het wel of niet doortrekken van de rondweg naar de Middelburgseweg is de PvdA verdeeld. Dat de Brugweg vanaf de ’’witte brug” richting Zwarte weg heel gemakkelijk een knelpunt kan worden bij ’n gedeeltelijke omleidings weg staat een deel van de socialisti sche fractie duidelijk voor ogen. Bij sommige bewoners langs dit deel van de Brugweg komt het fietspad namelijk vlak langs de huizen te lopen. WADDINXVEEN - Zoals al eer der aangekondigd wil de afdeling Waddinxveen van de politieke partij Democraten ’66 de bevol king op het vanavond (woensdag 16 januari) in café Sport aan de Kerkstraat om kwart over acht te houden politiek café de vraag voorleggen of het voormalige no tarishuis al dan niet moet worden gesloopt. ”De meningen over deze zaak lopen nogal uiteen”, al dus het afdelingsbestuur in een open brief aardde bevolking. ”In café Sport hopen wij in een ongedwongen, maar niet vrijblij vende discussie een aantal vragen aan de orde te stellen, zoals: waarom zou het notarishuis behouden moeten blijven; zou het notarishuis in dat ge val al dan niet in de oorspronke lijke uiterlijk moeten worden te ruggebracht; moeten wij daarvoor betalen, of iemand anders; en wat zal dat dan mogen kosten. En zo zijn er nog een aantal za ken, die in dit verband aan de orde kunnen komen”. WADDINXVEEN - De financiële problemen die het Waddinxveense gemeentebestuur moet overwinnen om ten noorden van de Brugweg een omleidingsweg aan te leggen lijken op dit moment onoverkomelijk. Tot voor kort was dat nog PvdA- fractievoorzitter Marie Boere. delijk voor sloop te zijn, terwijl de PvdA zich ahter de eigen wethouder stelde en zich voor behoud en restaura tie verklaarde. De stellingname van de heer A. van Doorn (SGP/HKV/GPV) noemde de aanwezige wethouder Van Gent een standpunt van nul-komma- nul, omdat het commissielid had be toogd dat andere mogelijkheden niet haalbaar zijn, terwijl er zich adspirant- kopers hadden aangediend. ’’Sloop gaat me wel aan ’t hart. Maar aan dit soort gevoelens heb ik economisch niks”, zei de heer Van Doorn nog, maar de socialist bleef dit een onlogisch ver haal vinden, die de vicieuse cirkel waarin we zitten niet doorbreekt. Waddinxveen is nu als volgt samenge steld: voorzitter Arie Slinger, Wingerd 205, secretaris Jettie Bonsel- koop van het Snelleman, Peuleyen 66, penningmee- restauratieverplichting. GEEN ONTWIKKELINGEN ’’Maar vooralsnog zijn er geen andere ontwikkelingen. Restauratie is ook Niet haalbaar. Het gaat bovendien om ster Ton v. d. Berg, Wingerd 233, kon- taktpersoon Rooie Vrouwen Bep Ver- mey, Wingerd 205 en ledenadministra tie Thijs Spaans, J. W. Frisoweg 61. Hoe het ook zij: het is gewenst dat Arie Slinger is in de functie van plaatse- lijk partijvoorzitter drs. Martin Kraaye- een niet mooi of karakteristiek pand, stein opgevolgd. De Peuleyen-bewoner dat slecht van constructie is. Met de heeft na bijna twee jaar de voorzitters- meeropbrengst bij sloop - maar dat hamer overgenomen. Daarvoor fun- duurt nog een poosje - zullen we allerlei geerde Kees van der Bas als eerste activiteiten kunnen ontwikkelen, bij man. Het aftreden van Martin Kraaye- voorbeeld in het kernengebied. Overi- stein is vrij onverwachts want in de op gens is het verhaal van de meerderheid van het college van B. en W. niet louter een financieel verhaal”, waarop de op de publieke tribune aanwezige leden Wat in het nieuwe bestuur opvalt is het van de werkgroep Red het notarishuis en persvertegenwoordigers constateer den dat de meerderheid van het college zich afsluit voor eventuele nieuwe ont wikkelingen, die haalbaar kunnen blij- In de raadscommissie maakten het CDA, VVD en de SGP/HKV/GPV dui- Burgemeester mr. Smallenbroek wees er in de raadscommissie op dat B. en W. met één voorstel waren gekomen, waarin melding was gemaakt van het stanndpunt van de dwarsliggende so cialistische wethouder. ONBENULLEN? ”De meerderheid van het college wil de weg niet op van behoud en restaura tie van het oude notarishuis en daarom zullen er ook geen advertenties voor dit doel worden geplaatst", aldus de voor zitter van de raadscommissie voor de financiën. Toen de heer H. P. Barth (D’66) zei zich vooralsnog van een oor deel te onthouden omdat hij eerst de resuultaten wilI afwachten van een van- Jopgebracht. Hiervan kwam wan™™™ V v avond (woensdag 16 januari) m cafe f6 789 voor rekening van de post- WADDINXVEEN Vorige week Sport aan de Kerkstraat te houden poli- J -- H - dinsdagavond belegde de afdeling tiek café ontlokte hij daarmee bij de Waddinxveen van de Partij van de Ar- burgemeester de opmerking alsof ”een beid een nieuwjaarsbijeenkomst in stelletje onbenullen” met een voorstel café-restaurant De Unie. Aan het fee- waren gekomen op grond waarvan de stelijk deel ging een korte huishoude- democraat eerst met de bevolking lijke vergadering vooraf. De aanwezige wilde praten. Mr. Smallenbroek herinnerde eraan dat B. en W. niet verplicht waren de zaak van wel of nietsloop van het oude notarishuis in de gemeenteraad te be- l^orig jaar zomer kreeg de gemeente van de werkgroep Red het Notarishuis 2700 handtekeningen voor behoud en dinsdag 20 november gehouden jaar vergadering werd hij nog als voorzitter herkozen op voorstel van het bestuur, yiz—ia ti. a i. i vertrek van secretaresse Cocky ten Zijthoff en bestuurslid Henry ten Zijt- hoff. Een lid van de PvdA- rgemeenteraadsfractie is niet meer in keer is bovendien door verbodsbepalin- het partijbestuur vertegenwoordigd, ken te zijn, gen niet te weren, terwijl het verkeer alleen maar toeneemt. WADDINXVEEN In de vorige week donderdagmiddag gehouden vergadering van de raadscommissie voor de financiën heeft burgemee- de houding van de gemeente Reeuwijk ster mr. A. G. Smallenbroek er geen twijfel over laten bestaan dat hij en is volgens wethouder P. F. J. van Schie de wethouders P. F. J. van Schie (CDA) en mevrouw L. M. van die kant geen financiële medewer- Oosterbroek-Waagmeester (VVD) er helemaal niets voor voelen om het king te verwachten. Bovendien kan oude notarishuis aan de Kerkweg-Oost van de slopershaner te redden. Reeuwijk niet worden afgedwongen pikant detail is dat onder de 2700 handtekeningen die vorig jaar zomer een nieuwe weg op eigen grondgebied aan bet couege van Burgemeester en Wethouders zijn aangeboden tot aan te eggen. behoud en restauratie van het uit 1859 stammende pand die van de VVD-wethouder zit. Zij zette haar handtekening op Koninginnedag 1979, aldus de werkgroep Red het Notarishuis. WADDINXVEEN - Alle vijf in de Waddinxveense gemeenteraad vertegenwoordigde partijen wil len geen nieuwe woningbouw ten noorden van de Brugweg toe staan. In het in voorbereiding zijnde ontwerp-bestemmingsplan voor de Brugweg waren B. en W. ervan uitgegaan dat op de plek waar de aan te leggen omleidings weg weer op de Brugweg zou aan sluiten de bouw van enkele twee- onder-één-kap-woningen of vrij staande woningen kan worden toegestaan. CDA, PvdA, SG P/HKV/GPV, VVD en D’66 zijn er echter voorstander van het perceel van de heer G. A. Bras agrarisch te laten. Over de op de bestemmingsplan- kaart aangegeven extra woning- bouwmogelijkheden op het hui dige kassenterrein is wethouder P. F. J. van Schie (CDA) met het college van B. en W. van mening dat het handhaven van de agrari sche bestemming de rechten van de eigenaar, in verband met het vorige Brugweg-plan dat de goed keuring van de Kroon niet kon verkrijgen, niet wezenlijk aantast. Andere punten uit de discussies rond het nieuwe bestemmings plan voor de Brugweg zijn: GEEN SCHADE De Brugwegbewoners behoe ven geen vrees te hebben voor schade aan hun woningen, indien de sloot eventueel zou worden ge dempt. "Dit probleem is techni sch oplosbaar. Er kan op de sloot een fietspad worden aangelegd zonder dat er schade optreedt”, aldus wethouder P. F. J. van Schie (CDA). Indien de Brugweg voor het doorgaande autoverkeer zal wor den afgesloten komt er aan de hefbrugkant een speciale verbin ding tussen de Brugweg en de omleidingsweg voor de bewoners en daar staande bedrijven. Als dat niet kan moet er met de bedrijven gepraat worden over eventuele verplaatsing. voor het rioleren van de Brug weg zijn twee methoden denk baar. Eén centrale riolering of een riolering aan de noord- en de zuidkant van de Brugweg. Aan de noordkant bijvoorbeeld onder de parkeerstrook en aan de zuid kant eventueel in de voortuinen, die als pad in gebruik zijn. De heer H. P. Barth (D’66) heeft B. en W. erop attent ge maakt opstallen van 40 vierkante meter achter de huizen aan de noordkant van de Brugweg erg fors te achten. Volgens wethou der Van Schie vloeit die 40 vier kante meter - welke uitbreiding van erfbebouwing niet het doel is van het nieuwe Brugwegplan - voort uit een eerder besluit van de gemeenteraad, zodat een ge groeide situatie kan worden gele galiseerd. Wel dient er een beper king te komen tegen ongebrei delde bouw. Een beperking per woning zal worden onderzocht. D’66 heeft er verder nog voor gepleit niet alleen de bestaande Brugwegwoningen en krotten als afzonderlijke woningen te be stemmen, doch deze als bouws- trook te bestemmen zodat bij her bouw of renovatie aan de bouw verordening kan worden voldaan. PSP De niet in de gemeenteraad ver tegenwoordigde PSP ziet alles in een nieuwe weg over het landpad Randenburg op Reeuwijks grond gebied, omdat dit stukje weg veel goedkoper zou zijn, het land- schap minder wordt aangetast, het technisch een gemakkelijker oplossing is, Reeuwijkse proble men door Reeuwijk worden op gelost, Waddinxveen een oplos sing zoekt voor fietsers en niet voor auto’s en omdat het de beste oplossing is voor het autoverkeer dat op de Brugweg moet zijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 11