^WITTE PRIJZENHAL ALTIJD VERS! Drie konijnen doodgeslagen Reggaeband ”Jab Jab” zaterdag in De Bonkelaar Yoga in’t Twee of drie Ketelhuis Benoemd Kleiner UIT IN WADDINXVEEN woningen is nog de vraag speelveld langs de Mozartlaan 25 januari Ingmar Bergman 25 januari Rijnlands Orkest Hot Shots bij Jazzclub Zoetermeer 18 januari The Enforcer 20 januari Koffieconcert Zondagmiddag 20 januari om drie uur wordt in De Bonkelaar een koffiecon cert gehouden, dat tegen f 3,50 toe gankelijk is voor iedereen. CJP- houders en 65-plussers betalen een rijk- sdaalder entree en kinderen tot twaalf jaar één gulden. Wie telefonisch wil re serveren kan bellen 5935 of 4943. De bezoekers krijgen in de pauze een kopje koffie en de kinderen een glaasje limonade. Bij hoge uitzondering verkoopwagens op weekmarkt POLITIENIEUWS WADDINXVEEN BLOEDPROEF De West Indische Reggaeband Jab Jab zaterdagavond 19 januari in De E Bonkelaar. K. Tol uit Boskoop de schrik van zijn meter verwijderd van het gemaal, zag WADD1NXVEEN/ZOETERMEER Op zaterdagavond 19 januari presen teert Jazzclub Zoetermeer de Igoriginai New Hot Shots, een formatie, die must ceert onder het motto ’’Swing Herfs ’39”. Op veler verzoek is dit een repris van het concert van 17 februari 1979 De jazzliefhebbers, die daarbij aanwe zig waren, kunnen bevestigen, dat Jazz club Zoetermeer weer een avond me swingende Dixieland- en Mainstream jazz tegemoet gaat, doorspekt met ko; derieke aankondigingen van leider Igc Cornelissen. Plaats van handeling is zoals gebruikt lijk het onderkomen aan de Dorps: traat 18 te Zoetermeer. Aan vang va llet concert is om 12.30 uur, de zaal open vanaf 21.00 uur. De toegang voor leden gratis, introducés kunne voor zover er nog plaats is, naar binne voor f 6,per persoon Wie meer wil weten over de aktivite ten van Jazzclub Zoetermeer kan tel fonisch inlichtingen inwinnen op c nummers 079-310698 en 310695. WADDINXVEEN Tot lid van de schoolraad voor het openbaar onder wijs in Waddinxveen is benoemd de heer A. de Rijke, hoofd van de open bare mr. A. de Roosschool (Wingerd). Hij is de opvolger van de heer D. E. van der Weide, die voor het lidmaatschap heeft moeten bedanken. waarin ze niet begrepen wordt en een wereld van doodsverlangen waarin zij geborgenheid bij God denkt te vinden. Men is niet in staat haar hieruit te be vrijden en een panisch-angstige erva ring brengt haar terug naar de kliniek. De achtergeblevenen, door haar lijden gelouterd, vinden elkaar in een ver nieuwde relatie. WADDINXVEEN Het speelveld op de hoek van de Mozartlaan en de Beet hovenlaan, op welke plek de bouw van drie bungalows aan de gang is, zal kleiner worden dan het Waddinxveense gemeentebestuur lief is. Dat is een ge volg van het feit dat Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland het bestemming splan Groenswaard 1 en 2 maar gedeel telijk hebben goedgekeurd. De heer H. P. Barth (D’66) zei het in die vergadering jammer te vinden dat het ’’doorknippen” van de Mozartlaan niet door kan gaan. Het heeft hem ver- u baasd dat het provinciaal bestuur op- i merkte dat de financiële uitvoerbaar heid niet was aangetoond. ”Dit is een te kort schieten van de voorbereiding door Burgemeester en Wethouders. Er is niet voldaan aan het besluit op de Ruimtelijke Ordening om de financiële haalbaarheid aan te tonen”, aldus de I democraat.. Naar de mening van wethouder P. F. J. van Schie (CDA) is de goede wil van de gemeente gefrustreerd nu er geen ver groting van het speelveld kan komen, als compensatie voor de aantasting door de grondverkoop voor de drie in aanbouw zijnde huizen. Het speelveld had vergroot kunnen worden ais de provincie geen stokje had gestoken voor het ’’doorknippen” van de Mo zartlaan, zodat daar van doorgaand autoverkeer geen sprake meer zou zijn. PLEZIERIG Tegen deze verkeersoplossing is de SG- P/HKV/GPV steeds van het begin af aan geweest, daarom constateerde de heer D. Uitbeijerse in een vergadering van de raadscommissie voor de ruimte lijke ordening en de woningbouw het plezierig te vinden dat Gedeputeerde Staten dezelfde mening blijken te heb ben. WADDINXVEEN - In het gemeente huis wordt nog steeds bekeken of er een aaneengesloten blokje van drie wo ningen met een goothoogte van 5‘/2 meter moet komen op de piek van het voormalige pakhuis aan de Noordkade 67 of - zoals PvdA en D’66 dat willen - twee woningen met een verplichte tus senruimte van 6 meter, waarbij die ruimte wel benut mag worden voor ga rages. De socialisten en democraten zijn van mening dat het zicht vanaf de Noordkade op de Gouwe zo open mo gelijk gehouden moet worden. Iedereen is het er over eens dat wo ningbouw op de plek van het ontsie rende pakhuis sowieso een verbetering is. Alleen al om die reden hebben VVD, CDA en SGP/HKV/GPV samen met de meerderheid van het college van Bur gemeester en Wethouders geen bez waar tegen aaneengesloten bebouwing. Voor het neerzetten van twee, dan wel drie woningen aan de Noordkade is een wijziging van het bestemmingsplan ’’Noordkade langs de Gouwe” nodig om de bestemming bedrijven met een goothoogte van 11 meter te veranderen in de bestemming woningbouw met een goothoogte van 572 meter. DIEFSTAL UIT VRACHTAUTO Vanuit een vrachtauto, geparkeerd staand op het terrein van een meubel bedrijf aan de Wilhelminakade, zijn de afgelopen week diverse koffers, waarin gereedschap en bijwerkspullen lagen, ontvreemd. Totale waarde van de ont vreemde goederen bedraagt ca. f 2.000,—. INBRAAK Bewoners van de Souburghlaan be merkten bij terugkomst van vakantie, dat er ongewenst bezoek aan hun wo ning was gebracht. Met behulp van ver moedelijk een schroevendraaier werd de achterdeur geforceerd, waarna de toegang tot de woning kon worden verkregen. Ontvreemd werden sléchts enkele betaalcheques. eerder waren meldingen omtrent vermissing en doden van dieren ont vangen op het bureau aan de Kerkweg-Oost. bestuurder de aandacht van de politie De bestuurder werd onderworpen aan 2 blaasproeven, welke beiden posiiet uitvielen. Een bloedproef werd afgeno men. De bestuurder, de 20-jarige automonteur p. de B. uit Bergschen- hoek is proces-verbaal aangezegd ter zake het rijden onder invloed van alco holhoudende drank. Aan zijn auto zal een technisch onderzoek worden verricht. AUTO OVER KOP Een 14-jarig meisje uit Huizen is zater dagmiddag bij een verkeersongeval op de rijksweg Rotterdam-Den Haag Utrecht ter hoogte van Waddinxveen ernstig gewond geraakt. Het meisje zat achterin een auto die door nog onbe kende oorzaak van de weg raakte. Er waren geen andere auto’s bij betrok ken. De auto, die bestuurd werd door eei< zus van het slachtoffer, sloeg enkele malen over de kop. Het meisje werd door de achterruit naar buiten geslin gerd. Ze is met onder meer bekkenver wondingen naar het Bleulandzieken- huis in Gouda overgebracht. WADDINXVEEN - Komende za terdagavond om half tien treedt in De Bonkelaar op de West-Indische Reggaeband Jab Jab. Het optreden van de groep zwarte musici is toe gankelijk tegen betaling van tien gulden. Op initiatief van de film- en theaterwerk groep ”De Spintol” wordt vrijdaga vond 25 januari om negen uur in De Bonkelaar Ingmar Bergman’s film ”Als in een donkere spiegel” (1962) ver toond. De toegangsprijs bedraagt f 6,50 en 4,00 voor CJP-houders en 65-plussers. Zoals een ieder is Ingmar Bergman voortdurend op zoek naar de zin van het leven, naar duidelijkheid over goed en kwaad. Ook komt hij niet los van de vraag of God bestaat of niet. Omdat deze thema’s niet aan een bepaalde tijd gebonden zijn, zullen de films van Be rgman niet verouderen, en blijvende waarde hebben. ”De Spintol” acht het daarom zinvol per seizoen één van deze oudere films te vertonen. Deze keer zal dat zijn: ”Als in een donkere spiegel” (1962). Op een eiland brengen vier mensen hun vakantie door: vader, zoon, dochter en schoonzoon. De dochter, wegens schi zofrenie verpleegd, maar als genezen ontslagen, leest in het dagboek van haar vader dat ze ongeneeslijk ziek is. Ze valt nu weer terug in een bestaan van twee werelden: de ’’normale” Het amateur symphonic orkest van de Rijnlandse Orkest Vereniging (ROV) geeft vrijdagavond 25 januari een con cert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Op het programma staan de Brahms-serenade, Klarinet- concerten eo de Haydn-symiphonie. Als solist treedt op de klarinettist Hans Witteman. Het concert in de Wad dinxveense Ontmoetingskerk, dat om kwart over acht begint, is toegankelijk tegen betaling van vier gulden. CJP- houders en 65-plussers betalen twee gulden entree. WADDINXVEEN - Alleen bij hoge uitzondering, bijvoorbeeld indien de wet het voorschrijft en ingeval van me dische noodzakelijkheid, moet het de Waddinxveense marktkooplieden wor den toegestaan met verkoopwagens in de Willem de Zwijgerlaan te verschij nen. De gemeentelijke marktcommis- sie heeft dat geadviseerd aan het col lege van Burgemeester en Wethouders. De toestemming om vanuit verkoopwa gens te werken is overigens strikt per soonlijk en niet automatisch overdraag baar. Tussen de betreffende koopman en de kramenexploitant zal een afkooprege ling worden getroffen overeenkomstig de richtlijnen van de Centrale Vereni ging voor Ambulante Handel in Den Haag. Waar de verkoopwagens op de vrijdagse markt komen te staan wordt in samenspraak met marktmeester A. C. van den Bosch bepaald. Als de ver- koopwagen er niet kan zijn is de kra- menexplóitant verplicht daarvoor in de plaats enkele kramen neer te zetten met verlichting. Indien er wettelijke voorschriften ko men ten aanzien van de deugdelijke af scherming van consumptie-artikelen, (vleeswaren, poeliersartikelen en snoepwaren), dient de verkoop plaats te vinden vanuit speciaal daarvoor in gerichte aanhangwagentjes of losse vi trines, die in de kraam geplaatst kun nen worden. STANDPLAATSEN In de marktcommissie merkte wethou der mevr. L. M. Oosterbroek-Waag- meester (VVD) op dat niet alle stand plaatsen op de markt worden ingeno men door degenen op wiens naam de standplaats is uitgegeven. Op grond van de marktverordening is dit niet toege staan en kan intrekking van de stand plaatsvergunning het gevolg zijn. De standplaats moet persoonlijk worden ingenomen. Marktmeester Van den Bosch zal hierop toezien. Een voorstel van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven om meer stallingsruimte voor fietsers nabij de markt door plaatsing van 40 standaards tegenover de winkels aan de oostkant van het Koningin Wilhel- minaplein is voor kennisgeving aange nomen. Een verzoek van marktmeester Van den Bosch om het voetpad aan de kop van de weekmarkt met twee rijen tegels te verbreden zal nader worden bekeken. AANTREKKELIJK Dat de Waddinxveense weekmarkt aantrekkelijk is voor kooplieden - die voor dit jaar zijn geconfronteerd met een verhoging van de marktgelden van 12 procent - blijkt wel uit het feit dat er op dit moment 26 aanvragen om een standplaats op de wachtlijst staan. Zo’n inschrijving vervalt na twee jaar, tenzij die wordt verlengd. Vrijdagavond 18 januari om half negen wordt in De Bonkelaar vertoond de thriller The Enforcer van James Fargo met in de hoofdrollen Clint Eastwood, Tyne Dale en Harry Guardino. De toe gangsprijs bedraagt f 3,50 per persoon. In The Enforcer speelt Clint Eastwood voor de derde keer ’’Dirty Harry”, de politieman uit San Fransisco die ge looft in directe actie met hard geweld en dan ook niet altijd volgens het boekje te werk gaat. Ditmaal staat hij tegenover een groep terroristen, die een bedreiging vormt voor de bevol king van San Fransisco. Zij ontvoeren de burgemeester en Harry zet een ze nuwslopende achtervolging in. Tot zijn grote ergernis wordt de vrou welijke politie-inspecteur Kate Moore aangewezen als zijn partner. Samen met zijn 44 Magnum en Kate gaat hij op het eiland Alcatraz de terroristen te lijf. Deze hebben weinig te verliezen en zullen tot het bittere einde blijven vechten. Talloze slachtoffers zijn geval len, als Dirty Harry zijn rokende Mag num wederom zegevierend in zijn hol ster steekt Tijdens het koffieconcert treedt op een quintet, geformeerd uit het Noordhol- land Philharmonisch Orkest. De leden daarvan zijn: Anneke van Gessel (fluit), Corrie Kerkhof (hobo), Simon Butter (klarinet), Gido van Ommen (hoorn) en Gert Blekkenhorst (fagot). Zij zullen werken ten gehore brengen van o.a. Haydn, Porter, Farkas en Hugo de Groot. Werken van niet al te ingewik kelde muzikale structuur. Getracht is een zo breed mogelijk scala te vertolken, niet alleen in tijd, maar ook genre, variërend van een 18e eeuws divertimento tot variaties op het thema ”In Holland staat een huis”. Bo vendien zullen optreden een saxofoon kwartet en voorts zullen twee gitaristen enige werken vertolken. De organise rende film- en theaterwerkgroep ”De Spintol” zal pogen de sfeer in De Bon kelaar aan te passen aan dit muzikale gebeuren. VERKEERSONGEVAL Op vrijdag 11 januari kreeg de 39-jarige jz-ri .-x r» 1_1_ l_ •-1 leven. Rijdende op de Henegouwerwe; in de richting Boskoop, ongeveer 151 i- 1 - hij, dat een hem tegemoetkomende vrachtauto werd ingehaald door een Opel-personenauto. Door krachtig te remmen en gedeeltelijk het fietspad op te rijden, kon hij een frontale aanrij ding voorkomen. De bestuurder van de Opel, de 40-jarige N. T. T. uit Loos- drecht, botste tegen de linkerzijde van de iets uitgeweken T. De Opel- bestuurder bleek niet te zijn verzekerd en diens voertuig vertoonde bij techni sch onderzoek door de politie diverse gebreken. Zijn auto is inbeslaggenomen ONGEWENST HANDWAPEN Bij een routinecontrole van een aantal verdacht in een personenauto ophou dende knapen, werd geconstateerd, dat uit de jaszak van de bestuurder een puntig voorwerp stak. Dit bleek een sti letto te zijn, welke viel onder wet We ring Ongewenste Handwapenen. Tegen de 18-jarige bestuurder B. O. uit Gouda wordt proces-verbaal opgemaakt. SCHOORSTEENBRANDJE Op donderdagavond 12 januari tegen middernacht werd er een melding van een schoorsteenbrand gedaan. Een ver moedelijk te enthousiast gestookte open haard veroorzaakte dit bij de fam. R. aan de Wilhelminakade. De bewo ner doofde zelf het vuur in de open haard met zand. De brandweer verwij derde de brandbare stoef (roet) uit de schoorsteen. Op zondagmorgen 13 januari ca. 04.00 uur trok het rijgedrag van een Fiat- De cursusduur is 10 weken, waarna opnieuw de inschrijving verlengd kan worden met 10 we ken. De kosten van de cursussen zijn 65,— per 10 weken. In schrijving en aanmelding bij buurtcentrum ”’t Ketelhuis”, Busken Huetlaan 94a, telefoon 6860. WADDINXVEEN Aan de Middelburgseweg zijn drie konijnen doodgeslagen. De vermissing van deze dieren is aan de plaatselijke rijks politie doorgegeven,, echter op dezelfde dag werden de beestjes drij vend in de sloot aan de voorzijde van de woning aangetroffen. Reeds WADDINXVEEN - Eind deze maand starten in het buurtcen trum ’t Ketelhuis nieuwe yoga- cursussen. De cursussen worden gegeven door Wilma Bontenbal op de dinsdagmiddag van 15.15 tot 16.15 uur aan de Tollenslaan. Tijdens deze cursus is er kinde ropvang. De avondcursus is van 20.00 tot 21.00 uur. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 JANUARI 1980 F II y

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5