Diverse acties Help Cambodja Z^WITTEPRIJZENHAL Vb^GOED EN GOEDKOOP! Bouw nieuw politiebureau staat nu voor de deur ►1 Boetes ongeoorloofd schoolverzuim Bussen in winkels aan bijv, enkele maanden Gemeente beveelt aan warmtemeting Van Leeuwen Truckservice A. v. d. Bos voor koffiebar over toekomst Agenda Goudse Bioscopen Over complex in jaren ’70 steeds gesproken Bindt inspraakprocedures M 99 ff’,F\ f WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 JANUARI 1980 k ders zijn in de periode juni 1978-april gens ongeoorloofd schoolverzuim. enkele dagen en niet om een paar uur I De ingang van het politiebureau is ge dacht aan de kant van de Mozartlaan. Achter het complex is een ommuurde bij wie alle informatie is te krijgen over de komende plaatselijke hulpactie. Gelukkig zijn de vele noodkreten van Insprekers, zowel als anderen, wordt te pas en te onpas uitstel gegeven maar de betrokkenen - bouwer en opdrachtge- THALIA Do. t/m Wo. (beh. Ma.) ’s avonds 7.30 uur DOKTER ZJ1VAGO, 12 jr- Za. en Zo. 3.30 uur SMOKEY THE BANDIT, a.1. Za. en Zo. half twee, Wo. half drie PINK PANTER TEKEN FILMFESTIVAL, a.l. Vr. en Za. 11.30 uur (nachtv.), maandagcyclus 8 uur THE CAN TERBURY TALES, 16 jr. SCHOUWBURG Do. 8.15 uur, Za. 7 uur, Zo. 4 en 7 uur THE CALLED HIM BULL DOZER, a.l. Za. en Zo. 9.15 uur, Ma. 8.15 uur DE TURKSE NON. 16 jr. Za., Zo. en Wo. 2 uur MICKEY MOUSE 50 JAAR JONG, a.l. Over het politiebureau dat er op de grens van Groenswaard 1 en 2 zal ko men is eigenlijk gedurende de gehele jaren zeventig gesproken. Steeds op nieuw werd de bouw ervan, naar een ontwerp van hetarchitectenbureau BrouwerjPasschier uit Rotterdam, uit gesteld. Dan weer omdat de financiën ontbraken en een andere keer omdat niet duidelijk was hoe snel Wad- dinxveen toe zou zijn aan gemeentepo- ver - zijn er de dupe van. Door te over dreven te trachten het publiek te be trekken bij overheidsbeslissingen, wor den verwachtingen gewekt waaraan die overheid niet kan voldoen. Teleurstel ling voor de insprekers zal het gevolg zijn en de geloofwaardigheid van de overheid zal afnemen”. WADD1NXVEEN Vrijdagavond 18 januari komt in de hervormde koffiebar ”De Schaapskooi” (Nesse 4, naast de Brugkerk) de heer A. v. d. Bos uit Maassenbroek iets vertellen over de ’’Toekomst”. Wat wordt verwacht van de tachtiger jaren?? Zjn we optimisti sch of pessimistisch gestemd? ”We wil len met elkaar hierover nadenken van uit de blijde boodschap”, aldus de Kof fiebar. Iedereen vanaf 15 jaar die wil luisteren, WADDINXVEEN/GOUDA praten, zingen, koffiedrinken, dus ge zelligheid zoekt is van harte welkom. Begonnen wordt om 20.15 uur en de toegang is gratis. I ’’Over een struktuurplan, over een be stemmingsplan, over het bouwplan: ie der van Delfzijl tot Cadzand kan zijn stem laten horen als hij daaraan be hoefte heeft. Die inspraak leidt er toe dat de voorbereidingstijd van welk pro ject ook enorm lang wordt. Dat kost verschrikkelijk veel geld en van een po sitief effekt is zeer zelden in het resul taat iets te merken”, aldus de Kamer voorzitter. Dit is een perspectieftekening van het op de hoek Mozartlaan/Beethovenlaan te bouwen nieuwe groepsbureau van de rijkspolitie. of men alsnog tot die warmtemeting zal willen overgaan. WADDINXVEEN - Volgens een me- De Waddinxveense onderwijzers en dedeling van het Waddinxveense col- brieven van het gemeentebestuur aan WADDINXVEEN De Bouw van het nieuwe groepsbureau van de rijkspolitie op de hoek Mozartlaan/Beethovenlaan lijkt nu voor de deur te staan. Aanvankelijk was ’t al de bedoeling de eerste paal daarvoor vol gende week vrijdag 25 januari te laten slaan, maar dat gebeurt nu wat la ter. In politiekring is men intussen bezig het heiwerk op zo’n origineel mogelijke manier te laten verrichten. Daarbij gaan de gedachten niet in de eerste plaats uit naar een officieel persoon. uitwerkte in opdracht van de Rijksge- bouwendienst, heeft ernaar gestreefd een zodanig bouw te ontwerpen dat past in de woonwijk Het is dan ook vriendelijk van karakter. Daar gaan de witte betonstenen en de heldere kleu ren natuurlijk in belangrijke mate toe bijdragen. Zit op de begane grond de wacht en de recherhe, op de eerste etage zullen de korpsleiding en de ad ministratie worden gehuisvest. Op de litie, waarvoor - zoals bekend - de grens tweede verdieping zijn ruimten ge- 25.000 inwoners geldt. Over het laatste is afgesproken dat het complex op de hoek Mozartlaan/Beet- ACTIEF Tot slot het college van Burgemeester en Wethouders over de plaatselijke rijkspolitie: "Het afgelopen jaar is voor de rijkspolitie het jaar van de wisseling van het commando geweest. Twee nieuwe en jonge adjudanten markeren het gezicht van een actief en accuraat werkend jong politiekorps. Met de in 1980 startende bouw van het nieuwe politiebureau komt aan een slechte be huizing een eind. De doorgaande cen tralisatie is voor ons een blijvende zorg in verband met de dienstverlening aan de burgers van onze gemeente. Wij ver onderstellen dat het nieuwe politiebu reau een impuls zal geven om die dien stverlening te verbeteren”. WADDINXVEEN/GOUDA Blij kens een wijziging in het handelsregi- ëen, anders krijgt de - ster van de Kamer van Koophandel en automatisch een bouwvergunning. Fabrieken voor Midden Holland is de Hopman: ”In Nederland wacht men in van Leeuwen te .Wad- procedures jarenlang op beslissingen, van BV, ”Men spreekt in op alles, maar het gesprek raakt nooit uit”. Zo kenschetste de voorzitter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden Holland vorige week donderdagmiddag in zijn in de Goudse Schouwburg uitgespro ken jaarrede het reilen en zeilen van de Nederlandse inspraak. Hij»vond dat we een voorbeeld kunnen nemen aan andere landen, waarin be paalde inspraakprocedures absoluut binnen enkele maanden moeten eindi gen, anders krijgt de aanvrager automatisch een l-j- Hopman: ”In Nederland wacht men Het hoofd van de afdeling onderwijs A. H. van Gent [PvdA) wordt toege- van het intergemeentelijk overlegor- juicht, omdat het eerder van school WADDINXVEEN - Naar aanleiding van een brief van het Gemeenschappe- lijk Energiebedrijf Gouda en omstre- 1978 door de gemeen- ken inzake energiebesparing door indi viduele warmtemeting in Flats ten op zichte van blokverwarming hebben B. en W. de plaatselijke woningbouwvere nigingen gewezen op de aantoonbare verschillen en bij hen geïnformeerd in welke flats nog blokverwarming plaats- heer P. J. vmdt met daaraan toegevoegd de vraag dinxveen uitgetreden aïs directeur _i Van Leeuwen Truckservice Waddinxveen. over bestemmingsplannen leidt soms tot vertragingen waarbij de grondprijs wordt verdubbeld. Rente die de overheid heeft moeten uitgeven op een voor bebouwing gekocht project waarvan in de beslisperiode geen huur wordt ontvangen op de samengestelde intrest berekend, betekent dat in een jaar of drie, vier, de prijs wordt verdub beld. Het gevaar bestaat dat daardoor -t met ver- op het ongeoorloofd schoolver- noemt de Waddinxveense onderwij- irritatie veroorzaakte en een ongun- dergaande inflatie nooit meer gereali- ”Niet zelden hebben die bezwaren ook een concurrentie-achtergrond. Dat lijkt misschien niet zo omdat de be- zwaarders in de buurt van het omstreden object wonen, maar wie verder onder zoekt ontdekt, dat het stromannen zijn van personen die het totstandbrengen van een object van een concurrent wil len verhinderen”, aldus de Kamer voorzitter T. Hopman. 5 - 12 dagen hechtenis) per kind we- Alleen in bijzondere gevallen en wel gens meer bereid om ouders die rond 1979 zich geen enkel geval van on- ‘Z J. Een zevental processen-verbaal is nen hebben de schoolhoofden de mo- wat hun goed leek aan te pakken. i '1J f J J handeld. moet wel tevoren zijn aangevraagd. en worden zonodig omge- Help-jezelf-projecten, die <-» J o J UV1U. 1 1VI VCXUl Ut/Jlclul Ucll lege van Burgemeester en Wethou- de ouders hebben herhaaldelijk gewe- gaan Midden Holland, K. Gotlieb, halen van de kinderen door de ouders Vele projecten in de toekomst J1 i rs'i cs Z(Zïl 1 r 1 *T 1 t i 1979 in verband met een gezinsvakan- zuim. Op toestemming voor vakantie- smaatregelen 14- verlof buiten de schoolvakanties mag schoolverzuim uniek in de regio, zaken binnen de schoolgemeenschap. i en De hardere lijn is er in Waddinxveen WADDINXVEEN Het ophalen van oud papier op zaterdag 2 fe bruari, het plaatsen van collectebussen bij de winkeliers, de eventuele verkoop van tekeningen en oude spulletjes en de opnening van het num mer 28460 bij de Rabobank Waddinxveen. Dat zijn een handvol activi teiten die in de komende tijd in onze gemeente zullen worden ontplooid voor hulp aan Cambodja. ”Uw hulp is noodzakelijk voor een uit- worden uitgevoerd, zijn: groentetuinen, stervend volk. Help uw medemens in visvijvers, kuikenfokkerijen, varken- Cambodja van de hongerdood”, aldus smesterijen. Voor o.a. deze voedselpro- de organisatoren C. Glasbeek (Prinses jecten is geld nodig. Irenestraat 46, tel. 4772) en Peter v. d. Ook in Waddinxveen worden deze Berg (Prinses Irenestraat 37, tel. 2941), mensen geholpen. Door de Centrale _n_ ;_r-i._- Hervormde Gemeente is voor het pro ject visvijvers al f 30.500,opge bracht. Gelukkig is dit niet het enige: vele tienduizenden vluchtelingen in de Er zijn jeugdgroepen die zich in willen kampen van Thailand ook in Wad- zetten met diverse activiteiten. Met uw dinxveen gehoord. Wat de Nederlan- hulp moet het kunnen. U kunt al hel ders in de hongerwinter van ’44-’45 pen door oud papier te bewaren, wat meemaakten, gebeurt nu nog, in Cam- op zaterdag 2 februari zal worden opge- bodja, net een graadje erger. Zij heb- haald (huis aan huis). Bankpapier is ben niet alleen geen voedsel en kleding, welkom op de rekening van de Rabo- zij zijn ook hun thuis kwijt. Zij zijn het bank nr. 23460 t.n.v. ’’Hulp slachtoffer van de politieke wanorde in Cambodja”. hun land. Na de politieke ontwikkelingen in Zuid-Oost-Azië in april ’75, waardoor drie Indochinese staten (Laos, Cam bodja en Vietnam) een communistische dictatuur kregen, is er een grote vluch telingenstroom uit die landen ontstaan. Dit vluchten uit landen met ’’Dachau- methoden” richtte zich voornamelijk op Thailand, wat hierdoor een reusach tig vluchtelingenprobleem te verwer ken heeft gekregen. Met behulp van het Hoge Commissa riaat van de Verenigde Naties voor de Vluchtelingenhulp en de al werkzame organisaties als het Rode Kruis, kerke lijke organisaties en diverse medische teams probeert Thailand deze mensen van de hongerdood te redden. Over de Nederlandse teams zijn we al diverse malen uitvoerig ingelicht, ook op de T.V. We hebben het gezien, maar wat gaan we er aan doen? Gelukkig is er al veel hulp geboden, maar de vluch telingenstroom blijft aanhouden. Langs de grens met Laos en Cambodja zijn vijftien kampen gesticht, waarin de vele tienduizenden opgevangen moeten worden. Behalve voedsel, kleding en medicijnen krijgen deze mensen ook de ”help-jezelf” hulp. Dat wil zeggen zelf zorgen voor aanvulling van de voedsel voorraad e.d. Hierdoor hebben ze iets te doen schoold. maakt voor het inwonend personeel. De vier isoleercellen, verhoorkamers en kleine luchtplaats komen op de be- hovenlaan door Waddinxveen zal wor- gane grond. den overgenomen indien onze ge meente binnen tien jaar overschakelt het mini- hof gedacht, waar ook de garages, fiet senstalling en de werkplaats zullen ko men. Dat er gekozen is voor een muur heeft te maken met het beschermen van de persoonlijke levenssfeer. Op het terrein bij het te bouwen politiebureau zijn drie bungalows in aanbouw. Op het dan nog resterende groen zal een speel terrein worden ingericht. overgenomen op gemeentepolitie. Hierom had de in spectie der rijksfinanciën van het “ie; sterie van Financiën gevraagd, nadat het bestedingsplan en de kostenraming voor de bouw van het nieuwe Wad dinxveense bureau waren goedgekeurd door het ministerie van Justitie. B. en W. hebben met de rijksgebou- wendienst afgesproken dat bij een eventuele instelling van een gemeente lijk politiekorps binnen tien jaar na de bouw het politiebureau in Groens waard 1 zal worden overgenomen tegen de restantboekwaarde en dat de bijbe horende grond zal worden overgeno men tegen taxatieprijs (zonder met af schrijving rekening te houden). NEGEN METER HOOG Het nieuwe politiebureau wordt negen meter hoog en krijgt drie woonlagen met een plat dak. Voor de bouw van dit onderkomen van Hermandad werd het in de zomer van 1 teraad vastgestelde en intussen door het provinciaal bestuur gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan Groenswaard 1 en 2 gewijzigd, zodat er ook planologisch niets meer in de we? stond om de bouwvergunning af te ge ven, hetgeen inmiddels is gebeurd. De grondverkoop vond al in 1975 plaats, het architectenbueau, dat de plannen tie buiten de schoolvakanties een j tal ouders beboet met bedragen die namelijk niet meer worden gerekend. Schoolhoofden, gemeentebesturen variëren van f 75,tot f 300,(of de juiste blijken de laatste tijd overi- de oorzaak van dat in de zomer van als er sprake, is van gewichtige, rede- f grote vakanties maar wilden doen geoorloofd schoolverzuim gedurende door de kantonrechter nog niet be- gelijkheid verlof te geven, maar dit Een ontwikkeling die door wethouder op de laatste schooldag bijvoorbeeld. tegen ongeoorloofd stige uitwerking had op de gang van seerd zullen worden”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 9