Halve eeuw Gouwe Titel voor Florida WEEKBLAD - SPORT Sportagenda van het Weekblad f^WITTEHlUZEm Waddinxveense sportspetters M^UWWINSTWINKEL! WADDINXVEEN niging De Gouweruiters uit toneelvereniging De Plankeniers uit Noordwijk met het blijspel in WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 JANUARI 1980 die ditmaal natuurlijk bij; feestelijk zal zijn. In het Ge meerd Verenigingsgebouw Een beeld van een complete groep Gouweruiters uit het verleden. twee bedrijven ”Ben ik nu ge trouwd of niet” van Sam Bate. De opening van de avond is in handen van voorzitter E. J. de Jong, terwijl er na afloop een gezellig samenzijn is met muziek van de Orientals uit Stolwijk. Het I den, Liesbeth van Bergeijk, José Bin- 2e k Ihs Floreant 3-WSE 2, 12.00 uur 3e klas Waddinxveen 4-Nieuwerkerk 4, 12.00 uur WSE3-RVC4, 14.30 uur 4e klas Soccer Boys4-Waddinxveen 5, 11.30 uur WSE 4-Nieuwerkerk 6, 11.00 uur WSE 5-Moordrecht 6, 12.00 uur Waddinxveen 6-Nieuwerkerk 7, 10.00 uur Haastrecht 6-WSE 6, 12.00 uur WSE 7-Waddinxveen 7, 10.00 uur DAMESVOETBAL VEP-Waddinxveen, 10.00 uur JUNIOREN: Be Fair-NSV, 14.30 uur A RVC-Waddinxveen, 14.30 uur WDS-WSE, 14.30 uur Be Fair 2-Ammerstol, 11.00 uur Waddinxveen 2-Woerden 2, 14.30 uur DONK 2-Be Fair 3, 13.00 uur B DONK-Be Fair, 13.00 uur WSE-Unio, 14.30 uur Woerden-Waddinxveen, 14.30 uur WSE 2-Jodan Boys 2, 14.30 uur Nieuwerkerk 2-Be Fair 2, 14.30 uur Be Fair 3-Nieuwerkerk 5, 13.00 uur Nieuwerkerk 4-WSE 3, 14.30 uur C Be Fair-DONK, 13.00 uur Waddinxveen-Unio, 13.00 uur Woerden-WSE, 13.00 uur Be Fair 2-Floreant 3, 13.00 uur WSE 2-Woerden 3, 13.00 uur Unio 2-Be Fair 3, 13.00 uur Waddinxveen 2-Lekkerkerk 4, 13.00 uur WSE 4-Nieuwerkerk 6, 13.00 uur Be Fair4-VEP7, 13.00 uur Zondag 27 januari SENIOREN: le klas Lekkerkerk 3-Waddinxveen 3, 14.30 uur Florida 2 wist echter ook het kam pioenschap te behalen door in de tweede klasse (district) tegen Eridos, hun naaste concurrent, met 4-4 gelijk te spelen. Aangezien zij echter aan 3 ge wonnen matches genoeg hadden en na 5 partijen de stand 3-2 in het voordeel van Florida was, konden ook zij vrij VOETBAL Zaterdag 26 januari SENIOREN: 1 e k 1 as Be Fair 3-Floreant 3, 11.00 uur 2e klas Be Fair4-Gouda, 14.30 uur Rijnstreek-Waddinxveen, 14.30 uur 3 e k 1 as Waddinxveen 2-Be Fair 5, 14.30 uur Gouda 2-Be Fair 6, 12.30 uur Bergambacht 3-Be Fair 7, 10.30 uur Be Fair 8-Floreant 6, 11.00 uur Rohda 5-Waddinxveen 3, 10.45 uur 4e klas Be Fair 10-Oudewater 4, 11.00 uur Linschoten 6-Waddinxveen 4, 11.00 uur devol de thuisreis van Zoetermeer naar Waddinxveen aanvaarden. sporthal ”de Dit team, bestaande uit Ria van der Zij- De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen dat Florida 3 er net niet in geslaagd is, ook nog ’t kampioenschap te behalen tegen Drop Shot uit Den Haag. Dit voornamelijk door ’t feit, dat deze club met een danig versterkt team aantrad, waaronder een A-2 speler, die zo al drie partijen op z’n naam bracht. Hierdoor stond het binnen de kortst mogelijke tijd 3-1 voor de tegenstander en werd de westrijd tamelijk gedesillusioneerd voortgezet en uiteindelijkmet 7-1 verlo ren. Hopelijk brengt het volgende sei zoen hen meer geluk. (tennissenI Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De V ogelvrienden zangvogels Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal Verder wist team 4 hetxlegradatiespook te ontlopen, door wederom met 6-2 te winnen na ook Apollo 2 met deze cij fers te hebben verslagen. Weer een pleister op de wonde. Verder wist ook Florida 5 met 7-1 te winnen van de Goudse B.C. en maakte daardoor dit vreugdevolle weekeinde compleet. De op 1 februari 1930 opgerichte lan delijke rijvereniging De Gouweruiters, waarvan burgemeester mr. A. G. Smal- lenbroek beschermheer is, telt zo’n 30- tal leden, waarvan er 11 tot de rijdende leden gerekend kunnen worden. Naast voorzitter E. J. de Jong bestaat het be stuur uit secretaresse mevrouw E. de Mik-van Tol en penningmeesteresse Ankie Koetsier. De leden van de Gou weruiters rijden al een tijd niet meer op paarden, maar op pony’s. Jaarlijks ken, Arie Pieter van Nes en Bert Wijn bergen, had het misschien iets moeilij- ker en moest tot de laatste wedstrijd wachten, voor het zeker was van de overgang naar de eerste klasse district. Gezien het feit, dat het vorige wee keinde team 6 ook reeds kampioen was geworden en komende donderdag team 7 ook wel kampioen zal worden, is het bestuur van deze voormalige Bos- koopse club en vanzelfsprekend de ge hele Florida-clan ontzettend ingeno men met de uitstekende resultaten, die er nu behaald worden De kampioensteams 1, 2 en 6 van de badmintonclub Florida op een foto. door Verzijl Sport, met zaken in Wad dinxveen, Gouda en Alphen aan den Rijn. dag 25 januari om acht uur in het Anne Frank-centrum een grote bingo-avond voor leden en niet-leden. De hoofd prijs: een half varken. Zondag 27 januari zullen ongeveer 170 honden van verschillende rassen gekeurd worden in Florida in Boskoop. Aanvang van de keuringen om 10.00 uur. Er is een grote verscheidenheid van rassen ingeschreven. Een ieder, die zich wil oriënteren over honden ziet hier een keur aan honden. Extra zware inschrijvingen komen uit de boxers, de windhonden en de bouviers. Omstreeks 12.30 uur worden de keuringen onder broken voor een demonstratie Gedrags- en Gehoorzaamheidsoefenin- gen. U kunt dan zien hoe door oefening uw hond leert gehoorzamen. De afdeling basketbal van de muiti- sportvereniging TOOS organiseert op donderdag 24 januari een avond over sportblessures. Op deze avond zal me vrouw Dicker het één en ander vertel len over het voorkomen en het herken nen van sportblessures etc. Iedereen van de multisportvereniging TOOS, die snel de kampioensvlag hijsen en vreug- hier belangstelling voor heeft, is van J j--<- harte welkom. Aan vang om 20.30 uur in de bestuurskamer van Sniep”. mogelijkheid daartoe door de Gouwe ruiters wordt geboden”, vertelt ons voorzitter De Jong. In ieder geval kan taaie volharding de mensen achter de jubilerende lande lijke rijvereniging niet ontzegd worden. Op aanstekelijke wijze heeft De Gou weruiters nu al een halve eeuw lang het paard- en ponyrijden gepropageerd en door de jaren heen met goede presta ties. Het initiatief tot de oprichting van de landelijke rijvereniging werd in 1930 genomen door de toenmalige burge meester P. A. Troost en de heren A. van der Breggen sr., A. van der Breg- gen jr., F. Mvan Tol, E. de Jong, Bde Ruiter, A. Oudijk, J. Oudijk Rzn. en M. Donker. Bekend is dat de Gouwerui ters steeds met mooie prijzen naar huis kwamen en bij dorpsfeesten nooit ontbraken. WADDINXVEEN - Betsy ’t Hart, Ilona Groeneveld, Ronald Struys en Erik de Frankrijker, samen vormend het eerste team van de badmintonvere niging Florida, hebben het kampioen schap behaald van de derde klasse (lan delijk) door hun tegenstander Rotter dam met maar liefst 8-0 te verslaan in de thuiswedstrijd in sporthal ’de Sniep’. Door deze eclatante overwinning wis ten zij zich te plaatsen voor de promo tiewedstrijden, welke begin maart in Zeist worden gehouden om uit te ma ken, welk team overgaat naar de twee de klasse landelijk. Deze zesde 8-0 overwinning van Flo rida kwam toch eigenlijk weer vrij ge makkelijk tot stand, hoewel er ook nu Het ijs is weer uit onze singels, Pet- teplas en poldersloten verdwenen, maar het is toch nog wel goed de waar schuwing van het hoogheemraadschap van Schieland ter harte te nemen. Al vast voor de volgende vorstperiode. Het hoogheemraadschap van Schie land waarschuwt alle schaatsers en ijs- zeilers voor gevaarlijk ijs nabij de ge malen van Schieland. Vooral het ijs in de Ringvaart (bij Nieuwerkerk, Zeven huizen, Moordrecht en Waddinxveen) was ter plaatse van sluizen en gemalen erg onbetrouwbaar. Ook het ijs van de Rotte, dichtbij de gemalen De Kooij en Eendragtspolder, en van het Rotte- toevoerkanaal in Rotterdam (vlakbij het gemaal Schilthuis aan het Oostp- lein) was erg gevaarlijk. De machinisten van Schielands gema len hadden wel het ijs bij de inlaat- en uitwaterplaats afgezet met touwen, tak ken of planken, maar jeugdige schaat sers haalden deze obstakels weg of waagden zich toch te dicht bij het ge maal. Een aantal gemalen werkt vol automatisch, waardoor een oplettend oog van de machinist ontbreekt. Ook waarschuwde Schieland voor het gebruik van surfplanken als ijszeilers. Steeds meer mensen binden schaatsij zers onder de surfplank en gingen dan ’’ijszeilen”. Omdat deze objecten niet bestuurbaar zijn en dus ook niet tege moetkomende schaatsers kunnen om zeilen, ontstond hierdoor een levensge vaarlijke situatie. Vooral op de Rotte gebeurden zodoende vele ’’bijna- ongelukken”. Het gebruik van surfp lanken op het ijs wordt ten zeerste afge raden. Zonodig zal de politie hiertegen optreden. Het malen van water in Schielands wa teren gaat ondanks eventuele vorst ge woon door. De sloten en vaarten moe ten op peil worden gehouden. Pas na aanhoudende droogte zal het malen verminderen. De zaterdagavond op de NCRV- televisie uitgezonden Ted de Braak- show had als thema de wintersport. Alle x auiiiu daarin getoonde kleding werd verzorgd enige drie-setters te bespeuren waren. u/„,i Weliswaar onnodig, maar de zo belan grijke concentratie is helaas niet geheel meer aanwezig, hetgeen niet onlogisch De ijsclub Nooit Gedacht houdt vrij- is> gezien het feit> dat deze jongelui bui- ten de zesmaal 8-0 overwinning de rest van hun tot nu toe gespeelde wedstrij den met 7-1 hebben gewonnen op één na, n.l. slechts 5-3 Het is te hopen dat dit sterke Florida team niet tegen de allersterkste loot voor de promotiewedstrijden, want dat zou hun nog de das kunnen omdoen, hoewel zij zeker niet van zelfvertrou wen gespeend zijn. Vooral de heren zouden nu eindelijk wel eens echte tegenstand willen hebben, nou, mis schien krijgen zij dat dan in Zeist, voor het oog van een zeker zeer grote Flo rida aanhang, die hen per autobus zal begeleiden op die belangrijke promo- tiedag. OOK DE TITEL Een toch onbegrijpelijke zaak, dat deze nu bijna grootste vereniging van Zuid- Holland nu ruim twee en een half jaar geleden van Boskoop naar Wad dinxveen moest verhuizen, omdat eer stgenoemde gemeente een echte sport hal geen haalbare kaart vond. Ter ver duidelijking: Florida speelt nu drie avonden en de zondagmiddag in sport hal ”de Sniep”, heeft 350 leden en nog steeds een wachtlijst, animo genoeg dus! DOMPER Een kleine domper op de vreugde van het afgelopen weekeinde was het feit, XNmGK wordt er zeker aan zo’n vijf wedstrijden van de kring Gouda deelgenomen. Ge oefend wordt er in het voorjaar en in de zomer wekelijks achter de boerderij van de voorzitter aan de Onderweg. GEEN BOERENZOONS ”Wat ik zo betreur is dat er tegenwoor dig geen boerenzoons meer zijn die paard rijden. Al onze rijdende leden zijn zoons of dochters van Waddinxve- ners, die niet uit boerenkring afkomstig zijn. Het is erg jammer dat de animo voor het paard- en ponyrijden in de loop der jaren zo is afgenomen. Maar gelukkig hebben we een gezellig kop peltje, dat op wedstrijden leuk mee draait. Het zijn jongelui - die tot 17 jaar op ’n pony mogen rijden - die de brom fiets niet op de le plaats hebben staan, maar het omgaan met dieren, zoals de y.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 15