Ook Waddinxveners bonden massaal de ijzers onder WEEKBLAD - SPORT TOOS-korfbal wint doelpunt rijk van Bennen Schaatswedstrijden op Petteplas Boskoop krijgt sociëteit voor Hengelseizoen alleenstaanden dit jaar op 31 mei open Volleyballers Boers BV winnen van GVC Felle strijd in WSV- competitie L VASTE LAGE PRIJZEN! r I s L 7 'rt- öpinËPimfflAL Tot 11 jaar Meisjes I. Sonja den Ouden, 2. Elisabeth de Visser, 3. Monique verwey. Jongens 1. Henk van Ingen, 2. Alfredo Smith, 3. Lex Minnes. 11-12-13jaar Meisjes 1Jolanda den Ouden, 2. Petra Verwey, 3. Mirjam Akkerhuis, 4. Emmy Gouw. Jongens 1. Peter van Ingen, 2. Ruud Grooten- dorst, 3. Arjo Smith, 4. André Koot. 0-1 afg. 0-1 0-1 0-1 0-1 Vz-'ó SENIOREN ’s Middags om twee uur hadden vele honderden mensen zich rond de baan opgesteld voor de wedstrijd van de se nioren. 1 - kwam de Volgende uitslag tot stand: 1. Jan Vermeulen, 2. Klaas de Redelijk heid, 3. Hennie Bresser, 4. Kees Ver sluis, 5. Kees van Tol, 6. Terrie Sloof. Schaatswedstrijden op de Petteplas. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADD1NXVEEN Na vorige week Orion uit Hazerswoude met 2-3 te heb ben geklopt, versloeg het eerste heren team van Be Fair-volleybal zaterdag aan het begin van de tweede competi- tiehelft GVC uit 's-Gravenzande met 3- 1. De setstanden waren 15-12, 16-14, 12-15 en 15-8. Opvallend was in deze wedstrijd de goede passing van Be Fair-zijde, wat een gevarieerd aanvalsspel tot gevolg had. Ondanks diverse opgelopen ach terstanden vochten de heren tegen een altijd lastig GVC met grote inzet terug. Na deze laatste twee resultaten is een vijfde plaats in de competitie promotie klasse het resultaat. In tegenstelling tot de heren verloren de Waddinxveense dames afgelopen vrijdagavond kansloos in de uitwed- als veel uitgeslagen ballen. Een licht punt was het verdienstelijke debuut van Marcella Kooiman. Ook Dames 2 heeft het dit keer niet kunnen redden. Het bovenaan staande Radius 2 pakte in deze uitwedstrijd bei de punten. In de eerste set kwamen de Be Fair-dames vrij snel op een 9-2 ach terstand. Door goed aanvalsspel en een sterke service kwam men echter terug en pakte deze set met 13-15. Deze krachtsinspanning moesten de Wad dinxveense dames wel bekopen met twee achtereenvolgende set-verliezen. De laatste en vierde set ging tot 10-10 geheel gelijk op. De Be Fair-dames pakten toen echter een 13-14 voor sprong. Een duidelijke scheidsrechter lijke dwaling (bal tegen antenne) gaf echter de beslissing ten voordele van de thuisploeg met 16-14. Na een spannende wedstrijd Waddinxveen/Sjaak Noteboomj. Een moeilijke start voor de dames, mede gezien de blessure van Helma v. Vliet, waardoor bij voorbaat al niet compleet kon worden aangetreden. De tweede en derde set gingen via 15-7 en 15-7 ook vrij snel naar de thuisploeg, strijd tegen Broleco. De eerste set gaf Dit als gevolg van zowel slechte passes Ook op het ijs geldt: jong geleerd, oud gedaan. (Foto: Weekblad voor (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 JANUARI 1980 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN - Vorige week trad TOOS 1 aan tegen De Bermen 7 te Ca- pelle aan den IJssel. Deze doel puntrijke korfbalwedstrijd in het kader van de micro-competitie ein digde ineen winst voor TOOS 115-7. De thuisclub zag weinig kans de aan valsgolven van de Waddinxveners te stoppen. Met vloeiende combinaties werd de ruststand van 8-3 bereikt. Ook in de tweede helft ging TOOS 1 door. Het pleit voor De Bermen 7 dat zij zo veel tegendoelpunten gescoord heeft. Grote man bij het tot stand komen van de TOOS-score was Hans de Ridder. Liefst 5 keer knalde hij raak. De overige doelpuntenmakers waren: Truus Visser 3x, Arnold Jansen 2x, Dick Haagsman 2x, Door Haagsman lx, Netty Kwakernaat lx en Jaap Noor- dam lx. MINI-PUPILLEN Als één van de weinige korfbalvereni gingen in de regio Rotterdam heeft TOOS-korfbal een aparte groep onder haar hoede: de mini-pupillen (leden van 6-7 jaar), welke het korfballen spe lenderwijs wordt bijgebracht. Voor deze groep, waarmee TOOS korf bal pas dit seizoen begonnen is, blijkt een grote belangstelling te bestaan. De mini-pupillen ’’trainen” onder goede leiding elke woensdagmiddag van 2-3 uur in de gymzaal van de Theo Thijs- senschool. In de zomermaanden wordt de training naar het veld verplaatst. U kunt uw kind opgeven bij: Dirk Visser, Wingerd 310, telefoon 6575. TOOS 2 Afgelopen zaterdag kwam één team van de TOOS-korfbalvereniging in ac tie voor de microkorfbalcompetitie, n.l. TOOS 2, dat uit speelde tegen Argento 24e Schoonhoven. De Waddinxveners wonnen met 6-1. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Minister Van der Stee (landbouw en visserij) heeft de opening van het vissei- zoen 1980/1981 bepaald op 31 mei a.s. Sportvissers zullen op deze eerste dag van het nieuwe seizoen uiteraard de ’’oude” visakten en bijdragebewijzen van het vissen met de gewone hengel van het tot 1 juni 1980 lopende seizoen desgevraagd moeten kunnen tonen. Het vissen met een speciale hengel is pas toegestaan vanaf I juli a.s. WADDINXVEEN/BOSKOOP Onze buurgemeente Boskoop krijgt een sociëteit voor alleenstaanden. Het is danscontact Sociëteit ,,Samen”j die nu nog is gevestigd in Alphen a/d Rijn. De soos richt zich op alleenstaanden tussen 25 en 50 jaar en wordt elke zon dagavond vanaf 20.00 uur gehouden in hotel Florida aan de A. P. van Neslaan 1. De sociëteit groeide in Alphen a/d Rijn uit haar jasje. Deze sociëteit ver vult een regionale functie. Inwoners van plaatsen als Gouda, Leiden, Wad dinxveen en Boskoop komen er regel matig op bezoek. De bedoeling van de soos is om vooral gescheiden mensen met elkaar in contact te brengen. Er zijn geen verplichte activiteten, er wordt een muziekje gedraaid en er kan worden gedanst. Er zijn in Nederland honderdduizenden gescheiden mensen die willen er wel eens uit. Vooral bij vrouwen met kinderen zie je dat ze daar heel moeilijk toe komen. Dat de soos zich richt op de groep men sen tussen de 25 en 50 jaar heeft als re den dat er voor jongeren discothee- kruimte te over is en er voor de oude ren veelal aparte sociëteiten bestaan. De sociëteit start in Boskoop op zon dag 27 januari. 1-0 1-0 0-1 afg. 1-0 1-0 1-0 '/r'/z i wes- trijd voor de RS B-competitie uitkomen. Het eerste tiental ontvangt Dordrecht 3, terwijl het derde team Schoonhoven 2 op bezoek krijgt. Voor de eerstgenoemde wedstrijd werd reeds een partij vooruit ge speeld. Op verzoek van zijn Dordtse te genstander speelde philipse zijn partij al een week eerder. Hoewel de partij (nog) werd afgebroken, staat Philipse duidelijk "op winst"! WADDINXVEEN - In de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV werd vorige week bijzonder fel om de punten ges treden. Slechts twee partijen eindigden onbeslist, terwijl er ook twee werden afgebroken. In groep A gaat V. d. Laan rustig door met punten verzamelen. Van Gils moest deze week het hoofd voor hem buigen. V. d. Hoek ging tegen Van Alp hen ten onder. In de partij Smitskamp en Van Os, die werd afgebroken, heeft Smitskamp een klein materiëel voor deel. Burger beleefde in groep B een zwarte dag. Zowel zijn afgebroken partij tegen W. van Oort als die tegen De Roodt zag hij verloren gaan. In groep C kwam Versluis tot zijn eer ste overwinning. Dit ging ten koste van zijn oude rivaal V. d. Starre. Voor Bese- mer lijken betere tijden aan te breken, gezien zijn remise tegen Oosterloo. w Koploper Van Grieken leed deze week S zijn eerste nederlaag. Van Randwijk haalde dit kunststukje uit. Muit, leider in de D-groep versloeg V. d. Ree. De afgebroken partij V. d. Heyde-V. d. Berg werd door eerstge noemde gewonnen. De Vries kwam tot winst tegen Ponsioen, terwijl V. d. Eijk het niet kon redden tegen Kleiweg. De partij Ritter-Torenbeek werd afgebro ken. Hamming ontnam Meuleman alle illusies en won gedecideerd. Voor het Keizersysteem viel er een ver rassende overwinning van Ket op de twee groepen hoger spelende Ellers te noteren. Schoemaker, vooral tegen ho ger geplaatste spelers altijd goed op dreef, hield W. van Oort op remise. De volledige uitslagen luiden: V. d. Hoek-C. van Alphen H. Smitskamp-W. van Os H. van Gils-P. v. d. Laan G. Burger-H. de Roodt G. Burger-W. van Oort A. v. d. Starre-A. Versluis G. Besemer-D. Oosterloo W. van Randwijk-W. van Grieken P. v. d. Heyde-A. v. d. Berg H. de Vries-J. Ponsioen A. v. d. Eijk-J. Kleiweg F. Ritter-G. Torenbeek R. Hamming-J. Meuleman J. Muit-C. v. d. Ree E. Ket-L. Ellers H. Schoemaker-W. van Oort 1 Donderdag moeten twee teams in een een gelijkopgaande strijd te zien tot 10- 10. Daarna pakte de thuisploeg met name enkele harde services de eerste set met 15-10. Na een - voor beide partijen - onwennig begin scoorde Arie Leenheer fraai van afstand: 1-0. Direkt kwam Argento 2 terug: 1-1. De thuisclub had de score uit kunnen bouwen via een strafworp maar kon deze echter niet benutten. Na 11 minuten wist de goed spelende Bert Wansink TOOS 2 aan een voorsprong te helpen: 2-1. Fred van Leeuwen kon vlak voor rust 3-1 aantekenen met een doorloopbal. Ondanks het goede spel van de Waddinxveense korfballers wer den er veel persoonlijke fouten ge maakt. De tweede helft begon TOOS 2 een fel offensief dat Fred van Leeuwen afrondde: 4-1. Na veel voorbereidend werk van aanvoerder Dirk Visser. TOOS 2 kreeg nog legio kansen maar kon pas op de valreep de score gestalte geven. Thelma Bonte kwam eindelijk een keer los van haar tegenstandster: 5- 1. De geheel vrijstaande Bert Wansink bracht de eindstand op 6-1 in de aller laatste minuut. WADD1NXVEEN/GOUDA Blij kens een wijziging in het handelsregi- ster van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden Holland zijn de statuten van Boers Belegging BV, Waddinxveen, gewijzigd. Zaterdag werden door de immer ac tieve ijsclub Nooit Gedacht schaats wedstrijden georganiseerd op de ijs baan van de Petteplas voor leden en in woners alsmede voor de schooljeugd. Het was mooi zonnig weer toen zater dagmorgen om tien uur werd begonnen met wedstrijden voor de schooljeugd. Hiervoor hadden zich 70 meisjes en jongens aangemeld. Rond het midda guur kon deze uitslag worden opgemaakt: WADDINXVEEN Ook de Wad dinxveners zijn het afgelopen wee keinde massaal het ijs opgegaan, ,-/2 velen in de veronderstelling dat het 1-0 voorlopig de laatste keer zou zijn dat er op goed ijs in de ringvaart, de singels in de woonwijken, de Pet teplas en in de poldersloten rond Waddinxveen kon worden ge schaatst. Zondagmiddag werd al duidelijk dat het althans met de eerste vorstperiode in 1980 is ge daan. Het begon toen ook hier flink te dooien.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 17