"1 De Gouweslobbers hebben I nu hun eigen dansgarde i •«ggr’ - SGP is voor volledig lidmaatschap van de NAVO bij politie Openbaar PvdA- fractieberaad in raadhuis Kijkdag fietsen Gepresenteerd op het boerenbal w 1 Reisburo Van Ginkel: U KUNT ER NIET OM HEEN! Ar WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 JANUARI 1980 r Vhn Ginkel: de reisspecialist Waddinxveen 4 Si I Waddinxveen Passage 222 01828-7522* Zeist Slotlaan 231 *S? 03404-25824* Zoetermeer Dorpsstraat 138 079-167555* Gouda Korte Tiendeweg 2-4 *ZT 01820-21922* Den Haag De La Reijweg 11 *2* 070-469648* I en stemt vóór het behoud van het nota rishuis. Ieder die belangstelling heeft voor ac tuele, politieke zaken in Waddinxveen is van harte welkom op het openbaar fractieberaad van de PvdA. Vanwege de grote internationale span ningen en dreigingen zou het een taak voor de kerk zijn om een nationale be dedag uit te schrijven om zich voor God te verootmoedigen vanwege onze nationale ongerechtigheden en Hem aan te roepen om bescherming in deze bange tijd. De Bijbel leert ons, dat al leen een vertrouwen op onze wapens, ons niet zal kunnen redden. gingsleven heeft. De St. Paulusschool heeft een ruimte voor hen ter beschik king gesteld die zij elke dinsdagavond mogen gebruiken. Heidi Heyningen danst zelf ook mee in de dansgarde. Zij is gemakkelijk te herkennen aan het witte uniform dat zij altijd draagt. bevestigend beantwoord, we leven ech ter in een gebroken wereld en moeten woekeren met de mogelijkheden die geboden worden. De leuze: "Kernwa pens de wereld uit!’’, hartelijk mee eens, maar dan overal en niet alleen uit Nederland. Maar dank zij een klein aantal enthou siaste mensen die niet bang waren om hun mouwen omhoog te rollen is het een volwassen vereniging geworden die gezien mag worden. Ze hebben maar één doel voor ogen en dat is voor jong en oud, rijk en arm, dik en dun, vrien den en kennissen, familie en buren, voor alle Waddinxveners een aantal oer-gezellige avonden organiseren. Ze vinden dat je best zo af en toe je zorgen en het dagelijkse masker naast je neer mag leggen. En dat alles voor een schappelijke prijs. De leden van de vereniging betalen maar f 30,contributie per persoon per jaar en hebben dan voor hun lid maatschap gratis toegang tot al de acti viteiten van de vereniging. Elf data’s, hoe kan ’t ook anders, zijn dit seizoen belangrijk. Dat heeft ’n ieder kunnen lezen in hun jaarprogrammaboekje dat gratis huis aan huis in november 1979 werd bezorgd. Dat hebben ze nu toch ook maar mooi rond gemaakt met elkaar. De eerste bingo-avond hebben ze al ge had. In november 1979 hebben zij het prinsenbal gevierd. Op deze avond werd hun prins carnaval 79/80, Prins Otto de Eerste (Otto Jansen) en prinses Els (Els Piels) geïnstalleerd met hun ge volg door de Raad van Elf. Op dit prin senbal heeft men ook voor het eerst kennis kunnen maken met hun nieuwe dansgarde. Frans van Croonenborg heeft in de zomer van 1979 voor hun eerste lus trum een dansgarde geformeerd. Hij heeft zelfs plannen om voor het kinder carnaval, bejaardencarnaval en de op tocht in Gouda een mini-Raad van Elf met natuurlijk een mini-prins met prin sesje op te richten. Hij is nu in de vere niging op zoek naar kinderen van 6 tot en met 10 jaar die met instemming van hun ouders daar iets voor voelen. tl WADDINXVEEN - De plaatse- I lijke rijkspolitie houdt komende I I zaterdag 26 januari van 13.00 I uur tot 15.00 uur weer een zoge- I naamde "kijkdag" met betrek- I e king tot de gevonden fietsen en j bromfietsen. Van 13.00 uur tot I 15.00 uur is men in de gelegen- f 1 heid om op het bureau aan de X I Kerkweg-Oost te komen kijken I of aldaar zijn!haar vermiste fiets c I of bromfiets is binnengebracht, j Vijf meisjes heeft hij enthousiast weten te krijgen voor de dansgarde. Dat zijn: Heidi Heyningen, Anka de Graaf, In grid Broer, Ellen van Dam en Jacyline Ameele. Vlak na de zomervakantie is de dansgarde begonnen met trainen voor hun show-dans, want een show- dans in een volle zaal waar alle ogen op je gericht zijn doe je niet zomaar. Daar zit heel wat aan vast. Denkt u maar aan Voor het boerenbal van afgelopen vrij dag had zij met de dansgarde naast hun show-dans een boerendans in passende kledij ingestudeerd. Op deze avond liet zij ook voor het eerst haar solo- showdans zien. Het is de bedoeling dat de dansgarde in de toekomst zal uit groeien tot elf meisjes. Wie niet jonger dan 14 jaar en niet ouder dan 20 jaar en geïnteresseerd is, moet even het tele foonnummer 3420 in Waddinxveen van Frans van Croonenborg draaien. Hij zal een ieder graag verder informeren. Als de dansgarde eenmaal zover is, ligt het in de bedoeling om mee te gaan doen aan wedstrijden. Elk jaar komen in deze regio alle carnavalsvereni gingen bij elkaar met hun dansgarden om hun show-dans voor een jury te la ten zien. Het meest belangrijke is voor een dansgarde het saamhorigheidsge voel, het samen doen, anders lukt dit stuk verenigingsleven niet. WADDINXVEEN - De Waddinxveense carnavalsvereniging De Gou weslobbers, die vorige week vrijdagavond in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw Het Trefpunt het jaarlijkse boerenbal hield en bij die gele genheid de eigen dansgarde aan het Waddinxveense publiek presen teerde, bestaat dit jaar vijf jaar. Dat dit eerste lustrum wordt gevierd vlak voor het grote gebeuren in februari mag nu zo langzamerhand wel bekend zijn. De Gouweslobbers hebben het in het eerste jaar van hun bestaan zeker moei lijk gehad, vertelt ons Frans van Croo nenborg, bestuurslid en destijds als één van de oprichters een man van het eer ste uur. Het carnavals-gebeuren was toen in Waddinxveen nog een onbe kend gebeuren. Men keek deze vereni ging nog vreemd aan en beoordeelde het initiatief met opmerkingen als: ’’waar beginnen ze aan”, ”dat halen ze nooit in Waddinxveen”. de muziek, de trainingsruimte, elke week trainen,'Steeds met wat nieuws komen en natuurlijk de kleding. Frans van Croonenborg heeft heel wat uurtjes gespandeerd aan het uniform dat hij zelfheeft ontworpen. Maar alle moeite is niet voor niets geweest. De dans garde ziet er geweldig uit. Door de uit breiding van de vereniging met de dansgarde heeft hun penningmeester, Hans van de Klis, menig keer bezorgd gekeken, want De Gouweslobbers wor den financieel niet geholpen door de gemeente of de Middenstand. Zij draaien geheel op eigen kracht. Maar dit alles zonder trainster zou het nog een flop geworden zijn. Heidi Hey ningen, die een rijke ervaring heeft op gedaan bij dansgarden van andere vere nigingen heeft de training voor haar re kening genomen. Het zoeken naar trainingsruimte was een moeilijk gedoe omdat Waddinxveen een rijk vereni- zal in deze raadsvergadering het besluit genomen worden, wat er met het voor malige notarishuis gaat gebeuren. De PvdA-fractie is van oordeel dat er voor het voortbestaan van het notaris- Na de "pauze ging het SGP-Tweede- huis zeker perspectieven aanwezig zijn Kamerlid uitvoerig in op een aantal 'AA~ u~* u"l'~'4 u" vragen. Uit de vergadering kwam naar voren, dat de overheid ook de taak heeft om voor schuilkelders e.d. te zor gen. De vraag of bij de USA ook het ei genbelang geen grote rol speelde, werd WADDINXVEEN - Op een goed bezochte bijeenkomst van de plaatse lijke kiesvereniging van de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) in De Hoeksteen heeft vorige week donderdagavond gesproken het SGP- Tweede-Kamerlid van die partij C. N. van Dis jr. De volksvertegen woordiger sprak in Waddinxveen over het onderwerp ’’Vrede en Veiligheid”. De dansmariekes van de Waddinxveense carnavalsvereniging De Gouweslobbers. (Foto: Weekblad voor Waddinx- veen/Sjaak Noteboom). Nadat SGP-voorzitter J. W. van der Werken de vergadering had geopend en de aanwezigen had uitgelegd dat de discussie eind vorig jaar over de atoom bewapening in Europa voor het bestuur aanleiding was geweest de defensiespej cialist van de SGP-Kamerfractie uit te nodigen, begon de heer Van Dis met erop te wijzen dat vrede, welvaart en voorspoed bij ieder mens hoog aange schreven zijn. Bij de schepping was vrede en harmo nie niet negatief in de vorm van geen oorlog, maar volmaakt. Dezelfde vrede zal ook wederkomen na de wederkomst van Christus op aarde. Het niet meer in vrede en harmonie kunnen leven is het gevolg van de zondeval. Sinds het be staan van de mensheid is er een streven naar macht en heerschappij, wat weer de nodige wrijvingen en tegenstellingen opwekt, die zich al naar gelang, diege nen die erbij betrokken zijn uit in ru zies, oorlogen en zelfs in wereldoorlo gen. Tegenwoordig spitsen de geschillen zich toe tussen de grootmachten USA en USSR. De USSR streeft ernaar om voor 1985 een economische en poli tieke controle op West-Europa te kun nen uitoefenen en daarbij worden geen middelen ongebruikt gelaten, we be hoeven slechts te wijzen op Hongarije, Tsjecho-Slowakije, indirect Ethioptë, en recent Afghanistan. De overheid heeft de belangrijke taak om zijn eigen grondgebied te bescher men tegen machten van buiten af. Hierbij verdienen politieke middelen verre de voorkeur boven militaire mid delen. In de huidige constellatie kun nen we niet zonder kernwapens, al schrikt het gebruik ervan ons af. We moeten er oprecht naar streven, dat deze nooit gebruikt mogen worden. Eenzijdige afschaffing lost echter niets op, tegenover offensieve kracht moet een gelijke defensieve kracht geplaatst worden, want alleen op basis van gelijk heid en machtsevenwicht kan helaas onderhandeld worden. VOLLEDIG LIDMAATSCHAP De SGP is voorstander van een volledig lidmaatschap van de NAVO en stemde voor produktie en plaatsing van kern wapens omdat: 1. Afwijzen van kernwapens ons zal WADDINXVEEN - De Partij van de overleveren aan het communisme; Arbeid houdt volgende week maanda- 2. Niet meedoen geeft alleen de schijn gavond om 20.00 uur een openbaar van schone handen, wij willen lid blij- fractieberaad in het gemeentehuis. Op ven van de NAVO; de agenda staat de gemeenteraadsver- 3. De USSR heeft alleen oog voor het gadering van 30 januari. Zoals bekend totale wapenarsenaal en niet voor een bepaald onderdeel (midden lange af- standsraketten); 4. Beslissing NAVO-raad is onderdeel van wapen beheersing. IK

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5