Raad weer bijeen Verbouw Willem v. Oranje- school kost f 170 Politie pakt gedrag fietsers bij winkels aan Orgelconcert in Oude Kerk Zoetermeer Bingo-avond bejaarden Kruimeltje f Souburghlaanwordt afgebroken POLITIENIEUWS WADDINXVEEN M^GOED EN GOEDKOOP! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 JANUARI 1980 WADDINXVEEN Het gedrag info-hoek. witte hujzenhal BEZIT L.S.D. Terzake het bezitten van L.S.D. is door de rijkspolitie van Waddinxveen pro cesverbaal opgemaakt tegen een 19- jarige inwoner uit Gouda. Hij ver klaarde zelf ook gebruiker te zijn. INBRAAK WONING In de tweede week van januari werd in gebroken in een woning aan het D. van Schagenplantsoen. Door verbreking van een ruit werd toegang verkregen tot het pand. Ontvreemd werd foto- en filmapparatuur. Van de dader(s) ont- HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! waar- 1979 in de (voorlopige) schets aangegeven lokalen - in dit geval 5 voor het lager onderwijs - gebonden moeten worden, aldus het college. Aan de school zijn thans (nog) 6 leerkrachten verbonden;' het schoolbestuur verwacht dat dit aan tal op korte termijn zal dalen tot 5. Mede op grond van gemeentelijke prog noses gaat de gemeente met de voor het lager onderwijs gemaakte opzet van deze omvang akkoord. "MODERNISERING” Als onderdelen van de ’’modernise ring” noemt het schoolbestuur: verla ging van de plafonds (in de lokalen), verbetering van het lichtnet en de ver lichting in het schoolgebouw, vervan ging van de bestaande stenen vloeren in gangen en hal van het gebouw, alsmede verwarming in de toiletgroepen. Te recht wordt door het schoolbestuur ge steld dat een deel van de werkzaamhe- De verbetering van het lichtnet moet mogelijk geheel of gedeeltelijk worden aangemerkt als ’’gewoon onderhoud”; onderzoek en overleg met het bestuur zal noodzakelijk zijn. Ondermeer in verband hiermede is het college bereid medewerking te verlenen voor zover de voorzieningen niet moeten worden aangemerkt als normaal onderhoud. AANRIJDING STATIONSSTRAAT Vorige week maandag even na midder- nacht vond er een ongeval plaats op de kruising Stationsstraat-Kanaalstraat. J.C.B. (20) uit Boskoop reed met een snelheid van ca 50 km per uur vanaf de Stationsstraat de kruising op. Op dat moment naderde vanuit de richting Sniepweg de automobilist H.B.D. (18) uit Waddinxveen, die de overstekende personenauto aan de rechter achter zijde aanreed. Tengevolge hiervan draaide de Boskoopse automobilist een halve slag met zijn voertuig en ramde daarbij nog twee in de Stationsstraat geparkeerde personenauto’s. Beide di- In de gesprekken met de gemeente heeft het schoolbestuur nog geen (de finitief) bouwplan overlegd, maar slechts een ’’praatstuk”. De school vraagt medewerking van het gemeente bestuur in de eerste plaats voor een ge meenschapsruimte en een hoofdenka mer. ’t Is de bedoeling dat van de be staande 7 leslokalen er slechts 5 in ge bruik blijven bij het lager onderwijs. Mede hierdoor krijgt het lager onder wijs voor diverse activiteiten behoefte aan een gemeenschapsruimte; naast de ’’zuivere leslokalen” is er dan n.l. voor deze activiteiten (o.a. handenarbeid) geen ruimte meer beschikbaar. Een aparte ’’hoofdenkamer” - thans is er slechts een leerkrachtenkamer aanwe zig - moet als een normale voorziening worden aangemerkt. Nog niet is be kend waar deze hoofdenkamer het bes te gerealiseerd kan worden; deze is dan ook niet in het bestaande bouw plan opgenomen. Evenals bij het kleuteronderwijs zal het schoolbestuur ook hier aan het aantal WADDINXVEEN - Voor alle Wad- I dinxveense bejaarden wordt er maan- 1 dagavond 28 januari in het Anne Frank-centrum een bingo-avond ge- 1 houden met prachtige prijzen. Begon- nen wordt om acht uur. Wie vervoerd wil worden gelieve tijdig 5555 te bellen. HHK WADD1NXVEEN/ZOETERMEER - Op zaterdagavond 26 januari, aanvang 20.00 uur, geeft de organist Wim van der Panne een concert op het orgel in de Oude Kerk aan de Dorpsstraat te Zoetermeer. Wim van der Panne, die o.m. studeerde bij Feike Asma en Flor Peters, begon zijn loopbaan als concertorganist in 1952. Sindsdien heeft hij vele radio- uitzendingen en grammofoonplaten op zijn naam staan. Behalve in Nederland, Engeland, Duitsland en Frankrijk ge niet hij bekendheid in de Verenigde Staten, naar welk land hij sedert 1966 een zestal concertreizen maakte. Twee Franse onderscheidingen vielen hem ten deel, vanwege zijn verdiensten als vertolker van de Franse orgelmu ziek. Hij is sinds 1955 als Cantor organist werkzaam bij de Hervormde Gemeente van Voorburg. Voor zijn Zoetermeers concert heeft hij een selectie gemaakt uit werken van J. S. Bach (Koraalvoorspel In Dulce Ju- bilo), Buxtehude (Passacaglia), Pachel bel (Koraalvoorspel Vater unser im Himmelreich), J. P. Kellner (Koraal voorspel Was Gott tut das ist wohlge- tan), G. F. Handel (Arrival of the Queen of Sheba), A. Raison (Cornet d’echo), G. Lasceux (Flutes en Grand Jeu), Thalben Ball (Tune in E) en C. Franck (Grand Jeu). De toegangsprijs voor het concert be draagt 4,Houders van een Pas-65 of een CJP, alsmede personen, jonger dan 16 jaar, behoeven slechts f 3,te betalen. reet bij de aanrijding betrokken voer tuigen werden zwaar beschadigd. GEWONDE Vorige week maandag om 11.20 uur vond er een eenzijdig ongeval plaats op de Beyerincklaan. H.C.J. de B. uit Waddinxveen reed in zijn personen auto richting Waddinxveen. Op een ge geven moment moest hij iets afrem men, waarna hij in een slip geraakte, over de kop sloeg en tegen een boom in de berm tot stilstand kwam. Na behan deling door een plaatselijke arts is de bestuurder overgebracht naar het Bleu- land ziekenhuis in Gouda. Ter plaatse van het ongeval was het wederom glad geworden tengevolge van opvriezing. Overigens was aldaar reeds gestrooid die ochtend. De personenauto raakte total loss en werd weggetakeld. DOORGEREDEN Vrijdag 18 januari noteerde een getuige het kenteken van een personenauto, met welke na een andere personenauto te hebben aangereden op de Kerkweg- Oost, werd weggereden. Aan de hand van het opgegeven kenteken werd de eigenaar/bestuurder van de doorgere den personenauto, de 65-jarige G.V. uit Waddinxveen, achterhaald. Hij be kende het feit te hebben gepleegd. De aangereden, geparkeerd staande perso nenauto bekwam een deuk en krassen op het rechter portier. WADDINXVEEN Het gedrag van vele fietsers en bromfietsers in onze gemeente laat de laatste tijd meer en meer te wensen over. Zo wordt er veel op de trottoirs en met name het voetgangersgebied van winkelcentrum de Passage gefietst, waarbij het winkelend publiek over last en hinder ondervind. De laatste week zijn veel fietsers en bromfiet sers hiervoor bekeurd. De rijkspolitie van Waddinxveen laat weten, dat voor deze gepleegde overtredingen niet meer zal worden den voortvloeit en nauw samenhangt gewaarschuwd, met de voorgenomen huisvesting van Kruimeltje. Hierbij kan onder meer gedacht wor den aan de voorzieningen met betrek king tot de vloeren, waarbij B. en W. opmerken dat het schoolbestuur desgevraagd heeft medegedeeld dat on der vervanging van de vloeren (slechts) wordt verstaan het aanbrengen van een vaste vloerbedekking. Het ligt voor de hand dat een vloerbedekking wordt aangebracht in de onderwijsruimten, zoals integratieruimte en info-hoek. De medewerking met betrekking tot de vloeren wil de ge meente verlenen, zulks echter voor wat betreft het uitsluitend als loopruimte te breekt nog elk spoor, -gebruiken deel slechts indien dit nood zakelijk is om tot een verantwoord ge heel te komen. WADDINXVEEN - De volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad zal medewerking gaan verlenen aan de uitbreiding en verbouw van de protestants-christelijke Willem van Oranjeschool (Oranjelaan), zodat daarin ook de kleuterschool Kruimeltje (Souburgh- laan) kan worden ondergebracht. Hoewel het bouwplan nog niet de finitief is (in verband met de nog te verkrijgen rijksgoedkeuring) hebben Burgemeester en Wethouders wel becijferd dat met het karwei onge veer 170.000,zal zijn gemoeid. Het aan het college gerichte verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Protestants-Christelijk Onderwijs te Waddinxveen komt op het volgende neer: verzoek om medewerking van de ge meente voor vervanging van de kleu terschool Kruimeltje en onderbrenging van deze kleuterschool in de daartoe te verbouwen en uit te breiden Willem van Oranjeschool. verzoek om medewerking van de ge meente voor een (verdere) uitbreiding en verbouw van de Willem van Oranje school en voor inwendige modernise ring van het schoolgebouw. Hoewel het schoolbestuur de ook door de gemeente in dé praktijk gebrachte integratie van het kleuter- en het lager onderwijs als aanleiding voor de bouwplannen noemt wordt door de school echter de slechte staat van de huidige huisvesting van de kleuter school Kruimeltje voorop gesteld. Het betreft hier een 2-klassige houten noodschool aan de Souburghlaan. Dit gebouwtje, dat door de gemeente wordt gehuurd van de Stichting Protestants-Christelijk Wijkwerk, is vanaf de plaatsing daarvan in het jaar 1964 bij Kruimeltje in gebruik. Het ge bouwtje verkeert in slechte staat en is - nog afgezien van de wenselijke integra tie - redelijkerwijs niet meer bruikbaar te maken, zulks als daarbij in aanmer king worden genomen de eisen die thans aan ’n schoolgebouw moeten worden gesteld. De gemeente wil de kleuterschool te zijner tijd dan ook afbreken. Over de te wijzigen bestemming van de grond zal een inspraakprocedure op touw worden gezet. WADDINXVEEN - De eerste vergadering in het nieuwe jaar houdt de Waddinxveense ge meenteraad volgende week woensdagavond om half acht in de raadszaal van het gemeente huis. Op de agenda staan de vol gende punten: 1. Mededelingen en ingekomen stukken; 2. Voorstel met betrekking tot de beslissing van Gedeputeerde Staten inzake het bestemmingsp lan "Landelijk Gebied West”; 3. Voorstel inzake Arob- bezwaarschrift Mr. N. S. J. Koe man namens Reijm Bouwontwik- keling BV en Noorlander Bouw BV; 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het wijzigen van het groen voor de flats aan de Peter Zuidlaan en het Mevr. Kuipers Rietbergplant- soen; 5. Voorstel tot het verlenen van bouw- en grondvoorschotten aan de Woningbouwvereniging Waddinxveen"; 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het reconstrueren van het voetpad over de Winterdijk; 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet t.b.v. de vervanging van de overgordij nen van de kleuterschool "Pin keltje"; 8. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor uitbreiding en verbouw van de Willem van Oranjeschool (inclusief het tref fen van een aantal voorzienin gen), o.m. ten behoeve van de kleuterschool "Kruimeltje” en ter vervanging van de huidige huisvesting van die kleuterschool aan de Souburghlaan; 9. Voorstel tot vaststelling van 1 de vergoedingen vakonderwijs 1 aan de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs over de jaren 1974 tot en met 1978; 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend kre diet voor uitbreiding en verbouw van oe Klaas ae vnesscnooi; 11. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van een naaimachine ten be hoeve van de Eben Haëzer- school; i 12. Voorstel tot aanbieding jaar- 1 rekening 1977 van de Samenwer- j kingsschool voor HAVO/Athe- neum; i 13. Voorste] tot het beschikbaar- i stellen van een krediet t.b.v. het 1 maken van een plan voor de restauratie van de Remonstrantse i Kerk te Waddinxveen; i 14. Voorstel tot benoeming van de leden van de Planningsgroep sociaal-culturele activiteiten; 15. Voorstel inzake het voorma- lige notarishuis, Kerkweg-Oost 165; 16. Voorstel tot aankoop van de woning Kielkade 3; 17. Voorstel tot aanschaffing van microfiche-apparatuur t.b.v. de onroerend-goedbelastingen; 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een houtbewerking- smachine; 19. Voorstel tot subsidiëring van 1 de Katholieke bond van bejaar- den en Gepensioneerden over_ 1979; i 20. Voorstel tot subsidiëring van 1 de Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw; 21. Voorstel tot wijziging van het i Algemeen Ambtenaren Regle- i ment; 1 22. Voorstel tot wijziging van de Uitkeringsverordening Vrijwillig i Vervroegd Uittreden; 23. Voorstel tot wijziging bczoldi- ging gemeentepersoneel (17de j wijziging); i 24. Voorstel tot het verlenen van een uitkering ineens aan het ge- 1 meentepersoneel over het jaar 1979; 25. Voorstel tot wijziging van de verordening, regelende het toe- kennen van een tegemoetkoming in bovenmatige ziektekosten aan enkele groepen van I.Z.A. h deelnemers; 'i 26. Begrotingswijzigingen, i' onder prijscompensatie f Dienst Openbare Werken en kre- diet onderhoud woning Kerkweg- West 4; 27. Rondvraag. De protestants-christelijke Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan. (Foto: Weekblad voor Wad dinxveen/Sj aak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7