Hans Barth wil praten over notarishuis uitstellen Eigen politie mensen via nummer 3688 Geen woon vergunning vriendin oud-raadslid Waarom verbouw Kaasde Vries school zo lang op zich heeft laten wachten Thomas v. <L Berg VVD-vragen 2 februari camavalsmiddag voor bejaarden Serieus nagaan of behoud mogelijk is WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 JANUARI 1980 WADDINXVEEN In hel handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden Holland is gewijzigd dat bij Thomas van den Berg Aannemingsbedrijf BV, Waddinxveen de heer A. M. J. van den Berg te Wad dinxveen is uitgetreden als directeur. Tot directeur van de onderneming is nu benoemd de Waddinxvener T. van den Beeg, tot voor kort commissaris. (vervolg van de voorpagina) WADDINXVEEN - Districtscomman dant P. Paul van het Korps Rijkspolitie is er - blijkens een mededeling van het college van Burgemeester en Wethou ders - mee akkoord gegaan dat de twee eigen lijnen van het groepsbureau aan de Kerkweg-Oost (3076 en 3688) wor den gekoppeld tot het groepsnummer 3688. De Waddinxveners die dag en na cht rechtstreeks contact willen met de politiemensen die in onze gemeente hun werk doen moeten voortaan dit nummer draaien. Draait men het wel bekende nummer 3000 dan krijgt men overdag het bureau aan de Kerkweg- Oost, maar wordt men ’s avonds en ’s nachts automatisch verbonden met de centrale meldkamer van het district ’s- Gravenhage in Leiderdorp. WADDINXVEEN De vrien din van oud-PSP- gemeenteraadslid Wim van Bree- men, mevrouw C. T. B. van der Meulen, heeft bij de raadscom missie van advies voor de beroep en bezwaarschriften bezwaar aan getekend tegen het besluit van het Waddinxveense college van Burgemeester en Wethouders om haar een woonvergunning voor het pand Justus van Effenlaan 20 te weigeren. De commissie, die wordt voorgezeten door CDA- raadslid W. L. M. Kruijk, verga dert vanavond (woensdag 23 ja nuari) over deze zaak. B. en W. hebben aan mevrouw Van der Meulen laten weten dat reeds op 7 juli 1978 een woonver gunning voor de genoemde wo ning werd verleend aan de heer W. M. L. van Breemen, die - vol gens het college - nog steeds in deze woning woont. Het dagelijks bestuur van onze gemeente vraagt er dan ook begrip voor dat er geen tweede woonvergunning kan worden afgegeven voor het zelfde pand, nog afgezien van het feit dat de aanvraagster niet vol doet aan de eis van economische binding en/of inwonerschap van deze gemeente (3 jaar in de ge meente wonen). W.M. L. VAN BREEMEN Zoals misschien nog wel bekend ont stonden begin vorig jaar verschillen van mening tussen districtscommandant Paul en burgemeester mr. A. G. Smal- lenbroek over het toen van kracht ge worden Automatische Telefoondoor- koppelingssysteem. Vanaf 1 februari krijgen Waddinxveners die het welbe kende nummer 3000 draaien tussen zes uur ’s avonds en acht uur ’s morgens op werkdagen en in het weekeinde niet meer contact met het bureau contact met het bureau aan de Kerkweg-Oost, maar met de centrale meldkamer. Het Waddinxveense gemeentebestuur had daar bezwaar tegen, omdat de plaatselijke ’’politiepost” toch al dag en nacht bezet is gedurende de gehele week. Kolonel Paul in een reactie: ’’Opgemerkt is wel eens, dat de cen trale meldkamer een verwijdering tus sen publiek en politie teweeg zou bren gen. Dit is een misvatting. In de eerste plaats, omdat het contact tussen uit voerend politiepersoneel en de burger op dezelfde wijze wordt voortgezet als voorheen en in de tweede plaats, omdat alle bureaus voorzien zijn van een ’’kantoorlijn”, zodat de burgerij voor andere dan alarmmeldingen rechts treeks met zijn politie in contact kan treden, zolang het bureau geopend is”. Wie in Waddinxveen persé het bureau aan de Kerkweg-Oost aan de lijn wil hebben moet ’s avonds en ’s nachts en in het weekeinde het nummer 3688 draaien. WADDINXVEEN Zoals al.aange- kondigd gaat de Waddinxveeflse ge meenteraad volgende week woensda gavond nog één keertje praten over de uitbreiding en verbouw van de open bare Klaas de Vriesschool aan de Her man Heijermanslaan. In de ze school zal de openbare kleuterschool Pinke- lotje aan de C. Huygensiaan worden opgenomen. Met de verbouwing van de Klaas de Vriesschool is al een begin ge- Een spoedige start van de werkzaamhe den werd echter ditmaal doorkruist door problemen rond de aanneemsom. De bouwer wilde aanzienlijk meer geld zien dan het door de architect ge raamde bedrag. Het plan ging terug naar de ontwerper, die een aantal be zuinigingen aanbracht. Dat heeft ech ter niet kunnen voorkomen dat de ko sten toch een ton hoger zullen zijn (plus 22.000 gulden wegens trendmatige ko stenstijging) dan aanvankelijk was ge raamd. Wel is intussen een besparend onderdeel in het bouwplan ingebracht: de centrale verwarming zal in de ver nieuwde Klaas de Vriesschool uit drie, afzonderlijk in te schakelen delen be staan. Met name in de avonduren moet dat een belangrijke besparing op kunnen leveren. Het bouwplan kan nu spoedig worden verwezenlijkt. Alleen het "ja” van de gemeenteraad voor de kosten die er in het afgelopen anderhalf jaar zijn bijgekomen (alles bij elkaar maakt, zodat het karwei aan het begin 160.000 gulden) is daarvoor nog nodig, van het nieuwe schooljaar klaar kan zijn. Al eind 1978 lag er bij de gemeente een plan op tafel om de Klaas de Vries school voor dat doel te verbouwen. Toen alle goedkeuringen (gemeente raad, Gedeputeerde Staten en onderwijs-inspectie) binnen waren, kwamen er echter bezwaren van om wonenden, die roet in het eten gooiden. Een nieuw bouwplan (kosten 671.000 gulden), dat de instemming van de om wonenden kon wegdragen, kwam in au gustus van het afgelopen jaar gereed. WADDINXVEEN Zaterdagmiddag 2 februari houdt de Waddinxveense carnavalsvereniging De Gouweslob- bers een camavalsmiddag voor 65- plussers. Dit knotsgezellige bejaarden carnaval wordt vanaf 14.00 uur gehou den in de grote zaal van café-restauran De Unie aan de Kerkweg-Oost. Op deze middag hebben de gewone- er buitengewone leden van De Gouwe- slobbers die de 65 jaar gepasseerd zijn gratis toegang, de andere 65-piussen betalen voor hun toegangskaart eer rijksdaalder. De camavalsmiddag za muzikaal worden opgeluisterd door he duo Piet Rambas. Natuurlijk zijn ooi Prins Otto de Eerste en prinses Els me hun gevolg van de partij. Wie vervoert wil worden kan bellen: 2202, 4824 c 3420. WADDINXVEEN In de gemeente raadsvergadering van volgende week woensdagavond komt het voorstel aan de orde tot sloop dan wel behoud en re stauratie van het oude notarishuis aan de Kerkweg-Oost. Het betreft een enigszins gewijzigd voorstel, omdat wethouder A. H. van Gent (PvdA) die het karakteristieke pand wil behouden - er in heeft laten opnemen dat zijn po gingen tot behoud reëler zijn gewor den, gelet op het feit dat zich reeds een gegadigde (het echtpaar A. Stigter uit Gouda) als gegadigde voor koop van het pand in erfpacht en met restauratie- verplichting heeft gemeld. En dat zon der dat er door de gemeente een ver- koopactie is gevoerd. Over de toekomst van het oude notaris huis hield het bestuur van de afdeling Waddinxveen van D’66 vorige week woensdagavond in café Sport aan de Kerkstraat een politiek café. Daar be toogde het democratische raadslid Hans Barth dat het voorstel met betre- king tot het oude notarishuis een aantal maanden zou moeten worden aange houden om zowel in de streek als op landelijk niveau mogelijkheden tot be houd serieus te kunnen nagaan. Daar aan heeft het tot nu toe ontbroken. Voor het politieke café bestond een re delijke belangstelling. Tot in de kleine uurtjes bleven de tientallen aanwezig, waaronder ook wethouder Anne van Gent, PvdA-fractievoorzitter Marie Boere en raadslid Dirk Lont, praten over het pand waarover de discussie al jarenlang aan de gang is. Tot de woord voerders in café Sport behoorden ook leden van de werkgroep Red het notarishuis. D’66-raadslid Hans Barth in discussie tijdens het door zijn partij gehouden politiek café in Cafe Sport. [Foto Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). ’’Voor mij is duidelijk dat Smallen- broek een hele of halve bouwlokatie naar Waddinxveen wil halen. Onze vi sie daarop is bekend. Daarom heeft onze raadsfractie, na ruggespraak met onze wethouder en de achterban, een aantal schriftelijke vragen op papier ge zet. Maar dat bleek een moeilijke zaak te zijn. Smallenbroek benaderde onze wethouder en betoogde dat er tussen de raadsfracties en het college van B. en W. afspraken waren gemaakt die in hielden dat over de zaak van de bou- wlokaties geen zaken naar buiten zou den worden gebracht zolang de ge meente Moordrecht zich nog niet zou hebben uitgesproken. Maar naar mijn mening had zo ook het antwoord op die vragen kunnen luiden, maar nee: de schriftelijke vragen van ons moesten worden ingetrokken”. Zoals bekend wordt in de provinciale studienota het bouwen van 5.000 hui zen in Gouda-West (grondgebied van Moordrecht) en in Waddinxveen-Zuid (Zuidplaspolder) met elkaar vergele ken. Gouda-West is als bouwlokatie in de belangstelling gebracht, nadat was gebleken dat bij de 4.000 huizen in Gouda-Oost (Haastrechtse kant) door het rijk gemiddeld 15.000 gulden per woning moet worden bijbetaald (lokatie-subsidie). Omdat ”Den Haag” toenstelde dat in of bij Gouda een goedkopere bouwlokatie moest worden betrokken, kwam onze buurgemeente in samenspraak met de provincie met Gouda-West (zijnde Moordrecht-Oost) op de proppen. Omdat het in de zomer van 1978 vast gestelde streekplan Zuid-Holland Oost spreekt van een woningbouwlokatie van 1.650 woningen op de grens Moordrecht-Gouda, terwijl er in dat gebied nu 5.000 huizen moeten komen, waren de poppen in en buiten Moor drecht gauw aan het dansen. Gouda kan daarentegen met woningbouw aan zowel de oostelijke- als de westelijke kant van de stad tot het eind van de eeuw voldoen aan de groeikerntaak in dit deel van de Randstad. In de provinciale studienota wordt bou wen in Gouda-West noodzakelijk ge vonden omdat Gouda op een regelma tige manier moet groeien, de twee bou- wlokaties gericht moeten zijn op het behouden én uitbreiden van de koop kracht in Gouda, het stadsbestuur in staat is de woningbouwstroom in goede banen te leiden en omdat de lokatie op Moordrechts grondgebied weinig duurder is dan het Volbouwen van de Waddinxveense Zuidplaspolder. Uite raard maakt de studienota onderwerp van gesprek uit binnen het Wad dinxveense gemeentelijk apparaat en dan vooral die aspecten welke slaan op de lokatie Waddinxveen-Zuid. In de di scussie in de regio beschouwt Wad dinxveen zich als belangstellende derde. BUDGETTAIR NEUTRAAL In tegenstelling tot het provinciaal be stuur en de gemeente Gouda is het col lege van Burgemeester en Wethouders van mening dat er budgettair neutraal (net zoveel inkomsten als uitgaven) dui zenden woningen extra neergezet kun nen worden in het Waddinxveense deel van de Zuidplaspolder. De provincie, ■onder aanvoering van verantwoordelijk gedeputeerde drs. J. Borgman (PvdA), meent echter dat ook in Waddinxveen- Zuid rijkssubsidie moet worden ge stopt (zij het 2.300,— per woning minder dan in Gouda-West). Hoofdargument voor de provinciale bestuurders is niettemin dat bouwen aan de Moordrechtse kant van de kaas- en kaarsenstad maatschappelijk aan vaardbaar moet worden genoemd om Gouda aan het noodzakelijke grotere draagvlak te helpen en de polder bij Waddinxveen groen te houden. Voor lopig wil alleen de gemeente Moor drecht - en op de achtergrond een aan tal hoge rijksambtenaren - dat er bij ons meer huizen worden gebouwd dan het streekplan Zuid-Holland Oost voor schrijft. Voor Moordrecht geldt name lijk dat er overal elders gebouwd kan en mag worden, bijvoorbeeld in Wad dinxveen, als het maar niet in de eigen Zuidplaspolder is. Volop belangstelling voor de discussie over de toekomst van het oude notarishuis in café Sport. Onder de aan wezigen bevond zich wethouder Anne van Gent. [Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 9