Hefbrug knelpunt Westnederland WD-LEZING KLOPT NIET BOUVIER STEELT SHOW College van B. en W. Familie- feestavond Tweehonderd van het CNV A. F. van Weele Bedrijf breidt uit en wil verbouwen Provinciale Waterstaat Henegouwerweg aanpakken giro 50500 Amsterdam •hi gulden boete de Leprastichting Goede leprabestrijding vereist ook uw hulp. Waar gaat het om? Duidelijkheid WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 JANUARI 1980 Elhiopisch leprapatiënt)© met verkrampe hand I VERZAMELEN VAN ADVIEZEN In de afgelopen tijd zeggen B. en W. streekvervoer aantrekkelijk Dat moet gebeuren via uitgebreidere keuringen van de honden en ook naar dé demonstratie voor gedrags- en ge- hoorzaamheidsoefeningen. Velen zijn belangstellend om een cur sus voor gedrags- en gehoorzaamheid- soefeningen opnieuw te gaan volgen. Men kan zich daartoe nog opgeven bij mevrouw W. Bakker, Benedenheulse- weg 24 te Stolwijk, telefoon 01826-668. informatie aan de reizigers, opvoering van frequentie, verbetering van de halte-accommodaties en het oplossen van knelpunten. Bij dit laatste denkt Westnederland aan vrije busbanen en verkeerslichtenregelingen. Die komen er nu in een te laag tempo, stelt de on derneming in het meerjarenplan 1980- 1984. ’’Bovendien”, zo wordt eraan toegevoegd ’’gaat het positieve effect van gerealiseerde maatregelen teniet door de steeds toenemende verkeers drukte”. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Zon dag werden er in het Boskoopse Flo rida honderden rashonden geshowd uit Boskoop en omgeving. Na een span nende strijd werd de Bouvier Berlinda Bernice van Rouika, eigenaar C. H1 de Kok, de winnaar. Het geheel trok een enorme belangstelling. Een kleine dui zend mensen kwamen kijken naar de reikt voor 25- en 50 jaar lidmaatschap van de bond, is er een verloting en treedt de Reeuwijkse toneelgroep VIOS op met de klucht ”De computer- bruid”. Na de toneelvoorstelling is er 3 een gezellig samenzijn met muziek van het trio Mamma’s Rocelli Boys. in gesprek met de VVD- fractievoorzitter, die daarop besloot tot het intrekken van de schriftelijke vragen. niet in staat is door gebrek aan volle dige informatie juist te handelen. Deze ernstige communicatiestoornis over de bouwlokatïes zo’n wezenlijke zaak zet grote vraagte- en van die zienswijze op de hoogte te mr. Smallenbroek namens het college ten nodig. gesprek met de VVD- BOUWACTIVITEITEN Door deze enorme groei zal in 1981 het hoofdkantoor en stalling van Westne derland aan de Hoogeveenseweg bij Boskoop - hetgeen Waddinxveens grondgebied is - moeten worden aange pakt. Dit hoofdkantoor dateert van 1961 en is gebouwd voor een totale be- probleem serieus en deskundig aait, zoals wij dat al 13 jaar lang doen. De deutini minder financialr bestrijding dan verwacht werd. Dit willen wij ter gelegenheid van Wereldlepradag toch duidelijk' stellen. Wie zijn nu het slachtoffer: de leprapatiënten,en De Leprastichting is gevestigd in het Koninklijk Instituut voor de lYopen te Amsterdam en is dé nationale organisatie die lepra patiënten helpt, ongeacht ras, religie of pphtiek. Bepaalde projekten worden medegefinan cierd door de Nederlandse overheid. Maar ook uw hulp blijft onmisbaar. Het gaat om de bestrijding van lepra. Lepra wordt veroorzaakt doer een bacterie die de zenuwen aan tast. Lepra is stiekem. Hoe eerder je het merkt en er wat aan laat doen, hoe beter het is. Lepra maakt gevoelloos en daardoor kun je ernstig verminkt raken. Minstens 15 miljoen mensen, vooral in de derde wereld, lijden nog aan lepra. Eén van de geneesmiddelen, het DDS, blijkt de laatste tijd in veel gevallen niet meer opgewassen te zijn tegen de leprabacterie. Gelukkig maar dat er nog andere, zij het veel duurdere, middelen zijn. Duidelijk is dat hulp na meer dan ooit noodzakelijk is. WADDINXVEEN Voor NV Verenigd Streekvervoer Westnederland vormt de Waddinxveense hefbrug over de Gouwe nog altijd een belan grijk knelpunt. De steeds toenemende verkeersdrukte hier en elders in de streek is dan ook een voortdurende bedreiging voor de kwaliteit van het streekvervoer, zo blijkt uit het pas gepubliceerde meerjarenplan 1980-1984 van Westnederland. Het Waddinxveense busbedrijf, dat in 1981 met één bus en in 1982 met twee bussen wil gaan rijden door de nieuwe woonwijk Zuidplas, verzorgt het streekvervoer in grote delen van Zuid-Holland en Utrecht. Een voortdurende toename van reizi gers noopt West-nederland, een volle dochter van de Nederlandse Spoorwe gen, tot flink wat verbeteringen en uit breidingen. In het meerjarenplan wordt een en ander uit de doeken gedaan. Grootste probleem van Westnederland - waar 1300 mensen werken en meer dan 500 bussen beschikbaar zijn voor de busreizigers - is, dat tal van aange brachte kwaliteitsverbeteringen min of meer teniet worden gedaan door onno dig lange rijtijden en vertragingen. KNELPUNTEN Het busbedrijf, dat jaarlijks uitbreidt met 50 bussen en ongeveer 125 chauf feurs, heeft in het meerjarenplan een lijst met 46 knelpunten opgenomen, waarvan dat bij de Waddinxveense hef brug er één van is. In overleg met gemeen ten en provincie tracht Westnederland oplossingen te vinden voor het knel puntenprobleem. Met de provinciale waterstaat van Zuid-Holland werkt Westnederland al enkele jaren samen om tot een planmatige aanpak van veertig en toekomstige knelpunten te komen. Het provinciaal bestuur heeft bovendien de gemeenten verzocht het streekvervoer bij de plannenvorming te betrekken. Volgens Westnederland blijft echter een wettelijke regeling ge wenst. ’’Bij een aantal gemeenten func tioneert dit vooroverleg onvoldoende”, aldus de directie in het meerjarenplan. Volgens Westnederland is in Waddinx- veen de enige goede oplossing om vertra gingen bij de hefbrug te voorkomen (ko mende vanuit Gouda over de Henegou werweg) een lange linksafslaande strook, waarbij bij filevorming en brug- openingen de bus de gelegenheid krijgt om over de rechtdoorgaande strook te rijden en zich voor de tne op te stellen. Als reactie op de ook in 1979 geconsta teerde toename van het aantal reizigers zal Westnederland in de komende jaren verder gaan met het realiseren van uit breidingen en verbeteringen. Jaarlijks zal het aantal buskilometers stijgen, het aantal bussen zal volgens plan toene men van 545 in l980maar668 in 1984 en het aantal chauffeurs in dezelfde pe riode van 1200 naar 1670. Westneder land heeft die in de komende vijf jaar nodig om het toenemend aantal reizi gers op te vangen. Daarnaast zijn nog eens 90 monteurs en meer dan honderd brengen. En zo kwam burgemeester personeelsleden voor overige activitei- genoodzaakt waren hun schriftelijke vragen over een eventueel vol te bouwen Zuidplaspolder in te trekken. Dit is ons uit nadere informatie van het college van Burgemeester en Wethou ders over de rol van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek in het toenmalige gesprek met VVD-fractievoorzitter. F. H. de Ruijter gebleken. Dit gesprek werd gehouden op initiatief van de wet houders A. H. van Gent (PvdA) en P. F. J. van Schie (CDA), omdat beiden van mening waren dat het liberale col legelid mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester zich middels het laten stellen van schriftelijke vragen door haar fractievoorzitter F. H. de Ruijter niet hield aan de afspraak binnen B. en W. (na ruggespraak met de fracties) om over de bouwlokaties en de provinciale studienota daarover nog niet inhoude lijk te reageren, voordat B. en W. van Moordrecht hierop met een voorstel aan de raad van onze buurgemeente zouden hebben geantwoord. Dit Moor drechtse voorstel wordt begin februari verwacht. WADDINXVEEN - VVD-bestuurslid Karel W. Th. van Soest, vijfde op de kandidatenlijst van de Waddinxveense liberalen in 1978, zit er als schrijver van het artikel ’’Burgemeester eist intrekken schriftelijke vra gen van de VVD-fractie” in het laatstverschenen nummer van het mede delingenblad van de plaatselijke VVD helemaal naast als hij Het publiek meedeelt dat ’’door de blufpolitiek van de burgemeester” de liberalen p/a Koninklijk Instituut voor de Tropen Mauritskade 63,1092 AD Amsterdam Te Woon (020) 938973* kens achter het doelmatig functioneren van een democratische partij als de VVD, welke partij overigens in het op enbaar nog niet op de zaak is teruggekomen. WADD1NXVEEN/GOUDA Mr. J. H. Landwehr heeft bij het kantonge- vz recht in Gouda een 21-jarige Wad- laatst gehouden vergadering van de or dening en de woningbouw zich dan ook deren dat er een ernstig gebrek is aan informatie over en weer binnen de VVD-fractie en de achterban. Hoe kan het anders dat wethouder mevrouw Oosterbroek-Waagmeester akkoord Er zijn nog zoveel miljoenen lepra patiënten, die geholpen moeten worden. Dat het niet altijd even goed loopt met de hulpverlening, dat hebben wij gemerkt. Daar was en ia veel deining over. Verwarring alom. Ongeacht wat anderen deden, wij van de Leprastichting te Amsterdam pakken het lepra- probleem serieus en deskundig aan, zoals wij dat al 13 jaar lang ig heeft geleid tot tie hulp aan de lepra- De man i motorfiets aan het rijden op de Burge meester Jamessingel in Gouda. Aan de gen doorbraken echter naar de mening verbalisanten had hij een valse naam van de PvdA- en CDA-wethouders de opgegeven. Werd het rijden zonder rij- afgesproken handelwijze. Nadat VVD- bewijs gestraft, voor het opgeven van wethouder mevrouw Oosterbroek- een valse naam kreeg de Waddinxvener Waagmeester dit ook had erkend, be- vrijspraak. Bij wijze van les. WADDINXVEEN/DEN HAAG Provinciale Waterstaat van Zuid-holland gaat het al jaren be staande fileprobleem op de Hene gouwerweg nabij de hefbrug van Waddinxveen aanpakken. Mid den volgend jaar zal met een re- constructieproject worden be gonnen. In het voorjaar van 1981 verwacht men met de werkzaam heden klaar te zijn. De kosten van het hele project komen - inclusief de al eerder voltooide nieuwe be schoeiing - rond de 1,2 miljoen gulden te liggen. Door de strook voor het linksaf slaande verkeer (zuidzijde) met honderd meter te verlengen, hoopt Provinciale Waterstaat de dagelijkse rij wachtende auto’s sterk te verminderen. Die strook is nu zo kort, dat een goede ver keersafwikkeling van het recht door gaande verkeer (richting Boskoop) onmogelijk is. Verdere belangrijke punten uit het reconstructieplan zijn: het fietsverkeer (richting Gouda) zal van de rijbaan worden gehaald, tegenover de Kromme Esse komt een (extra) bushalte en voor het verkeer uit Boskoop (Noordzijde) komt een rijstrook voor rechtsaf. Om de fietsers ruimte te geven, werd in 1977 al in een nieuwe oe- vervoorziening voorzien, zodat de nodige meters in de breedte wer den gewonnen. Het uit Wad dinxveen (richting Gouda) ko mende fietsverkeer zal in de toe komst eerst over moeten steken om daarna rechtsaf te kunnen gaan. Het fietspad zal in beide richtingen te berijden zijn. VAN SPEYKSTRAAT Het baanvak voor het linksaf slaande verkeer (zuidzijde) wordt nu 2.20 meter. Het heeft er even naar uitgezien, dat de baanvak- winst teniet zou worden gedaan door de op de Henegouwerweg uitkomende Van Speykstraat. Deze aansluiting werd in het na jaar van 1978 gemaakt. Wad dinxveen wenste op de Henegou werweg een voorsorteervak om linksaf te kunnen slaan. Die ge dachte heeft men echter los gelaten. Er zal nu een kruis op het wegdek getekend worden. Omdat de bus voor de woonflats op de rijbaan moet stoppen, wilde Waterstaat de halte een eind naar I de hefbrug verplaatsen, omdat daar meer ruimte komt. Dit hield 1 tevens de aanleg van een nieuwe halte tegenover deze halte in. Veranderde inzichten bij Westne derland hebben uiteindelijk ge leid tot het handhaven van de halte voor de woonflats. De extra halte verdween daar echter niet mee. In het reconstructieplan is ook de I vernieuwing van de verkeerslich- I teninstallatie opgenomen. De ko sten bedragen twintigduizend gul den. Waddinxveen levert hierin een bijdrage van tienduizend gulden. "4^ Mé WADDINXVEEN De Christelijke Besturenbond CNV Waddinxveen houdt haar jaarlijkse familiefeestavond vrijdagavond 29 februari om half acht in het Gereformeerd Verenigingsge bouw Het Trefpunt. Op deze avond, die zal worden geopend door de heer J. H. v. d. Kamp, houdt hoofdbestuurder Henk van Dam een propagandatoe- was zonder rijbewijs op een overeenstemming met het reglement WADDINXVEEN - Blijkens een wijzi- spraak, zullen er insignes worden uitge- van or^e ingediende schriftelijke vra- ging in het handelsregister van de Ka- cn ,J mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is de Wad dinxvener ir. A. F. van Weele uitgetre den als commissaris van Specialistische Bouwtechnieken Nederhorst BV, n°g sloot het college de heer De Ruijter Gouda. r"~ ERNSTIG Wie van deze door het college van B. en W. geschetste gang van zaken ken nis neemt kan niet anders dan conclu- drijfsomvang van 60 bussen, terwijl de beschikbare kantoorruimte ontoerei kend is. Een gedeelte van het pand zal moeten worden afgebroken en worden vervangen door een nieuw pand met Voldoende kantoorruimte. De stalling- gaat met het stellen van schriftelijke scapaciteit zal uitgebreid worden tot 70 vragen, dat zij en haar fractievoorzitter a 80 bussen. zich op dat moment niets herinneren Verder wil de vervoersmaatschappij het van een gemaakte afspraak, dat een streekvervoer aantrekkelijk maken, mede-bestuurslid in het VVD- mededelingenblad met een verhaal komt, boordevol onjuiste aantijgingen (waarvoor Karei van Soest al zijn ver ontschuldiging heeft aangeboden aan a rburgemeester mr. Smallenbroek) en zich slechts bezig te hebben gehouden dat mede-fractielid J. B. Borger ook met het verzamelen van adviezen en J 1 het voeren van gesprekken naar aanlei ding van de door de provincie ge maakte studie over d: tr.:.. Gouda-West (Moordrecht-Oost) Waddinxveen-Zuid en de consequen ties van een volgebouwde Zuidplaspol der in Waddinxveen. In die zin heeft wethouder P. F. J. van Schie (CDA) in dinxvener 200 gulden boete opgelegd raadscommissie voor de ruimtelijke wegens het voor de tweede maal ge- snapt worden zonder rijbewijs op zak. uitgelaten. De plotseling door de VVD-fractie in

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 11