Lied der Gouweruiters hebben al Gouwe- halve eeuw goede naam ruiters WEEKBLAD - SPORT mWHTEPRimHAL ^éyGOED EN GOEDKOOP! Waddinxveense sportspetters Oprichtingsvergadering in het gemeentehuis Weer winst hockeysters Waddinxveen Basketballers verliezen van koploper Volleybalsters weer roemloos ten onder Receptie I I I I I I I I I I I I I I Voor de dames-junioren was er een secretaris van toen het verenigings- gebeuren op losse vellen schreef, wat op dit seizoen (4-5). Alhoewel de jon gens tegen Berkel-Rodenrijs goed be gonnen zwakten ze halverwege de wed strijd zoveel af dat de toen opgelopen achterstand net niet meer in te halen viel. Kampioenschap in deze poule HEREN De Waddinxveense heren hebben afge lopen zaterdagavond op de vierde zaalhockeyavond zowel van Pollux (2- 5) als van Rijswijk (3-7) verloren. De heren stelden wel teleur, aangezien de eerste wedstrijden tegen beide clubs zeer slecht begin aan Tooszijde: Stand 7e minuut 18-2 voor P 74. en konden de meisjes van Pressing wat meer scoren. Winst voor Toos met 43- 17. Topscorers: Bernice Posthumus 21 De dames-adspiranten 2 konden het niet bolwerken tegen Leiderdorp. Via een door met de maximale winst. Gezien het heden vertoonde spel een moeilijke periode voor de Be Fair dames. Vooral WADDINXVEEN - Het 5O-jarig be staan van de landelijke rijvereniging De Gouweruiters wordt komende vrijdagavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt niet alleen gevierd met de jaarlijkse ruiteravond, maar ook met een re ceptie. Deze receptie wordt in het ge bouw aan de Stationsstraat gehou den van 18.30 tot 20.00 uur. Om 20.00 uur wordt begonnen met het feestprogramma dat een toe spraak van voorzitter E.J. de Jong omvat, de opvoering van het blij spel ”Ben ik nu getrouwd of niet” door de Naaldwijkse toneelvereni ging De Plankeniers, een zaalverlo- ting en een gezellig samenzijn na af loop met muzikale medewerking van de Orientals uit Stolwijk. WADDINXVEEN - Hoewel voor de komende vrijdagavond te houden ruiteravond van de landelijke rijvereniging De Gouweruiters het zingen van het federatielied ’’Een dracht maakt macht’’ op het pro gramma staat, bestaat er ook het ’’Lied der Gouweruiters”. Dat gaat zo: Een club van stavast en een standaard voorop Was steeds ons verlangen bij draf en galop Hoe sierlijk zijn vorm is, hoe schittert zijn tooi Twee gekruiste sleutels ,,’i Wapen Waddinxveen” 't Geheel is indrukwekkend plechtig, o neen, Wat er ook gebeure, waar heen we ook gaan Nimmer vergeten we ons Gouweruiters vaan. Hoe hecht wordt de band tussen ruiter en paard Geen moeite nog tijd wordt door oefenen gespaard Hoe vlot loopt ons paardje, hoe sierlijk zijn gang Komt makkers geoefend, ’t is ruitersbelang Nu met de ogen op de standaard gericht Komt ook de ernst en ge voelen we de plicht Steeds ons te houden met liefde en trouw Aan de kleuren van de standaard, Oranje, Wit, Blauw nog de meeste weerstand op van de zijde van VCL. Lange tijd bleef de stand dubb cl blank totdat strafcorners van Eveline Ruiter de doorslag gaven: een 4-0 eindstand werd bereikt. De tweede wedstrijd tegen Crayenhout strijd tegen Nieuwkoop werd F.M. van Tol, E. de Jong en B. de achtdaagse rit van mejuffrouw S.A. van der Breggen rond het Ijsselmeer en een delijkse pupillenavond. Deze namelijk kienen. Ér zijn mooie prijzen^ ruiters in die tijd aan diverse dus kom allemaal om half zeven. c__2.1.. -I. ninginnedag in Soestdijk (1963). In 1964 zijn zeven leden van De Gouwe ruiters onderscheiden omdat zij 25 jaar lid waren van de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen. Dat waren mevrouw S.A. Ripping-van der Breggen, J.M. v.d. Bas, A.Ph. v.d. Breggen, Ph.A. v.d. Breggen, M. Donker, P. Noordam en Ph. Kroes. OPVALLENDE PRESTATIES De jaren zestig en zeventig werden ge kenmerkt door de meest opvallende prestaties. Zo grepen vier jonge ruiters in 1966 de provinciale titel, werd met een achttal de eerste prijs in Dordrecht behaald en veroverden L. van Vliet, J. v.d. Loo en Conny Glasbeek mooie eerste plaatsen. Door gebrek aan boerenzoons en paarden is de landelijke rijvereniging De Gouweruiters in een halve eeuw tijd veranderd in een ge zellig koppeltje ponyrijders, dat jaar lijks aan zo’n vijf wedstrijden mee doet en op aanstekelijke wijze het rijden op een paard of een pony propageert. En daarbij kan hen taaie volharding niet worden ontzegd. I (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSVS (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS (basketbal WADDINXVEEN - Vrijdagavond kre gen de heren-senioren 1 van TOOS- basketbal opnieuw één van de koplo pers in de eerste klasse Den Haag op be zoek. Hadden de Waddinxveners uit bij P 74 in Delft met ruim 60 punten verschil verloren, de schade bleef nu 2 - 1 een aantal Toos-spelers erg laat in de zaal WADDINXVEEN - Ook afgelopen za- aanwezig waren kon er niet voldoende terdag heeft de zo noodzakelijke om- I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 JANUARI 1980 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen)Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Sooit Gedacht lschaatsen l Waddinxveense Schaakvereniging W'SV (schaken) Schuttersvereniging W ad- dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenisseh) Tennisvereniging Waddinxveen Fair eerder dit seizoen de eerste thuis nederlaag toebracht. Het grootste probleem was de aanwezigheid van slechts zes basisspelers. Enige aan vulling bleek haalbaar uit de junioren. Ondanks dit alles een goede wedstrijd van Be Fair-zijde. De eerste set was met 16-14 voor de thuisploeg. In de tweede set werd het Waddinxveense team enigszins aange slagen door diverse vreemde beslissin gen van het scheidsrechterlijke duo. Duidelijk verlies dus van deze set met 15-5. De derde set werd door grote inzet weliswaar nog bevochten met 16-18, doch strijd bleek eigenlijk al gestreden. De vierde set ging dan ook met 15-10 naar de thuisploeg. Een nederlaag met 1-3 was dan ook het gevolg. Heren 3 bleek in de thuiswedstrijd tegen Van Zwol eindelijk het gewenste niveau te hebben bereikt. Deze tegenstander werd door goed opgebouwd aanvals- spel met 3-0 aan de kant gezet. Heren 4 klopte vrij gemakkelijk Radius met 0-3. Op zaterdagavond 9 februari houdt de tennisvereniging Waddinxveen in haar clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan de jaarlijkse gezellige carna valsavond. Begonnen wordt om half negen. Aan de boorden van de tennis banen zwaait die avond prins Leo de Eerste de scepter over al de aanwezi gen, al dan niet in carnavalstenue. voetbalstraffen: T. Koetsier (WSE 4) is uitgesloten voor 4 wedstrijden en i van Zuid-Holland Noord-Brabant in de klasse Z individuele dressuur. Het jaar minuut erg goed terug en sloten de daarop herhaalde hij deze prestatie in eerste helft met een 27-24 voorsprong Bodegraven, waarna hij door het af. Deze 3 punten voorsprong stonden Toos Rutten en Annemiek Oostwou- district werd afgevaardigd naar de de Dasjongens niet meer af en konden der en strafcorners van Eveline Ruiter. De Waddinxveense dames leiden in de ze competitie met 12 punten uit 6 wed- Geoefend werd er op het terrein van de heer M.P. van Tol aan het Noordeinde. De nieuwe loot aan de stam zorgde in 1960 voor een succesvol jaar. Het eerste bouwden de Toos-meisjes al een be ach ttal met pony’s behaalde evenals het slissende voorsprong op, waarbij de viertal met paarden een eerste prijs bij meisjes van Pressing pas in de 17e de provinciale kampioenschappen in minuut hun vierde punt konden scoren. Delft, ’s Avonds is de succesvolle Rust 27-6 voor Toos. Na rust was de Gouweruitersequipe door de burge- concentratie aan Tooszijde iets minder meester op het gemeentehuis ontvan gen. Hoogtepunten voor de ponyclub waren vervolgens het bezoek van prins Bernhard (1961) en het défilé op Ko- en Lia Aarts 10 punten. week en Waddinxveen bedekt raakte onder een pak sneeuw is het met het schaatsen sinds vorige week zondag ge daan. We hebben niettemin nog één schaatsuitslag van de Waddinxvener Klaas de Redelijkheid, die winnaar werd van de ledenwedstrijd korte baan van de ijsclub Stolwijk. Dinsdag 12 augustus van dit jaar be staat de afdeling Gouda van de KNVB 75 jaar. Dat betekent dat dit voorjaar een groot jubileumbekervoetbaltour- nooi zal worden gehouden. Op het pro gramma staan bijvoorbeeld wedstrijden Fair) is drie maanden het recht ontzegd periode van deze vereniging is niet zo veel bekend, maar De Gouweruiters kwamen altijd met prijzen naar huis. Vooral als springruiters hadden zij een grote faam. Meer dan eens werden leden van De Gouweruiters door het district Zuid- Holland/Noord-Brabant afgevaardigd naar nationale kampioenschappen. Naast dit wedstrijdelement heeft de Waddinxveense rijvereniging altijd een open oog gehad voor show. Bij Oranjefeesten, de intocht van Sint Nicolaas en koninklijke bezoeken zoals van prins Bernhard in 1961 gaven De Gouweruiters acte de presence. Tot de oprichting van de landelijke rij vereniging besloot in 1930 burgemeester P.A. Troost. In Hoofddorp, waar onze voormalige 'eerste burger ge meentesecretaris was, timmerde de aan de Nesse ging het achttal in winter- kleding en ski’s op de foto. De laatste stunt van een uitermate actieve Wad dinxvener. Vrijdagavond 1 februari is er in het clubgebouw van Be Fair weer de maan delijkse pupillenavond. Deze keer hetterugzoekenernietgemakkelijkerop De heer P.H. Koetsier werd in 1956 in wordt er een oud-hollands spel gedaan, maakt. Wel is bekend dat De Gouwe- Rotterdam met Sjors kampioen J' J J’ con- coursen deelnamen in Alblasserdam en (FC Vlaardingen), Joop Koorevaar, Di- voorzitter Van der Breggen. In tegen- Zuid-Holland Noord-Brabant is ge en Emile Monsanto stelling tot nu waren de eerste leden weest. Daarna ontfermden de heren Ph. simpele 2-0 overwinning, omdat tegen- do Havenaar en Emile 1 (allen FC Den Haag). Bij Teun Bron vrijwel zonder uitzondering boeren- Kroes en E.J. de Jong zich over de lei- aan^de Nesse ging het achttalen winter- zoons, die over eigen paarden be- ding van De Gouweruiters. Vanaf 1956 recente vertrek Mensink. Dames 2 kwam in de thuiswedstrijd tegen Supralux Dos 2 niet in actie door een te late aanvangsmogelijkheid van deze wedstrijd. Be Fair 3 tenslotte kon eJ naar de de Dasjongens met meer at en konden het niet bolwerken tegen V en A2 uit kampioenschappen in verder uitlopen naar een 51-43 over- Zevenhuizen. Uitslag 1-3. waar de tweede helft startte Toos veel beter. Op dit niveau. Be Fair gaf de eerste se Vooral aanvallend ging het wat beter, vrij snel uit handen met 12-15 en 14-16 De strijd in de tweede helft ging veel In de derde set kwam het betere spel vat meer gelijk op gezien de stand van 37- de thuisploeg plotseling wel, hetgeei Oefent men nu in het voorjaar en in de opgevolgd door J.A. Heykoop, die op 47 voor Punch in de tweede helft. direct een setzege van 15-6 tewee; burg (Sparta), Dick Ernst (Excelsior), zomer achter de boerderij van de heer zijn beurt in 1959 de voorzittershamer Eindstand 103-60 voor Punch 74. Top- bracht. Het zo noodzakelijke vuur bleek daarn; weer te zijn geblust gezien de uitslag van de vierde set: verlies met 7-15. Te- stander Leiderdorp niet kwam opda- genstandster Gemini K2 vertrok hier- zoons, die over eigen paarden be- ding van De Gouweruiters. Vanaf 1956 gen. schikten.'7an de wedstrijdresultaten uit is de lijn is het prestatiepeil duidelijk De heren-kadetten 1 speelden thuis het begin is niet veel bekend, omdat de gestegen. tegen het bezoekende Das een span- - ixTTrv uT nende wedstrijd. Beide teams hielden °°k gezien de komende uitwedstrijd INTOCHT elkaar goed in evenwicht, waarbij beide tegen koploopster Krimpen en het teams om beurten een voorsprong na- recente vertrek van coach Ilcr.r.;; men. 10e Minuut 16-10 voor Toos. De Das jongens kwamen in de laatste op weg naar de Haarlemmermeer- polder deed overnachten in Wad dinxveen. Waarschijnlijk zijn de boerenjongens hier zo enthousiast ge- hoofdstad nam voorzitter Van der worden dan het niet kon uitblijven dat Breggen deel aan het nationale kam- Waddinxveen ook een landelijke rij- pioenschap. vereniging kreeg. KONINKLIJKE MEDAILLES OPRICHTINGSVERGADERING In 1934 werd op het terrein bij Van der Burgemeester Troost leidde op 1 febru- Breggen een concours gehouden, waar- ari 1930 de oprichtingsvergadering van bij hoge uitzondering medailles be- De Gouweruiters in de trouwzaal van schikbaar waren gesteld door het het gemeentehuis. In het eerste bestuur koninklijk huis. Andere vermeldens- air'BoXgra^ kwamen te zitten A.Ph. v.d. Breggen, waardige feiten uit die periode zijn de beperkt tot 40 punten. Doordat -i’ Ruiter. De bemiddeling van de burge- meester werd gehonoreerd met het ere- een 400 kilometer lange rit door de worden ingespeeld, met als gevolg een mekeer zich niet voorgedaan in het spe voorzitterschap. Vandaag de dag ver- Gelderse Achterhoek. Voor beide zeer slecht begin aan Tooszijde: Stand van het eerste damesteam van Be Fair --dat Gemini K2 met de maximale wins: Daarna begon Toos langzaam maar liet vertrekken. zeker beter in haar ritme te komen, Voor Be Fair betekende de blessure var wedstrijden deelgenomen. Wel werd waarbij erg veel ballen op ongelukkige zowel Jannie Zeeman als Helma var geoefend, zij het in beperkte mate wijze, weer uit de ring draaiden; rust- Vliet een handicap. Dit betekende he mevrouw E. de Mik-van Tol en pen- aangezien er vijf paarden en drie ruiters stand 23-56 voor P 74. In het begin van eerste optreden van Marijke Asschemai ningmeesteresse Ankie Koetsier. De rij- door de Duitsers waren gevorderd. vereniging telt zo’n 30 leden, waarvan Meer exacte gegevens zijn er bekend uit er 11 tot de rijdende (pony)leden ge- de naoorlogse periode. Voorzitter rekend kunnen worden. A.Ph. van der Breggen werd in 1946 WADDINXVEEN - De 50-jarige landelijke rijvereniging De Gouwerui ters uit Waddinxveen waarover we vorige week al schreven heeft al kreëg°/15,boete. B. Tamerus (Be een halve eeuw een goede naam in ons Gouwedorp. Over de vroegere om als leider te fungeren. H. M. de Wilde (Be Fair) - is uitgesloten voor twee wedstrijden, waarvan één voor- waardelijk met een proeftijd van een jaar. M. Moons (WSE) is uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan 1 weds trijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Leo Nieuwenhuyzen, de coach van het eerste dameszevental van de zwem en waterpoloclub Roubos De Gouwe, in Rijn en Gouwe over ’’zijn” speel sters: ”Een gezellig clubje, gewoon een stel vriendinnen. Er wordt nooit ge mopperd. Er is nooit ruzie. De dames gaan zo nu en dan fijn met elkaar uit!” En dat is natuurlijk leuk om te horen van Leo Nieuwenhuyzen, de legendari sche eerste zeventalspeler die nu uit komt in het tweede en ook nog de heren van Boskoop traint. De Wad- meentesecretaris was, timmerde dinxvener is druk in de weer om de po- burgemeester van die plaats aan de weg sitie van de dames op de ranglijst in de als voorzitter van de Koninklijke Ne- komende tijd nog wat te verbeteren, derlandse Federatie van Landelijke Rij- hoewel dat niet gemakkelijk is na het verenigingen. Dus de Waddinxveense vertrek van Riet Verweij naar DONK burgemeester kende de sfeer rond grote en het stoppen van Andrea de Jong. concoursen. Zo was er eens één in Hoewel het nog heeft gevroren deze Hoofddorp die toen veel deelnemers Barneveld. Ook was de rijvereniging "'~JJ j. tt i vertegenwoordigd bij een demonstra tie voor de koningin in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Eveneens in de Floreant(zo)-Be Fair(za), Waddinxveen(za)-Gouda(zo) en Gouda(za)-WSE(zo). Zaterdag 31 mei worden de halve finales en de finale ge- voorzitterschap. Vandaag de dag ver- Gelderse Achterhoek. Voor beide speeld op het voetbalterrein van Be vult de burgemeester nog altijd het be- prestaties ontving de Waddinxveense Fair in het Burgemeester Warnaarp- schermheerschap van De Gouweruiters, rijdster een beker van de ANWB. In de die nu wordt voorgezeten door het be- oorlogsjaren is er niet aan concoursen stuurslid van het eerste uur, de heer en E.J. de Jong. Secretaresse is thans er Waddinxveen - Vorige week zaterdag avond wonnen de hockeydames, van Waddinxveen hun twee zaalhockey- wedstrijden tegen VCL en Crayenhout. De eerste wedstrijd tegen VCL leverde gelijke spelen opleverden. Slecht com bineren was de oorzaak van het verlies van beide wedstrijden. Ook jongens A (jeugd van 16-17 jaar) speelden zaterdag twee zaal- hockeywedstrijden. De eerste wed- r J met werd simpel gewonnen. In het begin 8-1 gewonnen. De wedstrijd tegen her werd nog enige tegenstand geboden, kel-Rodenrijs leverde het eerste verlies doch het feit dat Crayenhout onvol doende wisselspeelsters had, speelde de ploeg uit Den Haag parten. Wad dinxveen maakte hier bekwaam gebruik van, waardoor met 9-2 gewon nen werd. Gescoord werd er door velddoelpunten van Renske Koert, blijft echter nog wel mogelijk. coach Hennie nationale Emmeloord, waar hij als negende winning. HEREN eindigde. Op 3 december 1956 werd De dames-adspiranten 2 konden het strijden, gevolgd door Zoetermeer met Waddinxveens oud-burgemeester C.A. niet bolwerken tegen Leiderdorp. Via Heren I moest aantreden tegen Donar. 11 punten. van der Hooft door de Waddinxveense een 13-6 voorsprong bij rust behaalden ^en vrlJ 00f.as2ee2„ .V,,;T rijvereniging ingehaald. Een belangrijk de meisjes van Leiderdorp een 21-12 jaar voor de vereniging vormde 1959, overwinning. waarin de ponyclub werd opgericht. De dames-adspiranten gaan rustig door ----j_ met wjnnen. bju werk er zonder al te veel problemen in Reeuwijk gewonnen van Pressing. Vooral in de eerste helft Het lantsoen. Voor het tournopi komen ook de damesvoetbalsters in actie. En dat houdt weer de wedstrijd Bergambacht- Waddinxveen in. Sporthuis De Bron bestaat niet meer, maar in de winterstop wist Teun Bron nog wel acht betaald-voetballers uit Midden-Holland op initiatief van Rijn en Gouwe in zijn zaak bij elkaar te krij gen. Het betreft hier Frank Weerden- Martin Breuer (FC Den Bosch), Paul De Jong aan de Onderweg, in het aller- overgaf aan P. Ripping, die tevens scorers bij Toos: Peter Zwamborn 17 en de Jong (Haarlem), Herman den Haag eerste begin was dit het terrein van twintig jaar voorzitter van het district Regie Lie 15.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 21