Roubos De Gouwe houdt zich weer niet staande WEEKBLAD - SPORT I I i I i VERZIJLSsport PASSAGE 218-WADDINXVEEN-TEL.: 01828-7697 In weekeinde weer twee nederlagen WSV1 neemt Teams Eben Haëzerschool damden klassen beter TOOS 2 VERLIEST D/E-zwemmen De Gouwe Siebe Verweij naar Papendal Kees Blonk bedwingt dammer Piet Swart Vangst was beneden verwachting voorsprong tegen Dordrecht 3 Failliet i 1 6 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 JANUARI 1980 haar kracht door 5x te scoren. De Woerden I-Heren II ONDERLINGE ken. Daarmee creërde de Waddinx- jaar: 2. Jacco v. Duyn, 0.41.7 d. Een leuk besluit van deze schooldam- Door dit verzuim speelde Gerrit een sterk aanvallende zet en wist de partij in winst om te zetten. van Jan Evert Veer was over alle linies sterker en behaalde een regelmatige 13- 3 zege. DE ZIJL/LGB Zaterdagavond kwam het Leidse De Zijl/L.G.B. op bezoek in de Sniep. Na de nederlaag van vorige week tegen H.Z.C./De Robben waren de Leide- naars gebrand op een overwinning. Al in de eerste periode kwam Roubos De Gouwe achter door een eigen doel- Uitslagen achtste finales: Eben Haëzerschool-Kon. Julianaschool St. Paulusschool-Savornin Lohmanschool Sav. Lohmanschool-St. Paulusschool Eben-Haëzerschool-Leon varf Gelderschool Gr. v. Prinsterer-Kon. Julianaschool Sav. Lohmanschool-Leon van Gelderschool Rehobothschool-Sav. Lohmanschool Eben Haëzerschool-St. Paulusschool WADDINXVEEN - TOOS 2 heeft de microkorfbalwedstrijd tegen KOAG 6 te Krimpen aan den IJssel gewonnen met 9-3Het tweede team was voor deze keer aangevuld met leden van het derde team. TOOS 2 aansluiting met de top. De Waddinxveners staan nu na Sportief 2 en Vriendenschaar 3 op de derde plaats. 10-0 10-0 9-1 8-2 7-3 6-4 10-0 10-0 zorgden voor de eindstand 6-10. Uitslagen waterpolo: Zian/Vitesse I-Heren I Heren III-De Vuurschie II Heren I-De Zijl/LGB I Dames I-DWRI Heren II-ESCA II BZC-Meisjes Pup 7-3 7- 3 8- 2 3-7 1-0 afg. 1-0 1-0 1-0 0-1 1-0 0-2 1-1 2-0 2-0 0-2 2-0 1-1 1-1 2-0 1-1 2-0 1-1 2-0 2-0 1-1 0-2 0-2 d. 13-3 7-11 6- 10 3- 5 7- 7 1- 3 2- 6 7- 7 CD V tallen, dus 190 leerlingen van 14 ver schillende lagere scholen, voor een drukke en gezellige damhappening. WADDINXVEEN/— In de 23e ronde van damvereniging Excelsior wist de er varen dammer Kees Blonk een fraaie remise te bereiken tegen de huidige kampioen Piet Swart. Cor Stolker ver zuimde in het eindspel tegen Gerrit van - G. Burger - J. Muit - A. v.d. Eik - J. Ponsioen - J. Kleiweg - G. Besemer - H. de Roodt JEUGDSCHAAK Na de enerverende wedstrijddagen in de vorige week, is afgelopen donderdag avond weer een normale ronde voor de wintercompetitie gespeeld. Allereerst werd de afgebroken wedstrijd tussen Steven Verhagen en Eric Claassen uit- de onderlinge competitie van de WADDINXVEEN - In het afgelopen weekeinde heeft Roubos De Gouwe niet voor een verassing in de hoofdklasse waterpolo kunnen zorgen. Aan getreden moest worden tegen de topploegen Zian/Vitesse uit Den Haag en De Zijl/LGB uit Leiden. Van de eerste werd met 13-3 verloren en van de tweede met 6-10. der Zijden een positioneel erg sterke zet Vrijdagavond speelden de Waddinxveners tegen koploper in de hoofdklasse J. de Haan-D. Heeren I P. Zwart-C. Blonk G. v.d. Zijden-C. Stolker A. Blom-J. Both T. Twigt-C. Barelds J. v.d. Elst-P. van Gils T. Driesse-D. Brandhorst R. van Dijk-T. v. Bueren T. den Ouden-G. Heeren D. Schouten-A. Crone G. Dankers-G. v. Mannekes A. Zwanenburg-J. Borsboom B. van Eijk-M. v. Willigen P. van Es-D. Heeren II D. v. Willigen-J. de Heer J. de Pater-C. Kramp A. Rietveld-J. v. Wijgerden Meer, 2.52.7: 2. Arja Bouman, 2.56.4 1ÖÖ meter vlinder heren: 3. Marc Faber, 1.17.8 100 meter vrije slag meisjes onder 10 jaar: 2. Caroline Baas, 1.41.8; 3. Gilian v.d. Berg, 1.42.8 100 meter vrije slag jongens onder 16 jaar: 1. Marc Faber, 1.01.5; 2. Jan Both, 1.04.6 100 meter vlinder meisjes onder 12 jaar: 1. Renata v.d. Kraats, 1.34.9; 2. Suzan v.d. Heyden, 1.41.5 50 meter vlinder jongens onder 12 jaar: 2. Jacco v. Duyn, 0.40.0 100 meter rug meisjes onder 14 jaar: 2. Petra Besemer, 1.31.3; 3. Caroline v.d. Bosch, 1.31.5 100 meter rug jongens onder 14 jaar: 3. Peter v. Tilburg, 1.25.4 100 meter rug dames: 1. Marja Jonker, 1.20.6; 3. Arja Bouma, 1.25.6 100 meter rug heren: 2. Niek de Leeuw, 1.16.6; 3. André Domburg, 1.16.8 1AAii_ii__ z- - o J TOOS 2 vorige week donderdagavond jaar: 2. Greet den Haan, 1.33.1 tallen van de Eben en wat zich voor insiders reeds in de poules begon af te tekenen, werd in de finaleronden bevestigd. Zij waren klassen beter dan de overige teams. Al leen teams van de De Savornin Loh manschool en de St. Paulusschool konden enige tegenstand bieden. SIMPLE ANTWOORD Gevraagd naar dit succes aan de leer krachten G. v.d. berg en A. Land was BINGOMIDDAG Zoals gebruikelijk met damtournooi afgesloten met een bingomiddag en een simultaanwedstrijd. Cees Kramp leidde de bingo, daarin bijgestaan door mevr. Heus. Excelsior-dammer Ruud van Dijk speelde de simultaan- wedstrijden. Hij moest 5 scholieren een remise toestaan en in Ton van Doorn van de Rehobothschool en Patrick Huisman van de Eben Haëzerschool zijn meerdere erkennen. te hebben en won. Arie Smitskamp moest aantreden tegen de meestal zeer sterk spelende Marcel de Haan. Marcel werkte geconcentreerd ook deze lang niet eenvoudige opgave af en wist Arie te verslaan. Steven Verhagen speelde nog een tweede partij, ditmaal tegen Asa Dirksen. Asa bleek duidelijk de sterkste en won zijn zoveelste partij. In de B-groep wist Lucas Blom van twee opponenten te winnen. Zijn tegen strevers waren deze avond: Ronald Best Hans van Woudenberg. Lucas komt op deze manier stevig aan de kop van de B- groep te staan. Hans Kimmel vergaarde ook weer een puntje. Ditmaal ten koste van Kees Hiemstra. Sandra Wientjens en Claudia Torenbeek speelden een dames wedstrijd met wisselende kansen. Claudia bleek uiteindelijk de sterkste. Richard Wientjens tenslotte wist door zeer slim spel van de toch altijd goed spelende Hans van Wouden berg te winnen. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbal vereniging TOOS (basketbal). WADDINXVEEN Blijkens een ge rechtelijke aankondiging in de Neder landse Staatscourant is het faillisse ment uitgesproken van T. W. Bron, leplaan 120, Waddinxveen, eigenaar van de handelsonderneming Sporthuis De Bron. Deze zaak is bij de arrondis sementsrechtbank te Rotterdam be handeld dooi rechter-commissaris mr. P. W. M. Boekhoven. Tot curator is Het derde team ontving het achttal van Schoonhoven 2 voor een wedstrijd in de 4e Klas. Het derde, dat het dit jaar goed doet kwam in zijn sterkste opstelling ook nu weer goed voor de dag. Ze hadden in ieder geval minder tijd nodig voor hun wedstrijd dan het eerste. Via winstpartijen van Van Haaren, Bloem, Van Randwijk, De Vries en Ket, waar 3 nederlagen tegenover stonden (van resp. Oosterloo, Littooy en Torenbeek), werd met 5-3 gewonnen. Voor de wedstrijd W.S.V. 2-Lekker- kerk 1, die deze week op het programma staat, speelde Van Grieken op verzoek van Lekkerkerk zijn partij vooruit. De partij werd (nog) afgebro ken, doch Van Grieken heeft zich uit stekende winst kansen geschapen. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersportIjsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schietenTafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen)Tennisvereniging Waddinxveen er in de onderlinge slechts een beschei den programma afgewerkt. In groep B lijkt Burger kennelijk wat van slag. Nu moest hij in Ellers zijn meerdere er kennen. In groep D werd een viertal partijen gespeeld. Koploper Muit zag zijn zegereeks (voorlopig?) gestuit dooi Schoemaker. De partij werd afgebro ken. V.d. Berg versloeg V.d. Eik WADDINXVEEN - Siebe Ver weij, jeugdturner van T.O.O.S.- gymnastiek, is door het K.N.G.V. sectie Topsport afd. Heren toegelaten tot de Natio nale B training in Papendal. te doen, welke hem op zijn minst een Zian/Vitesse in Den Haag. De ploeg van Jan Evert Veer was over alle linies puntendeling moet hebben opgeleverd, sterker en behaalde een regelmatige 13-3 zege. punt van Alex Boegschotten. 2-0 Werd het door Jan Jaap Korevaar. In de WITTEPRUZENHAL UW WINSTWINKEL! Gert Dankers speelde een bijzondere fraaie partij vanuit een onregelmatige opening met G. van Mannekes. In het gevorderd middenspel voerde Dankers een combinatie uit, wat beide spelers een dam opleverde, echter 2 schijven winst voor Dankers. Het resterend eindspel werd na lenag spelen door Dankers gewonnen. Tijmen den Ouden is zijn inzinkend van enkele weken ge leden weer te boven en wist evenals de afgelopen te winnen, dit maal van Gerrit Heeren. Uitslagen 23e ronde: het simpele antwoord: „De kinderen veel laten spelen. De sterkere spelers (velen zijn jeugdlid van de plaatselijke damvereniging) helpen de anderen door aanwijzingen te geven bij oefen partijen. Voeg daarbij de aanwijzin gen van ons, leerkrachten, die toch wel een beetje ’damgek’ zijn. Liefde voor een hobby heet zoiets.” Bij de prijsuitreiking zei voorzitter Piet Swart van de damvereniging Ex celsior dat de andere scholen zich niet door deze overmacht moeten laten ontmoedigen. In tegendeel, hij hoop- Ieder kind had wel een prijsje, hetzij te dat het juist een stimulans voor de bij de bingo, hetzij bij de simultaan- gespeeld. Eric bleek de sterkste troeven andere teams zou zijn, zich nog beter wedstrijden gewonnen. Bingostar van voor te bereiden. Belangrijkste zaak de middag was wel de kleine Servan bij dit damtoernooi is overigens het van Kempen van de St. Jozefschool, deelnemen en het damplezier, dat vele die met 3 taarten huiswaarts keerde, kinderen bij deze tournooien kennen. Dan nu naar het daadwerkelijk tour- dagen, nooi. - eerst,e jninuut sprong jqq meter schoolslag meisjes onder 16 fel en geconcentreerd uit de startblok- 50 meter schoolslag jongens onder 16 ken. Daarmee creërde de Waddinx- jaar: 2. Jacco v. Duyn, 0.41.7 veense korfballers een groot veldover- 4 x 100 meter est. dames: 1. Roubos De Gouwe, 4.48.0. Na de hervatting zette Dineke Visser de stand om in 2-1. KOAG 6 liet zich niet zomaar aan de dijk zetten: met twee af standschoten nam de thuisclub een voorsprong van 3-2. Uiteindelijk maakte Bert Wansink gelijk: 3-3 en kreeg TOOS 2 meer geluk in de afron- WADDINXVEEN - De hengelsport- ding: 39e min. Dineke Visser 4-3; 40e vereniging Waddinxveen HSW hield min. Dick Visser; 5-3 43e min. Hans haar zevende wedstrijd van de winter- Boterkooper 6-3; 44e min. Tineke competitie wederom aan het Spui. De Lebbing 7-3; 48e min. Fred v. Leeuwen vangst was beneden verwachting. De 8-3 en 9-3 Dirk Visser d.m.v. een uitslag van dit kasconcours was als strafworp. Met dit resultaat behield v°lgt: 1. J. Toor 4060 gr. (28.31 pt); 2. - - W. v. d. Wal 2870 gr. (20.01 pt.); 3. J. van Egdom 1420 gr. (9.91 pt.); 4. H. Romijn 780 gr. (5.45 pt.); 5. M. Hoo- gerdijk 380 gr. (2.66 pt.). TOOS 3 speelde zaterdagavond een De volgende wedstrijd wordt gehouden microkorfbalwedstrijd tegen Argento 3 op zaterdag 9 februari a.s. Vertrek van te Schoonhoven. Uitslag: 5-3 winst voor het station om 07.15 uur. Argento. Afgelopen zaterdag speelden de pupillen van TOOS-korfbal gelijk in de wedstrijd TOOS C 1-IJsselvogels C3: 1-1. De TOOS-treffer kwam van Frits Visser. TOOS BI-Bolnes B3 adspiranten werd door de Waddinxveense club gewon nen: 2-0. Beide doelpunten kwamen van Peter Lebbing. In het Gereformeerd Verenigingsge- De kwartfinales: bouw Het Trefpunt zorgden 38 vijf- Eben Haëzerschool-Groen van Prinsterersch. St. Paulusschool-Sav. Lohmanschool Eben Haëzerschool-Rehobothschool Sav. Lohmanschool-EbenHaëzerschool Bij deze teams waren ook 3 vijf- En zie daar, het damwonder was ge- Haëzerschool schied. Het verbaasde eigenlijk nie mand meer, dat de Eben Haëzerschool V.d.Ree, matig gestart, wist teger 1, 2 en 3 werden. De enige verrassing Ponsioen het pad der overwinning weei was het feit, dat de 5e klas zich in de te vinden. Ook Meuleman kwam toi finale sterker toonde dan de 6e klas. In winst en wel tegen Kleiweg. de strijd om de 3e en 4e prijs verloor Voor het Keizersysteem versloeg Beze de St. Paulusschool met 6-4 van de mer de een groep lager spelende V.d. combinatie 5e/6e klas van de Eben Heyde. Hamming daarentegen haalde Haëzerschool. verrassend uit tegen de hoger geplaatste De Roodt. De uitslagen: L. Ellers H. Schoemaker A. v.d. Berg C. v.d. Ree J. Meuleman P. v.d. Heyde R. Hamming DE ZIJL/LGB Vrijdagavond speelden de Waddinx- tweede periode’toonde De Zijl/LGB veners tegen koploper in de hoofdklasse j Zian/Vitesse in Den Haag. De ploeg Waddinxveners stelden hier maar 2 Barracuda-Jongens Pup - x'rrlr'VTTT treffers van Eef Overdam en Fred Kranstauber tegenover. Zelfs met een man minder-situatie wisten de Waddinxveners niet te scoren. De Zijl/LGB liep in de derde periode eerst nog uit door international Jan Jaap Korevaar 2-8. Vervolgens kreeg Roubos De Gouwe iets meer vat op het spel van de Leidenaars. Christiaan Bertels en Fred Kranstauber gaven de stand een iets beter aanzien 4-8. Twee maal een man meer situatie werd niet benut en Alex van Belkam maakte er 4- 9 van. Bij het uitzwemmen in de vierde periode aangesteld mr. M. P. Timmers-de Vin, had De Gouwe de bal. Opnieuw werd Kattensingel 94, Gouda. WADDINXVEEN - Voor de zwem- competitie D/E deden leden van Roubos De Gouwe mee aan een twee kamp met Boskoop. De voornaamste uitslagen daarvan waren: 200 meter wissel^ dames: J. Ahna^v.d. WADDINXVEEN - De hervormde Eben Haëzerschool (Jan Dorrekens- kade-Oost) ging niet alleen bij tie derde en vierde klassers zoals anderhalve week geleden maar ook bij de vijfde en zesde klassers met de grootste eer (le, 2e en 3e plaats) strijken. Dat was het geval op de derde en laatste zaterdag van het achtste schooldamtournooi, dat een coproduktie is van de damvereniging Excelsior en de afdeling Waddinx- Door deze competitiewedstrijden werd veen van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO). een numerieke meerderheid niet in een WADDINXVEEN - Het eerste tiental doelpunt omgezet. Martin Vreeburg van de Waddinxveense Schaakvere- zette 4-10 op het scorebord. Nog even niging WSV speelde voor de eerste klas kwam Roubos De Gouwe terug: van de R.S.B.-competitie een thuis- Christiaan Bertels en Fred Kranstauber wedstrijd tegen Dordrecht 3. Daar de Dordtse tegenstander van Philipse de reeds vooruit gespeelde partij opgaf, konden de Waddinxveners met een 1-0 voorsprong aan de wedstrijd beginnen. V.d. Laan, Van Gils en Van Os (zijn vierde competitiezege in sucessie!) voegden daar elk nog een punt aan toe. Daartegenover stonden ’’nullen” van Van Alphen en van V.d. Hoek. Joosten scoorde een halfje, zodat de voorlopige stand 4 1/2 - 2 1/2 voor W.S.V. werd. De 3 afgebroken partijen van resp. Kardol, Smitskamp en W. v. Oort zullen het resterende puntje moeten op leveren en gezien de standen moeten er minstens 2 remises kunnen uitkomen. wicht. Tot verbazing van de toe schouwers nam de thuisclub d.m.v. een strafworp een voorsprong van 1-0. B/C Zwemkompetitie in Bodegraven Twee minuten later werd de score iqo meter rugslag 3. Marja Jonker, gelijk: 1-1 door Tineke Lebbing. On- 1.21.3 danks hevig aandringen van TOOS 2 bleef deze stand tot de rust.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 23