WITTE PRIJZENHAL ALTIJD VERS! Drie dieven bij Bras aangehouden fk Ook kansen voor W’veners Discussie over Loting voor 54 koophuizen in Zuidkade 1 B. C. van Gent hoorzitting gebruik panden door derden Het Weekblad feliciteert op ’’Springpopfestival” ’’Links” proportioneel sterk vertegenwoordigd in de planningsgroep Voormalig Praathuis ging in vlammen op POLITIENIEUWS WADDINXVEEN i k WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 JANUARI 1980 Waddinxveen!Sjaak voor pen, die zich bij het project aanmeldden, kregen naast de nodige publi- termeer speelt. Dit is ongetwijfeld te effenaar A. J. van Zon te Zoetermeer. WADDINXVEEN - De Waddinxvener R. Schut is geslaagd voor het doctoraal examen in de rechtsgeleerdheid aan de Erasmusuniversiteit te Rotterdam. 1 voor komen kunnen worden als het college de selectienormen en criteria voor be noemingen in de planningscommissie had gepubliceerd, tesamen met enkele formele achtergrondgegevens van de voor benoeming voorgedragen kandi daten. Dan had iedereen kunnen uit maken of het college inderdaad een goede evenwichtige voordracht heeft opgesteld. groep links van signatuur is. Wel, zoiets heb ik geeenszins beweerd. Het is goed om tevens een (mogelijk) misverstand uit de weg te ruimen, waaraan Woudenberg in zijn artikeltje een ’’kleine bijdrage” heeft geleverd door te schrijven: ”één van de te be noemen leden, de uit de PSP-aanhang afkomstige heer J. van Borselen”. Ik of vanwege mijn PSP-activiteiten, maar op grond van mijn ervaring en deskun- Jt 1J1» - 1 J J den ingevolge een besluit van de aan- lanning in mijn vorige en huidige func- deelhouders. Daarna is de onderne- ties in het welzijnswerk in Rotterdam, makend karakter “moet hebben, werd ming in liquidatie getreden met als ver- Dergelijke misverstanden hadden ten en wat moet onder openbaar wor den verstaan (als alle stromingen een activiteit organiseren of als alle stromingen apart hun activiteit hou den). ten ’’Springpopfestival” juist dié kan sen, die nodig zijn voor een snelle ont- Het ’’Springpopfestival” vindt plaats op 22 maart in het wijkcen trum Meerzicht te Zoetermeer, ver spreid over de gehele middag en avond. WADDINXVENERS gebleken is, dat er in vele Zoeter- Öntmïkend'Taïent k dit zogehe- meerse groepen talent van buiten Zoe- dekt niet de uitspraak die ik tegenover hoofdredacteur Bert Woudenberg ge daan heb. Toen hij telefonisch mijn commentaar wilde weten over de voor dracht van B. en W. met betrekking tot de planningsgroep, heb ik tegen hem gezegd dat - voorzover ik dat na kon gaan - ’’links” proportioneel sterk ver- is in deze plannings groep. Op zich is dit ook een compli ment in de richting van het college, want zij hebben links ook eens recht doen wedervaren; dat was vroeger nog wel eens anders! De term ’’links geörienteerd” zoals Woudenberg die heeft gebruikt wekt WADDINXVEEN - Vorige week woensdagmiddag om drie minu ten voor drie kwam bij de plaatse lijke rijkspolitie en de vrijwillige brandweer de melding binnen dat het voormalige theehuis Het Praathuis in het hart van het da- grecreatieterrein ’t Weegje in brand stond. Ondanks de moei lijke bereikbaarheid van de hou ten bouwval, dat sinds vorig jaar zomer leeg staat omdat toen het nieuwe horecagebouwtje bij het parkeerterrein aan de Noordring- dijk door de heer C. Berkhout in gebruik werd genomen, wist de uitgerukte Waddinxveense brandweer al omstreeks kwart over drie het sein ’’brand mee ster” te geven. Het voormalige Praathuis - dat in vroeger tijd dienst heeft gedaan als ruimte voor de Rotterdamse verkeers dienst - ging geheel verloren. De technische recherche van de rijk spolitie heeft een onderzoek inge steld naar de oorzaak van de brand. Er moet rekening mee worden gehouden dat het door jongelui - die van het geheel af en toe bezit hadden genomen - in brand is geraakt. WADDINXVEEN - Medewerkers van autosloperij Bras aan de Noord- kade hebben op het eigen terrein drie mannen aangehouden wegens diefstal en overgegeven aan de plaatselijke rijkspolitie. De drie mannen, twee Boskopers en een Gouwenaar, werden overgebracht naar het groepsbureau aan de Kerkweg-Oost. Bij fouillering daar werden op hen diverse goederen, zoals bobines, ruitenwissermechaniek, lampen en schakelaars aangetroffen. Het drietal bekende deze bij autosloperij Bras te hebben ontvreemd. te betrappen. Hoewel nog met een INBRAAK TOOS-SOOS speurhond is geprobeerd het spoor van Op vrijdag 24 januari werd ontdekt, dat de dader te volgen, is dat niet gelukt er was ingebroken in het gebouwtje van omdat hij waarschijnlijk op de fiets is de multisportvereniging TOOS aan de gekomen en weer weggegaan. J.W. Frisoweg. Door een raam te force ren wist men binnen te dringen. Ont vreemd werden 2 geluidsboxen, welke Tengevolge aan de wand hingen. Verder werd een kast vernield, waaruit niets werd ont vreemd. INBRAAK SCHOOL Op dezelfde vrijdag om 23.20 uur werd gemeld, dat er was ingebróken in de dit eenzijdig ongeval meteen door. Op protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool(Lindengaarde). savond op 26 november 1979. Aanvankelijk zou de tweede avond wat eerder worden gehouden, maar dat bleek niet mogelijk. Thans heeft echter de prijsvorming zijn beslag gekregen, is een passende bankaanbieding voor de collectieve financiering aanwezig en zijn de technische problemen opgelost. De op de tweede avond van volgende week woensdagavond te houden loting zal moeten uitmaken wie voor één van de 54 premiekoopwoningen in aanmer king komt. WADDINXVEEN Over de vorige maand door staatssecretaris mr. H. E. Koning van Binnenlandse Zaken ge starte bouw van 54 premiekoopwohin- gen in het bestemmingsplan Zuidkade l HANS VAN BORSELEN Naschrift redactie: In de afgelopen week heeft Hans van Borselen zijn mening over de samenstelling van de planningsgroep sociaal-culturele activiteiten in Wad dinxveen gelukkig zorgvuldiger geformu leerd, dan hij in het bewuste telefoonge sprek had gedaan. Dit gesprek, vorige week maandagavond vlak na het verschij nen van de raadsvoorstellen, was wellicht van zijn kant te spontaan, hetgeen in de woordkeus was terug te vinden. Maar ook Van Borselen staat weer met beide benen op de grond en constateert hetzelfde manco als wij ook al deden: de raadsleden hebben van B. en W. een voor dracht voorgeschoteld gekregen waar al leen maar ja of nee tegen gezegd kan wor den. Van het aanbrengen van wijzigingen kan geen sprake zijn. Voegen we daarbij het feit dat over de voorgedragen kandida ten, hun achtergronden, door wie zij naar voren zijn geschoven en welke mensen moesten afvallen geen gegevens bekend zijn gemaakt dan valt niet anders te con stateren dat er sprake is van een forse valse start). winst ten eigen bate mogen maken. De stelregel dat de groepering een bewust- min of meer teruggedraaid. Het’’Springpopfestival”, dat financieel mogelijk gemaakt wordt door H BW De sluitingsdatum is vastgesteld op 15 februari. Ingesloten moet zitten: namen - van de leden, adressen (eventueel tegenwoordigd die bijeenkomst zei stichtingsvoorzitter werk/school), de bezetting, telefoon nummers en de lengte van het reper toire. Het festival in Zoetermeer is het kelaar, mag dat niet leiden tot een extra tweede uit de reeks, die in Nederland belasting van de staf. Er mag geen con- --naar be staande commerciële zaalverhuurbe- WADDINXVEEN/ZOETERMEER In Zoetermeer krijgen al ge ruime tijd jonge musici de kans regionale bekendheid te verwerven. Dit gebeurt middels het project Zoetermeerse Groepen Presentatie. Groe- WADD1NXVEEN De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Waddinxveen houdt morgenavond (donderdag 31 ja nuari) in De Bonkelaar een om acht uur beginnende algemene bestuursver gadering. Naast een aantal verslagen, werkplannen en jaarstukken staan de resultaten van een deze maand aan het Beukenhof gehouden hoorzitting over het gebruik van de gebouwen van de palen hoeveelheid folkartiesten, caba- stichting (De Bonkelaar en twee Ketel huizen) door derden op de agenda. Voordat de meningen in een definitief stuk zullen worden verwerkt zal de di scussie in de algemene bestuursverga dering een antwoord moeten geven op vragen als: Welke opstelling moet er zijn tegenover activiteiten van politieke partijen, wat betekent ’’toegankelijk voor de totale bevolking van Wad- icii. dinxveen”, hoe staat men tegenover re- houdt de Stichting Bevordering Eigen gelmatige activiteiten voor gehandicap- hieronder ook gerekend worden. Woningbezit Groenswaard woensdaga- ten en wat onder openbaar wor- vond 6 februari in het Gereformeerd den verstaan (als alle stromingen een leder die in aanmerking wil komen Verenigingsgebouw Het Trefpunt om activiteit organiseren of als alle moet een cassette met minimaal drie ei- acht uur de tweede voorlichtingsavond, stromingen apart hun activiteit hou- gen composities opsturen naar Op deze avond zullen de kandidaat- j j ProAV^Ï’.e’ en ?^er" kopers uitgebreid geïnformeerd wor den over de in aanbouw zijnde wonin gen, waarvan het bouwplan werd ge- De kop ’’Nieuwe planningsgroep is links geörienteerd” in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week, Dit bleef er over van het voormalige Praathuis in t Weegje. {Foto: Weekbald Noteboom). Oost werd dan ook een bloedproef af- lokalen brande. Maar de politie kwam genomen met een tijdelijk rijverbod als net te laat om de inbreker op heterdaad gevolg. danken aan het regionale karakter van de scholen voor voortgezet onderwijs in Zoetermeer. Vooral het Erasmuscol- lege een samenwerkingsschool voor VWO en HAVO manifesteert zich als een van de grootste leveranciers van groepen. Ongetwijfeld lopen er daar Waddinxveense jongeren in rond. Wie dat met name zijn, en om hoeveel het gaat zal snel genoeg bekend zijn in de omgeving. Het ’’Springpopfestival”, dat financiëel dorganisatie Luba, wordt vooraf ge gaan door een voorselectie. Dit is no dig, omdat tijdens het projekt Zoeter- meerse Groepen Presentatie is geble- Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week ten, dat er veel meer groepen zijn, dan blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van plaatsen op het festival. De bedoeling is het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie- om naast drie groepen uit Leiden, vijf Ven worden niet gelezen. Brieven-onder pseudoniem worden wel Zoetermeerse groepen het stenen po- geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. dium in het wijkcentrum te laten be klimmen en voorts een nog nader te be- i - ijl j r11i retiers etcetera. Noodgedwongen moet er dus een voorselectie plaats vinden, leöereen, die muziek maakt kan mee dingen naar een plaats voor 22 maart. Folkartiesten, popgroepen, maar bij voorbeeld ook op spijkerbedden lig gende fakirs kunnen meedoen. Voor waarde is echter, dat de groepen voor minstens de helft moet bestaan uit Zoe termeerse inwoners. Zij die in Zoeter meer werken of schoolgaan kunnen citeit, de mogelijkheid aangeboden zich ’live’ te presenteren in jonge rencentrum ”De Boerderij” te Zoetermeer. De belangstelling was en is nog steeds overrompelend. Op 22 maart liggen er nieuwe kansen voor popgroepen, fol- wikkeling, kartiesten, cabaretiers en theatergezel schappen. Dan organiseert het Leidse produktie- en organisatieburo ’’Sher lock” een groots opgezet festival. Op dit festival gaan Zoetermeerse groepen de hoofdschotel vormen. DOORGEREDEN van plotselinge opvriezing raakte de 36-jarige A. van H. uit Gouda in een slip en botste met zijn personen auto tegen een lichtmast op de hoek Nesse-Oranjelaan. De mast brak in zijn geheel af, waardoor de bedrading kwam bloot te liggen. De bestuurder reed na - - verzoek van de rijkspolitie Waddinx- Daar veen werd de bestuurder te Gouda aan- geen braaksporen werden aangetroffen, gehouden door de gemeente politie te wordt vermoed dat men toegang heeft Gouda. Hij kon worden achterhaald gekregen via een openstaand raam of aan de hand van het opgenomen kente- deur. Een geldkistje werd opengebro ken. De inhoud hiervan, ongeveer 400,- aan kleingeld, werd ontvreemd. ken. DRANKGEBRUIK Gebleken was dat de dief alle lokalen Naast staande controles op het besturen had doorzocht en duidelijk alleen be- van voertuigen onder invloed van alco- langstelling had voor geld. Het gestolen hol door de plaatselijke rijkspolitie geld was bestemd voor de zending en worden er ook ’’rijdende” controles in- voor de aanschaf van T-shirts met het gezet. Afgelopen vrijdagavond om schoolembleem. 22.40 hield zo’n rijdende controle de Dat de plaatselijke rijkspolitie snel op 33-jarige J.J.S. uit Gouda aan op het onderzoek kon uitgaan was het gevolg Koningin Wilhelminaplein. Blaasproe- van het feit dat een bewoner naar het ven wezen uit dat men gedronken had. groepbureau aan de Kerkweg-Oost bel- In het groepsbureau aan de Kerkweg- de met de melding dat er licht in de G moet een cassette met minimaal drie ei gen composities opsturen t i t Overigens werd de hoorzitting over het lock”, Haagweg 170, 2324 NA Leiden, gebruik van De Bonkelaar en de beide Ketelhuizen in Waddinxveen-Noord presenteerd op de eerste voorlichting- door derden maar matig bezocht. Op A. de Rijke nog: ’’Wanneer derden ge bruik willen maken van het Wad dinxveense club- en buurthuis De Bon- Waddinxveen, onder wiens verant woordelijkheid De Bonkelaar valt”. De voorzitter maakte verder duidelijk, dat de gedachte van de openstelling ven is vanwege het feit, dat het gebouw Koophandel reau B. C. van Gent Stedebouw en Ar- chitectuur BV, Waddinxveen, met als duidelijk gemaakt, dat gebruikers geen vestigingsplaats Zoetermeer is ontbon- digheid op het gebied van de welzijnsp- x x - 11TA Hpn inoPVnlof* ppn nPCIlllt van Hp lonnino in mi in x/nr-irro £»n Liiirlirro Fiinn currentievervalsing optreden gaan plaats vinden. Andere plaatsen zijn ondermeer Gouda en Katwijk. Alle -met als doel: het bieden van kansen aan de suggestie dat de meerderheid van de drijven. Voorts mag het gebruik niet in- ontluikend talent. - - druisen tegen de doelstellingen van de ----- heb ik geeenszins beweerd. Stichting Jeugd- en Jongerencentrum Waddinxveen, onder wiens 1 j r> i i De voorzitter maakte verder duidelijk, 2. o-2_c!-.t; 2: WADDINXVEEN/GOUDA In het De Bonkelaar voor derden ingege- handelsregister van de Kamer van en Fabrieken voor niet optimaal bezet is. Van het naar de Midden-Holland is opgenomen dat Bu- ben namelijk niet voorgedragen vanuit achtergrond schuiven van de eigen pro- D *- -<■ gramma’s is geen sprake. Voorts werd

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3