Concert was regelrechte muzikale propaganda Green River Jazz Band in Zoetermeer VASTE LAGE PRIJZEN! UIT IN WADDINXVEEN Valentijn-initiatief van Arti-Fleur, Party Home, Van Ginkel BV en Weekblad voor Waddinxveen 1 februari Obsession Film in De Schaapskooi Geslaagde dia- lezing van C. v. d. Bas Geen gevolgen NKFKabel BV Waddinxveen Zaterdag 9 februari in De Bonkelaar I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 JANUARI 1980 Noem 5 Waddinxveners die bloemen verdienen farewerk). Prima avond met Rosa King and Upside Down WADDINXVEEN Een avondje funk, soul, blues en jazz in De Bon- kun je niet flpiTTÈraUfflröAL de Rijnlandse Orkest Vereniging weer aan kwaliteit had gewonnen. Vooral de strijkers lieten zich, met name in het eerste deel, van hun beste zijde zien: de begaafdheden van de nieuwe concert meester (violiste) vinden blijkbaar hun weerklank in het orkest. verslapte. Op aantrekkelijke wijze legde hij uit wat er werd gespeeld en zorgde hij er voor dat velen in de pauze contacten legden met de mu sici en hun instrumenten. ren waren onder het boeiende ge hoor van dirigent Bastiaan Blom hert, die er voor zorgde dat de sfeer met de muziek, vooral uit de jazz, blues en soulhoek. Ze speelt saxofoon en gi taar en ze zingt daar nog bij. Sinds een paar jaar heeft Rosa King een ze vanuit Amerika, heel Europa mee heeft rondgetrokken. Conserten met Down Band is erg swingend met veel funkinvloeden. In De Bonkelaar draait vrijdag 1 fe bruari om half negen ’s avonds het me- lodrama/thriller Obsession met in de hoofdrollen Cliff Robertson, Gene- viève Bujold en John Lithgow. Het zien van deze rolprent over de vrouw die Voor gratis vervoer kunnen de bejaar den een beroep doen op telefoonnum mer 5555. Dit nummer geldt uitsluitend voor hen die slecht ter been zijn. De avond begint om acht uur. een zakenreis naar Italië, ontmoet hij in dezelfde kerk als waar hij getrouwd is het exacte evenbeeld van zijn vrouw. Hij wordt verliefd op haar, neemt haar mee naar Amerika om met haar te trouwen, maar dan wordt ook zijn nieuwe vrouw ontvoerd. Op het vlieg veld wordt het ingewikkeld gecons- I j i de jonge vrouw werkelijk is. WADDINXVEEN/ZOETERMEER - Op zaterdagavond 2 februari geeft Jazzclub Zoetermeer weer een jazzconcert in het gezellige onderko men van sociëteit De Instuif aan de Dorpsstraat nr. 18 te Zoetermeer. Dit concert wordt verzorgd door de Green River Jazz Band, een orkest, dat in 1963 werd opgericht. de traditionele hulde in Waddinxveen betrokken zijn. Het programma van de Rijnlandse Or kest Vereniging omvatte in Wad dinxveen muziek van Schubert, H. Strategier, C. M. van Weber en F. J. Natuurlijk speelt in deze ook het feit dat de orkestleden langzamerhand met het ensemble en hun instrument schap waarvan zij deel uitmaken, met een bloemetje te belonen. Die Valentijn-bloemenhulde kwam in 1974, 1975, 1977 (in 1976 was het organisatorisch niet mogelijk om Valentijndag niet ongemerkt voorbij te laten gaan) en in 1978 terecht bij mevrouw LH. Verhagen (verzorging zieke zuster), mevrouw H.J. van Oosten (De Gouwebloem), mevrouw F. Hoogendoorn (verzorging zwaar ge handicapte vrouw), mevrouw G.C.J. den Oudsten (verzorging zieke vrouw), W. van Dijk (staat altijd klaar voor de bejaarden), mevrouw C. Schreuder-van der Ent (nalopen en verzorging zieke bejaarden)C.H. de Vries (huismees ter), A. Roggeveen (stond altijd klaar voor medebewoners van Huize Sou- burgh), mevrouw A. Kloet-van Dorp spoor te komen!! De film is in kleur en begint om 20.15 uur. De toegang is bruik heb gemaakt. En van zijn favo- gratis. WADDINXVEEN De hoofdvesti ging voor telecommunicatie van NKF Kabel BV in Waddinxveen valt geheel buiten de reorganisaties bij deze Philips-dochter. Vorige week werd be- j i i j xT»zr' rx ic_: '1 i_ zijn ontwikkeld voor verdere moderni sering van het bedrijf en het samenvoe gen van de twee daar nu nog staande fabrieken. Realisering van deze plan nen zou betekenen dat de komende vier a vijf jaar 140 arbeidsplaatsen wor den opgeheven. Volgens NKF-directeur P. E. Denis zal dit kunnen gebeuren op basis van na tuurlijke afvloeiing. De plannen zijn voorgelegd aan de raad van bestuur van de NKF-groep, een dochter van Phi lips. De plannen voor de Nederlandse Ka- belfabrieken in Delfzijl staan volgens lannen van Philips. Bij de NKF-fabrieken in Delfzijl wer ken nu 550 mensen. Al enige jaren is net/altsax, Herman Wirtz - piano, Hans van Oost - tuba, Nick Simoncelli - drums, Rob Buitendijk, banjo. Het concert begint om 21.30 uur, de zaal is geopend vanaf 21.00 uur. De toegang voor leden van Jazzclub Zoe termeer is gratis. Introducé’s mogen, voor zover er nog plaats is, voor 6,- naar binnen. Nader inlichtingen over de aktiviteiten van Jazzclub Zoeter meer worden gaarne telefonisch ver strekt op de nummers 079-310695 en tweemaal leefde kost 3,50. 310698. In 1975 was Obsession voor regisseur men bezig de bedrijven en het ma chinepark te moderniseren. Er is wat dat betreft enige achterstand ontstaan, omdat de NKF er lang van uitging, dat de produktie van papier geïsoleerde te lefoonkabel zou worden moeten ver vangen door de produktie van plastic geïsoleerde kabel. Die overschakeling is echter achterwege gebleven. Vorige maand werd bekend dat bij Draka kabel in Amsterdam, een doch ter van NKF de komende jaren 375 ar beidsplaatsen zouden verdwijnen. lectes), A. de Wilde (burenhulp), me vrouw A. van Hengel-Sibbes (dieren hulpdienst), mevrouw M. Jansen-de Rooij (hulp aan Indonesië), mevrouw I. Verheul-de Wolff (noodhulp voor be jaarden en jonge gezinnen) en M.C. Toebak (mannelijke vrijwilliger Wel- georganiseerd. De volgende avond zal worden gehou den op woensdag 27 februari a.s. waar dan zal optreden de toneelgroep Po dium uit Gouda, die met een blijspel ’’Romance rond artikel 17” zeker in staat zal zijn wederom een mooie Upside Down Band. De groep, waarvan diversiteit het handelsmerk is en die wordt geleid door de virtuose Rosa King, is aan het Beukenhof te zien en te horen voor een toegangsprijs van tien gulden. Solist Hans Witteman, nog student aan het Haagse conservatorium en tevens lid van het blazersensemble ’’Octopus” (waarvan Bastiaan Blomhert eveneens dirigent is) toonde zich een uitstekende musicus. Melodieus en virtuoos speelde hij als laatste werk voor de pauze het Concer tino voor clarinet en orkest van Her man Strategier. Een weliswaar niet zo tijdgericht stuk muziek maar, mis schien daarom, het aanhoren meer dan waard.; De Rijnlandse Orkest Vereniging, in mei weer in Waddinxveen concerte rend, heeft overigens nooit ge schroomd naast de geheide klassieken ook muziek van twintigste-eeuwse componisten te laten horen. Dat men ook binnen dit genre genoeglijk kan musiceren, bewees wel de uitvoering van vrijdagavond in de Ontmoetingskerk. Rosa King and the Upside Down Band. WADDINXVEEN - Regelrechte muzikale propaganda. Zo mag het vrijdagavond goed bezochte con cert van de Rijnlandse Orkest Ver eniging in de Ontmoetingskerk aan Op vrijdagavond 1 februari wordt in koffiebar De Schaapskooi (Nesse 4, na ast de Brugkerk) de film ’’Shiocari pass” gedraaid. Dit waar gebeurde ver- a haal uit Japan gaat over een trein vol trueerde complot duidelijk, evenals wie met passagiers die dreigtte verongeluk; de jonge vrouw werkelijk is. ken, doch doordat een mens zijn leven Brian de Palma: ’’Natuurlijk zijn er ook geeft schijnt alles^weer in het rechte visuele overeenkomsten met Hitch cock, omdat ik van zijn grammatica ge- zij deel uitmaken. lY1 «au r.vuvi vu i bloemetje dus voor mensen, die meestal Haydn. Solist was de klarinettist Hans biet aan de weg timmeren en zo onop- t'n8 Waddinxveen), H.M. Witteman. Begonnen werd, anders dan "--J 1 - - - het programma vermeldde, met ”Entre-acte” en ’’balletmuziek” uit Rosamunde van Schubert en meteen al vriend op verjaardagspartijtjes), M.A. trokken is geweest bij de Waddinx- Ruissen (rijkspolitie groep Waddinx- veense gebeurtenissen rond Valentijn- goeds doen in de gemeenschap waarvan veen), mevrouw J. van de Vis-Olie dag. Een bijzonder (leidster moeder verkeersbrigade Sta- ringlaan), mevrouw E. Ligterink (Scou- I de Wilde I vallend mogelijk hun werk doen. Op de (vrijwillige brandweer), Wout Roskam dinsdagavond 12 februari in Party (Be Fair-voetbal), mevrouw Th. van I Home aan de Passage te houden bij- Leeuwen (peuterzwemmen) en H. eenkomst zullen de bloemenhuldes wor- Huizer (oud-wethouder). na de eerste maten werd duidelijk, dat den uitgereikt. Dat is dan aan de voor- Vorig jaar (1979) werden in de bloeme- avond van Valentijndag, dit altijd valt tjes gezet: J. Koelma (plaatselijke col- op 14 februari. IN 1974 BEGONNEN De heer H.J. Zeypveld van bloemsier- kunst Arti-Fleur in het winkelcentrum ”de Passage” nam in 1974 de organisa tie ter hand van de bloemenhuldes op Valentijndag. Het ging er steeds om Waddinxveners, die zelden of nooit in ’’groeien”, een belangrijke rol. Dankzij de belangstelling staan, maar toch ont- een vrij constante bezetting is zoiets zettend veel goeds doen in de gemeen mogelijk. De ’’oude” zwakke punten blijven merkbaar: onregelmatigheden die niet nodig zijn, onzuiverheden in de wat piano gedeelten treden nog te veel vuldig op. Maar vooral met het over duidelijke vakmanschap van dirigent Bastiaan Blomhert moet dit in de toe komst verbeterd kunnen worden. .LL11.X.LLU Z-..'.,V.-- ----- riete componist, Bernard Herrmann, kelaar kan zaterdagavond 9 februari om half tien met Rosa King and the Omdat ik ooit satirische films heb ge- - - maakt zijn mensen nu geneigd om mijn films van nu ook als parodieën te zien, een soort pop-art grappen. Dat is de el lende van die auteurtheorie, daardoor kijken de mensen niet meer. Obsession is echt helemaal serieus bedoeld, zon- De Green River Jazz Band heeft se dertdien een respectabel aantal radio- en T.V.-optredens achter de rug. In kend' dat bij de NKF m Delfzijl plannen het jaar, waarin Louis Armstrong 70 jaar werd, is door het orkest een ra dioprogramma samengesteld, dat ge heel aan Satchmo was gewijd. Het werd een geweldig succes. Breda, Bos koop en Loosdrecht zijn plaatsen waar de Green River Jazz Band regelmatig bij de festivals is terug te vinden. Ook werd een zeer succesvolle toernee van meer dan een maand gemaakt door Oostenrijk en Italië. Kortom, een formatie, die zijn sporen tjokvolle zalen waren het gevolg en overhandigde. Zeventien jaar later, op ruimschoots heeft verdiend een waar- spoedig volgden tv- en radio-optredens dige concertgever voor de Zoetermeer- in Frankrijk, Italië en Duitsland. De se fijnproevers, die zo langzamerhand muziek an Rosa King and the Upside Denis geheel los van de reorganisatiep- echt wel wat gewend zijn, de bezetting luidt: Peter Hertogs - trombet, Thomas Hip -trombone, Peter de Klerk - clari- Rosa King is eigenlijk het grote muzi- Brian de Palma het eerste behoorlijke kale brein achter de groep. Ze is gebo- grote bioscoopsucces, een romantische der knipoog. Een film over romanti- T' ’k,'""7“'”“" sche liefde kun je niet komisch ent op Hitchcock s Vertigo. Het is het benaderen”. WADDINXVEEN - ’’Noem vijf Waddinxveners, die volgens u in aan merking komen voor een Valentijn-bloemenhulde”. Met dat verzoek richt de heer H.J. Zeypveld van bloemsierkunst Arti Fleur in het winkel- centrum ”de Passage” zich voor de zesde maal in zeven jaar tot de Wad- de 'Groensvoorde wel worden ge- dinxveense bevolking. Bij zijn initiatief zijn in de loop der tijd betrokken kenschets. Veel ouders met kinde- geraakt het Weekblad voor Waddinxveen, reis- en passageburo Van Ginkel BV en de heerT. Ververs jr. van Party Home. Waddinxveners kunnen hun wensen (verdienstelijk gemaakt in talrijke orga- Vonden de Valentijn-bloemenhuldes üïtstekend* waren^rieTanXichtViÓt schriftelijk of mondeling kwijt bij de nisaties), mevrouw G. Slappendel-van eerst plaats in café-restaurant Royal heer Zeypveld of de anderen, welke bij Wilgen (zwemles aan kinderen), mejuf- Inn aan het Koningin Wilhelminaplein Valentijn-bloemen- frouw M. Groeneveld (verzorging vader en in bar-coffeeshop De Pijpela, vorig en moeder), D. Immerzeel (De Gouwe- jaar was dat voor het eerst in Party avond te verzórgen. Op die bloemenhulde hebben allïen bloem), C.J.M. Niemans (oprichter Home van de heer T. Ververs jr., de recht de Waddinxveners, die misschien diverse verenigingen en de grote kinder- man die van het begin af aan mede be- nog nooit in de belangstelling hebben gestaan, maar toch ontzettend veel WADDINXVEEN - ”Op Safari” in Ke nya was de titel van de dialezing die de heer C. v. d. Bas vorige week maanda gavond in het Anne Frank-centrum heeft gehouden op verzoek van de cul turele commissie van de Stichting Ge coördineerd Bejaardenwerk Wad dinxveen. De aanwezigen hebben op een zeer ontspannende wijze kennis kunnen ne men van het leven van mens en dier in dit zo boeiende deel van Afrika. Op nieuw is gebleken, dat er bij de 65- plussers uit onze gemeente grote inte resse bestaat voor het culturele werk dat voor deze leeftijdsgroep wordt Rosa King is eigenlijk het grote muzi- ren in Amerika waar ze opgegroeid is film met veel thriller-aspecten, en ge- -z 1 "1 - - - t - - J 1-1 z-z zx LJ n z-v z> lz Zz^ zv z» L* z* verhaal van een man die door schuldge voelens wordt achtervolgd, omdat zijn dochter en vrouw omgekomen zijn na groep rond zich geformeerd, waar dat de twee gekidnapt waren en de man --* *---’ - ----» op advies van de politie stukken papier in plaats van geld aan de ontvoerders

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5