WITTE PRUZENHAL Hart gehaald uit nieuwe huisvest ingsmaatregelen Volop carnavalsleut Prins Otto I krijgt van loco-burgemeester sleutels Westnederland Zaterdagmiddag 9 februari in raadhuis 1 VOLOP KWALITEIT! Minister: Gauw besluit over kanaal Burgemeester over gewijzigde richtlijnen: Wandelen Winterdijk kan straks nog beter f f' 2' ‘i I ■Kak ’’Duidelijk is in ieder geval dat de maa- daarvoor vastgelegd. i, -i ‘«s WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 JANUARI 1980 gereduceerde prijs. Natuurlijk zijn er voor de bezoekers ook nog andere ver rassingen. Het bestuur van De Gouwe- slobbers: ”Kom, schroom niet, U bent van harte welkom!” REEKS ACTIVITEITEN Het carnaval voor 65-plussers is een ten die De Gouweslobbers dit seizoen ontwikkelen. Achter de rug zijn al het •-t Koophandel en Fabrieken voor Mid- Z den-Holland gewijzigd dat de Wad- schrijving als woningzoekenden en de W. moeten besluiten de huur- en koop- dinxvener J.G. Hooftman is uitgetre- procedureregels daarvoor nu prijsgrenzen conform de richtlijnen van den als adjunct-directeur. vastgelegd. Het feest begint om 14.00 uur en is voor de leden gratis toegankelijk. Ook de niet-leden zijn welkom. Zij betalen 2,50 p.p. en krijgen daarvoor boven- a dien koffie met gebak. De drankjes zijn Oost. Daar zijn niet alleen prins Otto bij deze gelegenheid verkrijgbaar tegen de Eerste, prinses Els en de Raad van Elf aanwezig, maar ook het duo Piet Rambas. Ook een optreden van de dansgarde staat op het programma. De bejaarden die reeds eerder een mid dag bij De Gouweslobbers meemaak ten weten dat sfeer troef is bij hen. Be jaarden die moeilijk ter been zijn kun- onderdeel van een reeks van activitei- nen opgehaald worden. Zij behoeven slechts voor 2 februari 12.30 uur te bel- bekken aan te leggen voor de aanvoer van zoet water naar het verzilte tuin bouwgebied van het Westland. Dit wa ter zou door middel van een pijp onder het Waterweggebied door naar Delf land gevoerd moeten worden. Het oms treden zoetwaterkanaal van Voorburg naar Waddinxveen en eventuele andere in het belang van een spoedige besluit- te graven kanalen zouden daardooi Dit alternatief is tijdens een hearing van Rijkswaterstaat aan de orde geko men, doch in kringen van hen die zich met de Nederlandse waterhuishouding bezig houden op hevig verzet gestuit Mr. A. P. van den Berge, dijkgraaf var het Hoogheemraadschap van Delfland die het advies in een vraaggesprek aar de orde stelde is er vierkant tegen: ”Wi hebben recht op vervangend water maar zo zijn we niet getrouwd. He vierde spaarbekken zou in een onge rept natuurgebied aangelegd moeter worden. Al valt de hele wereld over mi heen, hier doe ik niet aan mee”. Hoewel het om een zeer voorlopigt mededeling gaat, meent de dijkgraa dat de alternatieve plannen van nade lige invloed kunnen zijn op de in gang WADDINXVEEN/GOUDA - Hoewel hij al ruim een jaar geleden is vertrok ken heeft NV Verenigd Streekvervoer Westnederland, Waddinxveen, pas nu in het handelsregister van de Kamer van woning tweeJaaZbewonen"; Koophandel en Fabrieken voor Mid- 4. Formeel zijn de normen voor de in- WADD1NXVEEN/DEN HAAG Tijdens de vorige week in de Tweede Kamer gehouden begrotingsbehande ling van Verkeer en Waterstaat hebben zowel de PvdA als het CDA minister ir. D. S. Tuijnman gevraagd naar het doorbreken van de impasse in de be sluitvorming over het kanaal Waddinxveen-Voorburg en de even tuele voorlopige resultaten van het on derzoek. Hoewel het hier volgens de bewind sman in de eerste plaats gaat om een aangelegenheid die primair op het be leidsterrein van het provinciaal bestuur is gelegen vindt ook hij dat een defini tieve regeling van de zoetwatervoorzie- ning van met name Delfland gewenst is. ”In dit verband kan ik meedelen dat ik, RAND-corporation geadvi- 1 21-.2...11 een vierde spaar- terkanaal Voorburg-Waddinxveen. De eis van economische binding mag evenwel nimmer als weigeringsgrond worden gehanteerd ten aanzien van be jaarden, ernstige invaliden, langdurig werklozen, van echt gescheiden perso nen, remigranten en vanuit het buiten land terugkerende militairen. De staatssecretaris heeft verder voor geschreven dat de eis van economische binding ook niet meer mag worden ge steld bij het afgeven van woonvergun ningen voor koopwoningen, indien de vorige eigenaar een werkkring in een andere gemeente heeft gevonden. Te zeggen valt dat de staatssecretaris de mobiliteit weer bij de mensen terug brengt. REGELS Hoe het ook zij, de Waddinxveense ge meenteraad zal zich weer moeten gaan buigen over een nieuw voorstel tot het eventueel opnieuw vaststellen van de nieuwe regelen omtrent de toepassing van de Woonruimtewet 1947. Die zul len in ieder geval afwijken van de huis- vestingsregels zoals de Waddinxveense gemeenteraad die in meerderheid wilde uitvoeren. En die regels waren: 1. Het leegkomen van huurwoningen geheel of gedeeltelijk als zelfstandige of moet worden gemeld aan de gemeente;, als werknemer wordt uitgevoerd, mits het maar een continu karakter draagt. WADDINXVEEN - Dit is de mooie Winterdijk in de polder Bloemendaal, die het Wad dinxveense gemeentebestuur wil gaan voorzien van een voetpad, in een voorstel aan de van avond (woensdag) vergade rende gemeenteraad delen Bur gemeester en Wethouders mee dat het waterschap De Gouwe- landen met het opgestelde plan akkoord is gegaan. De totale kosten bedragen afgerond f 170.000,De provincie sub sidieert 75/ van de aanneemko- sten (f 154.500,De niet door deze overheid gesubsi dieerde kosten worden geraamd op f 38.625,Dit bedrag plus de resterende 25°/0 moet de ge meente betalen. Afgerond ko men de kosten voor de gemeente Waddinxveen op f 54.000, Beleend is dat het onderhoud van het voetpad op de Winterdijk te wensen over laat. Vandaar het gemeentelijke plan om het pad weer de functie te geven die het immer heeft gehad. 2. Voor koopwoningen tot maximaal 270.000,— koopprijs wordt niet meer automatisch woonvergunning aan de nieuwe eigenaar/bewoner verleend. Verplichte aanbieding gedurende be perkte periode met name categorieën woningzoekenden is vereist; 3. Verkoop van huurwoningen wordt geregeld en voor wat de grote comp lexen (flats) betreft, tegengegaan (be halve bij verkoop aan huurders die de wezen op het verrichten van arbeid iu- rende het aantal uren dat tenminste overeenstemt met de helft van het aan tal uren dat een normale werkweek uitmaakt”. Daarbij doet het er niet toe of dit werk WADDINXVEEN - De dit jaar vijf jaar bestaande Waddinxveense car navalsvereniging De Gouweslobbers gaat volgende week zaterdagmid dag 9 februari om twee uur een uniek en historisch moment meemaken. Dan zal voor het eerst in de geschiedenis van dit Gouwedorp de ’’dorps- sleutel” officieel overhandigd worden aan prins Otto de Eerste en zijn gemalin prinses Els. Dat gebeurt in het gemeentehuis door loco- burgemeester A. H. van Gent (PvdA), omdat burgemeester mr. A. G. Smallenbroek wegens bezigheden elders verhinderd is. Met de ’’dorps- sleutel” op zak heeft prins Otto de Eerste de mogelijkheid de Wad dinxveense carnavalsactiviteiten te leiden. feestelijke wagens. Het zal een fraai en vertederend gezicht zijn, deze com- van mini-carnavalsvierders. Alle kinderen verzamelen zich bij Het prinsenbal (16 november), de nieuw jaarsreceptie (5 januari) en het boeren bal (18 januari). Naast de carnavalsmid- dag voor 65-plussers van zaterdagmid dag 2 februari staan nog op het pro gramma het kindercarnaval van 9 fe bruari en het carnavalsweekeinde van vrijdag 15, zaterdag 16 en maandag 17 februari. ’’Waddinxveen zal in dit carnavalswee keinde net Maastricht aan de Maas zijn”, aldus De Gouweslobbers. Er is dan een groot gecostumeerd carnavals bal in Het Trefpunt, een kleintje Car naval in café Sport en een gecostu meerd afsluitingscarnavalsfeest in De Unie. De twee laatste gebeurtenissen zijn gratis toegankelijk. Op vrijdag 21 maart is er dan nog een Lentebal. vorming, subsidie heb verleend aan het overbodig worden, door het provinciaal Bestuur geënta- meerde vervolgonderzoek naar het aan te voeren debiet en naar de alternatieve aanvoerwegen. Opdracht voor dit on derzoek is inmiddels verleend. Ik kan helaas nog niet beschikken over voor lopige resultaten van dit onderzoek.” PIJP Een nieuwe ontwikkeling is dat de in 2,a .gevestigde RAND- corporation al een tijd bezig is met de studie van het Policy Analysis Water management in the Netherlands (PAWN). Dit in opdracht van de Ne derlandse regering, die alles doet voor het handhaven van een goede waterk waliteit in ons land en het veilig laten wonen en werken van de mensen. In een voorlopig advies heeft de Ameri- gezette hernieuwde studie voor de aan kaanse RAND-corporation geadvi- leg van het nog altijd gewenste zoetwa mij duidelijk gemaakt dat zij carnaval seerd in de Biesbosch willen vieren met kinderen, bejaarden, met een ieder die een gevoel voor ge meenschapszin niet kan onderdrukken. Op deze wijze krijgt het feest een so ciale betekenis, welke het oorspronke lijk ook stellig heeft gehad en door vele organisatoren nog steeds wordt be doeld. Carnaval verlangt een houding van relativiteit, van vreugde om met andere mensen feest te vieren, de ander staat centraal, daarom is het gemeen schapszin bevorderend”. WADDINXVEEN - Het is nog maar zeer de vraag of de nieuwe huisve- stingsmaatregelen, zoals de Waddinxveense gemeenteraad die in zijn vergadering van dinsdagavond 20 november met 9 tegen 5 stemmen heeft vastgesteld, op dinsdag 1 april zullen worden ingevoerd. Geble ken is namelijk dat als gevolg van een aantal wijzigingen in de richtlijnen van staatssecretaris mr. G. Ph. brokx van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening de belangrijkste grond aan het raadsvoorstel is ontno men, waardoor de doelstelling sterk is aangetast. ”Het hart is er uit”, zei ons maandag middag burgemeester mr. A. G. Smal lenbroek. In het college van Burgemee ster en Wethouders is gisteren (dins- een ’’kale” koopprijs tot f 260.000, (was ƒ270.000,—-). Tevens moet nu de nieuwe landelijke definitie ten aanzien van de economi sche binding worden ingevoerd: ”Als economisch gebonden aan de gemeen te wordt aangemerkt degene die voor tregelen moesten er volgens de meer- de voorziening in het bestaan is aange- derheid (CDA en PvdA) komen om er wezen op l— voor te zorgen dat het thans aanwezige binnen of vanuit die gemeente, gedi woningbestand zoveel mogelijk ten goede komt aan de plaatselijke bevol king en aan degenen die economisch dan wel sociaal aan Waddinxveen ge bonden zijn. Tegen de nieuwe instrumenten voor het in góede banen leiden van het plaatselijk huisvestingsbeleid stemden ruim twee maanden geleden WD, D’66 en SGP/HKV/GPV. Bij die gele genheid gaf mr. Smallenbroek toe dat met de nieuwe woonruimteverordening en meldingsverordening zonder meer - deels indringende - een inbreuk op par ticuliere eigendommen zou worden ge daan, maar dat was volgens hem onont beerlijk om bij de verkoop en toewij zing van woningen regelend te kunnen optreden. In ieder geval zal het college van B. en I G- staatssecretaris mr. G. Ph. Brokx van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning te wijzigen. Een woonvergunning is namelijk voortaan vereist voor het in dag) over de nieuwe situatie gespróken, gebruik geven of nemen van een wo- ’’Duidelijk is in ieder geval dat de maa- ning met een ’’kale” huurprijs tot tregelen zoals ze, op ons voorstel, door f 570,per maand (was f 540,of de gemeenteraad zijn vastgesteld niet 1 r oen non ongewijzigd kunnen worden inge voerd”, aldus onze eerste burger desgevraagd. GOEDE BANEN De Waddinxveense huisvestingsmaa- WADDINXVEEN - De activiteit die len naar 2202-4824-3420 en vervoer de Waddinxveense carnavalsvereniging wordt geregeld. De Gouweslobbers het eerst op touw gaan zetten is komende zaterdag middag 2 februari om twee uur de car- navalsmiddag voor 65-plussers in café- restaurant De Unie aan de Kerkweg- De Winterdijk, gezien vanaf de kant van rijksweg A 12. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Bert Molenaar). 'f' MENING Over het carnavalvieren in Wad dinxveen door De Gouweslobbers heeft burgemeester mr. A. G. Smallen broek een duidelijke mening, welke hij ook ventileerde in het vorig najaar ver spreide jaarprogramma van de plaatse lijke carnavalsvereniging. En die Amerika mening is deze: ”Het feest van carnaval is boven de rivieren doorgedrongen. Wellicht niet zo uitbundig als in Zuid- Nederland en vermoedelijk ook niet zo massaal, maar bepaald niet minder van intensie. Niet een ieder heeft evenveel begrip voor de achtergronden van car naval. Meestal wordt het carnavalge- beuren eenzijdig belicht. De carnavals vereniging ”De Gouweslobbers” heeft Het overdragen van de sleutel is een onderdeel van de leut zoals die zich volgende week zaterdagmiddag zal vol- binatie trekken. Er wordt dan namelijk op ini- 1 tiatief van De Gouweslobbers kinder- Trefpunt en om twee uur vertrekt de carnaval gevierd in het Gereformeerd optocht. Verenigingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat. Dit kindercarnaval Bij terugkomst vangt het kindercarna- wordt dit jaar voor het eerst voorafge- valsfeest aan met erg veel verrassingen gaan door een optocht in aanwezigheid voor de kinderen. De junior-leden van van prins Otto de Eerste, prinses Els, de De Gouweslobbers hebben gratis toe- complete Raad van Elf en de gang. Andere kinderen zijn natuurlijk dansgarde. ook welkom maar moeten dan f 5, kt pi trut ik toegang betalen om de kosten te druk- c UKKU& fcen. oucjers zjjn vanzelfsprekend ook De tocht van Het Trefpunt naar het ge- welkom. Kaarten kunnen telefonisch meentehuis en omgekeerd is niet alleen gereserveerd worden. Telefoon 2202, kleurrijk, maar ook bijzonder aantrek- 4824, 3420. Het bestuur van De Gou- kelijk om te zien vanwege de mee- weslobbers rekent erop dat honderden lopende kinderen en de meerijdende kinderen de optocht zullen meemaken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7