axveners: Moet er 'n Wa komt meteen 33.11 Dag-MAVO voor volwassenen Lezers schrijven I Waddinxveen i Carnaval in I ^WITTEMNHiL ’’opfriscursus” Chaufferende bode kinderdagverblijf komen? AANKOOP II Start op 3 maart PvdA-werkgroep komt met een oproep j Zaterdag 9 februari j Zaterdag 16 februari 22.00 uur Gecostumeerd ’’kleintje” carnaval in café Sport aan de Kerkstraat. De toegang is gratis. UW WINSTWINKEL! HUIZEN 42 Woningwetwoningen met een huur van 481, KINDERDAGVERBLIJF Vrijdag 15 februari Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week- ^C***************^******^*^ WADDINXVEEN - De in de houten noodschool aan de Mozartlaan on dergebrachte dag-MAVO voor volwassenen - die eind augustus vorig jaar met zo’n 70 ingeschrevenen werd gestart als dependance van de Stichting Gouwe College te Gouda - begint bij voldoende belangstelling op maandag 3 maart met een voorbereidende cursus voor degenen die van plan zijn om zich aan te melden voor het nieuwe eerste leerjaar Schie (CDA) wat er metname gaat ge- ^/a(j voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van beuren met de leegkomende Dorps- hetrechtopprivacytebuitengaanwordengeweigerd.Anoniemebrie- traatwomngen. Volgens de wethouder Ven worcjen njet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schn/ver van naam kent. zochten. (Bij tien aanmeldingen voor oprichten). ouders die een formulier terugstuurden Naam: Adres: Telef. nr.: begrotingswijziging WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 FEBRUARI 1980 riode 1978-1982, waarin staat: treefd wordt naar de oprichting van een kinderdagverblijf in eerste instantie be- Handtekening Paul van Gessel, Amalia van Solmsstraat 14, Elisabeth van Dijk, Wingerd 206, Jetty Bonsel, Peuleyen 66, Annemarie Kraayestein, Peuleyen 56 en Bep Verwey, Wingerd 69. Vergeet niet deze bon vóór 15 maart a.s. in te leveren. ..—.i uitknippen dinxveen zal de lessen verzorgen. De ko sten van deze cursus bedragen ƒ40, inclusief het lesmateriaal. Aanmelding en inlichtingen bij de administratie van de van de zesde klas van de basisschool. De cursus duurt 4 maanden en begint die op deze manier hun basiskennis wat opgepoetst hebben, ’t begin van de MAVO-opleiding met meer vertrou wen tegemoet kunnen zien. Het lesprogramma omvat: Nederlandse overeenstemming taal en rekenen en wel op het niveau Gouwe College te Gouda. hebben duidelijk de noodzaak kunnen aantonen en zocht. Om een kinderdagverblijf van de grond te krijgen moet er nu eerst een vereniging of een stichting worden op gericht. Ook hebben we meer mensen nodig die het geduld en de vasthou dendheid bezitten om aan allerlei in stanties duidelijk te maken dat er ruimte en geld moet komen voor een kinderdagverblijf. Deskundig hoeft u niet te zijn, wel enthousiastHet gaat er om onze krachten te bundelen”. In ’t afgelopen jaar hebben de werk- WADDINXVEEN - De Waddinxveense carnavalsvereniging De Gou- weslobbers ontwikkelt in de komende dagen diverse activiteiten, zodat ook dit Gouwedorp in het teken zal komen te staan van, het feest van de leut en de lol. Komende zaterdagmiddag zal zelfs loco-burgemeester A. H. van Gent (PvdA) op symbolische wijze de ’’dorpssleutel” overhandi- gen aan de het eerste lustrum vierende carnavalsvereniging, die dit sei- 2 zoen als prins hebben gekozen Otto de Eerste en als zijn gemalin prinses Els. 5 14.00 uur Optocht prins Otto I, prinses Els, Raad van Elf, Dans- garde, kinderen in carnavalscostuum en versierde wagens van het Gere- J formeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt naar het gemeentehuis. Route: Stationsstraat, Kanaalstraat, Kerkweg-Oost, Julianastraat, Raad- huisplein. 14.10 uur Ontvangst op het gemeentehuis aan het Raadhuisplein door loco-burgemeester A. H. van Gent. Daarna in optocht terug naar Het Trefpunt. Route: Raadhuisplein, Stationsstraat. e 14.30 uur Kindercarnavalsfeest in Het Trefpunt. Juniorleden van De Gouweslobbers hebben gratis toegang, niet-leden betalen een toe- gangsprijs van 5,Groepen (minimaal 15 personen) krijgen een re- ductie van één gulden per kaart. Ouders of verzorgers die hun kinderen J willen begeleiden zijn van harte welkom. ƒ15—. j Maandag 17 februari j 20.00 uur Gecostumeerd afsluitings carnavalsfeest in café-restau- 2 rant De Unie, de residentie van De Gouweslobbers. De toegang is gratis. |:*************************5 is afbraak niet direct de bedoeling, maar zal worden geprobeerd met even tuele nieuwe bewoners een kortlopend huurcontract aan te gaan. Wat er pre cies zal gaan gebeuren zal echter nog bekeken moeten worden. Zoals bekend heeft de gemeenteraad vorig jaar november een nieuw voorbe- reidingsbesluit vastgesteld omdat een dergelijk besluit uit 1978 verliep. Beslo ten werd toen dat er een herziening wordt voorbereid van het bestemming splan Dorpstraat uit 1971 voor zover het betreft het gebied dat begrensd wordt door de Kleikade en de Onder weg, ten westen van respectievelijk’de huisnummers 17 en 31. Het oude be stemmingsplan geeft nog aan dat de be bouwing van de Kleikade en de Onder weg moetworden gesloopt ten behoeve van het groen. Met het verlengde voorbereidingsbe- sluit in de hand kunnen B.en W. onge wenste ontwikkelingen in het gebied voorkomen nu de herziening van het bestemmingsplan Dorpstraat nog niet aan de orde is, gezien de grote hoeveel heid werk die aan dit renovatieplan verbonden is. Het voorbereidingsbe- sluit maakt het wel mogelijk betrokke nen een verhoging van het woongerief toe te staan door een sterkere vergro ting van de woning dan de tien procent die de overgangsbepaling toestaat, asl- mede de wens de huidige bebouwing te handhaven in plaats van het realiseren van een groen-bestemming. Waddinxveense mannen en vrouwen kunnen geheel vrijblijvend onderstaande bon invullen en brengen naar één van de genoemde adressen. die ook wil chaufferen -, indien er geen ge- verplicht zijn zich na - j - <--■ cursus te laten inschrijven voor de dag- Mevr. Kuipers-Rietbergplantsoen 71. laten rijden). MAVO voor volwassenen. Iedereen die -----zijn Nederlands wil ophalen kan in principe voor deze cursus inschrijven. In de praktijk is gebleken, dat cursisten vorm van onderwijs dat er over twee jaar J---in totaal minstens zeven - bij voorkeur bij elkaar gelegen - lokalen nodig zullen zijn. Het dagonderwijs kon in 1979 van start gaan omdat de gemeente op vlotte wijze bereikte met het van dure hulp, het afhankelijk zijn van derden, het zoeken van een gastgezin, zijn allen geen ideale oplossingen. Het~ is dan ook logisch dat het creëren van v druk dat de behoefte aan een kinder- overblijfmogelijkheden een aanbeve- WADDINXVEEN - De uit PvdA-kring afkomstige werkgroep kinder dagverblijf is begonnen met het vragen van steun aan de plaatselijke be volking voor de oprichting van een Stichting of Vereniging Kinderdag verblijf Waddinxveen. Volgens de leden van de werkgroep, die al een jaar aan het werk zijn om een dergelijke opvangmogelijkheid voor kin deren van 0 tot 6 jaar voor hele of halve dagen gerealiseerd te krijgen, is er in Waddinxveen heel hard een kinderdagverblijf nodig. or groepleden, die sinds 12 februari 1979 in actief zijn, inlichtingen ingewonnen en bestaande kinderdagverblijven beke ken. Het bleek dat waar er in Neder land ook kinderdagverblijven bestaan deze allemaal druk bezocht worden en er zelfs overal een wachtlijst is. Op een destijds in het Weekblad voor Wad- Staat er op de gemeentebegroting voor 1980 van de gemeente Waddinxveen een bedrag vermeld voor een chauffe rende gemeentebode ten behoeve van de heer Smallenbroek? Zo nee, is er dan een begrotingswijziging te verwachten? PSP, afdeling Waddinxveen, Hans van Borselen, Ik heb belangstelling voor de oprichting van een Stichting of een Vereni ging Kinderdagverblijf Waddinxveen. Ik ontvang van U een uitnodiging voor een informatieavond. 1980/1981. Op deze manier is de stap naar de ’’moedermavo” voor velen wat minder groot. Vandaar dat deze cursus wel op- maandag 3 maart; lestijd: 13.30-15.00 stapcursus genoemd wordt. Overeen- uur. De lessen worden gegeven in het komstige cursussen zijn in Alphen aan gebouw van de dag-MAVO aan de Mo- den Rijn, Woerden en Gouda in voor- zartlaan (voormalige kleuterschool). w[eeidnamelijk jarenlang geen studie- AANMELDING boek heeft ingekeken, nadat hij/zij de Mevrouw A. Merison-Wolters, docente schooldeuren vele jaren geleden achter Engels aan de dag-MAVO te Wad- zich gesloten heeft, zal ten zeerste ge baat zijn bij deze ’’opfriscursus”, zo we ten we van adjunct-directeur van de Waddinxveense dag-MAVO voor vol- Naschrift redactie: We nemen aan dat de wassenen, de heer P. Bouwman. Hij school, telefoon 01820-16778 of bij de plaatselijke PSP deze vragen ook rechts- heeft tenslotte in de achter ons lig- treeks zal hebben gesteld aan het gemeen- gende maanden diverse volwassenen tebestuur en gaan er gewoon van uit dat zien afhaken. de opgelopen straf niet zal worden afge- De heer Bouwman wijst er op dat de WADDINXVEEN - De gemeenteraad is vorige week woensdagavond ak koord gegaan met de aankoop van de woning Kleikade 3. Dit huis van de heer H. Metselaar heeft de gemeente gekocht voor de prijs van 98.550, (excl. btw). In dit bedrag zijn mede be grepen vergoedingen voor te lijden ver mogensschade en de te maken verhuis kosten. Het huisje met schuurtje en erf is ongeveer 72 vierkante meter groot. De aankoop van de woning, die is ge taxeerd door het adviesbureau voor Grond- en Onteigeningszaken in Voor burg, gebeurt in het kader van het sanerings- en renovatieplan dat er voor het gebied van de Dorpstraat de Klei kade en de Onderweg wordt opgesteld. Het gebied ten oosten van de woning Kleikade 18 en ten oosten van de wo ning Onderweg 33 valt hieronder. De aangekochte huizen zullen hoogstwaar schijnlijk worden gesloopt. De heer Metselaar en zijn gezin zullen in Zuidkade 1 een woning gaan betrek ken, waar de man des huizes de moge lijkheid wordt geboden - zij het op wat kleinere schaal - zijn duivenhobby voort te zetten. Binnenkort is de aankoop te verwach ten van de woonhuizen Dorpstraat 48 en 50. De bewoners van deze twee hui zen zullen te zijner tijd verhuizen naar een bejaardenflat. Bij de bespreking van deze aankopen in de laatst gehou- den vergadering van de raadscommis sie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw vroeg de heer A. van Ek (PvdA) aan wethouder P. F. J. van j is akkoord gegaan met het voorstel van huisvesting houders om de woningbouwvereniging 7 1 1 - 1 geven van f 4.163.567,en een grond- len de huren van de te bouwen wonin gen gemiddeld rond 481,per maand bedragen. De verwachting be staat dat met het neerzetten van deze 42 woningwetwoningen deze of vol- WADDINXVEEN - De gemeenteraad den binnenkort de minister van Volks- -2 en Ruimtelijke Ordening het college van Burgemeester en Wet- het groene licht zal geven. Waddinxveen een bouwvoorschor te Volgens de bouw- en grondkosten zul- voorschot van 657.930, Met dit geld zullen 42 woningwetwo ningen in het bestemmingsplan Zuid kade 1 gebouwd kunnen worden, voor o__. welk karwei naar verwacht mag wor- gende maand kan worden begonnen. adjunct-directeur van de dag-MAVÖ te Waddinxveen, de heer P. Bouwman die maandag-, woensdag- en donderdagmor gen van 09.00-11.00 uur aan de Mozart- wenteld op de gemeentebode - hoe graag volgers van de opstapcursus beslist niet laan in de voormalige kleuterschool te j-i. - .-„j.---_:_i_ ^eze oriëntatie- spreken is, telefoon 3352. Het gemeentebestuur, dat voor dit sei zoen 3 lokalen voor het onderwijs aan vol wassenen beschikbaar stelde, verwacht bij toenemende belangstelling voor deze meentelijk belang is gemoeid met het zich ’’Zowel voor deze kinderen als voor hun ouders is het hoog tijd dat er i.. onze gemeente zo’n voorziening komt”, zeggen Paul van Gessel (A. van Solmsstraat 14), Elisabeth van Dijk (Wingerd 206), Jettie Bonsel (Peuleyen 66), Annemarie Kraayestein (Peuleyen 56) en Bep Vermey (Wingerd 69) in een toelichting op de oproep aan de Wad dinxveense bevolking om vóór zaterdag 15 maart te reageren. KRACHTEN BUNDELEN De werkgroep kinderdagverblijf: ”Wij 11-1- J 111 11VZ 1\U11I1V11 J--Z - de mogelijkheden onder- Vervolgens bleken op de wachtlijst van het kinderdagverblijf in Gouda 2 Wad dinxveense kinderen te staan. In ieder geval bestaat bij de werkgroep de in- dagverblijf in Waddinxveen veel groter ling heeft van de emancipatiecommis- J oudergezinnen en het feit dat in an dere plaatsen met een even grote om vang als Waddinxveen een kinder dagverblijf altijd draait met een wacht lijst. GEMEENTELIJKE STEUN Mede gezien de landelijke richtlijnen yriesschool (Herman Heijermanslaan), 2 en de beperkte subsidiemogelijkheden J r>“ zal de werkgroep veel vindingrijkheid, vasthoudendheid en enthousiasme aan de dag moeten leggen om een kinder- (Peter Zuidlaan). Hieruit bleek dat 304 dagverblijf te kunnen realiseren. Dat ouders die een formulier terugstuurden men hierbij op gemeentelijke steun voor minstens 173 kinderen een op- mag rekenen blijkt uit het gemeentelijk vangmogelijkheid verlangden. De mo- beleidsprogramma voor de raadspe- gelijkheid bestaat dat er tenminste op riode 1978-1982, waarin staat: ”Ges- één school bij wijze van experiment ge- k start kan worden met overblijven. Eventueel door het inzetten van stemd voor opvang van kinderen uit ge- vrijwilligers. uitknippen zinnen, die door maatschappelijke om standigheden hieraan dringende be hoefte hebben”. Het behoeft volgens de werkgroep, die het welzijn van de kinderen én het wel- zijn van de ouders voorop stelt, nauwe- 4 lijks toelichting dat voor kinderen van r aan het maatschappelijk leven deelne- mende ouders opvang op school veel L beter is dan welke noodoplossing dan ook. Ook voor kinderen, die nu nog tus- sen de middag door ouders naar huis en weer naar school worden gebracht, on- 2 derwijl volgestopt met middageten, kan opvang op school veel beter zijn. De J praktijk van de bestaande schoolop- dinxveen geplaatst artikel om te komen vangsituaties leert dat kinderen in de tot een kinderdagverblijf reageerden schoolomgeving en onder elkaar zich 2 negen mensen die voor hun kind een we] dege|ïjk kunnen ontspannen. mogelijkheid voor langdurige opvang v31j viw.. Alle ouders hebben te maken met de elke dag kan men een kinderdagverblijf dwingende schoolklok. Zij moeten zelf hun oplossingen vinden. Het nemen wan rliir/» huln afhiinLdiiL vim van 20.(X) uur Groot gecostumeerd carnavalsbal in het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt met medewerking van de boeren- is gezien de grote hoeveelheid één- sie. 2 blaaskapel De Rammeljetsus, het show-dansorkest De Willy s, prins 2 nvnrD7nrir if Otto de Eerste’ prinses Els, de Raad van Elf, de Dansgarde en anderen. ONDLKZOEKJE Leden hebben gratis .toegang. Niet-leden kunnen een kaart kopen voor Om een beetje te weten of er aan een overblijfmogelijkheid tussen de middag behoefte bestaat heeft de werkgroep kinderdagverblijf ouders ondervraagd van leerlingen op de openbare Klaas de de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool (Lindengaarde) en de rooms-katholieke Mgr. Bekkersschool

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 11