Bewoners Aannemer (33) dook met BMW Weet u al vijf verdienstelijke Waddinx veners gazon hH de ringvaart in Nesse-bouwplan voor 23 luxe appartementen voorlopig ijskast in J. Reijm: ’’Het is een prachtig plan Ruud Lubbers voor het CDA in Gouda VALENTIJNDAG POLITIENIEUWS WADDINXVEEN M^GOED EN GOEDKOOP! I snol ril F ïi £hhr RÉÜF - - WEEKBLAD VOOR WADDINX VEEN WOENSDAG 6 FEBRUARI 1980 f f Naam: Adres: Reden: flats krijgen (Deze bon kunt u inleveren bij: bloemsierkunst Arti-Fleur, reis- en passagebureau Van Ginkel BV, Party Home of Weekblad voor Waddinxveen) uitknippen WADDINXVEEN - De aan de Noordkade 203 wonende Waddinxvener J. Reijm van het Bureau voor Bouwzaken J. Reijm BV is voorlopig nog niet van plan de door hem aangekochte panden aan de Nesse 40, 42 en 44 te slopen. De aan het college van Burgemeester en Wethouders ge vraagde sloopvergunning zal hij weer intrekken, omdat hij het op dit moment nog niet economisch haalbaar acht op die plek 23 zeer luxe ap partementen van tegen de half miljoen gulden neer te zetten. bloemenhulde gekregen. Wie was die Valentijn eigenlijk? Hij was een middeleeuwse kloosterling, die door allerlei mensen met diverse noden geraadpleegd werd. Had hij de gewen ste raad verschaft, dan plukte hij uit de blijkbaar onuitputtelijke kloostertuin een bloemetje voor zijn cliënt als extra bewijs van zijn goede bedoelingen en vriendschap. Vandaar die bloemen hulde op Valentijndag, zodat er mensen in het zonnetje gezet kunnen worden die hun werk zonder ophef en vaak on der moeilijke omstandigheden moeten doen. GEEN ZEKERHEID Toch is het overigens niet helemaal ze ker dat de middeleeuwse monnik de echte broeder Valentijn is geweest. Ze ker zal er in die tijd een kloosterling met die naam rondgelopen hebben, maar er zijn in de loop van de eeuwen vele Valentijnen of Valentinussen ge weest. Zo was er een vrome inwoner van Rome, die in 827 tot paus werd ge kozen - hij stierf overigens al gauw daarna - die ook Valentinus heette en danig vereerd werd. Hij was niet dé Va lentijn. Zelfs encyclopedieën komen er niet uit, omdat er over de identiteit van ’’bloemenman” Valentijn aan de hand van historische bronnen geen zeker- uitknippen waar tegen de onderhavige groenwijzi- ging hebben. Ook de bewoners van de bovenwonin gen zijn door de gemeente in kennis ge steld van de voorgestelde groenwijzi- ging. Hierop is een drietal brieven ont vangen, waarin één bewoner de groen- wijziging betreurt, één bewoner atten deert op het feit dat gazons veelal honden- en zwerfvuil te zien geven en één bewoner om het plaatsen van en kele zitbanken vraagt. Omdat het me rendeel van de bewoners kiest voor een gazon zal de gemeente dit gaan realise ren. Op een vraag van de heer C. Dijk shoorn (CDA) of er ook zitbanken zul len kunnen worden geplaatst zei burge meester mr. A. G. Smallenbroek dat dit wel mogelijk zal blijken te zijn. heid te krijgen is. Hij kan de Valentinus uit de derde of vierde eeuw geweest zijn, die al sinds de vierde eeuw in Rome en andere steden in Midden- Italië op de veertiende februari als mar telaar vereerd werd. Hij kan die prie ster in Rome, maar nog waarschijnlij ker de bisschop van Terni geweest zijn, die tot schutspatroon tegen vallende ziekte uitgeroepen werd. In elk geval heeft Valentijndag in Enge land verreweg de langste traditie. Sha kespeare laat Ophelia in Hamlet er zelfs een rijm over opzeggen: ”To mor-’ row is St. Valentine’s day - all in the morning betimes - And a maid at your winddow - to be your Valentine”, waarin iets doorschemert uit het oude volksgeloof dat het eerste meisje dat een man op Valentijndag ziet nadat hij wakker is geworden, eens zijn vrouw wordt. De kaartjes of anonieme liefdes verklaringen die verliefden elkaar in Engeland met Valentijndag sturen, he ten daar zelfs ’’valentine” en zoveel als liefje. Ook Amerika, Frankrijk en Zwit serland kennen het bloemetje voor Va lentijn al veel langer dan Nederland, en of het hier ooit zo’n hartsaangelegen heid zal worden als in die landen, moet worden afgewacht. WADDINXVEEN - Vorige week donderdagmiddag om tien over half vijf reed de 33-jarige Waddinxveense aannemer P. van het W. met zijn BMW 728, welke nog geen half jaar oud was, op de Zuidelijke Dwars weg en wilde de Kanaaldijk opdraaien. Volgens z’n verklaring was de stuurbekrachtiging defect, tengevolge waarvan de auto niet meer be stuurbaar bleek. Het gevolg was een frisse duik in de langs de Kanaal dijk gelegen ringvaart. Door snel handelen wist de bestuurder geheel droog de kant te bereiken. Uit technisch onderzoek van de plaatselijke rijkspolitie bleek, dat er geen sprake was van strafbaar technisch defect. DIEFSTAL ZWEMBAD Zondag 29 januari werd ten nadele van de 15-jarige J. H. uit Gouda een zak mes en een Quartz-horloge ontvreemd vanuit zijn kleding, welke hij in de gar derobe van het overdekt zwembad aan de Sniepweg had gehangen. Voor deze woningbouw zou Reijm wil len beschikken over in totaal 2.000 vierkante meter. Dit omvat niet alleen de ruimte van de voormalige herenmo dezaak van Arie Brouwer, maar ook het pand van het modehuis van Teun Brouwer. ”Ik heb tot aan de verfspe- ciaalzaak van P. van Blitterswijk optie op dit onroerend goed”, vertelde ons de heer Reijm. IJSKAST Nu de plannen voor de bouw van 23 zeer luxe appartementen voorlopig de ijskast ingaan zullen de panden op het noordelijk kopje van de Nesse op nieuw worden verhuurd. Er zijn hier voor al de nodige gegadigden. ”Ja, het is jammer dat m’n woningbouwplan in het Brugcentrum voorlopig, gezien de marktsituatie, in de ijskast moet. Ik vind het een aantrekkelijk plannetje. Een prachtig plan, dat ik goed heb voorbereid, maar ik durf het in deze tijd nog niet aan. Voorwaarde is dan wel dat ik nieuwbouw kan plegen tot aan Van Blitterswijk. Dat maakt het bouwplan alleen maar interessanter”. De betreffende panden aan de Nesse liggen in het nog altijd veel mogelijkhe den biedende bestemmingsplan Kom bij de brug. Dit plan maakt geen onder deel uit van het nieuwe bestemmingsp lan voor het Brugcentrum. Omdat ver plaatsing van de hier aanwezige meu belfabriek van Wed. G. Both wat min der dringend schijnt te zijn dan de be drijven aan de andere kant van de Kerkweg-Oost, zal het bestemmingsp lan Kom bij de brug pas in een later sta dium op zijn mogelijkheden onder zocht worden. In ieder geval wil men de relatie met de Gouwe alle aandacht geven, zodat naar de mening van het Waddinxveense gemeentebestuur eventuele veranderingen in de wand langs de Gouwe met de allergrootste zorg behandeld dient te worden. Zoals bekend moet de Kroon nog steeds een uitspraak doen in de zaak van de bun- galowbouw op de groene plek aan de Nesse. WADDINXVEEN - De bewoners van de flats aan de Peter Zuidlaan en het Mevrouw Kuipers-Rietbergplantsoen krijgen hun zin. De vorige week woens dagavond vergaderende gemeenteraad heeft f 13.000,beschikbaar gesteld om de beplanting tussen hun huizen en de Kerkweg-West veranderd te krijgen in een gazon. Het gaat hier om een ge bied van zo’n 1.000 vierkante meter, waar gerooid, gefreesd en geëgaliseerd zal moeten gaan worden. Dat het zover is gekomen komt omdat enkele bewoners van begane- grondwoningen in de flats aan de Peter Zuidlaan en het Mevrouw Kuipers- Rietbergplantsoen bij de gemeente hebben geklaagd over het ongerief dat zij ondervinden van de beplanting bij hun huis. Deze zou te hoog zijn, waar door het uitzicht op de Kerkweg-West wordt benomen, wat door de bewoners als een gemis aan woongenot wordt er varen. Daar de betreffende beplanting vooral door oudere, min of meer aan huis ge bonden mensen inderdaad te hoog is en het insnoeien hiervan slechts een tijde lijke oplossing biedt, is de gemeente naar tuinarchitect J. Brinkman gestapt voor een advies. Dit heeft geresulteerd in een plan om de meest hinderlijke be planting te vervangen door een gazon. De betrokken bewoners zijn omtrent dit plan geïnformeerd en hen is ge vraagd of hiertegen bezwaar bestaat. Op de zestien verzonden brieven aan de beneden-bewoners zijn vijftien reac ties ontvangen, waaruit blijkt dat 13 be woners geen en 2 bewoners wel bez- WADDINXVEEN - Donderdag 14 februari is het weer Valentijndag. Op de avond van die dag worden op initiatief van bloemsierkunst Arti- Fleur in de Passage, Party Home, Reis- en passagebureau Van Ginkel BV en het Weekblad voor Waddinxveen voor de zesde maal in successie vijf Waddinxveners in de bloemetjes gezet. Vorige week is aan onze le zers al gevraagd namen te noemen van Waddinxveners die zich verdien stelijk voor de samenleving hebben gemaakt, zonder dat dat aan de grote klok is gehangen. Sinds 1974 hebben al 26 plaatsgenoten - vorig jaar waren het er zes - in het kader van Valentijndag een zeer bijzondere Volgens mij dient de volgende plaatsgeno(o)t(e) in aanmerking te komen voor een bloemenhulde op Valentijndag. z r~ f Lyceum aan de Van Heemskerkstraat 105 in Gouda. De vergadering over de actuele poli tieke situatie wordt geopend door de voorzitter van het CDA-verband te Gouda, de heer J. J. Feit Zoet, en voorts geleid door de voorzitter van het kamerkringverband Le_id£n^dg heer ir. T. T. Wind. Er is uiteraard gelegen heid tot discussie. H. als bestuurder van een personen auto gecontroleerd op alcoholgebruik. De twee afgenomen blaastest waren positief, waarna een bloedproef is afgenomen. GEVALLEN NA DRANKGEBRUIK Op zaterdag 2 februari circa 22.00 uur werd gemeld dat op de Prinses Bea- trixlaan een man op straat lag. Deze bleek een onder invloed van alcohol verkerende plaatsgenoot te zijn, die vermoedelijk ten val was gekomen. Na behandeling van een plaatselijke arts is de gewonde man ter observatie, c.q. ontnuchtering per ambulance naar het Bleulandziekenhuis te Gouda vervoerd. VERSCHERPTE CONTROLES Naast reeds eerder vermelde speciale controles zullen er door de plaatselijke rijkspolitie meerdere controles worden uitgevoerd daar waar dat nodig en mo gelijk is. Voor wat betreft het gedrag van fietsers en bromfietsers van en naar de scholen zijn reeds vele bekeuringen gevallen ten aanzien van het rijden zon der de vereiste verlichting; rijden over de Passage en aan de linkerzijde van de rijbaan rijden. Ook zijn er tientallen overtredingen ge constateerd bij de verkeerslichten op de Henegouwerweg. Veel bestuurders reden door het rode verkeerslicht en volgden niet de goede rijstroken, wat vaak tot de meest gevaarlijke verkeers situaties kan leiden. GEEN VOORRANG Zaterdag 2 februari circa 14.10 uur ver leende de 40-jarige G.Z. uit Bodegra- - ven 8een voorrang aan de op de Ka- Lubbers in de aula van het Christelijk naalstraat rijdende en de kerkweg-Oost naderende J. S. (47 jaar) uit Wad dinxveen. De Bodegraver reed op de Kerkweg-Oost en naderde de kruising Kerkweg-Oost/Kanaalstraat/Juliana van Stolberglaan. Een botsing was het gevolg. RIJDEN ONDER INVLOED In de nacht van vrijdag 1 op zaterdag 2 februari werd de Waddinxvener M. J. De voorlopig nog niet af te breken panden aan de Nesse 40, 42 en 44. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom POGING DIEFSTAL SLOPERIJ BRAS Een oplettende medewerker van slope rij Bras aan de noordkade betrapte 4 jongens op ’t terrein, die trachtten iets uit een sloopauto te wrikken. Hij wist één jongen in de kraag te grijpen en de anderen wisten te vluchten. Bij nader onderzoek bleek, dat deze jongens van plan waren een speaker te demonteren en deze ongevraagd mee te nemen. Al eerder was sloperij Bras het toneel van WADDINXVEEN/GOUDA - Voor de diefstal die op heterdaad betrapt werd, kring Leiden van het CDA spreekt maandagavond 11 februari om kwart over acht CDA-fractievoorzitter in de Tweede Kamer en oud-minister van Economische Zaken drs. Ruud F. M.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7