Boeiende concertreeks in raadzaal van Waddinxveen Air Products UIT IN WADDINXVEEN VOLOP KWALITEIT! Gemeente als concertbureau Inventarisatie gebieden zonder een riool Optreden Rosa King afgelast 8 februari De Schaapskooi CDA’ers over leefbaarheid en toekomst Midden-Holland Abonnementen en losse kaarten D’66: Bouwen in Moordrecht onaanvaardbaar Openingsconcert op 21 februari Het Weekblad feliciteert OPENBARE COMMISSIE VERGADERING WADDINXVEEN Het Resistentie Orkest, het Telemann Consort, het Clara Wieck Trio en het Orlando Kwartet. Dat zijn de vier muziek gezelschappen, die de komende vier maanden uitvoeringen zullen ver zorgen in de raadzaal van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Deze concertreeks is een initiatief van het Waddinxveense gemeentebe stuur, daartoe in staat gesteld door in totaal zo’n tien mille subsidie van de gemeenteraad, de provincie en het Nederlands Impressariaat in Amsterdam. als Dienstverlening Eben uitbreiding lan voor niet-gerioleerde gebieden. niet meer mag doen dan subsidiëren. 1980 toneelvereniging tffWPRUZENlM Het voor komende zaterdagavond gep lande optreden van Rosa King and the Upside Down Band in De Bonkelaar tarisatie van de mogelijkheden daartoe op te stellen, met een kostenindicatie per aansluiting. gaat niet door. Programmatische om standigheden - zo noemt men nu een maal dit soort situaties waardoor het publiek in de kou komt te staan - wor den de oorzaak genoemd van deze afgelasting. Op vrijdagavond 8 februari komt in koffiebar De Schaapskooi (Nesse 4, na ast de Brugkerk) Johan van der Sluis uit Amsterdam. Johan komt iets vertellen met dia’s over de stichting ”Tot heil des Volks”. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 FEBRUARI 1980 OPENBARE WERKEN De raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven vergadert vana vond (woensdag) om half acht in het openbaar in het gemeentehuis over deze agenda: 1. Verslag van de vergadering van 9 ja nuari 1980. 2. Het beschikbaar stellen van een kre diet t.b.v. bomenbestand Prinses Bea- trixlaan. 3. Wijziging in de aanschaffing van ma terieel (aanschaf vuilniswagen i.p.v. een straatveegauto). 4. Wijkgebouw Bomenwijk (planteke ning). 5. Ingekomen stukken en mededelin gen: a. wegbewijzering/wegwijzers t.b.v. in dustrie en bedrijven; b. punten n.a.v. de vergadering A.V.O. c. mededelingen A.V.R. d. programma-pakket C.A.l. 6. Rondvraag. WADDINXVEEN - Wie nu al weet alle vier de concerten - ge zien het hierbij gepubliceerde boeiende programma - in de raad zaal van het Waddinxveense ge meentehuis te zullen bezoeken en in ieder geval zeker wil zijn van een plaats kan tegen betaling van ƒ22,50 per persoon een abonne ment krijgen. Voor houders van een Cultureel Jongeren Paspoort (CJP) en 65- plussers kost zo’n abonnement slechts 15,Losse plaatsen komen neer op ƒ7,50 en ƒ5, voor CJP-houders en 65-plussers. De verkoop van plaatsbewijzen gebeurt op het gemeentehuis, af deling Algemene Zaken, van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.30 en 12.30 uur en vanaf een half uur voor de aanvang van elk concert. Uitsluitend abonnementen kun nen uiterlijk 11 februari 1980 ook worden besteld door overschrij ving van het verschuldigde be drag op girorekening nr. 182466 t.n.v. Beheerder Legeskas, Ge meente Waddinxveen, onder ver melding ’’Kamermuziekconcer ten”. Abonnementen worden na ontvangst van het verschuldigde bedrag toegezonden. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van D’66 is het samen met de mocraten uit Gouda, Moordrecht en Reeuwijk eens dat de bouwlokatie Gouda-West (Moordrecht-Oost) onaanvaardbaar is. Dat is een una nieme conclusie die vorige week dins dagavond op een vergadering met de D’66-raadsfracties in Gouda werd ge trokken na analyse van de door de pro vincie Zuid-Holland gemaakte vergelij kende studie tussen de bouwlokaties Gouda-West en Waddinxveen-Zuid. Verder was de vergadering van mening dat op grond van de huidige cijfers on voldoende inzicht bestaat in de werke lijke woningbehoefte die Gouda als pri maire kern dient op te vangen. Rede lijke schattingen kunnen vermoedelijk pas plaatsvinden na nadere uitwerking deze maand door de rijksoverheid van het ’’Regionaal woningbehoefte onder zoek”. Aan de hand van deze resulta ten zal worden bezien of, en zo ja wan neer, de bouw van een nieuwe wijk noodzakelijk is. Ten aanzien van Gouda-Oost werd ge steld dat er steeds meer aanwijzingen zijn dat het, mede gelet op de infras tructurele aspecten, zeer de vraag is o het verstandig is om op deze locatie te bouwen. Om deze reden moet serieus worden bezien of Waddinxveen geen betere oplossing biedt. De centrumfunctie van Gouda mag niet door het bouwen in Waddinxveen worden aangetast. Maar de vergade ring is van mening dat primair een goede bereikbaarheid en een kwalita tief goed winkelbestand voorwaarde is voor een aantrekkelijke en levende bin nenstad in Gouda. Dit standpunt wordt nadrukkelijk door de raadsfracties van D’66 in Gouda, Reeuwijk en Wad dinxveen onderschreven. Deze stichting verricht sinds 1855, in het centrum van Amsterdam, christe lijk sociaal werk. Zij doet dit o.a. in ei gen opvangcentra voor verslaafden. Ie dereen vanaf 15 jaar die meer'wil weten van dit moeilijke maar toch fascine rende werk is van harte welkom. De avond begint om 20.15 uur en de toe gang is gratis. De serie kamermuziekconcerten deze winter en dit voorjaar zijn bedoeld om het culturele leven in Waddinxveen weer een nieuwe stimulans te kunnen geven. Vandaar dat welzijnsambtenaar drs. C. J. M. Seelen ernaar heeft ges treefd, onder supervisie van wethouder A. H. van Gent (PvdA), de serie van kwalitatief hoog niveau te doen zijn.- Beoogd wordt voorts met de uitgeno digde gerenommeerde musici zoveel mogelijk Waddinxveners en mensen uit de omgeving te bereiken. Het ligt in de bedoeling van het Waddinxveense gemeentebestuur dit gebeuren tot een jaarlijks terugkerende traditie te doen uitgroeien. OPENINGSCONCERT Het openingsconcert - met een bijzon dere verrassing voor de bezoekers - is op donderdagavond 21 februari om half negen. Na de koopavond is er dan in de raadzaal van het gemeentehuis een op treden van het Resistentie Orkest, welk salonorkest vooral landelijke bekend heid kreeg door de medewerking aan het voormaligeVARA-televisie- programma ’’Haagsche Kringen”. De serie kamermuziekconcerten is deze winter en dit voorjaar steeds op een donderdagavond om half negen. Het volledige programma ziet er vólgt uit: 21 februari 1980, aanvang 20.30 uur RESISTENTIE ORKEST Dit salonorkest brengt onder leiding van zijn kapelmeester Huub Mathijsen een nostalgisch programma. Opening sconcert met bijzondere verrassing voor bezoekers. 20 maart 1980, aan vang 20.30 uur TELEMANN CONSORT Belgisch ensemble met muziek uit de barok- en rococoperiode. 17 april 1980, aanvang 20.30 uur CLARA WIECK TRIO Een ensemble, bestaande uit een piani ste, een violiste en een cellist, speelt muziek uit de romantische periode. 22 mei 1980, aanvang 20.30 uur ORLANDO KWARTET Beroemd, internationaal samengesteld strijkkwartet speelt muziek, zowel uit het klassieke als het moderne repertoire. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het Tweede Kamerlid Hennekam en sta- ttenlid Van der Heijden komen op don derdag 21 februari om acht uur naar Midden-Holland om in het Boskoopse Florida te spreken over de leefbaarheid en de toekomst van dit gebied. Op die datum belegt het CDA- statenkringverband Gouda een bijeen- komst met dit thema. Drs. B. M. J. Hennekam zal het onder- I werp behandelen in het licht van de re- I geringsplannen met betrekking tot de bestuurlijke reorganisatie en de ge- meentelijke herindeling. F. J. van der Heijden zal ingaan op de welzijnsaspec- I ten van de leefbaarheid. WADDINXVEEN De vier dit voor jaar te houden kamermuziekconcerten zullen in principe plaatsvinden op de donderdagen 21 februari, 20 maart, 17 april en 22 mei 1980 in de raadszaal van het gemeentehuis. De toegangsprijzen bedragen 22,50 resp. 15,voor de gehele serie van vier concerten en 7,50 resp. 5,per concert, zoheeft het college van Burgemeester en Wet houders meegedeeld. Het feit dat de gemeente voortaan zelf dergelijke concerten gaat organiseren, daartoe in de gelegenheid gesteld mid dels een krediet van 4.500,van de gemeenteraad en financiële steun van de provincie Zuid-Holland en het Ne derlands Impressariaat in Amsterdam (welke organisatie zelfs een aanmerke lijke startsubsidie beschikbaar heeft ge steld), komt omdat particuliere initia tieven op dit gebied in het verleden een wisselend succes hadden en bovendien werden gekenmerkt door een tijdelijk karakter. Vandaar dat B. en W. onder aanvoering van welzijnsambtenaar drs. C. J. M. Seelen - zelf een verdienstelijk pianist - willen proberen een stimulans te geven aan het plaatselijke culturele leven. Dat daarbij in de eerste plaats is ge dacht aan kamermuziek komt omdat dit soort concerten betrekkelijk een voudig zijn te organiseren en ze geen bijzondere eisen stellen aan de accom modatie waarin de concerten worden gegeven. Om van deze concerten een traditie te kunnen maken zal het ge brachte van kwalitatief hoog niveau moeten zijn. ”DE SPINTOL” Overigens is het feit dat het gemeente bestuur als organisator van kamermu ziekconcerten optreedt niet door iede reen in dank afgenomen. In de gemeen telijke commissie voor kunst, cultuur, recreatie en jeugd bijvoorbeeld dat met name de film- en theaterwerkgroep ”De Spintol” van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum Waddinxveen (De Bonkelaar) graag dit soort concerten had willen organiseren. De mogelijk heid bestaat dat de gemeente en ”De Spintol” in de toekomst op dit gebied zullen samenwerken. Vooralsnog ziet de gemeente de eigen inbreng voornamelijk als een steuntje in de rug. In het verleden werden er door verschillende organisaties cultu rele activiteiten ontplooid. Nu gebeurt dat alleen nog maar vanuit ”De Spin tol”. ”De gemeente kan in een pooling van activeiten een belangrijke rol spe len en enige continuiteit daarmee ver krijgen”, aldus wethouder A. H. van Gent (PvdA), die er op wijst dat on langs ook in het bestuur van de streek- muziekschool over deze zaak een di scussie is gevoerd, waaruit bleek dat veel enthousiasme voor een initiatief tot het organiseren van concerten be stond. Hij is van oordeel dat wanneer enkele tientallen bezoekers aanwezig zullen zijn, het experiment - dat de ge meente enkele seizoene wil volhouden - als geslaagd kan worden beschouwd. PVDA Tijdens het in december gehouden op enbaar fractieberaad van de PvdA kri tiseerde voorzitter A. de Rijke van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum Waddinxveen het feit dat ’’zijn” stich ting niet bij dit gemeentelijk initiatief voor een concertserie was betrokken en stelde hij de vraag waarom het subsi diebedrag zo hoog is, terwijl de werk groep "De Spintol” nauwelijks enige financiële armslag heeft. FINANCIËN De raadscommissie voor de financiën vergadert donderdagmiddag om vijf uur in het openbaar in het gemeente huis over deze agenda: 1. Notulen vergadering 10 januari 1980. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken: a. schrijven d.d. 4 december 1979 van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland inzake aanschaffing office computer; b. jaarrekening 1978 van de r.k. wo ningbouwvereniging St. Joseph; c. rekening 1978 en begroting 1979 van de Waddinxveense schaakvereniging; d. rekening 1978 en begroting 1979 van de Multisportvereniging TOOS, afde ling badminton; e. , rekening 1977/’78 en begroting 1978/’79 van de sportvereniging Be Fair, afdeling volleybal; f. rekening 1978 en begroting 1979 van de S.C. Antilope; g. begroting 1980 van de Jeugdcom missie St. Victor t.b.v. Cath. van Siena- groep en Ch. de Foucauldgroep; h. begroting 1980 van het Instituut Ziektekostenvoorziening ambtenaren i. begroting 1980 van het fanfarecorps ’’Concordia”; j. begroting 1980 van de drumband ”de Cormula’s”; k. begroting ”Toi-Toi”; l. begroting 1980 van de Wapitigroep; m. brief min. binnenlandse zaken d.d. 5 december 1979 inzake uitkering ge- kanker. ONDERWIJSZAKEN WADDINXVEEN - Vanavond (woens dag) vergadert om half acht in het ge meentehuis in het openbaar de raad scommissie voor de onderwijszaken over deze agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 9 januari 1980. 3. Vaststelling van het ’’bedrag per leerling” voor het gewoon lager onder wijs 1980, alsmede van het bedrag der vergoeding voor administratiekosten aan de bijzondere scholen. 4. Aanschaffing van meubilair t.b.v. de Klaas de Vriesschool. 5. Medewerking voor het treffen van enkele voorzieningen in de Eben Haëzerschool. 6. Voorbereidingskosten Prof. Kohnstammschool. 7. Voortzetting discussie over schoolz wemmen. 8. Jaarverslag van de Stichting Jeugd- tandverzorging Midden-Holland. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. o. begroting 1980 van de Stichting Maatschappelijke ’’Zuidplas”. 3. Verlenen van een krediet van 50.000,voor stedebouwkundige en karteringswerkzaamheden in het ge bied 7.6 (Piasweg). 4. Aankoop percelen Dorpstraat 48 en 50. 5. Aankoop perceel grond van Hout handel Alblas B.V. 6. Voorlopige vaststelling jaarrekening 1977 van de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum. 7. Aanschaffing meubilair Klaas de Vriesschool 2.350, 8. Verlenen van een krediet van 22.350,t.b.v. het maken van plan tot uitbreiding van de Prof. Kohn stammschool. 9. Goedkeuring begroting 1980 chr. openbare bibliotheek. 10. Verstrekking kredieten t.b.v. het grondbedrijf voor 1980. ïl. Voorstel tot vervanging vuilnisauto in plaats van een straatveegauto. 12. Krediet voor de reconstructie van het bomenbestand aan de Prinses Bea- trixlaan (le fase) ad 13.000, 13. Rondvraag. SOCIALE ZAKEN De raadscommissie voor sociale zaken en volksgezondheid vergadert donder dagavond om half acht in het openbaar in het gemeentehuis over deze agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling notulen vergadering d.d. 8 november 1979. 3. Wijziging woonruimteverordenin- gen. 4. Vaststelling gemeenschappelijke re geling indicatiecomnjissie. 5. Vaststelling verordening beroep sprocedure opnamebeleid bejaarden. 6. Begroting intergemeentelijke indi- catiecommissie. 7. Bouw gezinsvervangend tehuis. 8. uitslag onderzoek baarmoederhals- woon lager onderwijs 1979; 9. Brief Centrale Meldings- en Alar- n. verzoek Rijnlandse Orkestvereni- meringsdienst Midden Holland. ging subsidie uitvoering 25 januari 10. Provinciaal aktieprogram C.N.V. in 1986, Zuid-Holland. WADDINXVEEN - Aan de Techni sche Hogeschool in Delft is de heer H. T. W. Veen, chef van de afdeling stedebouwkundige- en bouwkundige zaken van de gemeentelijke dienst Op enbare Werken- en bedrijven in Wad dinxveen, geslaagd voor het doctoraal examen in de studierichting bouwkunde. WADDINXVEEN/GOUDA - Bij Air Products Nederland BV, Waddinxveen, zijn uitgetreden de bestuursleden H. A. Wagner te Brussel en J. J. Ollivier te Voorburg. Uitgetreden zijn ook com- missaris M. H. Halsted te Wimbledon ^paat (Engeland) en procuratiehouder M. H. Vogel te Surrey (Engeland). Tot com missaris is benoemd H. D. Blennemann - j te Waterloo (België). Een en ander m Rijswijk worden gevraagd een inven- blijkt uit een wijziging in het handelsre- gister van de Kamer van koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Wethouder A. H. van Gent betoogde dat er contact met de werkgroep was geweest, dat het gaat om concerten in het gemeentehuis en niet in De Bonke laar (waar een gedeelte van de bevol king nog altijd niet wil komen), dat er een ’’brugfunctie” zou kunnen ont staan indien een concert eens aan de Beukenhof zal worden gehouden, dat "De Spintol” in een later stadium al snog bij de organisatie kan worden be trokken en dat het een sociaal- cultureel initiatief betreft, gericht op de WADDINXVEEN - B. en W. laten we- gehele bevolking. Bovendien vindt de ten dat de provincie Zuid-Holland ak- gemeente het niet juist de organisatie koord is gegaan met het Wad- van alle culturele activiteiten in handen dinxveense raadsbesluit om van een bestaande werkgroep te leg- ƒ75.000,beschikbaar te stellen voor gen, mede gezien de beperkte groep het opstellen van een basisrioleringsp- mensen die wordt bereikt. ”Het is een lan voor niet-gerioleerde gebieden, misvatting te denken dat de gemeente Op dit moment zijn de ’’buitengebie- niet meer mag doen dan subsidiëren. den” van Waddinxveen niet aangeslo ten op de riolering, zodat het afvalwa ter uit deze gebieden niet afgevoerd wordt naar een rioolwaterzuiveringsin stallatie. Toch zullen deze gebieden te zijner tijd op de riolering aangesloten moeten worden, uit milieu-hygiënisch oogpunt en omdat de hoogheemraad schappen weigeren lozingsvergunnin gen te verstrekken aan de eigenaren van nieuwe panden in die gebieden. t men aan het Raadhuisplein enig inzicht krijgt in de kosten van het al snog op de riolering aansluiten van de onrendabele gebieden zal de Grondmij

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 9