zenders erbij Zuid-Holland WITTE PRJJZENHAL W VOLOP KWALITEIT! deelt mening van humanisten Opgeborgen: Goed voor U Komende vrijdag Lezers schrijven jr// i1/ J. W. Stelling Nupro BV Jury dicht wedstrijd nu definitief Raadslid RPF spreekt in De Hoeksteen Diamco B. en W. duiken in jeugd probleem Nieuw bestuur i i gt SSSSSSÖSe Geluid TV Ned. 2 104,1 Mhz(mono) wenselijkheid veelzijdig Ik schrijf dit naar aanleiding van het Wethouder A. H. van Gent (PvdA) krijgt de handtekeningen aangeboden van J. van Alsemgeest, mevrouw «NI; 9 11 5 2 34 38 7 23 Een lokaal zoeken met misschien een betaalde kracht en dat dan met subsidie van de gemeente, onze belastingcen ten. Maar u wilde toch kinderen? L. V. D. BOOMEN-BOS, J. W. Frisoweg 66 Op 15 oktober 1979 werden door F. F. J. Schouten (PvdA) en C. P. G. Tilanus (PPR), leden van de Provinciale Staten van Zuid Holland, 3 vragen gesteld over de achterstelling van buitenkerke lijken in het Goudse ziekenhuis Bleu- land. De vragen, aangevuld met de ant woorden van de Gedeputeerrden dd. 22 januari 1980, luiden: I A. Weissenbach-van Dam en DVisser (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). zicht, of zou men zo ’’vrijwillig enthou- spreken siast” zijn dat men al die kinderen aan L 87.5 Mhz 88,2 Mhz (mono) 89',4 Mhz 90.5 Mhz 91.5 Mhz 93,1 Mhz 93.9 Mhz 95.6 Mhz (mono) 96.4 Mhz (mono) 97.9 Mhz (mono) 99.6 Mhz (mono) 101.4 Mhz (mono) 102,9 Mhz (mono) WADDINXVEEN/GOUDA - Bij Nu pro BV, Waddinxveen, is de functie van G. Nuis te Waddinxveen gewijzigd in commercieel directeur. Tot technisch directeur is benoemd A. F. Roest te Zoetermeer. Het bedrijf heeft een fi liaal in Leiden onder de handelsnaam De Sleutelstad, Nieuwe Rijn 78. Dit is een boek- en offsetdrukkerij. Dit alles blijkt uit een wijziging in het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken. 104,8 Mhz(mono) WADDINXVEEN - De handelsonder- neming van de Waddinxvener G. F. E. van Aernsbergen, Diamco van de Kerkstraat 21, is failliet verklaard. Deze uitspraak is gedaan door de Rot terdamse rechter-commissaris mr. A. S. M. Horstink. Tot curator is benoemd mr. A. Morijn, Nieuwe Veerstal 7, Gouda. daar dit bestuur geen plaats wilde inrui men voor 1- --j- verzorging in dit algemene/protestants- vragen (zie bijlage), christelijke samenwerkingsziekenhuis? Antwoord 1Naar ons is gebleken, is de heer drs. W. Hommels afgetreden als bestuurslid van het Bleulandziekenhuis toen het bestuur van dat ziekenhuis WADDINXVEEN Wethouder A. H. van Gent (PvdA) heeft vo rige week vrijdagmorgen tegen de 100 handtekeningen aangeno men, die hem namens de bewo ners van een deel van de Win- gerdflat in Waddinxveen-Noord werden aangereikt door J. van Al semgeest, mevrouw A. Weissenbach-van Dam en D. Vis ser. Bij de handtekeningen zat een brief aan het college van Bur gemeester en Wethouders, waarin de gemeentebstuurders werden geattendeerd op de in de entree en de bergingen van de door de roöms-katholieke wo ningbouwvereniging St. Joseph beheerde flatwoningen ontstane zeer onwenselijke situatie. Wethouder Van Gent beloofde de drie bewoners dat het college van B. en W. zich deze week met de zaak zou bezig houden en dat ko mende vrijdag het resultaat van dit beraad zal worden meege deeld. Intussen hebben de bewo ners met hun actie - waarover we vorige week al schreven op de voorpagina van het Weekblad voor Waddinxveen - wel bereikt dat de door hen bekritiseerde overlast in de afgelopen dagen u termate was beperkt. Zoals bekend bezet een groep jeugdigen regelmatig de hal en de bergingsgangen van de ’’poot” van de Wingerdflat (het rechte stuk aan de zijde van het station), gedraagt men zich uitdagend, agressief en baldadig tegenover de bewoners en elke passant, be dreigt men kinderen en vrouwen, vervuilt men de liften en de hal door ze als toilet te gebruiken en richt men herhaaldelijk vernielin gen aan. Volgens de bewoners in hun brief aan de gemeente, met afschriften aan de woningbouwvereniging en de plaatselijke politie, heeft de politie reeds meerdere malen in gegrepen, maar dat heeft tot nu toe geen effectief resultaat tot ge volg gehad. ’’Integendeel”, aldus de bewó- ners van de Wingerdflat, ’’naar ons gevoel neemt de uitdaging, brutaliteit en agressiviteit van deze vitaal-motorische jeugd eer der toe dan af. En dit baart de be woners van deze flat grote zor gen, omdat wij onze veiligheid be dreigd zien en bovendien onze woonomgeving sterk achteruit gaat”. Komende vrijdag zal blij ken in hoeverre B. en W. in staat zijn de Wingerdflatbewoners in hun wensen tegemoet te komen. Aan alle aangeslotenen zal een volledig nieuw schema van de TV-kanalen en radio-frequentie-indeling worden toe gezonden, zodat de in bezit zijnde kaar ten komen te vervallen. De ontvangst van de Tweede Kamer is uiteraard al leen mogelijk tijdens de plenaire verga deringen. Daartoe zijn agenda’s ver krijgbaar bij het gemeentelijk bedrijf, toestel 237. De werkzaamheden bestaan niet alleen uit het bijplaatsen van antennes in de mast, doch ook het inregelen van de de vele soorten toestellen moeilijk hoofd- en onderversterkers in de wij ken. Hierdoor is het mogelijk dat er tij- WADDINXVEEN - Deze week, om precies te zijn vrijdag 15 februari, zal de uitbreiding van de Centrale Antenne-Inrichting (CAI) in Wad dinxveen een feit zijn. Op dat moment zijn naast de tv-zenders Neder land 1, Nederland 2, Duitsland 1 en Duitsland 2 en België Vlaams 2 ook te ontvangen Duitsland 3 (kanaal 34), België Vlaams 1 (kanaal 38) en België frans (kanaal 23). Zeer binnenkort (per maandag 3 maart) zal de WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxvener J. W. Stelling is samen met F. F. Luo uit California (USA) di recteur van de in Waddinxveen geve stigde Phoenix Saguare BV, Amstel veen. Dat blijkt uit een nieuwe inschrij ving in het handelsregister van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Omschrijving bedrijf: groothandel in palmolie en palmpittenolie. Maatschappelijk kapi taal 500.000,waarvan geplaat- st/gestort f 100.000, radioaansluiting op het luidsprekernet van de Tweede Kamer der Staten-Generaal worden gerealiseercT(frequentie 104,8). delijk wat problemen met betrekking tot de ontvangst van deze nieuwe zen ders- kunnen zijn, doch deze kunnen snel worden opgelost. Uiteraard dient er rekening mede te worden gehouden, dat de ontvangst van de buitenlandse zenders mede afhankelijk is van weer somstandigheden en atmosferische sto ringen. De toestellen dienen op de nieuwe ka nalen te worden afgestemd; de wijze waarop dit dient te geschieden is gezien I---r. M, aan te geven. Het inregelen is echter een aangelegenheid voor de aangeslotenen zelf en indien dit niet mocht lukken wordt verzocht om nadere inlichtingen te vragen bij de leverancier van het toestel. PROGRAMMA-INDELING TV-kanalen: Nederland 1 Nederland 2 Duitsland 1 Duitsland 2 Duitsland 3 België Vlaams 1 België Vlaams 2 België Frans Radio-frequenties Hilversum 1 Hilversum 2 Hilversum 3 Hilversum 2/4 BRT 1 BRT2 BRT 3 BBC2 AFN WDR 1 WDR2 WDR3 Geluid TV Ned. 1 riënteerde geestelijke verzorging in in stellingen van gezondheidszorg. Deze opvatting wordt ook gehuldigd door de Nationale Ziekenhuisraad, terwijl de richtlijnen die bij de beoordeling van de tarieven worden gehanteerd door het Centraal Orgaan Ziekenhuistarie ven voor een dergelijke veelzijdigheid de ruimte te scheppen. Dat neemt niet weg, dat zich in de praktijk mogelijk Vraag 1. Is het College op de hoogte knelpunten kunnen voordoen. Met het oog hierop hebben wij de Nationale Ziekenhuisraad gevraagd te overwegen om andermaal de aandacht van zijn le den voor de wenselijkheid van een te WADDINXVEEN Het bestuur van de Algemene Bond van Ambtenaren in Waddinxveen is opnieuw samenge steld. De samenstelling is nu: voorzitter C. van Dam, secretaris H. van de Wa ter, penningmeester G. Schouten en bestuursleden S. Kaptein en E. van Langen. Ik schrijf dit naar aanleiding van het of uitkleedt als de zon een uurtje verhaal in het Weekblad voor Wad- schijnt? dinxveen van vorige week woensdag over de PvdA-werkgroep die van plan is te komen tot de oprichting van een Stichting of Vereniging Kinderdagver blijf Waddinxveen. Wat vreselijk egoïstisch om kinderen van 0 tot 6 jaar op te bergen, want daar komt het op neer. Gaat het nu alleen om: ’’omdat men 4 maal per dag een kind moet halen of brengen en vol stop pen met eten tussen de middag”, of is het gemakzucht. Een onvolledig gezin is al triest genoeg, voor die kinderen is een dagverblijf misschien een uitkomst. Maar daar blijft het vast niet bij. Het is immers voor sommige mensen gemakkelijk de verantwoordelijkheid op anderen te schuiven. Wat mist zo’n kind toch veel! De hele dag in een lokaal, tranen die gedroogd worden door vreemden, geen kusje op een pijnlijke plek, nergens naar toe kunnen met een verhaal of die gewoon op schoot willen zitten: kortom aandacht krijgen! Voor de iets oudere kinderen: niet lek ker buiten spelen onder moeders toe- WADDINXVEEN - Dezer dagen is de finitief de jury samengesteld van de wedstrijd voor Waddinxveense ama- teurdichters, een onderdeel van het Luidsprekernet Tweede Kamer der Nationaal Concours Zondagsdichters Staten-Generaal (m.i.v. 3-3-1980) 1980 zoals dat in het kader van de Boe kenweek wordt gehouden. Deze mani festatie, die is opgezet door de Konin klijke Nederlandse Uitgeversbond en de Collectieve Propaganda van het Ne derlandse Boek, wordt in Waddinxveen op poten gezet door de film- en theater- werkgroep De Spintol, de Stichting Ch ristelijke Openbare Uitleenbibliotheek en -Leeszaal Waddinxveen en boek handel Veldwijk BV van de Passage. In de jury hebben zitting schilder dichter Theo den Boon journalist Bert J. Woudenberg, wethouder mevr. Lous Oosterbroek-Waagmeester (VVD) en leraar Nederlands Ton Kalkman. Zij zullen de inzendingen beoordelen van de Waddinxveense amateurdichters, die lot zondag 2 maart de gelegenheid hebben hun nog niet gepubliceerd werk in te sturen naar boekhandel Veldwijk BV in de Passage. In het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week zijn de voorwaarden gepubliceerd om aan de wedstrijd te kunnen deelnemen. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Reformatorische Poli tieke Federatie (RPF) houdt dinsdaga vond 19 februari om acht uur in het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan een openbare ver gadering. Spreker zal zijn de heer J. H. Willem sen, gemeenteraadslid voor de RPF te Bunschoten-Spakenburg. Deze zal i over reformatorische gemeentepolitiek. af te geven, dat bij het vertrek van één van de ziekenhuispastores of bij uit breiding van de dienst geestelijke ver zorging een formatieplaats zal worden toegekend aan de ’’niet godsdienstige” geestelijke verzorging. Naar het be stuur ons meedeelde was de overgrote meerderheid uit zijn midden de mening toegedaan, dat eerst te zijner tijd, wan neer tot wijziging zich voordoet, daarover een beslissing kan worden genomen. Een bindende uitspraak vooraf achtte men niet geraden. Vraag 2. Is het College van mening dat in een dergelijk ziekenhui^ een veelzij dige geestelijke verzorging noodzake lijk is, mede in het licht van het feit dat deze verzorging in de bedprijs is gegre pen? Antwoord 2. Ja. Vraag 3. Kan het College via hem ter beschikking staande kanalen bevorde ren, dat deze kwestie ten principale aan de orde wordt gesteld en zijn invloed bij overheden en publiekrechtelijke or ganen (als de ziekenfondsraad) aan wenden om een positievere benadering Zuid Holland, de Nationale Ziekenhui- van dit vraagstuk te bevorderen? sraad enhet Humanistisch Verbond. Antwoord 3. Voorzover ons bekend be- WERKGROEP HUMANISTISCH staat geen verschil van mening over de VERBOND WADDINXVEEN wenselijkheid van veelzijdig geo- Jan Campertlaan 24 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 FEBRUARI 1980 Xzv B Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week- g| 1*10 Zjh Bblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van B^> B^>^ het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. van het feit dat het Goudse raadslid drs. W. Hommels uit het bestuur van het Bleuland Ziekenhuis is getreden, humanistische geestelijke veelzijdige geestelijke verzorging De aangeduide bijlage is een brief d.d. 22 januari 1980 aan de Nationale Zie kenhuisraad te Utrecht. De volledige tekst luidt: ”Wij hebben kennis geno men van de problemen rond de aanstel- niet bereid bleek de intentieverklaring ling van een geestelijk verzorger uit de „r- j„. u:: i. kring van het Humanistisch Verbond in ’t Bleulandziekenhuis in Gouda. Stuk ken die hierop betrekking hebben treft u hierbij aan. Naar aanleiding hiervan is bij ons de vraag gerezen, of het hier soms om méér dan een incident gaat. Het is ons bekend, dat uw raad heeft gekozen voor een veelzijdige geeste lijke verzorging in instellingen van ge- zich in die dienst een mogelijkheid zondheidszorg. Wij delen dit stand punt. Mede in het licht hiervan verzoe ken wij u te overwegen andermaal de aandacht van uw leden voor het stand punt in deze kwestie te vragen.” Imiddels heeft het ziekenhuisbestuur van de Rijksoverheid vernomen dat het toestemming heeft gekregen het zie kenhuis uit te breiden. Door het groter aantal bedden, zal ook de dienst geeste lijke verzorging uitbreiden. Alle aan dacht zal er op gericht zijn of ’t bestuur van genoemd ziekenhuis, dat voor een meerderheid uit confessionele perso nen bestaat, waaronder het Wad dinxveense raadslid C. Dijkshoorn (CDA), gevolg zal geven aan het ver zoek van het Provinciaal Bestuur van 4 - ijl al

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 17