IIO Burgemeester opende een complex van 8 miljoen Koophuizen: 100 procent garantie bij inkomen van 52 te sg2'‘ Ontduiken leerplicht gestraft REHORST BOUWT NIEUW HOOFDWINKELCENTRUM IN HELLEVOETSLUIS Koningin Wilhelmina MAVO LTO si1' WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 FEBRUARI 1980 stige overtuiging te hebben. Hoewel de afstand - eerst in Gouda is een openbare LTS te vinden - een rol Het leerlingenaantal van de school is per 1-9-1979 opnieuw sterk toegeno men. Per 1-9-1978 bedroeg het aantal leerlngen: 499. Per 1-9-1979:605. De aansluitende bebouwingen van bi bliotheek - medisch centrum en cultu- worden uitgevoerd. Totaal te verwer ken hoeveelheid beton 6.500 M3, wape- 430.000 kg, gevelsteen 1.400.000 st. en systeemvloer 32.000 M2. De brugklas-gedachte is afgestemd'op ervaringen elders in het land (Wychen) en heeft naast integratie van leerlingen en leerkrachten tot doel de uiteinde lijke studie-keus naar een later tijdstip te verplaatsen. Het bestuur van de Koningin Wilhel- minascholengemeenschap in Wad- dinxveen mag zich sinds vrijdag offi cieel de trotse eigenaar noemen van een nieuw schoolgebouw waarin de LTS is gevestigd. Het complex vergde een investering van 8,1 miljoen gulden, inclusief grond en inventaris. De streekfunctie van de scholenge meenschap wordt geaccentueerd door de herkomst van de huidige 605 leerlin gen. Daarvan komt 76 procent uit Waddinxveen zelf en 24 procent uit omliggende plaatsen. Uitgesplitst naar mavo/lto blijkt 61 procent van de Ito- leerlingen uit de eigen gemeente komt en 39 procent van elders. Nederlandse Middenstandsbank. Het karwei zal 400 werkbare dagen in beslag nemen en dus tot februari 1982 duren. De aanneemsom (bouwkundig) reel centrum zullen in de latere fase bedraagt f 25.500.000,Het project dat door Rehorst gerealiseerd gaat worden is ontworpen door het architec- ningsstaal tenbureau Bravenboer Scheers BV uit Terneuzen. De totale bouwmassa Het bouwbedrijf Rehorst BV vertelde ons vorige week vrijdag dat de winkel- onderbouw van ’t project De Struyten in Hellevoetsluis - waar de Wad- dinxveen^e bouwer al zo’n 2.000 wonin gen heeft neergezet en al een zelf ont- i ii j ic1 op 950 betonpalen met een lengte van ca. 22 Ml. De winkelruimten wor den in prefab-betonconstruktie uitge voerd, waardoor een snelle bouwtijd realiseerbaar is. De woningen worden objecten NV MBO, een dochter van'de uitgevoerd in gietbouwsysteem. WADDINXVEEN Het bestuur van de protestants-christelijke scholengemeenschap voor MAVO en LTO ’’Koningin Wilhelmina”, welk ruim acht miljoen gulden ko stende schoolcomplex vrijdagmid dag middels het doorknippen van een oranje lint officieel werd ge opend door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek, rekent er op dat volgend schooljaar de MAVO- en LTO-leerlingen in een gezamen lijke brugklas kunnen worden op gevangen. De plannen daarvoor liggen al geruime tijd bij het mini sterie van Onderwijs en Wetenschappen. WADDINXVEEN/ bedraagt ongeveer 11.500 vierkante HELLEVOETSLUIS - Het Waddinx-r meter. veense bouwbedrijf Rehorst BV van de Noordkade begint woensdag 27 febru ari met de bouw van het woon- en hhofdwinkelcentrum De Struyten iQ Hellevoetsluis. De opdrachtgever van dit project, met ongeveer 11.500 vier- kante meter winkelruimte-oppervlakte, wikkeld winkelcentrum is gefundeerd een overdekt parkeergebied van 4.900 vierkante meter en 95 woningen (pre- miekoop en vrije sector) in zes typen, is de Nederlandse Middenstands Fi nancieringsmaatschappij voor Bedrijfs- taling bij aankoop; het minimaal bruto jaarinkomen voor een 100% financiering met ge meentegarantie bedraagt circa 52.000,—; d. in 1979 - in het kader van de huidige premieregeling - een belastbaar inkomen hebben genoten dat niet hoger was dan f 50.000, de gezinssamenstelling moet pas send zijn in verhouding tot de grootte van de woning. mulier toegezonden, dat eind volgende LOTING Vorige week woensdagavond vond de Met het doorknippen van een oranje lint verklaarde burgemeester mr. A. G. Smallenbroek de christelijke scholengemeenschap voor MA VO/LTO aan de Sniepweg voor geopend. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). In Waddinxveen werd de roep om een school voor lager technisch onderwijs door het bestuur van de toenmalige ch ristelijke mavo vertaald door aan de be staande nieuwbouwplannen een LTS te voegen, waarmee de plannen voor een openbare LTS kwamen te vervallen. WADDINXVEEN/GOUDA - Omdat een openbare LTS te vinden - een rol een Waddinxveense haar zoontje in juli speelt blijkt het karakter van de Konin- 1978 ten onrechte drie dagen van gjn Wilhelminascholengemeenschap school had gehaald om op vakantie in ujt het fejt dat 70 procent van de ma- Spanje te kunnen gaan is zij door de vo/lto leerlingen opgeeft een godsdien- Goudse kantonrechter mr. J. H. Land- --- wehr veroordeeld tot een boete van 150,— of zes dagen hechtenis. Voor het ontduiken van de leerplicht hadden de officier van justitie mr. D. Hart en de kantonrechter geen goed woord over. Het tweetal ondersteunde de maatregelen, die de gemeente Wad dinxveen heeft getroffen om het tegen de vakanties wegblijven van school te kunnen bestraffen. De advocaat van de Waddinxveense sprak echter van een verwarrende si tuatie omdat zijn cliënte alleen in 1978 geen toestemming had gekregen haar zoon van school te halen, terwijl die toestemming in de jaren daarvoor en ook in 1979 wel was verleend. Omdat de gemeentebesturen steeds meer ge confronteerd worden met ouders die hun kinderen eerder van school willen halen om met vakantie te kunnen gaan vonden zowel de officier van justitie als de kantonrechter het terecht dat er straf werd uitgedeeld, al gold als ver zachtende omstandigheid dat het Wad dinxveense beleid tot voor kort wat verwarrend is geweest. WADDINXVEEN - Waddinxveners die hier al drie jaar wonen en de aan onze gemeente economisch gebondenen kunnen in aanmerking ko men voor één van de 37 premiekoopwoningen, die de Stichting Bevor dering Eigen Woningbezit Groenswaard als zevende en laatste project in het bestemmingsplan Zuidkade 1 gaat bouwen. Voor deze huizen, die achter de Burgemeester Trooststraat zullen worden neergezet naar het ontwerp van het architectenbureau Roggeveen BV, moet men wel zo’n 52 mille per jaar verdienen om de jaarlijkse lasten te kunnen dragen. In een deze week in het Weekblad voor Waddinxveen gepubliceerde bekend making delen Burgemeester en Wet houders mee dat voor één van de 37 premiekoopwoningen kan worden in geschreven tot en met zondag 16 maart. Met de bouw van deze huizen, eenge- zinshuizen met drie slaapkamers en een ”niet-ingedeelde” zolder, wordt naar verwachting omstreeks april begonnen. Wie zich bij B. en W. als gegadigde heeft gemeld krijgt een inlichtingenfor- maand weer aan het Raadhuisplein moet zijn terugontvangen. Gegadigden dienen tenminste aan de volgende voorwaarden te voldoen: a. 1of reeds drie jaar inwoner zijn van Waddinxveen 2. of economisch aan Waddinxveen gebonden zijn (en niet in een aan Waddinxveen grenzende gemeente wonen); b. thans een huurwoning bewonen, of eigenaar/bewoner zijn van een flat woning of een in slechte staat verke rende woning; - c een inkomen genieten (eventueel gen worden al een poosje met meer aan incL een gedeelte van het inkomen van de vrouw) dat voldoende is om de jaarlijkse lasten van de woning te kunnen dragen, met inachtneming - - van een eventuele eenmalige aanbe- stelling de doorslag geven. Het complex bestaat nu uit praktijklo- kalen voor de drie aan de scholenge meenschap verbonden vakrichtingen LTS: bouwkunde, mechanische tech niek en installatie techniek. Daarnaast: vaklokalen voor: tekenen, handvaar digheid, alg. techniek. In de tweede fase zijn ondergebracht de theorieloka len - theoriepraktikumlokalen, natuurkunde-, scheikunde- en biologie- praktikum, een instructielokaal voor film- en videolessen, voorts een talen- praktikum. Ook een bibliotheek en grote aula met professionele keuken, twee volledig geouttilleerde gymnastie klokalen, en de administratie- en direc- tieruimten. Het gebouw is voorzien van een lift en een invalidentoilet. Aandacht voor schoolse zaken van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek tijdens de rondwandeling in de nieuwe MAVO/LTO. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). loting plaats voor het zesde project van de Stichting Bevordering Eigen Wo ningbezit Groenswaard, de sinds de cember vorig jaar in aan bouw zijnde 54 woningen nabij de Schielandstraat. Omdat er nog een aantal reservekandi- daten bestond en er weer een nieuwe ’lichting” was met gegadigden is men op dit moment door vrijwel alle kandi daten voor een premiekoopwoning of een vrije sectorwoning met gemeente garantie heen. Lijsten voor deze wonin- gelegd. Voor elk project wordt gead verteerd, zodat de voorwaarden waar aan de gegadigden dienen te voldoen en eventuele loting bij te grote belang- e **4-*»» iiuiu®

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3