WITTE HUJZENHAL UW WINSTWINKEL! Voorwaarts gaat 7 zomeravond- concerten geven Veel belangstelling voor concert Resistentie Orkest ditjt 10jaar 1 De Reiswereld UIT IN WADDINXVEEN Huisorkest bij Jazzclub Zoetermeer 19 februari De Kikkerprins 22 februari Franse film 15 februari Serpico 26 februari Utrechts Byzanthijns Koor Abonnementen en losse kaarten Aanvraag om inschrijving accountant Nieuw onderzoek baarmoeder halskanker 23 februari Old Classic Donderdagavond 21 februari in raadzaal 37 premie- koophuizen Cv I pp rri rj-7 Toi-Toi 4 I 'Zwei 8 De film- en theaterwerkgroep De Spin- CJP-houders en 65-plussers betalen van de nummers 079-310695 of 310698. een film van Jean Bunuel met in de voor naamste rollen Catherine Deneuve en Fernando Rey. Het is een mooi kijkspel met Catherine Deneuve als een betoverende heks, die de mannen begoochelt zoals zij ze heb- WADDINXVEEN/ZOETERMEER - Op zaterdagavond 16 februari a.s. geeft het huisorkest van Jazzclub Zoeter meer, The Sweet Lake City Jazz Men, weer een van de traditionele concerten van t rinettist/saxofonist Wouter Serdijn en trombonist Jaap Stern, gesteund door een solide ritmesectie o.l.v. Hans Vul- linghs aan de contrabas. Over Ria de Boer hoeft niet lang te worden uitgeweid: haar uitstekende ti ming en karakteristieke timbre zijn ge noegzaam bekend. De avond begint om 21.30 uur, de zaal is open vanaf 21.00 uur. De toegang is voor leden gratis, introducé’s moeten voor zover nog plaatsen beschikbaar, 6,betalen om het concert bij te wonen. Wie meer wil weten over de overige ac- In Huub Mathijsen, viool, Limburger van geboorte, maar wat het gebied van zijn arbeid betreft Noord-Nederlander, bezit ons land een figuur van nationale betekenis, die de schoonheid van de sa- lonmuziek voor ons herontdekte. Chaim Levano, piano, de man die ons wees op de wonderen van bos, hei, strand en duin en deze mirakelen zo groot met het klavier weet te illustre ren. zangeres Ria de Boer. De trouwe leden van de Jazzclub weten wat dit betekent: een avondje ongecompliceerd swingp- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 FEBRUARI 1980 WADDINXVEEN - Op 22 sep tember van het vorige jaar had Toi-Toi de première van ’’Schat, ik ben er hoor!” Nadien hebben zij dit stuk nog enige malen met succes elders in het land ge speeld. In mei van dit jaar bestaat de to neelvereniging Toi-Toi tien jaar. Zij zullen dan met het blijspel ”de Lieverdjes” van Jack Popplewell op de planken komen. De regie van dit blijspel zal wederom in handen zijn van Jo Huldy. Op dinsdag 19 februari zal er in De Bonkelaar een kinderfilm vertoond I worden. De film heeft als titel: De Kik kerprins. Dit is een sprookjesfilm, ge speeld door kinderen en Nederlands gesproken. De film zal aanvangen om 14.00 uur en de toegang bedraagt slechts 1 gulden. gevonden te hebben. Deze zomera- vondconcerten, met een luchtig en WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Waddinxvener Hubertus Jacobus Brus sel (42) heeft het bestuur van de Orde Nederlands Instituut van Registerac countants gevraagd om ingeschreven te mogen worden in het accountantsregi- ster. Zij die bezwaren hebben tegen de inschrijving in het register van deze ot andere personen kunnen deze bezwa ren schriftelijk kenbaar maken bij het bestuur, Mensinge 2, Amsterdam. heden de aandacht voortdurend gevan- ben wil. Als een ’’Poltergeist” bedrijft de mooie Catherina samen met een als mystificateur optredende aristocraat een geraffineerd illusionisme, met een haar bevriende kunstschilder, meer nog met een op haar verliefde uitgever. De jonge Bunuel maakte namelijk een film over ”het raadsel vrouw”. WADDINXVEEN - Wie nu al weet alle vier de concerten - ge durende de komende maanden - in de raadszaal van het Waddinx- veense gemeentehuis te zullen be zoeken en in ieder geval zeker wil zijn van een plaats kan tegen betaling van ƒ22,50 per per soon een abonnement krijgen. Voor houders van een Cultureel Jongeren Paspoort (CJP) en 65- plussers kost zo’n abonnement slechts 15,Losse plaatsen komen neer op ƒ7,50 en 5, voor CJP-houders en 65-plussers. De verkoop van plaatsbewijzen gebeurt op het gemeentehuis, af deling Algemene Zaken, van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.30 en 12.30 uur en vanaf een half uur voor de aanvang van elk concert. van geboorte, dus voor het vioolspel gepre- j x i ii iix i ii t Reiswereld” BV, Gouda, is veranderd verbazing door haar virtuositeit, die 1L. 2c ogen gevolmachtigde is benoemd mevrouw - A. de Ruyter-Plokkaar te Wad- dinxveen. Bij ”De Reiswereld” werd de directie tot voor kort gevoerd door Beheersmaatschappij P. C. van Vliet BV te Hardinxveld-Giessendam. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is gewijzigd dat de Sabeth Pieterson, viool, Utrechtse functie van de Waddinxvener G. W. de g'2_._ r r Ruyter bij Reis- en Passagebureau ”De destineerd, brengt alom het publiek in Reiswereld” BV, Gouda, is veranderd verbazing door haar virtuositeit, die van adjunct-directeur in directeur. Tot haar in de ogen van ditzelfde publiek een Paganini Redivivus doet schijnen. Ernest Spits, viool, wortelt in exotische sferen en is daarom bij uitstek geschikt om de geheimen der muziek te openba ren. Hij baarde onlangs opzien door zijn voornemen zijn viool als offer aan de ongerepte schoonheid, in het open baar te verbranden. Mart Benders, fluit en piccolo, is in haar diepste wezen een romantica. Haar liefde voor Paul Lincke en Mendels sohn (als komponisten) legt daar getui genis van af. Om deze kunstenares in haar innigste en diepste wezen te be grijpen, moet men haar zien: de laatste week van februari van start. Baarmoederhalskanker kan worden ge nezen als het tijdig genoeg wordt ont dekt. Met een speciaal onderzoek, dat eenvoudig en snel kan worden uitge voerd, is het mogelijk een begin van deze ziekte vast te stellen. Dan kan er tijdig iets aan worden gedaan. Het on derzoek geschiedt pijnloos; duurt slechts enkele minuten en wordt ver richt door speciaal daarvoor opgeleide dames. Het Resistentie Orkest met Huub Mathijsen (viool), Sabeth Pieterson (viool), Ernest Spits (altviool), Mart Benders (fluit en piccolo) en Chaim Le- WADDINXVEEN - Voor de vierde achtereenvolgende maal wordt in Wad- dinxveen een bevolkingsonderzoek ge houden naar baarmoederhalskanker. Het onderzoek wordt verricht door de Spaanse stad en brengt een rijke kunst verzamelaar onder haar ban. Deze ver edelde voyeur weet zich in haar raadse lachtig bestaan in te dringen, maar op de duur moet hij het loodje leggen tege nover deze vrouw die maar behoeft te kijken om allerlei speelse en bizarre fantasieën mogelijk te maken waar je ook als bioscoopbezoeker niet om heen kan. Een letterlijk ’’fantastische” film, waarin werkelijkheid en droom niet Vrijdagavond 15 februari om half negen meer zijn te scheiden, wordt in De Bonkelaar de thriller Ser pico gedraaid van Sidney Lumet, met in de hoofdrollen Al Pacino en John Randolph. De toegangsprijs bedraagt ƒ3,50. Serpico is het authentieke verhaal van de wanhopige strijd van agent Frank Serpico tegen de korruptie binnen het 'Amerikaanse politiekorps. Korruptie die begint met afkopen van een par keerbon en eindigt in de heroïnehan del. Van het begin af weigert hij steek penningen aan te nemen. Dit maakt hem tot een vijand van zijn collega’s. Na 5 jaar ploeteren in het stinkende moeras van korruptie, groeien de pro blemen hem boven het hoofd. Hij stapt met zijn verhaal naar de New York Ti mes. De daaruit voortvloeiende artike len maken van Serpico een paria. Er ontstaat een stille hetze tegen de inte gere agent. Tijdens een overval wordt hij neergeschoten, waarbij het nooit is bewezen of hij werd getroffen door één van zijn collega’s of door de overval lers. Een adembenemd relaas van een man, bekend worden gemaakt. Mochten er onder de hopelijk vele b certen een oplossing voor dit probleem langstellenden ook nog enkelen zijn d als lid willen toetreden, dan zal dit vo Voorwaarts een extra stimulans zi populair programma zullen steeds op hiermee door te gaan. WADDINXVEEN - Op de vorige week maandagavond in de verschillenc maandagavond gehouden buitenge- woonwijken worden gegeven, wone ledenvergadering van de brass- -J... 2. i WADDINXVEEN - De belangstel ling voor het concert door het Resi stentie Orkest in de raadzaal van het gemeentehuis op donderdaga vond 21 februari om half negen is zo groot dat het wel eens zo zou kunnen zijn dat alle 100 tot 120 plaatsen bezet zullen zijn. Wie niet in staat is kaarten overdag in het gemeentehuis te kopen kan dit ook nog doen op maandagavond 18 fe bruari tussen zeven en acht uur in het gemeentehuis. U bent dan ze ker van een plaats voor het concert van het Resistentie Orkest. Het Resistentie Orkest stamt uit de tijd van de Notenkrakersaktie, maar zet zich nergens tegen af. Uit liefde voor het vak en verslaafd aan de salonmu- ziek begon het ensemble vol zelfspot met het terughalen van wat in de dagen van de grote recessie en daarvoor muzi kaal genoegen verschafte. De muziek van Georges Bonlanger, Paul Lincke, Jo Kniimann, Albert W. Ketèlby, Gustav Langer en J. P. Sousa werd herontdekt voor de na-oorlogse generaties. De veelgeprezen ’’ironi- sche” wijze, waarop het orkest werken vann (nianoi r't' o j als ’’Zwei himmelblaue Augen”, en van o er am en gaa in ”Spaken.Konzert”, ”$j Vous l’aviez gen puur amusement en wat mij betreft compris”, ”Ein bisschen Liebesglück”, leverde dat een gezellige avond op”. ’’Grossmüterchen” en ”da Capo” uit voert, is evenwel niet de enige charme van het Resistentie orkest. Ook de ma niet waarop gemuciseerd en aangekon- digd wordt, is, om in schooltermen te spreken, een zoen van de juffrouw waard. Kapelmeester Huub Mathijsen be speelt de viool en de vidophoon op een wijze die recht doet aan zijn muzikaal bourgondische afkomst; pianist en or deverstoorder Chaim Levano betoont zich een waardige telg uit zijn op Franz Liszt teruggaande stamboom; de violi sten Sabeth Pieterson en Ernest Spits toveren juwelen van muzikale pracht uit hun kostbare instrumenten, om maar niet te spreken van de eenzame reikt. Waar hoort men smeltender toon van strijkers, waar beter volgehouden kwinkeleer van de fluit, waar toepasse lijker en geartikuleerder aankondi- die zijn principes niet opgeeft, zelfs niet YaP de activiteiten die rond het 100- als hij geconfronteerd wordt met de jar>g bestaan van de rooms-katholieke dood. St. Victorkerk aan de Zuidkade worden Het derde deel van het bevolkingson derzoek op baarmoederhalskanker werd vorig najaar uitgevoerd. Een derde deel van alle vrouwen van 35 tot 54 jaar werd uitgenodigd aan het on derzoek deel te nemen, t.w. 925: 52% van hen werd onderzocht (482), 43% deelde mede niet aan het onderzoek te hoogte die fluitiste Mart Benders be- zullen deelnemen (399) en 5% rea- reikt- Waar hoort men smeltender toon geerde niet op de uitnodiging (44). ---- 1 Bij de 482 onderzochte vrouwen werd eentonige pianodreun, waar joliger ge- in 2 gevallen een aanwijzing gevonden 1n”‘‘ voor de eventuele aanwezigheid van baarmoederhalskanker. Deze vrouwen gingen? werden voor verder onderzoek verwe zen naar hun huisarts, die eveneens be richt ontving. WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders heeft be sloten een advertentie te plaatsen waarin gegadigden worden opgeroepen voor het binnenkort in aanbouw te ne men complex 37 premie- koopwoningen. gehouden vormt ongetwijfeld één van de hoogtepunten het optreden van het Utrechts Byzanthijns Koor op dinsda gavond 26 februari om kwart over acht in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde. Dit avondvullend programma, waarvoor de zaal om kwart voor acht open gaat, is toegankelijk tegen beta ling van 6,50 (inclusief programma en consumptie). Het Utrechts Byzanthijns Koor brengt in Waddinxveen een programma dat bestaat uit liturgische liederen en volk sliederen in de oekrainsche taal. Endït alles onder leiding van de dirigent dr. Myroslaw Antonowycz. Wie verzekerd wil zijn van een plaats in de Ontmoe tingskerk op dinsdagavond 26 februari kan terecht bij mevrouw Bergsma (J. W. frisoweg 69), mevrouw Van der Klauw (Kanaalstraat 13) en Frans Sch- De Waddinxveense dansvereniging wiebbe (St. Victorstraat 28). The Old Classic houdt zaterdagavond 23 februari in het Anne Frank-centrum om acht uur een verrassingsavond. Voor trouwe bezoekers heeft het be stuur wat in petto. RECENSIES De Volkskrant, Hans Heg: ’’Chaim Le vano en het Resistentie Orkest zijn nu al weer enkele jaren de energieke drijf- in het gezellige clubhuis aan de Dorpss- veren achter het proces, waarin be traat nr. 18 in Zoetermeer. Zoals ge- paalde facetten van het kultuurpatroon bruikelijk worden de mannen van lei- in Duitsland uit de jaren ’30 op even der Jaap Stern vocaal bijgestaan door perfekte als plezierige wijze worden ge- - - rekonstrueerd. Revolutionaire kunst en burgelijk amusement gingen daarbij tol vertoont vrijdagavond 22 februari ror, vaak hand in hand en het aan Kurt Sch- om negen uur in De Bonkelaar de lezier, met wervelende improvisaties witters gewijde programma, dat dinsda- Franse film ”La femme aux bottes rou- trompettist Kees platerink, cla- gavond in het Shaffy Theater in pre- ges”. De toegangsprijs bedraagt 6,50. - mière ging, bleek op die regel geen uit- C,n -1-i--— zondering. Wat Levano nu gedaan ƒ4, heeft is deze tekst dramatisch gestalte ”La femme aux bottes rouges” is te geven in een vorm, die iets van een klank- en effektenspel heeft, maar evenzeer aan de revue of het kabaret herinnert. Het is een knap staaltje van' inventiviteit geworden, dat men vele geraffineerde en satirische spitsvondig- I1J I 1 gen houdt. Aanbevolen dus.” Utrechts Nieuwsblad, Peter van de Gruiter: ”De groep speelt met aanste kelijke gein en ontspannen plezier en daarmee wordt het publiek meteen al tiviteiten van Jazzclub Zoetermeer, kan ’’ingepakt”. Diepere bedoelingen lig- telefonisch inlichtingen krijgen op één gen noch aan drs. P., noch aan het Re- van de nummers 079-310695 of 310698. sistentie Orkest ten grondslag; zij bren- jong en blond gaat zij rond in een maandagavond Vooraf zal door de drumband en hi band Voorwaarts is besloten dat deze majorettenpeloton van Voorwaarts ee zomer zeven zomeravondconcerten ge- mars door de betreffende wijk worde geven zullen worden. De laatste tijd gehouden. trad ’’Voorwaarts” namelijk slechts Op deze wijze komen zowel het sporadisch naar buiten op. Dit is mede muzikale- als het showelement beter een gevolg van het vergrijzen van het tot z’n recht, terwijl het Wad- ledenbestand, waardoor steeds meer dinxveense publiek als het ware de mi oudere leden niet meer in staat zijn de ziek thuis bezorgd krijgt. Tijd, plaats e lichamelijk inspannende straatmarsen programma zullen steeds vroegtijdig mee te doen. ’’Voorwaarts” hoopt nu door deze con- |^7

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 9