WITTE HUJZENHAL Ding in lucht brengt St. Victorwijk in rep en roer Raad Mini-cursus literatuur start 5 maart Informatie-avonden over buitenlandse werknemers HV-jongeren bijeen in Arnhem Het Weekblad feliciteert weer bijeen J. Havenaar (SGP) over welzijnsnota René van Driel (Mia en Wim Rip) ’topbinder’ Ook rijkspolitie ziet helder wit licht GOED EN GOEDKOOP! de politie- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 FEBRUARI 1980 ERACHTERAAN belde J. Havenaar SGP/H KV/GPV) WADDINXVEEN - René van Driel, werkzaam bij bloemsierkunst Mia en Wim Rip van de Kerkweg-West en leer ling van de vakschool voor bloemsier kunst in Utrecht, heeft op succesvolle wijze meegedaan aan de vorige week woensdag gehouden jaarlijkse weds trijd voor topbinders van de afdeling Utrecht en ’t Gooi. Deze door Fleurop uitgeschreven manifestatie vond plaats onder auspiciën van Interflora Neder land in motel Bunnik. Er is zeer hard gewerkt in de vier uur die beschikbaar waren gesteld, maar het resultaat was dan ook zeer de moeite waard. René van Driel kwam helaas I punt tekort om in de prijzen te vallen met zijn op de Olympische Spe len geïnspireerde werkstuk, uitgevoerd in de kleuren blauw-wit. Een ervaring rijker hoopt hij volgend jaar hogere ogen te gooien. Het mysterieuze licht verdween vervol gens richting Hazerswoude, achter volgd door nachtwaker De Vries. Het vreemde schijnsel werd op zijn tocht door het nachtelijk duister door zowel de Hazerswoudse als de Boskoopse politie gezien. De Boskoopse agent H. van der Wulp: ”Op het moment dat we het zagen, stonden we vrij dichtbij en het gaf sterk licht. De meeste tijd stond het stil, WADDINXVEEN De Wad- dinxveense P. H. de Ruiter is geslaagd voor haar B-diploma aardrijkskunde aan de Universiteit van Amsterdam. De agenten J. J. Mouës en A. Prinsen van de politie in Zevenhuizen zagen de UFO ook al langskomen. ”Het geval vloog vrij hoog en straalde helder wit licht uit. Wij zijn erachteraan gegaan. In het begin konden we het schijnsel op de snelweg nog wel bijhouden, toen we ongeveer 110 reden. Maar opeens ging het wat harder en konden we het niet meer bijhouden. Toen we bij Rotter dam kwamen, doofde het licht lang zaam, aldus Prinsen. De gebeurtenissen van afgelopen woensdag zijn des te opmerkelijker om dat zatermorgen j.l. een inwoonster van Alphen meende door een UFO te zijn achtervolgd. Zij bleek niet de enige te zijn die iets onbekends door de lucht had zien vliegen, want na haar melding liet nog een groot aantal mensen weten. UFO’s te hebben zien vliegen de afge lopen tijd. Ook de onderzoekafdeling van de Rijk sluchtvaartdienst werd er gisteravond nog even bijgehaald. Op de radar werd de UFO niet waargenomen, maar de af deling Rotterdam (die het onderzoek naar dit geval doet) verbindt daar aan niet de conclusie dat er niets aan de hand zou zijn geweest. ”De melding wordt, zoals elke melding serieus on derzocht”, aldus een woordvoerder. ”Het verhaal dat deze melding alleen maar een weerkaatsing van het Noor derlicht zou zijn geweest, laten we ge heel voor rekening van de mensen die dat vertellen”. waarom het gebeuren moet, gebeurt het toch wel. Je kunt je er maar het beste zo weinig mogelijk van aantrekken. Ja, als --V_ J 1 1 t je wel eens in films ziet, dat lijkt me wel eng. Maar ditnee hoor”. Zo reageert mevrouw Steenwinkel op de gebeurtenissen die een week gele den de St. Victorwijk en een aantal Po litiekorpsen in Midden-Holland in rep en roer bracht: de signalering van een UFO (Unindentified Flying Object, on bekend vliegend voorwerp, red.) boven het huis van de familie J. G. Steenwin kel. De werkgroep Novobo, die alle UFO- verschijnselen onderzoekt, neemt de melding eveneens serieus. De Wad- dinxvener Steenwinkel had gistermor gen al een stapeltje van vijf formulieren binnen om zijn bevindingen te beschrij ven. WADD1NXVEEN/GOUDA - Het Hu manistisch Verbond organiseert op 14, 15 en 16 maart een jongerenweekend in Arnhem. Het is de vierde keer dat een dergelijke bijeenkomst wordt gehou den. De jongeren bepalen als regel zelf waarover ze met elkaar willen praten. Daardoor is er voor elk wat wils te be leven. Reden waarom de weekends al tijd goed bezocht worden. De wee kends zijn óók toegankelijk voor niet- leden. De kosten bedragen f 60,te storten op giro 197930 t.n.v. Centraal Bureau Humanistisch Verbond onder vermelding van Jongeren Weekend, Postbus 114, Utrecht. WADDINXVEEN - Morgenavond (donderdag 21 februari) houdt de Wad- dinxveense kiesvereniging van de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) haar jaarvergadering in het Her vormd Wijkgebouw De Hoeksteen aar de Esdoornlaan. Begonnen wordt om half acht. Op deze avond zullen niet al leen de gebruikelijke notulen, versla gen en verkiezingen worden besproken (herkiesbaar zijn de bestuursleden G. v Lagen en P. Mulder; hun tegenkandi daten zijn A. Anker en J. Slootweg) maar zal ook gemeenteraadslid J. Ha venaar een inleiding houden over d< gemeentelijke welzijnsnota ’’Laten wc welzijn”, die de gemeenteraad in okto ber van het vorige jaar heeft aanvaard Na het houden van deze inleiding is e. gelegenheid tot discussie. WADDINXVEEN Volgende week zullen er op twee plaatsen infor matieavonden worden gehouden over buitenlandse werknemers en hun gezinnen in Waddinxveen. Dat is het geval op dinsdagavond 26 februari in het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan en op woensdagavond 27 februari in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde. Beide avonden, waarop iedereen van harte welkom is en welke vrij toegankelijk zijn, beginnen om acht uur. De twee informatieavonden over buitenlandse werknemers en hun ge zinnen worden georganiseerd door een plaatselijke interkerkelijke werkgroep in Waddinxveen (samengesteld uit lidmaten van de her vormde Immanuëlkerkgemeente, de Centrale Hervormde Gemeente, de Gereformeerde Kerk en de rooms-katholieke St. Victorparochie) en hebben o.m. ten doel: het geven van voorlichting over de buitenlanders in onze maatschap pij m.b.t. hun religie, leefgewoontes, aanpassingsmoeilijkheden en - mogelijkheden, werkgelegenheid en huisvesting. de houding en tegemoetkoming van de nederlandse samenleving te genover de buitenlanders in Nederland. Deze doelstelling zal door de Stichting Bijstand Buitenlandse Werkne mers ’’Rijn en Lek” te Gouda op beide avonden toegelicht worden aan de hand van dia’s/film. WADDINXVEEN - De Wad- 'i dinxveense gemeenteraad houdt de gebruikelijke maandelijkse i' vergadering niet volgende week i, woensdagavond (in verband met een vergadering van het interge- meentelijk overlegorgaan Mid- i' den-Holland), maar volgende week donderdagavond 28 fe- 'i bruari om half acht. Op de h agenda staan deze punten: 1. Vaststelling van de notulen 'i van de vergaderingen van 23, 24 en 25 oktober, 20 november en 19 december 1979. 2. Mededelingen en ingekomen 'i stukken. 3. Voorstel tot het nemen van i' een voorbereidingsbesluit voor de Bomenwijk. h 4. Voorstel tot het nemen van i een voorbere'idingsbesluit voor de "Vondelwijk". J 5. Voorstel tot het beschikbaar- stellen van een krediet ten be- i hoeve van de kartering van het gebied 7.6. 6. Voorstel tot wijziging van de Woonruimteverordening. 7. Voorstel tot het beschikbaar- 1 stellen van een krediet ten be- 1 hoeve van de reconstructie van de beplanting aan de Prinses Bea- i trixlaan. 8. Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling ”In- tergemeentelijke Indicatiecom- missie Bejaardenoorden”. 9. Voorstel tot het beschikbaar- 1 stellen van een krediet voor de vervanging van kasten in de Klaas i de Vriesschool. i 10. Voorstel tot het verlenen van 1 medewerking voor de plaatsing van een huurboiler in de Eben i HaézerschooL 11. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling voor het gewoon lager onderwijs voor het jaar 1980, alsmede van het bedrag i der vergoeding voor administra- 1 tiekosten aan de bijzondere scho- len. 12. Voorstel tot het beschikbaar- i stellen van een krediet ten be- 1 hoeve van het maken van een i' plan voor de uitbreiding van de Prof. Kohnstammschool voor op- 'i enbaar mavo. 13. Voorstel tot voorlopige vast- i' stelling van de jaarrekening 1977 1van de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum. 14. Voorstel tot aankoop van de iwoningen Dorpstraat 48 en 50. 1 15. Voorstel tot aankoop van een 'i perceel grond in het gebied van het bestemmingsplan ’’Zuidkade 16. Voorstel tot het beschikbaar- stellen van een krediet voor het bouwrijpmaken van gronden in i' Groenswaard I en II en Zuidkade I. 17. Voorstel tot het beschikbaar- i stellen van een krediet ten be- hoeve van de vervanging van een vuilniswagen. i 18. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer W. D. 1 Zondag als ambtenaar van de burgerlijke stand. 19. Voorstel tot wijziging van de i bezoldigingsregeling gemeente 1 Waddinxveen 1973 (18de wijzi- ging). 20. Begrotingswijziging. i 21. Rondvraag. WADDINXVEEN - Zoals eerder bericht geeft de in Capelle aan den IJssel werkende leraar Ne derlands Ton Kalkman, wonend aan de Peuleyen, een mini-cursus literatuur in De Bonkelaar. Over deze mini-cursus geven we nog de volgende informatie: Begin cursus literatuur op woensdag 5 maart en verder op vijf achtereenvolgende woensda gen van 8 tot 10 uur. Voordat met de mini-cursus wordt begonnen krijgen de deel nemers al wat ’’studiemateriaal” opgestuurd. Opgave is nog moge lijk via mevrouw A. Wijnen- Vervlossen, Mozartlaan 21, tel. 5935. Er is geen vooropleiding ver eist, doch die mensen die wél een en ander van de Nederlandse lite ratuur afweten zijn ook zeer wel kom. Betaling 25,op de eerste cursusavond af te dragen. Voorlopig programma: Geschiedenis van de Nederlandse literatuur, vooral na 1945; Poëzie na 1900 plus analyse van één of meer gedichten; Analyseren van een kort verhaal; Waardeoordeel van het boek (Wat is een goed boek en wie bepaalt dat dan wel) en Moderne literatuur en mo dernste literatuur wetenschap. Het was zoon Piet, die verderop in de straat woont, die de verschijning het eerste opmerkte. ’’Rond een uur of acht stormde hij bij me binnen en vroeg om de verrekijker, omdat hij wat boven ons huis zag schijnen”, vertelt j. G. Steenwinkel. Samen gingen ze kijken in HBMf de poort naast het huis, er ontrolde zich aan hun oog een wonderlijk schouw- I spel. Op een hoogte tussen de 500 en F 1000 meter hing boven het huis een l lichtgevend voorwerp dat soms stil- stond en dan weer heen en weer schommelde. Onmiddellijk belde Steenwinkel daarop de politie. De Waddinxveense agenten P. Ranselaar en E. Jong kwa men ter plekke. ’’Toen we daar kwa men, zagen we een helder wit licht dat heen en weer schommelde en vrij groot was. Groter in elk geval dan een of an der hemellichaam”. Na even te hebben gekeken, gingen ze terug naar het bureau en observeerden bij het viaduct het vreemde voorwerp met een kijker. Hun conclusies waren dezelfde als de bewoners. Een wigvor mig, helderwit licht uitstralend voorwerp omgeven door een schijnsel. ’’Soms kwamen er oranje-gele lichtbundels uit, alsof ér een soort uitlaat zat”, vertelt nachtwaker L. de Vries. ”Er ging ook iets uit”, heeft mevrouw Steenwinkel geconstateerd. ”Ik zag dat toen ik door de kijker keek. Op een ge geven moment begon het ding te zak ken en toen kon je het niet goed meer zien”. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond tegen tien voor acht kwamen er op het politiebureau aan de Kerkweg-Oost telefoontjes bin nen van bewoners uit de St. Victorwijk, dat er een ’’vreemd ding” in de lucht hing. Ter plaatse werd op een hoogte van mogelijk 600 a 1000 me ter een helder wit licht gesignaleerd, vermoedelijk aflcomstig van een voorwerp, dat groter was dan een normaal waar te nemen hemelli chaam. Het landelijk UFO-centrum is ingeseind. Het verschijnsel is ook waargenomen door andere bewoners uit Waddinxveen en de politie- surveillance van Boskoop. ”Het was wel een hele sensatie ja, maar dan bewoog het opeens weer krimmenele. Of ik bang was? Nee hoor, heen en weer, het schommelde. Soms zou je bang moeten zijn? Als gaf het ook een soort lichtspoor af. Na een tijdje werd het kleiner en verdween richting Benthuizen en Bleiswijk. Het straalde toen een oranje-geelachtige zo’n ding vlak voor je neerdaalt, zoals schijnsel uit”. ’’Daar hing dat ding in de lucht”, vertelt Piet Steenwinkel uit de St. Victorstraat. (Foto: Weekblad voor Wad dinxveen/Sjaak Noteboom

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5