Gospelgroep New-Life vrijdag in koffiebar Gemeente koopt Dorpstraat 48-50 voor 148.500,- Kasconcours HSW Orgelconcert in Oude Kerk Zoetermeer 1 maart The Ruby Set 26 februari Utrechts Byzanthijns Koor 22 februari Franse film 23 februari Old Classic TONEEL VOOR BEJAARDEN Vrijdagavond 22 februari om 20.00 uur Onderzoekwagen baarmoeder halskanker bij Huize Souburgh Tweede kleuter- instuif in De Bonkelaar op 27 februari RUIMERE AFGIFTE PAS 65 UIT IN WADDINXVEEN C A (B) -1 The Ruby Set. F i f De Dordrechtse gospelgroep New-Life in De Schaapskooi. ■'j< KI ft/ '/hnu !/k/> sen 19.00 en 21.00 uur, tel. 7488. De dansavond begint om 20.00 uur. WADDINXVEEN - Zaterdag was de voorlaatste wedstrijd voor de winter competitie van de hengelsportvereni- ging Waddinxveen. Dit kasconcours werd vervist In de Drecht bij Leimui- den, de vangst was hier redelijk. De eerste vijf waren: 1. W. v. d. Wal 3530 gram (13,35 pt), 2. J. Verhoef 3330 gram (12,60 pt), 3. C. Broer 2550 gram (9,65 pt), 4. P. van Exel 2070 gram (7,83 pt) en 5. L. Engels 1710 gram (6,47 pt). A.s. zaterdag 23 februari is de laatste westrijd, vertrek van het station om 07.15 uur. WADDINXVEEN Op initiatief van de culturele commissie van de Stichting Gecoördineerd Bejaardenwerk Wad dinxveen treedt woensdag 27 februari in de toneelzaal van het Anne Frank- centrum op de Goudse toneelgroep ’’Podium” met het blijspel ’’Romance rond artikel 17”. Deze avond, die om acht uur begint, is toegankelijk voor alle Waddinxveende bejaarden en ge handicapten. De toegansprijs bedraagt één gulden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 FEBRUARI 1980 bedrag zijn de aankoopkosten (10 pro- Van der cent) reeds verwerkt. De film- en theaterwerkgroep De Spin- tol vertoont vrijdagavond 22 februari om negen uur in De Bonkelaar de Franse film ”La femme aux bottes rou ges”. De toegangsprijs bedraagt f 6,50. CJP-houders en 65-plussers betalen ƒ4,— ”La femme aux bottes rouges” is een film van Jean Bunuel met in de voor naamste rollen Catherine Deneuve en Fernando Rey. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense vrouwen die geboren zijn in de jaren 1927, 1930, 1933, 1936, 1939, 1942 en 1945 hebben inmiddels een op roep ontvangen voor het baarmoeder- halskankeronderzoek in onze ge meente, dat tussen dinsdag 26 februari en dinsdag 4 maart in onze gemeente zal worden gehouden en waarover we vorige week reeds schreven. Wad dinxveen behoort tot de regio Rotter dam, één van de drie proefregio’s welke sinds 1976 draaien op verzoek van het ministerie van Volksgezond heid en Milieuhygiëne. Voor de regio Rotterdam wordt het on derzoek georganiseerd door de ge meentelijke Geneeskundige- en Ge zondheidsdienst van Rotterdam, het streven is om per jaar in iedere regio een dusdanig aantal uitstrijkjes te ma ken, dat in 3 jaar tijd alle vrouwen van 35 tot 54 jaar, die in deze regio’s wo nen, onderzocht zullen zijn. Voor zover bekend, is het de bedoeling dit onder zoek iedere drie jaar bij vrouwen in deze leeftijdsgroep te herhalen. Mede dank zij de medewerking van een dames-vrijwilligersteam is het gemeen tebestuur van Waddinxveen in de gele genheid ook dit jaar weer een aantal jaargroepen aan het onderzoek te laten deelnemen. De onderzoekwagen kiest hiervoor standplaats aan de Prins Bern- hardlaan nabij Huize Souburgh. Het onderzoek, waaraan men niet kan deelnemen zonder een persoonlijk ge richte oproepkaart op zak, gaat op af spraak en duurt slechts enkele minu ten. Omdat de onderzoekruimte be perkt is, wordt iedereen vriendelijk ver zocht zich aan de aangegeven tijd te houden. Bij het vrijwel pijnloze onder zoek, het uitstrijkje, wordt door spe ciaal daarvoor opgeleide dames wat slijmvlies van de baarmoederwand ges treken. Dit wordt later op het laborato rium onderzocht, men hoopt door dit onderzoek een beter inzicht te krijgen in het verspreidingspatroon en daar naast ook de ernstige gevolgen van deze ziekte te kunnen terugdringen. Immers, tijdig ontdekt, is baarmoeder halskanker zeer goed te behandelen. HUISARTS Voor de regio Rotterdam worden de preparaten door de Stichting voor Cyto-Diagnostisch Onderzoek beke ken. Deze Stichting stelt de huisarts schriftelijk op de hoogte van de uitslag. De deelneemster zelf krijgt schriftelijk bericht van de GG en GD van Rotter dam. In geval van afwijkingen wordt aan de huisarts overgelaten hoe gehan deld zal worden. In sommige gevallen zal het bijvoorbeeld wenselijk zijn een onschuldige afscheiding te behandelen en daarna een nieuw uitstrijkje te ma ken (door de huisarts), in andere geval len zal een controlestrijkje na enige maanden nodig zijn, of is een verwij zing naar de vrouwenarts de aangewe zen weg. De uitslag ”er is iets aan de hand” zal in zeer vele gevallen dus ook een zeer onschuldige aandoening kunnen bete kenen! Een herhaling van een uits trijkje kan ook noodzakelijk zijn door technische onvolkomenheden in het preparaat. In dit laatste geval zal de herhaling door het onderzoekteam worden uitgevoerd, hetgeen bij de uit slag aan de betrokken vrouw duidelijk zal worden vermeld. De organisatoren verzoeken de betrok ken vrouwen dringend aan de uitnodi ging gehoor te geven. In de eerste plaats uiteraard terwille van de eigen gezondheid. In de tweede plaats om de wetenschappelijke waarde van het on derzoek zo groot mogelijk te doen zijn. De gegevens van bevolkingsonderzoe ken worden tegenwoordig altijd weten schappelijk statistisch bewerkt, waar door men tot verantwoorde conclusies kan geraken of een bepaald soort on derzoek moet worden voortgezet of van opzet gewijzigd moet worden. Ge let op de hoge kosten aan dit onder zoek verbonden, wordt een vrijwillige bijdrage in deze kosten gevraagd van New-Life ontstond in 1973 en bestaat uit zes meisjes en negen jongens. De gemiddelde leeftijd van de groepsleden is 21 jaar. De naam van de Groep is het thema geworden van een programma, waarin diverse aspecten van het nieuwe leven worden belicht. Zowel de muziek als de Nederlandstalige teksten van het programma werden grotendeels zelf ge schreven. De stijlen in hun muziek zijn verschil lend (’’Boudewijn de Groot-achtige”- luisterliedjes, blues en gospelwerk). De zang wordt begeleid met behulp van een Fender rhodes piano, dwarsfluit, trompet, 2 gitaren, een basgitaar en drums. Dit alles is te zien en te beluisteren in de koffiebar De Schaapskooi. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. Verder kan een (gewezen) Nederlan der, wonend in het buitenland, desge vraagd zo’n pas krijgen, als de ge meente van afgifte zijn persoonsgege vens verifieert met de Nederlandse ge meente, waar de aanvrager laatstelijk was ingeschreven. Nederlanders die nimmer in een gemeentelijk persoon sregister opgenomen zijn geweest, moeten zich laten inschrijven bij de ge meente ’s-Gravenhage, waarna aldaar de Pas 65 kan worden afgegeven. leggen om de woningen met erf Dorp straat 48 en 50 (resp. 134 en 108 vierkante meter) te kunnen aankopen tingskerk op dinsdagavond 26 februari van eigenaar N. M. van Rooijen. In dit kan terecht bij mevrouw Bergsma (J. W. frisoweg 69), mevrouw Klauw (Kanaalstraat 13) en Frans Sch- wiebbe (St. Victorstraat 28). De aankoop van deze huizen valt vol gens het college in verband te brengen met de Nota Kernenbeleid, waarin het gebied rond de Dorpstraat wordt aan gewezen als te renoveren en te vernieu wen. Met deze nota als uitgangspunt zal door B. en W. voor het Dorpstraatge- bied een nieuw bestemmingsplan ont worpen worden. De inhoud van dit Zaterdagavond 1 maart is het in de plan zal hoogstwaarschijnlijk zijn dat i -j- i i voldoende nieuwe i geschapen wordt door middel i showorkest The zinswoningen. De Waddinxveense dansvereniging The Old Classic houdt zaterdagavond 23 februari in het Anne Frank-centrum om acht uur een verrassingsavond. Voor trouwe bezoekers heeft het be stuur wat in petto. WADDINXVEEN Uit in Waddinxveen is komende vrijdagavond 22 februari naar de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse 4 (naast de Brugkerk) gaan waar vanaf acht uur optreedt de bekende go spelgroep New-Life uit Dordrecht. Deze avond is gratis toegankelijk. WADDINXVEEN - Op zaterdag 23 fe bruari geeft de organist drs. D. E. Cnossen een concert in de Oude Kerk aan de Dorpsstraat in Zoetermeer. Cnossen, wiens grote muzikale kwali teiten al enkele malen eerder in Zoeter meer te beluisteren waren, heeft een in teressant programma samengesteld. Hij opent met een Preludium over "De Avondzang” van Jan J. v. d. Berg, zelf een man, die de Zoetermeerse orgel- liefhebbers reeds menigmaal deed ge nieten met zijn geslaagde concerten. Vervolgens een vertolking van Prelu dium, Fuga en Ciaccona van Johann Pachelbel, wiens composities altijd uit munten in eenvoud, helderheid en grote melodische rijkdom. Daarna staat het Trio super ’’Herr Jesu Christ, dich zu uns wend” van de grootmeester Johann Sebastian Bach op het pro gramma, gevolgd door de Toccata en re mineur van A. Renaud. WADDINXVEEN De werkgroep kinderclubs van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum ’’Waddinxveen” kan in De Bonkelaar terugzien op een ge slaagde eerste kleuter-instuif op don derdag 24 januari. De opkomst was re delijk te noemen. Er waren zo’n 20 kleuters, die zeer enthousiast meede den met de activiteit, die hen geboden werd. Dit resulteerde in een vrolijke optocht van mooigemutste kleuters met muziekinstrumenten zoals trom mels, fluiten, sambaballen e.d., natuur lijk was dit alles door de kleuters zelf in elkaar geknutseld. Op donderdagmiddag 27 februari zal nu de tweede kleuter-instuif in De Bon kelaar plaatsvinden. De leiding is van plan met de kinderen poppen te maken, waarna deze zelf voor elkaar een pop penkastvoorstelling zullen geven. De werkgroep verwacht voor deze tweede instuif een grotere opkomst dan de eer ste keer. Alle 4- en 5-jarigen uit Wad dinxveen zijn weer van harte welkom! Aanvang 14.00 uur, f 1,entree per kleuter. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Per 1 februari 1980 zijn door het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk ruimere afgifte- mogelijkheden voor de Pas 65 inge voerd. Twee duurzaam samenwonenden, waarvan de ene persoon tenminste 65 en de andere tenminste 60 jaar is, kun nen nu voor een dergelijk paspoort in aanmerking komen. Zij worden met een echtpaar gelijkgesteld, indien zij reeds gedurende één jaar samenwonen woongelegenheid hetzelfde adres. nieuw te bouwen kleinschalige eenge- Van de activiteiten die rond het 100- jarig bestaan van de rooms-katholieke St. Victorkerk aan de Zuidkade worden gehouden vormt ongetwijfeld één van de hoogtepunten het optreden van het Utrechts Byzanthijns Koor op dinsda gavond 26 februari om kwart over acht in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde. Dit avondvullend programma, waarvoor de zaal om kwart voor acht open gaat, is toegankelijk tegen beta ling van f 6,50 (inclusief programma en consumptie). Het Utrechts Byzanthijns Koor brengt WADDINXVEEN - B. en W.' hebben in Waddinxveen een programma dat de volgende week donderdagavond bestaat uit liturgische liederen en volk- vergaderende gemeenteraad gevraagd sliederen in de oekraïnsche taal. En dit f 148.500,— (exclusief btw) op tafel te alles onder leiding van de dirigent dr. Myroslaw Antonowycz. Wie verzekerd wil zijn van een plaats in de Ontmoe- De vrolijke komedie van Podium speelt zich af in een badplaats, rond een ge pensioneerd referendaris van het Mini sterie van Sociale Zaken, die zich on der invloed van zeelucht en met steun van een kamermeisje tracht te bevrij den van het strenge gezag van zijn pin nige vrouw. Zijn nichtje raakt intussen op onverklaarbare wijze te water en wordt gered door een persoon, met wie zij eigenlijk niets te maken wil hebben. Wanneer de onverschrokken redder zegt recht te hebben op hetgeen hij ’’geborgen” heeft, zijn beweringen sta vend met allerlei wetsartikelen, die be trekking hebben op berging en strand vonderij, raken het meisje en haar ou ders danig in paniek. Bovendien loopt er ook nog een hoteldief rond, en van wie en voor wie zijn toch die bloemen? Zij die slecht ter been zijn kunnen zich in verbinding stellen met het Anne Frankcentrum, tel. 5555, vanwaar hun vervoer kosteloos geregeld kan worden. D. E. Cnossen besluit zijn concert met de sonate nr. 10, opus 146, bestaande uit de delen I - Preludium en Fuga, 2 - Thema mit Veranderungen en 3 - Fan tasie en Finale van Josef Rheinberger, een zeer begaafde componist, een van degenen, die in de jaren 1880-’90, ten tijde van de orgelbouwcrisis, een aan zet gaven tot de wedergeboorte van de orgelbouwkunst en een opleving van het orgelspel. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 4,en voor houders van een Pas 65 of een CJP, al smede voor personen, jonger dan 16 jaar 3,— steervol versierde zaal van het Anne Frank-centrum weer Instuif Inn-avond. Deze keer met medewerking van het allround dans- en Ruby Set uit Hilversum. Om teleurstel lingen te voorkomen wordt aangeraden Ruimte voor dergelijke nieuwbouw zal toegangsbewijzen telefonisch te bestel- gecreëerd dienen te worden door be ien op donderdagavond 28 februari tus- bouwing van aldaar braakliggende ter- reinen en door afbraak van niet voor verbetering vatbare woningen. Der halve stelt het college nu reeds po gingen in het werk om zodra de moge lijkheid zich aandient, die woningen aan te kopen. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7