Koningin Julianaschool doet mee aan Klassewerk Reli-popgroep treedt op in Gouds Lyceum Zitbanken langs de Kerkweg- West Kinderen speelden met vuur Nel Versluis leidt NVV- Vrouwenbond L. J. Brinkhorst spreekt voor D’66 Boskoop Lunapark aan Nesse begin juni gouden sieraden KR O-tv maakte vanmiddag opnamen OPENBARE COMMISSIE VERGADERING GERT HUIZER ************4 Nog steeds veel aandacht voor WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 FEBRUARI 1980 Klasse- iSo de echte bakker WADDINXVEEN - Leerlingen van de protestants-christelijke Konin gin Julianaschool aan de peter Zuidlaan doen zaterdagmiddag 15 maart mee aan het KRO-televisie-programma ’’Klassewerk”. In dit populaire spelprogramma voor scholieren komen de Waddinxveense meisjes en jongens en hun leerkrachten uit tegen de Ludgerusschool uit Haaksber gen en de Minister Calsschool uit Roggel. Presentator van ’’Klasse werk” is Hans van Willigenburg. De Koningin Julianaschool heeft, eve nals de twee andere scholen, als thema opgekregen ’’lente”. Dit komt aan de orde in de onderdelen van het spelpro gramma, dat vanmiddag (woensdag 27 februari) is opgenomen, welke zijn ge naamd ’’kunst en vliegwerk” (tuinie rende kinderen), ’’werk in uitvoering” (toneelstukje over het onderwerp ”Een zwaluw maakt nog geen lente” in eigen gemaakte decors en costuums), ’’gek kenwerk” (met kinderen die zich bloemrijk kunnen uitdrukken), ’’mee sterwerk” (kinderen en leerkrachten beantwoorden kennisvragen) en ”mu- de WITTE PRUZENHiL ALTIJD VERS! en/of HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! M. 187 Zukjkade 11 - telefoon 2354 winkeigatenj Groensvoorde 8 - tel 2382 Waddinxveen Gert die laat de moed nooit zakken, hij is nu echte koek gaan bakken. WADD1NXVEEN/BOSKOOP - Vrij dagavond 29 februari om acht uur spreekt in het Lido van hotel Florida te Boskoop het D’66-Tweede-Kamerlic en oud-staatssecretaris van Buiten landse Zaken Laurens Jan Brinkhorst De spreekbeurt van deze volksverte genwoordiger is in het kader van de op richtingsvergadering van de afdeling- Boskoop van D’66. Ruim tien jaar geleden - in 1969 - had den de democraten in onze buurge meente nog geen eigen gezicht. In feite zorgde D’66 Waddinxveen voor hun partijgenoten in Boskoop. Begin 197G- werden Boskoopse D’66-leden zondei hulp van de Waddinxveense afdeling actief in Boskoop. Er werd binnen Boskoop gezocht naar samenwerking met andere politieke partijen. Van 1970 t/m 1974 werkten in Boskoop D’66 en de PvdA samen, vlak na de verkiezingen in 1974 traden de PPR en de PSP tot dit samenwerkings verband - Boskoop 2000 - toe. Eind 1978 is de actie om D’66 in Bos koop te laten bestaan als een eigen af deling weer actueel geworden. Een aantal enthousiaste D’66-ers hebben hun schouders er onder gezet en op 3 september 1979 is D’66 afdeling Bos koop definitief opgericht. Na diverse activiteiten is er een kern opgebouwd, waarmee D’66 in Boskoop van start gaat. In Boskoop werkt D’66 samen met an dere progressieve partijen (PvdA, PSP, PPR en niet partij-gebonden progres- sieven). Deze groepering, ’’Boskoop 2000” genaamd is in de gemeenteraad vertegenwoordigd met 4 zetels. D’66 wordt binnen de raadsfractie van Bos koop 2000 vertegenwoordigd door Rob Kruit. Het samenwerkingsverband binnen Boskoop 2000 is die van een partij, maar met behoud van de eigen identi teit van de betrokken samenwerkende partijen. De reden van deze samenwer king is, het op een juiste, progressieve wijze samenwerken om de samenleving in Boskoop mede te besturen. Ook in Boskoop, zoals op landelijk ni veau, mag D’66 zich verheugen in een stijgende populariteit. Het percentage D'66 stemmen bij de Europese verkie zingen - 9,7% in Boskoop - lag zelfs bo ven het landelijk niveau van 9,0%. D’66 is, afgaande op de verkiezingsuit slagen, de vierde partij in Boskoop. Wat verder zeer belangrijk is voor D’66 is de stemmenspreiding over geheel Boskoop. Circa 45% van de D’66 stem mers komen uit Boskoop-centrum en boskoop-Oost. ziekwerk” (met kinderen die alles van popmuziek afweten en tenminste n muziekinstrument kunnen bespelen). In hei KRO-televisieprogramma "Klas- sewerk” zullen kleurenfoto's worden getoond van de Waddinxveense Konin gin Julianaschool en een kenmerkend Waddinxveens straatbeeld en een eigen spandoek met de naam van de school. Alle deelnemende kinderen krijgen van de KRO het welbekende Klassewerk- T-shirt. Het vervoer van de aan het programma meewerkende kinderen en hun supporters is door de omroep geregeld. WADD1NXVEEN - Mevrouw Nel Versluis-Bik van de Sweelinckhof 6 is tijdens de twee weken geleden ge houden vergadering van de afde ling Waddinxveen/Boskoop van de Vrouwenbond NVV gekozen tot voor zitster. Als secretaresse fungeert me vrouw A. Nijholt-Schokker (Alpherwe- tering 79) en als penningmeesteresse mevrouw B. Faas-Slaman (Nic. Beet- slaan 172). In het bestuur hebben ver der zitting mevrouw J. Berloth- Garretsen, Nic. Beetslaan 176 (tweede secretaresse) en mevrouw Schouten-Hilgeman, Wingerd (tweede penningmeesteresse). Voordat notaris J. in ’t Hol het woord kreeg over het onderwerp ’’huwelijk en erfrecht”, hielden de 28 in Het Tref punt aanwezige dames zich op de jaar vergadering nog bezig met het samen stellen van een congresafvaardiging (af gevaardigd werden de dames N. Ver sluis en J. Berloth), de notulen van de jaarvergadering 1979, het jaarverslag 1979, de verslagen van de penningmee steresse en de kascontrolecommissie (leden de dames B. van Kempen- Bianchi, D. Stubbe-Koster, C. Goedraad-van Draanen) en de be stuursverkiezing. De nieuw gekozen voorzitster was tot voor kort tweede se cretaresse van het bestuur. Zij volgt in die functie mevrouw J. Berloth- Garretsen op. De inleiding van de Waddinxveense notaris was voor de aanwezige dames zeer interessant om te horen. Er bleek over het onderwerp ’’huwelijk en er frecht” genoeg te vertellen. Notaris In ’t Hol kreeg dan ook veel vragen te be antwoorden over voogden, toeziend voogden, testamenten en dergelijke. Bij wijze van dank kreeg de inleider een cadeaubon overhandigd. De eerstvolgende avond van de Vrou wenbond NVV is gepland op woensdag 19 maart. Deze avond staat in het teken van het 5-jarig bestaan. Als spreekster is uitgenodigd mevrouw T. Harteveld uit Leiden, voorzitster van het district Zuid-Holland Noord. Verder zal me vrouw Emka-Krösschell weer dia’s ver tonen. Dames die nog belangstelling hebben voor de Vrouwenbond NVV kunnen zich wenden tot een der boven staande bestuursleden. WADD1NXVEEN/GOUDA - Zaterda gavond 1 maart treedt in Gouda de reli- popgroep ’’New Hope on Wings of Light” op. Dat gebeurt ’s avonds om acht uur in het Christelijk Lyceum aan de Heemskerkstraat 105. De toegang sprijs bedraagt f 7,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Goudse VVV. De in Gouda optredende groep maakt reeds voor de zevende maal een tour nee door ons land. De leden van de popgroep zijn studenten die voor hun optreden geen honorarium ontvangen. t van de concerten komt geheel ten goede aan projekten opgezet door het Internationaal Evangelisch Hulpfonds Tear Fund. Deze projecten zijn er o.a. op gericht om vluchtelingen in Z.O.-Azië op te vangen en een nieuw bestaan te geven. WADDINXVEEN - Aan noordzijde van de Kerkweg-West zal de gemeente drie zitbanken gaan neerzetten. Dat gebeurt bij het treffen van groenvoorzienin- gen voor de hier staande 101 be- i jaardenflats. Om het plaatsen van deze zitbanken had het CDA- gemeenteraadslid C. Dijkshoorn in de laatst gehouden gemeente raadsvergadering gevraagd, de voorzieningen aan het groen ge beuren op verzoek van de bewo ners op de begane grond, die graag wat meer uitzicht willen hebben, vooral ook ais het groen volop in bloei is. WADDINXVEEN - Vorige week - woensdagavond om kwart voor I acht werd de Waddinxveense vrij- willige brandweer gealarmeerd J J voor een begin van brand in een woning aan de Jan 1 Dorrekenskade-West. Kinderen J hadden op de slaapkamer met vuur gespeeld, waardoor enig speelgoed in brand geraakte. Bij J J aankomst van de brandweer had- den de bewoners zelf het vuur echter reeds geblust, zodat geen J dienst behoefde te worden gedaan. J BALEN STRO J Afgelopen dinsdagmiddag om J J half vijf werden de brandweerlie- den gealarmeerd voor een brandje op het bouwterrein op de J J hoek van de Kerkweg- Chopinlaan. Balen stro en wat plastic materiaal in een aldaar JI aanwezig materiaalloodsje waren vermoedelijk tengevolge van spe- J len met vuur in brand geraakt. De I eerste uitgerukte eenheid hoge- J /lagedruk was spoedig ter plaatse J J en kon het vuur met 2 stralen uit J de hogedrukspuit binnen een half J uur bedwingen. Il HOOIBERG J J Donderdagmorgen raakte, ver- 1i moedelijk tengevolge van een J J vuilverbranding op het naastgele- gen terrein, de hooiberg bij de J J boerderij van de heer J. Borg aan J J het Noordeind in brand. Voor het nieuws daarover: zie de rubriek J J Politienieuws Waddinxveen. WADDINXVEEN - De gemeentelijke commissie voor de sportzaken verga dert volgende week maandagavond maart om half negen in het gemeente huis over deze agenda: 1. Opening. 2. Mededelingen stukken. 3. Verslag vorige vergadering (1-10 1979). 4. Schrijven d.d. 31-1-1980 bijlage: van de heer F. N. Hart, namens de drr voetbalverenigingen, de hockeyvereni ging en de atletiekvereniging. 5. Besteding extra krediet groene veld 6. Tarieven openlucht zwembad voo de zwem- en poloclub Roubos D Gouwe en de Waddinxveense Redding sbrigade. 7. Rondvraag en sluiting. '^’WADDINXVEEN - Het college -jé "TTvan Burgemeester en Wethou- AAders heeft het Sportweekcomite y Waddinxveen vergunning ver- "q Q leend voor het houden van een lu- ■J^napark in de periode van woens- AA AAdag 4 tot en met zaterdag 9 juni y op de groenstrook langs de Gouwe aan de Nesse, de kermis vormt een onderdeel van het ^Brugfestijn dat het winkelcen- y y trum De Brug, rond het eerste "Q ^Jjuni-weekeinde voor de derde maal wil gaan houden. WADD1NXVEEN/AMSTERDAM Hoewel de goudprijs in de afgelopen maanden enorm is gestegen en de toe komst ervan zich moeilijk laat voor spellen, is de belangstelling voor gou den sieraden niet of nauwelijks vermin derd. Om naast de kleine en fijne siera den toch ook wat grotere te kunnen aanbieden is men op zoek gegaan naar manieren die de prijs zo aantrekkelijk mogelijk kunnen maken. In de goud- op-zilver techniek meent men dan ook een alternatief te hebben gevonden. De prijs van zilver is weliswaar ook fors ge stegen maar ligt toch nog altijd lager dan die van goud. CHINA OPENDE HAAR POORTEN Het is nog niet zo lang geleden dat China haar poorten opende. De wester ling die dit nog zo onbekende en intri gerende land bezocht, vond er prach tige dingen. Eeuwenoude culturen drukken nog steeds hun stempel op de hedendaagse vormgeving; stijl en mate rialen voeren terug naar lang vervlogen dynastieën. Uiterst interessant zijn de sieraden in goud-op-zilver afkomstig uit China. Vrij grote, opvallende en typisch oos terse ontwerpen van ’n subtiele schoon heid. Het waardevolle van deze siera den is dat ze handgemaakt zijn, in on gelofelijk mooi filigrein of geëmail leerd in schitterende kleuren. Kenmer kend is het veelvuldig gebruik van ste nen: karneool, turkoois, jade, tijgeroog en vele andere in Nederland zo be kende edelstenen. De onderwerpen die de Chinese edel smeden hebben geïnspireerd variëren van pagodes, welke in miniatuur toch K - nog sterk in het oog lopende ringen vormen, tot prachtige exotische vogels en waaiers in felle maar harmonieuze kleurenkombinaties. Fijn beschilderde en daarna geëmailleerde oorclips, kompleteren deze interessante kollek- tie sieraden uit China. WADDINXVEEN Op de foto van links naar rechts zeven leerlingen van de Koningin Julianaschool die in het kader van het Klassewerk-onderdeel "werk in uitvoering" een toneelstukje opvoeren: Wouter van Tienhoven, Bert Kappert, René Sekeris, Elma Lucas, Marcel van den Bosch, Peter van Tilburg en Marco van Vliet. In de KRO-tv-uitzending zul len dezelfde decors (van "meester" J. Bosman) en costuums (gemaakt door de moeders van de leerlingen) te zien zijn. Evenals een foto van de school aan de Peter Zuidlaan en één van de hefbrug met daarbij het door mevrouw H. J. Groenendijk-Bernard geschreven verhaal, dat zal worden verteld door Elselona Burger. Van de Koningin Julianaschool zullen twee leerlingen een blokfluit-werkje van Tony Eijk uitvoeren: Hester Glasbeek en Gert-Jan van 't Spijker. Het programma-onderdeel "meesterwerk" (beantwoorden van kennisvragen) is in handen van schoolhoofdSRoosendaal en de leerlingen Elmer Lodder en Francis Salverda. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). willige brandweer gealarmeerd J J wonin

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 17